Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by antonio sri 28 lis - 19:47

    baltic je napisao/la:Livno je prevazidjeno .Ja bi isao na Romaniju all se bojim medjeda i vukova a bogami mogo bi i Ratko M da izadje iz borove sume i dobijem nagradu od 5 miliona Very Happy Eh kako bi onda napravio raj za tice Smile

    Kolga uvijek je bilo rizik profi Very Happy Very Happy
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 28 lis - 19:58

    Ma gore ima stvarno dobri ocaka.Ali gore je vuk domaca zivotimja a ratko narodni heroj.Ma nebi medi ja bio dorucak ili on jede med ma vrijedi rizikovat za dobrog zijasa Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by refa95 sri 28 lis - 19:59

    vrijedi baltic vrijedi
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 lis - 20:30

    Moram se uključit u ovu malu raspravu da bi malo razjasnili neke stvari a da se nikog ne uvrijedi niti potcjeni,jer to mi nije niti na kraj pameti.STP ,a možemo je slobodno nazvat i dalmatinskom tradicijom pjeva,je jedan standard,zove se splitska jet je tu oduvijek bilo najviše tičara, a standardi su isti u ciloj dalmaciji.Zato mi je nekako pri srcu teško kad sad čitam "kontinentalce", samo me zanima šta će bit za par godina,ja mislin da bi se stari splitski tičari, oni koji su umrli, okreću u grobovima.Samo me zanima šta bi pok. Toma reka.
    BiH je osviještena u veza pjeva grdelina kad smo mi došli gori ,a došli smo gori kad je kod nas počelo nestajati dobrog materijala.To je jedina prava istina,u vezi standarda i kvalitete pjesme grdelina.O držanju nisam govorio.Možda imaju kontinentalci tradiciju držanja grdelina,ali ovog našeg standarda pjeva sigurno - NE.Ovo bi oni sami trebali priznati,ja ih dosta znam da su se tu učili.
    Još jednom govorim da ne bi volija da se netko uvrijedi.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 28 lis - 20:49

    Cuj da se niko ne uvrijedi .To moja cerka vidi da smo kroz salu odgovorili na post od carduel.Mi kontinenalci kako nas nazivas .Sta ja onda trebam tebe da zovem sredozemac ili umjereni sredozemac.STP normalno da postoji odavnina to ne moze niko da ospori .Ali cinjenica je da kod nas u BIH pjevaju tici bas tako po STP jer im kontinentalna klima odgovara Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 lis - 21:10

    baltic je napisao/la:Cuj da se niko ne uvrijedi .To moja cerka vidi da smo kroz salu odgovorili na post od carduel.Mi kontinenalci kako nas nazivas .Sta ja onda trebam tebe da zovem sredozemac ili umjereni sredozemac.STP normalno da postoji odavnina to ne moze niko da ospori .Ali cinjenica je da kod nas u BIH pjevaju tici bas tako po STP jer im kontinentalna klima odgovara Smile

    Vidim da ye vrijeđaš na naziv "kontinentalac",a ne znam zašto.Pa to gore je kontinent,unutrašnjost.Ti mene zovi kako hoćeš ja se neću uvrijedit.
    To da ptice gore pjevaju po STP,da ,pa uvijek su i pjevale,Ja vjerujem da ih gore u nekim zabitijim krajevima ima još,za razliku od nas tu,a to je samo zato što vas je gore manje pa nisu izlovljene..Nije problem u tome nego je problem u tome kako ste vi razumijevali njihov pjev.
    Evo bit ću direktan i postavit ću ti jedno pitanje: Ajde budi pošten pa reci otdad si se ti počeja razumit u tiće,tj, razumijevat pjev po našim standardima pjeva i držanja?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel sri 28 lis - 21:16

    renato je napisao/la:
    BiH je osviještena u veza pjeva grdelina kad smo mi došli gori ,a došli smo gori kad je kod nas počelo nestajati dobrog materijala..

