Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by saso78 sub 31 lis - 0:45

    Citajuci tekst kao da sam bio tamo(a nikad nisam posjetio Hrvatsku) i zamisljao to mjesto ma napisao si kao da je video snimak i da ga mogu vidjeti pa i tebe kad si bio mali.
    Ovo je mozda zato sto i meni nedostaje rodno mjesto grad u Makedoniji koji je poznat po cuvanje i skolovanje cesljugare.
    Bravo Marine cheers
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by xyz sub 31 lis - 1:58

    Odličan tekst.

    Mogu to sve zamisliti u Varoši, ali rijetko se tamo može ćut grdelin, u zadnjih 20 godina (otkad sam počeja prolazit tamo).

    Nisam zna da je tamo bila tolika koncentracija tićara.

    Danas su neka druga vrimena, svaka 2.-3. obitelj ima svoga Čiču koji pjeva na balkonu.

    Valjda nije ni to loše...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Miljenko sub 31 lis - 4:18

    Prekrasno Marine! Prekrasno!

    Mogu zamislit kako je to izgledalo i zvucalo u Varusu, jer sam isto dozivio u maloj Komizi. Nazalost, vremena se minjaju na gore, na gore i nitko me ne moze u to razuvjeriti. Sto se tice ticarenja a i svega ostaloga sto cini ljudsko bice. Pitanje je samo gdje ce se zaustovit, i daj Boze da se okrene na bolje.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by ticar sub 31 lis - 5:09

    saso78 je napisao/la:Citajuci tekst kao da sam bio tamo(a nikad nisam posjetio Hrvatsku) i zamisljao to mjesto ma napisao si kao da je video snimak i da ga mogu vidjeti pa i tebe kad si bio mali.
    Ovo je mozda zato sto i meni nedostaje rodno mjesto grad u Makedoniji koji je poznat po cuvanje i skolovanje cesljugare.
    Bravo Marine cheers

    a saso uzea si mi riči iz usta,ja zamišlja stare kuče i uske prolaze i marina kako šeta. Laughing
    nažalost tako je kako je ali če se tiči uvik držati.samo triba mlade poticat na to.
    i meni posli moje obitelji su tići na prvom mistu,držim tiće od 1 razreda osnovne škole otkad me u tiće povea susjed,tići su me izvlačili od lošeg društva i ulice.i tići če biti uvik u mojoj kući dok god budem živ.a nadam se da će i moj sin nastaviti.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by PESTI sub 31 lis - 9:59

    Kako si to slikovito opisao i mene si vratio 30 godina unatrag .Vjerujem da su to najljepši dani u životu svakog tičara.Još uvjek vidim one davne grdeline kako su padali na grm ,a ispod bi pivao grdelin da još uvjek nisam siguran da sam boljeg slušao .Prejake emocije si mi Marine onim tekstom probudio i hvala na tome.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 lis - 14:54

    Svaka čast na napisanome!

    Splitska tradicija je bila daleko poznata
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sub 31 lis - 15:01

    Eh Marine... Ko od mojih banjalucana ne poznaje Paskulinu ciglanu gdje je sada zgrada medicinske elektronike, pa pok.Caruga, Naim Beharic, Zlaja Skoko, Milenko, Emir Basic, Sime Roser, Sasa Sunkic... Stave "bosket" jedan do drugog pa ko ima boljeg "recama" sve kod njega , a ostali se nerviraju. Po nervozi je prednjacio Sasa Sunkic, a po netrepeljivosti dvojica nastarijih Jovo Caruga i Naim Beharic. Jooooj!
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 lis - 15:05

    Marin nas je sve rastužija.Evo ja ću pokušat malo razvedrit."Banirani prijatelj" kojeg sam već spominjao mi je dozvolio da stavim njegova oćaka.On ga bio stavio pa je bio napadnutKaže mi da je ovo snimljeno ove godina kad je bio u formi.Ja sam ga čuo i mogu posvjedočit da je to,to,iako sam ga ja čuo van forme ali ipak mogu reći da je to,to.Savršena čistoća.To me svemu ja sam svjedok.Tehnika s kojom je snimano ,slaba.Ako netko ne vjeruje na što ima pravo,može ga komentirat kao snimku(CD),bez ikakve ljutnje s bilo koje strane.Tu ima samo par batuda,; tić ima dvi batude,prvu upotrebljava češće ,drugu manje.
    Link je:

