Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sri 6 sij - 0:52

    Nadovezao bih se na komentar g. Zorana. U BL je tradicionalno (kod onih kojima je pjev bitan) jako slican kriterij kao u Dalmaciji (Split je najveci grad sa izrazenom tradicijom pjeva ali svi nemaju iste kriterije ni tamo) 2-3 pletiva i zija pa STOP! Jedino standard zije je nesto drugaciji posto je kod nas cenjenija ona baritonska (duboka) kao u verduna, flora ili zelentarke. Pozz
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sri 6 sij - 0:53

    Nadovezao bih se na komentar g. Zorana. U BL je tradicionalno (kod onih kojima je pjev bitan) jako slican kriterij kao u Dalmaciji (Split je najveci grad sa izrazenom tradicijom pjeva ali svi nemaju iste kriterije ni tamo) 2-3 pletiva i zija pa STOP! Jedino standard zije je nesto drugaciji posto je kod nas cenjenija ona baritonska (duboka) kao u verduna, flora ili zelentarke. Pozz
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 6 sij - 0:57

    Dax BG je napisao/la:Nadovezao bih se na komentar g. Zorana. U BL je tradicionalno (kod onih kojima je pjev bitan) jako slican kriterij kao u Dalmaciji (Split je najveci grad sa izrazenom tradicijom pjeva ali svi nemaju iste kriterije ni tamo) 2-3 pletiva i zija pa STOP! Jedino standard zije je nesto drugaciji posto je kod nas cenjenija ona baritonska (duboka) kao u verduna, flora ili zelentarke. Pozz

    Dax Bg dali postoji neki snimak nesto slično sa takvom zijom pa da čujemo kako izgleda ta zija?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 1:00

    da ,ali kod nas se traži lirska tanka , duga i da završava na iuuu.
    A za Marina sam zaboravio još nešto reći, e moj Marine , možda bi netko i kupio nešto da ima šta kupiti i od koga(u vezi tvoga A NE ŠTO STE KUPILI) ,JA SAM U ZADNJE DVIJE GODINE OBIŠAO DOSTA TIČARA(NEKI ĆE SE PREPOZNATI I NA OVOM FORUMU) ,ALI SAM SLUŠAO SAMO NEKE MOBITELE SA PJESMOM GRDELINA,TRAKE STARE 20 GODINA,CD-E,A NITI KOD KOGA BAŠ I NISAM ČUO NEŠTO ŠTA BI SE MENI SVIDJELO
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sri 6 sij - 1:00

    Nemam nista pri sebi, bicu kuci u martu pa cu nesto da postavim. Znas Balta kako izgleda riglina zija, nemoj sada...
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sri 6 sij - 1:03

    Obrati se Pestiju, njegov poznanik je napravio "fakultet" sa grdalinima. Pesti drzi njegove "skartove" kakve mnogi nisu nikada imali...
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Dax BG sri 6 sij - 1:03

    Obrati se Pestiju, njegov poznanik je napravio "fakultet" sa grdalinima. Pesti drzi njegove "skartove" kakve mnogi nisu nikada imali...
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 6 sij - 1:04

    ma znam odprilike prijatelju nego nabrojo si 3 ptice pa neznam kako da zamislim al np biče kad budeš u BL.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 6 sij - 1:13

    zoranV je napisao/la:da ,ali kod nas se traži lirska tanka , duga i da završava na iuuu.
    A za Marina sam zaboravio još nešto reći, e moj Marine , možda bi netko i kupio nešto da ima šta kupiti i od koga(u vezi tvoga A NE ŠTO STE KUPILI) ,JA SAM U ZADNJE DVIJE GODINE OBIŠAO DOSTA TIČARA(NEKI ĆE SE PREPOZNATI I NA OVOM FORUMU) ,ALI SAM SLUŠAO SAMO NEKE MOBITELE SA PJESMOM GRDELINA,TRAKE STARE 20 GODINA,CD-E,A NITI KOD KOGA BAŠ I NISAM ČUO NEŠTO ŠTA BI SE MENI SVIDJELO

    zoraneV sve shvatam al mi nije jasno toliko si obišao tičara nisi ništa našao za svoj ukus i to je ok.
    Ali kako si mogao dati 1000e bez da čuješ šta tič pjeva to mi nije jasno Sad
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 1:20