    Odavno me nitko nije ovako nasmijao. :-))) Moje je mišljenje da je BiH istrebljenja otkad su takvi kao renato počeli dolaziti u BiH. Visoko kvalitetne mreže sitnog oka naspram bakatina su učinili svoje tako da materijala više i nema. Balta ništa se ne sekiraj napast će oni i Španiju domalo. :-)))


    Zadnja promjena: Carduel; sri 28 lis - 22:03; ukupno mijenjano 1 put.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 28 lis - 21:25

    VEC SAM TI JEDNOM REKO DA DRZIM TICE OD SVOJE GODINE!Pred rat si mogao kod nas uloviti na kozari pored garnizona ciste batudase i to smo svi ganjali taj pjev.Dok sam zivio u svicarskoj 6 godina imao sam i gore do duse bili su spsnski.vratio sam se u BiH 98g i ponovo poso drzati nase tice.Poslusaj EL jilguero BIH3 to je moj tic prije 6 godina ufacen kod nas i jo je ziv.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 lis - 21:57

    Baltic,izbjegavaš odgovor.No to je tvoje pravo.Ja ne govorim o držanju , nego o razumijevanju pjeva grdelina po našim standardima ,pošto vidim da se uvijek pozivaš na STP.Držao sam i ja davno prije par kanarinaca ,a o njihovom pjevu pojma nisam imao.
    Taj tvoj jilguero BIH3,bio tvoj ,ti ga uhvatio?

    Cardeul- mislim da te nisam ničim uvrijedio,pa ne znam zašto posežeš za uvredama.
    ono što sam rekao u vezi toga da su dalmatinci gore donijeli standarde pjeva,posredno ili neposredno,doista tako i mislim.Vi ste uvijek bili više povezani s nama ,pa samim tim je ta tradicija kod vas također odavna.Pa zar nije istina da mi idemo gore otkad je kvaliteta kod nas opala,pa sam kažeš da je i kod vas opala,a trebao bi znati da smo i mi tome velikim dijelom pomogli.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sina BL sri 28 lis - 22:06

    baltic je napisao/la:VEC SAM TI JEDNOM REKO DA DRZIM TICE OD SVOJE GODINE!Pred rat si mogao kod nas uloviti na kozari pored garnizona ciste batudase i to smo svi ganjali taj pjev.Dok sam zivio u svicarskoj 6 godina imao sam i gore do duse bili su spsnski.vratio sam se u BiH 98g i ponovo poso drzati nase tice.Poslusaj EL jilguero BIH3 to je moj tic prije 6 godina ufacen kod nas i jo je ziv.

    Pozdrav Baltic!

    Kako danas pjeva ovaj tic, je l napredovao, mislim je l ocistio pjev pa da ne ide u one greske koje se cuju na ovom snimku EL jilguero BIH3?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel sri 28 lis - 22:10

    renato je napisao/la:
    Cardeul - mislim da te nisam ničim uvrijedio,pa ne znam zašto posežeš za uvredama.
    ono što sam rekao u vezi toga da su dalmatinci gore donijeli standarde pjeva, posredno ili neposredno,doista tako i mislim.Vi ste uvijek bili više povezani s nama, pa samim tim je ta tradicija kod vas također odavna. Pa zar nije istina da mi idemo gore otkad je kvaliteta kod nas opala,pa sam kažeš da je i kod vas opala,a trebao bi znati da smo i mi tome velikim dijelom pomogli.

    Što se tiče povezanosti tu bi se mogao složiti, a ako govorimo o držanju štiglića mogu i to ali o nekakvim posrednim ili neposrednim standardima pjeva e tu ne mogu. Mislim da se tu razlikujemo podosta tako da neću ulaziti u relaciju STP vs Hercegovački. A isto tako se mogu složiti o vašem doprinosu za opadanje kvalitete kod nas i drago mi je da to priznate. Skidam kapu!

    A što se tiče uvreda moja iskrena isprika ako vas se nešto od napisanog dojmilo. Nije bila namjera. Naglasak je bio na doprinosu.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 28 lis - 22:13

    Kod nas je se uvjek cjenila zija samo sto je se kod nas zvalo blicer.Ptic je se cjenio koji je perlutao kako mi kazemo i stavljao blicer i dali se do danas nesto promjenilo sumnjam.Po tome sto ti kazes renato kod nas je uvjek bilo ti tica a sta smo mi onda drzali cacavce ili?Moje misljenje je da je u dalmaciji tradicija duga i ljudi iz dalmacije su odrzali neki pjev sto je se skoro istrijebio .Znaju ljudi oskolovat i spremit tice sto mi mozemo da ucimo od vas jer imate dugu tradiciju i razne metode i zato vam svaka cast.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 28 lis - 22:21

    Ušli smo u neke bezvezne rasprave,a da niko nije komentirao ni ocjenio Noname batudu.
    Probajte.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel sri 28 lis - 22:22

    Nego da se mi vratimo na postavljenju pjesmu!