    http://rapidshare.com/files/300426473/PR._oae_ak.mp3


    P.S.
    Naknadno ubačeno.
    Ako je moguće ne ovako kao DAX,nego mali komentar pletiva,izvedba pletiva ,boja glasa, zijada,i kompletno kao batude,svaku posebno i odvojeno.I ocjena npr kao i ovaj španjolac od 1-10.Jednostavno svatko neka kaže svoje mišljenje i ocjenu da vidimo razliku u poimanju pjeva grdelina.Samo za primjer,u slušanju uživo tić je piva uru vrimena zamjerke tičara su bile da je čistoća perfektna,ali da tić to prebrzo ispiva,da su pletiva prelagana i da to mladci lako uče,i da ziji fali (kako su oni rekli :nije je pribacija).Isto su ga tili kupit bez obzira na te mane ,ali ga vlasnik nije tija prodat.Eto vidite da ne mora biti svakom dobar.
    Ptica je oćak star 4 godine.


    Zadnja promjena: renato; sub 31 lis - 16:01; ukupno mijenjano 1 put.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sub 31 lis - 15:10

    Samo ga snimi uzivo ako je moguce. Ovo dugo nisam cuo. Extra, nema dalje!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 31 lis - 17:28

    renato je napisao/la:Marin nas je sve rastužija.Evo ja ću pokušat malo razvedrit."Banirani prijatelj" kojeg sam već spominjao mi je dozvolio da stavim njegova oćaka.On ga bio stavio pa je bio napadnutKaže mi da je ovo snimljeno ove godina kad je bio u formi.Ja sam ga čuo i mogu posvjedočit da je to,to,iako sam ga ja čuo van forme ali ipak mogu reći da je to,to.Savršena čistoća.To me svemu ja sam svjedok.Tehnika s kojom je snimano ,slaba.Ako netko ne vjeruje na što ima pravo,može ga komentirat kao snimku(CD),bez ikakve ljutnje s bilo koje strane.Tu ima samo par batuda,; tić ima dvi batude,prvu upotrebljava češće ,drugu manje.
    Link je:

    http://rapidshare.com/files/300426473/PR._oae_ak.mp3


    P.S.
    Naknadno ubačeno.
    Ako je moguće ne ovako kao DAX,nego mali komentar pletiva,izvedba pletiva ,boja glasa, zijada,i kompletno kao batude,svaku posebno i odvojeno.I ocjena npr kao i ovaj španjolac od 1-10.Jednostavno svatko neka kaže svoje mišljenje i ocjenu da vidimo razliku u poimanju pjeva grdelina.Samo za primjer,u slušanju uživo tić je piva uru vrimena zamjerke tičara su bile da je čistoća perfektna,ali da tić to prebrzo ispiva,da su pletiva prelagana i da to mladci lako uče,i da ziji fali (kako su oni rekli :nije je pribacija).Isto su ga tili kupit bez obzira na te mane ,ali ga vlasnik nije tija prodat.Eto vidite da ne mora biti svakom dobar.
    Ptica je oćak star 4 godine.

    Imam samo jedno pitanje prije komentara! Da li je ovo snimano isti dan?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sub 31 lis - 18:35

    Za razliku od snimka koji je pustan prije nekolko dana a ista batuda ovdje se cini sve realnije.Po mom misljenju od 1 do 5 kako mi je lakse ocjenit jer ako stavim 6 ili 7 onda ni meni nije jasno koliko je ta ocjena.

    Prva batuda pletiva 4 a zija 3+.

    Druga batuda zbog toga sto je produzena batuda pletiva 4+ a zija ista3+.

    Treca batuda pletiva 4 i zija 4.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sina BL sub 31 lis - 19:31

    Ja, iz nekog razloga ne mogu skinuti, stalno mi error prijavljuje? Zamolio bih da ponovo postavis pjesmu.

    Hvala.

    Pozdrav!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 31 lis - 19:57

    baltic je napisao/la:Za razliku od snimka koji je pustan prije nekolko dana a ista batuda ovdje se cini sve realnije.Po mom misljenju od 1 do 5 kako mi je lakse ocjenit jer ako stavim 6 ili 7 onda ni meni nije jasno koliko je ta ocjena.