    E pa drago mi da ste okrenuli priču u pravom smjeru.Jer nećemo se praviti naivni .Valjda je svima jasno što ste sa prethodnim postom htjeli reći.Puno teorije ,malo rezultata.A vjerujte mi rezultata je bilo.To znaju moji najbliži prijatelji .Jer takvima sam poklanjao ptice.Nisam nikad prodao grdelina.E tu sam pogriješio ,jer nisam mogao ni zamisliti da će doći dan kako takvih ptica jednostavno neće biti.Dogodilo mi se to da sam takoreći preko noći ostao bez dva stara tića i praktično ostao na ničemu.
    Od tada sam u potrazi za takvim.A takvog samo Bog može stvoriti.Teško čovjek.Može mu se pokušati približiti,ali teško dostići.Ali i to samo približavanje je već ogroman korak naprijed.Što takvih više nema u prirodi kriv je čitav niz faktora,a i raznorazna društvanca poput onih iz ovdje već nekoliko puta pomenutog kafića.Ali oni su našli rješenje.Drastično su snizili kriterije,pa opet mogu imati dobre tiće.A takve su unazad 15 godina pljuvali.
    E sad nije mi jasno ,jer ispada slažemo se 100% u teoriji,a evo vidim i u tome da je teško na umjetan način stvoriti pravog tića kako se onda razilazimo u komentarima za pojedinu pticu.Mislim da je puno poštenije reći što stvarno misliš nego to prešutiti ,bez obzira o kome se radi.
    Pozzzzz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 1:26

    I još nešto Zorane.

    Budi siguran da tako nešto postoji u Splitu ili okolici nebi tebe čekalo.Ima nas još,možda i luđih koji su spremni izvaditi pare.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 1:45

    Marine i Baltiću,sad ćuja vama ispričati jednu priču, vidite,ja sam rođeni Livnjak i poslom sam vezan za Livno i Trilj(imam firme u ta dva grada),ja sam ljubitelj grdelina i samo grdelina,ali sam onog tića uzeo iz revolta ,jer sam poludio kako ljudi misle da sam naivan(a vjerujte nisam-čak se smatram inteligentnim i sposobnim čovjekom),jedan moj bivši prijatelj iz Livna , Baltić je vjerovatno čuo za njega od Dome ,Igor Bralo je kupio tića u sinju od Bade(jedan dosta dobar tičar) i platio ga je 1.200 eura ,a igrom slučaja sam i ja bio sa njim ,kad smo krenuli za LIvno,on mi je predložio da mu ja dam 600 eura i da tić bude naš zajednički ,ali da bude kod njega i da ja svaku godinu uzmem jednog mladca ,a kad sam mu rekao da je to meni smješno on je rekao , e ,pa onda u buduće će ti biti cjena ptica kao i za druge,a ja sm iz ljutnje kad sam došao u Poreč nazvao gosp. Mikulu ,isto mog bivšeg prijatelja iz Sinja i pitao ga da li ima nešto dobrog grdelina,a on mi je rekao da ima ekstra tića i 4 mladca sa njim i dogovorili smo cjenu za sve 1000 eura. Mladce sam nakon mjesec dana pustio ,a on mi je tu. Ono šta pjeva ,šta ste čuli je puno lošije nego šta pjeva u stalaži,ali bez obzira ,to je tić koji vrijedi 50 eura,i tako vam je to.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 1:55

    Marine,ja sad imam tića ,kojeg sam dobio isto iz Sinja od mog dragog prijatelja i mislim da je to to,ali imam jedan mali problem, ja sam tog tića sa još dva mladca( tić je sad star godinu i pol ,a mladci su od ovog ljeta,jednog sam mu ja donio na školovanje ,a jednog mi je on još dao) donio 15.11,i sad su počeli bacati perje, on kaže da i njegovi bacaju perje,ali da pojasnim da vam bude lakše shvatiti:
    on ptice drži u prizemlju kuće u jednoj dosta hladnoj,poluvlažnoj i polumračnoj prostoriji,i meni se ,da vam pravo kažem ,nikad nije sviđala ta njegova prostorija. Ja sad ptice držim u odvojenoj prostoriji ,u miru su i pustio sam ih da mitare,nadam se da neće biti problema?

    P.S. Sve moje ptice pođu mitariti od 1-5.8 i mitare cca do kraja devetog mjeseca,tako da je meni sad ovo malo smješno , a i strah me da ne ugine neki od njih. isto tako sam prije dva mjeseca kupio iz Drniša dva žute mutacije i jedan je nakon par dana počeo mitariti,ali je sad već pri kraju i u redu je.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 2:08

    Promjena mjesta.Drukčija mikroklima.Ništa čudno da se mitare.Ne vjerujem da će to ostaviti posljedice ili da će neki uginuti.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by mutacija sri 6 sij - 2:15