    Prva batuda pletiva 4 a zija 3+.

    Druga batuda zbog toga sto je produzena batuda pletiva 4+ a zija ista3+.

    Treca batuda pletiva 4 i zija 4.

    Evo da napišem par redova o postavljenim batudama. Dziju ne želim komentirati! Kao prvo ovo je moj osobni stav i nema nikakve veze sa vlasnikom štiglića. Svatko drži ili uzgaja ono što voli.

    1. batuda - na početku imamo 4 sloga jednog pletiva pa se na njega nadostavlja 1 slog drugog pletiva pa onda "nedefinirani dio" koji završava javljanjem (zavijanjem) pa slijedi blicjer (dzija). Mislim da ovo spada u kategoriju nepravilnog izvođenja batude!

    2. batuda - na početku imamo pletivo iz više slogova (dva puta ponovljeno, čuje se krčanje na dva mjesta i "pop-up") pa dva "nedefinirana dijela" pa 3 sloga drugog pletiva, pa javljanje i na kraju blicjer (dzija). Ista stvar!

    3. batuda - nedefiniran početak, 6 slogova pletiva, dio javljanja i na kraju blicjer (dzija). Ista stvar.

    Ukupan dojam, preslušavajući snimku, da je ovaj snimak daleko od savršenoga. Pojavljuju se art efekti na snimku zbog preblizog mikrofona kod snimanja, prilikom čišćenja ili "nadoštiklavanja".

    Opet napominjem, nikog ne prozivam da je ovo ili ono, samo se radi o subjektivnom mišljenju.

    Pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 lis - 20:27

    Dax BG je napisao/la:Samo ga snimi uzivo ako je moguce. Ovo dugo nisam cuo. Extra, nema dalje!

    Vlasnik ga nema snimljenog kamerom,ali je rekao bit će.I njega i drugog starog šta ga ima ,još bolji od ovoga.Tog drugog ja dobro znam.Rekao je da će ih snimit kad budu pjevali.Ima se šta čuti.

    Usput i tebi cardeul:

    pa naravno da se osobni stav i traži ,ali moram primjetiti da si ti najviše analizirao kvalitetu snimke.Snimka je loša ,ali ipak se razumije dobro.Dobro si primjetio ,zvučnik je bio jeftini mali i preblizu,na ćibi.Ocjena?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 31 lis - 21:35

    renato je napisao/la:

    Usput i tebi cardeul:

    pa naravno da se osobni stav i traži ,ali moram primjetiti da si ti najviše analizirao kvalitetu snimke.Snimka je loša ,ali ipak se razumije dobro.Dobro si primjetio ,zvučnik je bio jeftini mali i preblizu,na ćibi.Ocjena?

    Ovdje imaš jedan lapsus calami - radi se o mikrofonu a ne zvučniku.

    Ne znam šta bi rekao. Osobno volim pletiva na kalup ovog http://www.carduel.com/pjev/batude/cipili%20vziju.mp3. Mislim da je ovo pravo pletivo i da se po tome poznaje "faca" među štiglićima. Lijepo leži u uhu i nema pardona kad ga pjeva. To je macho štiglić!

    A ovo koje je postavljeno u snimci mi se čini kao da se ptica gubi u svemu tome ali se izvlači na kraju sa blicjerom (dzijom). Ne bi želio da ispadnem grub u ocjeni ali dao bi ocjenu (3) od 1 - 5 samo iz razloga što ptica ima dosta dobar blicjer. Pletivo baš i ne bi dobilo dobru ocjenu pa bolje da ne pišem.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 lis - 22:09

    Naravno da se radi o mikrofonu ,a ne zvučniku; u svakom slučaju hvala što ste primjetili lapsus.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 31 lis - 23:38

    [quote="renato"]Marin nas je sve rastužija.Evo ja ću pokušat malo razvedrit."Banirani prijatelj" kojeg sam već spominjao mi je dozvolio da stavim njegova oćaka.On ga bio stavio pa je bio napadnutKaže mi da je ovo snimljeno ove godina kad je bio u formi.Ja sam ga čuo i mogu posvjedočit da je to,to,iako sam ga ja čuo van forme ali ipak mogu reći da je to,to.Savršena čistoća.To me svemu ja sam svjedok.Tehnika s kojom je snimano ,slaba.Ako netko ne vjeruje na što ima pravo,može ga komentirat kao snimku(CD),bez ikakve ljutnje s bilo koje strane.Tu ima samo par batuda,; tić ima dvi batude,prvu upotrebljava češće ,drugu manje.
    Link je:

    http://rapidshare.com/files/300426473/PR._oae_ak.mp3



    Ne idu me ove ocjene od 1 do 10.Zato ću ocjenit po našem od 1 do 5.
    Ocjena 4 .Znači vrlodobar.
    Snimka je loša,ima prizvuka,pa se pletiva ne mogu doživiti na pravi način.Ali to je manje bitno od činjenice da je batuda čista.Dzija ima mana pa može maksimalno dobiti3.Znači čistoća,pletiva 5 dzija 3 ,to daje vrlodobar.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 1 stu - 0:35

    Carduel je napisao/la:
    renato je napisao/la:

    Usput i tebi cardeul:

    pa naravno da se osobni stav i traži ,ali moram primjetiti da si ti najviše analizirao kvalitetu snimke.Snimka je loša ,ali ipak se razumije dobro.Dobro si primjetio ,zvučnik je bio jeftini mali i preblizu,na ćibi.Ocjena?

    Ovdje imaš jedan lapsus calami - radi se o mikrofonu a ne zvučniku.

    Ne znam šta bi rekao. Osobno volim pletiva na kalup ovog http://www.carduel.com/pjev/batude/cipili%20vziju.mp3. Mislim da je ovo pravo pletivo i da se po tome poznaje "faca" među štiglićima. Lijepo leži u uhu i nema pardona kad ga pjeva. To je macho štiglić!

    A ovo koje je postavljeno u snimci mi se čini kao da se ptica gubi u svemu tome ali se izvlači na kraju sa blicjerom (dzijom). Ne bi želio da ispadnem grub u ocjeni ali dao bi ocjenu (3) od 1 - 5 samo iz razloga što ptica ima dosta dobar blicjer. Pletivo baš i ne bi dobilo dobru ocjenu pa bolje da ne pišem.


    Carduel ovo tvoje se ne može otvorit.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic ned 1 stu - 0:42

    renato je napisao/la:Naravno da se radi o mikrofonu ,a ne zvučniku; u svakom slučaju hvala što ste primjetili lapsus.
    Sve u svemu sigurno to dosta lijepse zvuci uzivo.Posto je to ocak tacno se cuje ocacka jasnoca pjeva.Malo ko takvog tica da uhvati nebi ga ostavio za sebe.Da budem iskren koliko sam ja mogo cuti tog tica on nista drugo nije ni pjevo osim prve dvije batude.Sigurno da mu je to jos jedan plus kad je batuder.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Miljenko ned 1 stu - 7:12

    Renato, ja cu pokusati snimku ocjeniti kao grdelina, koji je otpjevao tri batude. Moj je stav da pletiva (cistoca i boja tona, broj pletiva i kompleksnost, opci dojam,...) vrijede 60% a dzija (tonovi, duzina, kolumbar, izrazaj) 30%, 10% je za ukupni dojam.
    Znaci, za mene je 1-10, ocjenit cu sve tri batude zajedno.

    Moje uho nije tako izvjezbano (ma da pravo recem vise sclici onom kome je slon prnuo nego nesto drugo) da bih mogao pohvatati pjesmu od jednog slusanja. Lakse je ocjenjivati audio snimku nego ptica uzivo, jer se moze izvrtiti (i usporiti) koliko zelis.

    Dzija: U sve tri batude dzija nije potpuna, fali "u", dugacka je i ima mali kolombar, otpjevani tonovi su cisti (nema skripanja), dajem 20%.

    Pletiva: Pletiva su nekako kruta, nedorecena, nema lijepit prijelaza. Cistoca, boja i kakvoca tonova u pletivu su prilicno dobri, ali mogu biti puno bolji. U drugom pletivu na pocetku i nakon 3/4 takta cuje se skripanje. Ovo nije "tehnicko skripanje" vec skripanje same ptice. U trecoj batudi pletivo je najtvrdje. Za pletiva dajem 45%. Mozda sam ovdje malo velikodusan, ali nema "sporkice" (osim ona dva skripanja).