    Novi sam na forumu.Tiće držim od kad znam za sebe i mislim da znam razlikovat pletivo unjulo,duplo,troduplo i na kraju ziju.Isto mislim da razlikujem šporkicu(cjacjavanje,trr,trr,strilavanja).Dosta forumaša barata istim terminima i u teoriji se slažemo,a u praksi se onda razilazimo.Podržavam Marina u strogim kriterijima STP,jer se ovdje oduvijek težilo toj pismi.Bitno mi je i sta Marin često naglašava koliko je važna čistoča pisme.Ima san priliku vidit klipove Marinovih tići di se jasno vidi ta čistoča.Vidija sam i prekide,zije nisu strava,ali pletiva su mrak uostalom tići nisu bili spremni za batudu.Znam da se mnogi s menom neče složit,neznam iz kojih razloga,ako nam je u teoriji batuda ista. P.S.Ja nemam ništa šta valja,možda uho. Pozzz
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 2:17

    stvar je tom što su mladci tek prije dva dana počela bacati perje ,a stari baca od kad sam ga donio (a to je mjesec i pol) ,ali bacaju samo sitno perije.Da ,slažem se sa vama ,kad ptica promjeni mjesto,područje ,pa čak i klimatski uvjeti su drugačiji,ali zašto onda njegovi bacaju isto perje?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 2:20

    Hvala Srki!

    Već sam pomislio kako je u Splitu ponestalo splićana.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 2:22

    zoranV je napisao/la:stvar je tom što su mladci tek prije dva dana počela bacati perje ,a stari baca od kad sam ga donio (a to je mjesec i pol) ,ali bacaju samo sitno perije.Da ,slažem se sa vama ,kad ptica promjeni mjesto,područje ,pa čak i klimatski uvjeti su drugačiji,ali zašto onda njegovi bacaju isto perje?

    Koliko dugo ti gori svjetlo?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 2:23

    Bio sam im davao Murium za mitarenje od Gregorutija,a sad sam nabavio Nekton bio,kažu da je bolji preparat za mitarenje,da li su vam poznati možda?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 2:28

    zoranV je napisao/la:Bio sam im davao Murium za mitarenje od Gregorutija,a sad sam nabavio Nekton bio,kažu da je bolji preparat za mitarenje,da li su vam poznati možda?

    Ne bi znao.Ja godinama koristim Muta vit od Orluxa.S njim sam zadovoljan.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 2:31

    Svjetlo se pali oko 9 sati ,a gasi se oko 14 sati, nije do svjetla jer oni imaju dosta prirodnog svjetla ,a ovom im palim jer su to Bird lampe,tek toliko malo.
    Dragi naš Mutacija,svi znamo šta triba,ali ja znam i to da neki tičari sad kažu da tica može i da nastavi poslije zijade ,ali je bitno da je ona ispravna Very Happy ,ali je to zato što su im tići takvi ,pa vele lakše je okrenuti ispravnost pjesme nego ispraviti tiće. ali bitno je da mi imamo isti hobi,a zbog tića se ne trbe zamjerati niti svađati. Sad
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zvrcko sen sri 6 sij - 2:32

    daj im jedan dan vitamine(muta vit od orluxa), sutra jabučni ocat sljedeći dan par kapi sirupa panadona i krastavaca i drž ih u polutami......u prozračnoj suhoj prostoriji bez grijanja......( premjesti ih u drugu prostoriju jer vidiš i sam da im ta ne odgovara.....)
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 2:34

    i ja sam bio koristio Muta vit,ali sam čuo da je ovaj Nekton bio odličan,a uvjerio sam se na ovom mom žutom,tić se sredio za pet
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zvrcko sen sri 6 sij - 2:35

    bird lamp---koji je starter?????poznato je da neonke dosta smetaju divljim pticama dok su kanarinci već otupili ......


    da u jajčanu hranu dodaj im meda



    ti ptiči koji imaju problem sa mitarenjem jesu li bili u škuro


    Zadnja promjena: zvrcko sen; sri 6 sij - 2:39; ukupno mijenjano 1 put.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 2:39

    zoranV je napisao/la:Svjetlo se pali oko 9 sati ,a gasi se oko 14 sati, nije do svjetla jer oni imaju dosta prirodnog svjetla ,a ovom im palim jer su to Bird lampe,tek toliko malo.
    Dragi naš Mutacija,svi znamo šta triba,ali ja znam i to da neki tičari sad kažu da tica može i da nastavi poslije zijade ,ali je bitno da je ona ispravna Very Happy ,ali je to zato što su im tići takvi ,pa vele lakše je okrenuti ispravnost pjesme nego ispraviti tiće. ali bitno je da mi imamo isti hobi,a zbog tića se ne trbe zamjerati niti svađati. Sad

    Ako imaju dosta prirodnog svjetla onda im te lampe ne trebaju.Ia bi ih uz to pokrio laganom krpom i problema nebi trebalo biti.

    Što se pisme tiče nisam ni ja za nikakvu svađu.Ali nije u redu samo šutit ,ako ti netko prodaje rog za svijeću.Treba reć što misliš.

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 12 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 20 svi - 0:00.