    Opci dojam mi nije veliki. Mozda je to zbog kvalitete snimke, mozda zbog same snimke. Dajem samo 4%.

    Ukupno je 69%, odnosno 6.9 od max. 10.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by PESTI ned 1 stu - 10:51

    Renato , evo i ja ču reči svoje mišljenje iako si ga ti več u startu sam ocjenio .Zanemarimo tehniku snimke tica ima zvonka i brza pletiva , tj sve malo brže pjeva u sve tri batude , čiste batude ali prve dvije imaju nepotpunu dziju tek ona treča je bolja. ocjena tvrdo 3 jer nije izuzetan dzijaš a u pletivu malo žuri.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost ned 1 stu - 14:52

    Evo sad ću i ja reći svoju ocjenu,a obzirom da sam ga slušao uživo,više puta,( a znam da ga je slušao i baltic),,mislim da je kompetentna.
    Snimka je jako loša pa se na osnovu nje i ne može donijeti pravi sud.Uživo je dojam neuporedivo bolji,s obzirom da je ptica žestoka(ima strašnu volju za pivat),od batude je,i savršena čistoća.2,3,4 ure brokve,ili ledine, bez prljavog slova.Da nije malo brže pivanje ,je, ali je to sve besprijekorno izvedeno,da je to milina uživo čut(miljenko spominje neke greške u pletivima,u prijelazima ,ne, toga nema ,možda na snimci ,ali uživo toga nema).
    Najbolji dojam ima baltic jer znam da ga je on uživo slušao.Uglavnom da ocjenim sve ovo gore ,a zijadu ,ćemo za kraj di joj je i misto.Ovo gore ,pletiva,boje ,zvonkost,prijelaz prije zijade,voljni element(meni jako bitan),tica je od batude,čista- 5.
    E zijada je ta koje malo fali,ne znam kako to sve uopće i zvuči na snimci,ali meni je sve to ostalo u uvu.Na dužoj batudi mu je zijada kraća(nema luk,ponekad minimalan,i fali kraj,ali zato bojom i dužinom to donekle nadoknadi,i uživo je kompletnu batudu lijep čuti.Na kraću batudu(sa pletivima bli-bli),ima malo bolju zijadu,koja je sa svim kao i prva,ali ima malo bolji luk i dužinu,ali joj isto fali kraj.Ali s napomenom da se i "dzijašii" ponekad trgnu: zijada ponekad zna otić i prema četvorki.Zijada ukupno +3.Ptici s obzirom na sve da bi bila vrh vrhova,fali prava zijada(osim nje ima sve uvjete, a s obzirom da je oćak i pogotovo).

    Moja ukupna ucjena- jedna debela,debela četvorka, ili možda točnije +4.

    p.s.

    baš sam vidija da je vlasnik ovog tića odbaniran (angelo),pa ako on ima čistiju snimku , reći ću mu da stavi,za video znam da nema),ako bude tija


    Zadnja promjena: renato; ned 1 stu - 16:34; ukupno mijenjano 2 put/a.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel ned 1 stu - 15:30

    renato je napisao/la:Evo sad ću i ja reći svoju ocjenu,a obzirom da sam ga slušao uživo,više puta,( a znam da ga je slušao i baltic),,mislim da je kompetentna.
    Snimka je jako loša pa se na osnovu nje i ne može donijeti pravi sud.Uživo je dojam neuporedivo bolji,s obzirom da je ptica žestoka(ima strašnu volju za pivat),od batude je,i savršena čistoća.2,3,4 ure brokve,ili ledine, bez prljavog slova.Da nije malo brže pivanje ,je, ali je to sve besprijekorno izvedeno,da je to milina uživo čut(miljenko spominje neke greške u pletivima,u prijelazima ,ne, toga nema ,možda na snimci ,ali uživo toga nema).
    Najbolji dojam ima baltic jer znam da ga je on uživo slušao.Uglavnom da ocjenim sve ovo gore ,a zijadu ,ćemo za kraj di joj je i misto.Ovo gore ,pletiva,boje ,zvonkost,prijelaz prije zijade,voljni element(meni jako bitan),tica je od batude,čista- 5.
    E zijada je ta koje malo fali,ne znam kako to sve uopće i zvuči na snimci,ali meni je sve to ostalo u uvu.Na dužoj batudi mu je zijada kraća(nema luk,ponekad minimalan,i fali kraj,ali zato bojom i dužinom to donekle nadoknadi,i uživo je kompletnu batudu lijep čuti.Na kraću batudu(sa pletivima bli-bli),ima malo bolju zijadu,koja je sa svim kao i prva,ali ima malo bolji luk i dužinu,ali joj isto fali kraj.Ali s napomenom da se i "dzijašii" ponekad trgnu: zijada ponekad zna otić i prema četvorki.Zijada ukupno +3.Ptici s obzirom na sve da bi bila vrh vrhova,fali prava zijada(osim nje ima sve uvjete, a s obzirom da je oćak i pogotovo).

    Moja ukupna ucjena- jedna debela,debela četvorka, ili možda točnije +4.

    Htio bi nadodati još jednu stvar koju bi bilo potrebno odraditi vezano za ocjenjivanje pjeva. Po meni bi trebalo definirati pletiva (prevesti ih kao npr. bli-bli-bli, visli-visli-visli itd...) i usaglasiti se oko kvalitete pojedinog pletiva. Mislim da sva pletiva treba različito bodovati jer nisu sva ista tj. ne ostaju u uhu sva kao dobra. Nakon toga se može govoriti o boji glasa, zvonkosti, prijelazima prije blicjera a odvojena ocjena mogla bi biti o voljnom elementu (npr. ptica može imati osrednja pletiva a da ima jak voljni elemenat da ga ispjeva, tj. trebalo bi uzeti u obzir kvalitetu pletiva pri ocjenjivanju i ona bi tu došao do izražaja voljni element). A isto tako treba različito bodovati i čistoću pjeva. Nije isto ako ptica otpjeva npr.: visili-visli-visli-vziju naspram bli-bli-bli-cibli-vziju.

    renato je napisao/la:(miljenko spominje neke greške u pletivima,u prijelazima ,ne, toga nema ,možda na snimci ,ali uživo toga nema).

    Ovo mi je sasvim normalno. Evo primjer: Prije ulaska u studio pjevači otpjevaju nešto i to dobro zvuči, međutim kada uđu u kabinu za pjevanje onda nastaju problemi, ne otpjevaju dionice kako treba, često griješe pa sve treba ponavljati bezbroj puta da se dobije dobar snimak. Ali kod ptica je malo drugačije jer obično ptica zablista kada je na ledini ali malo nas ima opremu da bi taj extra-kvalitetni pjev snimilo onako kako treba. Snimanje mobitelima i sličnim uređajima na ledini ništa ne dobijemo. To je jedno veliko ništa. Ali treba se nadati da će se i tom stati u kraj padom cijena opreme.

    Pozzz
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost ned 1 stu - 16:01

    Carduel je napisao/la:
    renato je napisao/la:Evo sad ću i ja reći svoju ocjenu,a obzirom da sam ga slušao uživo,više puta,( a znam da ga je slušao i baltic),,mislim da je kompetentna.
    Snimka je jako loša pa se na osnovu nje i ne može donijeti pravi sud.Uživo je dojam neuporedivo bolji,s obzirom da je ptica žestoka(ima strašnu volju za pivat),od batude je,i savršena čistoća.2,3,4 ure brokve,ili ledine, bez prljavog slova.Da nije malo brže pivanje ,je, ali je to sve besprijekorno izvedeno,da je to milina uživo čut(miljenko spominje neke greške u pletivima,u prijelazima ,ne, toga nema ,možda na snimci ,ali uživo toga nema).
    Najbolji dojam ima baltic jer znam da ga je on uživo slušao.Uglavnom da ocjenim sve ovo gore ,a zijadu ,ćemo za kraj di joj je i misto.Ovo gore ,pletiva,boje ,zvonkost,prijelaz prije zijade,voljni element(meni jako bitan),tica je od batude,čista- 5.
    E zijada je ta koje malo fali,ne znam kako to sve uopće i zvuči na snimci,ali meni je sve to ostalo u uvu.Na dužoj batudi mu je zijada kraća(nema luk,ponekad minimalan,i fali kraj,ali zato bojom i dužinom to donekle nadoknadi,i uživo je kompletnu batudu lijep čuti.Na kraću batudu(sa pletivima bli-bli),ima malo bolju zijadu,koja je sa svim kao i prva,ali ima malo bolji luk i dužinu,ali joj isto fali kraj.Ali s napomenom da se i "dzijašii" ponekad trgnu: zijada ponekad zna otić i prema četvorki.Zijada ukupno +3.Ptici s obzirom na sve da bi bila vrh vrhova,fali prava zijada(osim nje ima sve uvjete, a s obzirom da je oćak i pogotovo).

    Moja ukupna ucjena- jedna debela,debela četvorka, ili možda točnije +4.

    Htio bi nadodati još jednu stvar koju bi bilo potrebno odraditi vezano za ocjenjivanje pjeva. Po meni bi trebalo definirati pletiva (prevesti ih kao npr. bli-bli-bli, visli-visli-visli itd...) i usaglasiti se oko kvalitete pojedinog pletiva. Mislim da sva pletiva treba različito bodovati jer nisu sva ista tj. ne ostaju u uhu sva kao dobra. Nakon toga se može govoriti o boji glasa, zvonkosti, prijelazima prije blicjera a odvojena ocjena mogla bi biti o voljnom elementu (npr. ptica može imati osrednja pletiva a da ima jak voljni elemenat da ga ispjeva, tj. trebalo bi uzeti u obzir kvalitetu pletiva pri ocjenjivanju i ona bi tu došao do izražaja voljni element). A isto tako treba različito bodovati i čistoću pjeva. Nije isto ako ptica otpjeva npr.: visili-visli-visli-vziju naspram bli-bli-bli-cibli-vziju.

    renato je napisao/la:(miljenko spominje neke greške u pletivima,u prijelazima ,ne, toga nema ,možda na snimci ,ali uživo toga nema).

    Ovo mi je sasvim normalno. Evo primjer: Prije ulaska u studio pjevači otpjevaju nešto i to dobro zvuči, međutim kada uđu u kabinu za pjevanje onda nastaju problemi, ne otpjevaju dionice kako treba, često griješe pa sve treba ponavljati bezbroj puta da se dobije dobar snimak. Ali kod ptica je malo drugačije jer obično ptica zablista kada je na ledini ali malo nas ima opremu da bi taj extra-kvalitetni pjev snimilo onako kako treba. Snimanje mobitelima i sličnim uređajima na ledini ništa ne dobijemo. To je jedno veliko ništa. Ali treba se nadati da će se i tom stati u kraj padom cijena opreme.

    Pozzz

    Evo taman posli ručka povirija, mora sam reagirat na ovo;šteta je bit u kući a vanka ovako lipo vrime;navečer da ,kad zaladi.
    Cardeul to je ,a pogotovo u ovim vremenima ,traženje dlake u jajetu,ili priča radi same priče (koja je svrha sama sebi),gonit mak na konac,ili ne znam već kako to reći.U ovim vremenima neimaštine(dobrih grdelina),tako nešto govorit,ne stoji.Ajde ti meni nađi,jednog sa najjednostavnijim pletivima sa 2-3 kratka takta ,da ima dobru zijadu i da je čist - ja ga dolazin odmah kupit,neću niti pitat za cijenu.
    Teoretski ,to tako je,ali j....š teoriju,od toga nema ništa.Kad bi tići pivali 1/10 od onoga štaim pivaju vlasnici bili bi vrhunski.
    Još ću malo na brzinu iden vanka,ja bi sve to porazbija i CD-ove i kompjutere i mobitele i sve vratija nazad .jedno 30-40,godina,da bi tek tada i tvoja priča mogla držat vodu,a ne u ovim vremenima(en ti gospu ti bi dobrome tiću brojija koliko ima slova u pletivu,je li 5 ili6,7,da je pletiva šta više i da je dobra zijada).ZABORAVI -ako je to nekad i bilo SAD SE SAMO SPOMINJALO)

    LInk od onog tvog macho grdelina vodi na tvoju stranicu u izradi ,a macho grdelina nigdi
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel ned 1 stu - 17:00

    renato je napisao/la:

    Evo taman posli ručka povirija, mora sam reagirat na ovo;šteta je bit u kući a vanka ovako lipo vrime;navečer da ,kad zaladi.
    Cardeul to je ,a pogotovo u ovim vremenima ,traženje dlake u jajetu,ili priča radi same priče (koja je svrha sama sebi),gonit mak na konac,ili ne znam već kako to reći.U ovim vremenima neimaštine(dobrih grdelina),tako nešto govorit,ne stoji.Ajde ti meni nađi,jednog sa najjednostavnijim pletivima sa 2-3 kratka takta ,da ima dobru zijadu i da je čist - ja ga dolazin odmah kupit,neću niti pitat za cijenu.
    Teoretski ,to tako je,ali j....š teoriju,od toga nema ništa.Kad bi tići pivali 1/10 od onoga štaim pivaju vlasnici bili bi vrhunski.
    Još ću malo na brzinu iden vanka,ja bi sve to porazbija i CD-ove i kompjutere i mobitele i sve vratija nazad .jedno 30-40,godina,da bi tek tada i tvoja priča mogla držat vodu,a ne u ovim vremenima(en ti gospu ti bi dobrome tiću brojija koliko ima slova u pletivu,je li 5 ili6,7,da je pletiva šta više i da je dobra zijada).ZABORAVI -ako je to nekad i bilo SAD SE SAMO SPOMINJALO)

    LInk od onog tvog macho grdelina vodi na tvoju stranicu u izradi ,a macho grdelina nigdi

    Renato, renato šta se idiš čovječe! Ne vidim da sam išta loše napisa pa da si tako reagira! Još će ispast da san ti pokvarija dan. E jebeš ga, ako je tako! Samo sam htio da malo razradimo pletiva a ti odmah mene na lomaču. Kao prvo moram priznat da se divim vašom (dalmatinskoj) upornošću da se dobije čist grdelin. To je za mene ravno odlasku na neki planet. Ovo nije provokacija nego samo činjenica da je to jako - jako teško a svi vi pokušavate da istrajete u tome. Svaka čast na upornosti i žrtvi.

    Slažem se s tobom kad bi tići pivali desetinu onog što vlasnici pivaju bili bi vrhunski. Tako ti i je i ovamo. Nema sekunde razlike.

    A što se tiče brojanja slogova tiću to je za mene normalno. Jebeš tića koji ima jedan ili dva sloga, to za mene nije nikakav tić pa da ima zijadu do Londona što je netko napisa na forumu. Od tri pa na dalje priznajem i skidam kapu. A i usput dugo godina analiziram pjev štiglića i zapazio sam da ptice koje su bili dobri pjevači koristili su 3, 5, 7 slogova u pjevanju i puno ljepše zvuči neparno pletivo od 3 sloga u odnosu na recimo 4 sloga. Štiglići su ko Makedonski ritmovi 5/8, 7/8, 9/8, 11/8 i zato su Bogom dati da lijepo pjevaju.

    Evo pitam te prijateljski, ako bi imao dva čista tića sa identičnom batudom (razika u slogovima pletiva) za kojeg bi rekao da ti je bolji onaj koji ima 6 slogova u pletivu ili onaj koji ima 3? Ako ti je bolji onaj od 6 slogova onda se ponovno vraćamo na moje izlaganje gore navedeno.

    Na ovom linku možeš čuti "macho" štiglića http://www.carduel.com/pjev/batude/ pa klikni na "cipili vziju.mp3" link pa će počet da piva. Ovdje stavljam naglasak na pletiva pošto sam o njima i pisao. Za mene je ovo čistoća u pletivima a ne malo ću tamo malo ću ovamo pa blicjer.

    Sam si rekao da si dao 5 za čistoću i način izvođenja pletiva ali po meni ono nije nigdje blizu ovome na mom linku. To je moj subjektivni stav i ne mora se slagati sa tvojim.

    A što se tiče kupovine čisto sumnjam da bi ti netko i htio prodat takvog tića s obzirom da škart svijetom "hoda". Ako bude kod mene onda ćemo se dogovoriti.

    I još jednom za kraj da malo oladimo oko prepucavanja jer svi moji komentari su isključivo progresivnog karaktera i ništa drugo. Želim ti ugodan dan i ostatak večeri.

    Pozzz

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 9 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 20 svi - 3:58.