    Kako vam se čini batuda koju sam postavio? Dajte malo komentara na pletiva i blicjer?

    Marine kako se tebi čini ova batuda?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic sri 28 lis - 22:25

    Sina BL taj tic kad se digne u formu pjeva vecinom batudu cak mi je znao dosadit .Batudu u kojoj nema greske to malo sto zarafala dok se ne upjeva nije to nista .Tog tica sam menjao sa mojim prijateljem za ovaj pjev koji sad drzim mislim da je sad jos bolji.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 28 lis - 23:12

    Carduel je napisao/la:Nego da se mi vratimo na postavljenju pjesmu!

    Kako vam se čini batuda koju sam postavio? Dajte malo komentara na pletiva i blicjer?

    Marine kako se tebi čini ova batuda?

    Želja mi je prvo pustiti ove mlađe da komentiraju.Lako ćemo za mene.Jer čini mi se da nakon mog prestaju svi daljnji komentari.Pa ne moram ja uvijek biti u pravu.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by kreso sri 28 lis - 23:24

    Renato na kojeg pok. Tomu mislis jel Radica
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic čet 29 lis - 12:38

    No name batuda kad je malo bolje saslusas batudu skoro istu ima EL jilguero BIH3.Snimak ima malo vise suma tako da jasno se ne moze cuti boja zije koja kako mi se cini zavrsava na slovo i.A bila bi zija ljepsa da na kraju ima jos slovo u.Sve u svemu dva lijepa pletiva i zija za 3.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 29 lis - 16:02

    baltic je napisao/la:No name batuda kad je malo bolje saslusas batudu skoro istu ima EL jilguero BIH3.Snimak ima malo vise suma tako da jasno se ne moze cuti boja zije koja kako mi se cini zavrsava na slovo i.A bila bi zija ljepsa da na kraju ima jos slovo u.Sve u svemu dva lijepa pletiva i zija za 3.

    Ovaj snimak sam dobio prije 9 godina od gospodina iz Baške Vode.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN pet 30 lis - 15:33

    Vidim neće niko da komentira ,pa ću onda ja.
    Radi se o jednoj batudi.Dajem joj ocjenu vrlodobar.
    Pletiva su o.k.Međutim dzija nije bogznašto.Ocjena 3 ,tu se slažem sa Baltom.Dzija ima dužine,ali fali slova ,nategnuta je,greza.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 31 lis - 0:03

    Veli Varoš

    Danas me drži neko čudno raspoloženje.Vata me neka nostalgija za prošlim vremenima.Jednostavno mi napamet naviru neka lica ,meni dragih ljudi kojih više nema pa i događanja vezana uz ta lica.Pogađate radi se o starim tičarima kod kojih sam pohađao tičarsku osnovnu školu.Nekako me ovaj tičji forum asocirao na njih.Obuka sam se i otiša učinit đir po Velomen Varošu.Jer otamo je i cila ova tičja priča i krenula.Za one koji ne znaju Veli Varoš je pored onog dijela u i uz dioklecijanovu palaču najstariji dio Splita smješten na i neposredno uz padine Marjana.Tu su stiješnjene mnogobrojna kuće i kučice sa malim dvorima ,kaletama,balaturama i konobama.Ulice su toliko uske da njima nema prometa,bile su predviđene samo za ljude i tovare.Šečući tako došao sam i do kuće di je moj pradida živija.Još su u zidu brokve di su se širili tići.Obiša sam još neke dvore di sam ka dite zalazija.Sve je tada bilo puno pisme i batudi koje mi još dan danas odzvanjaju u ušima.Mi dica pomagali smo starijima radit čibe ,mišat višć da ne zagori,zbivali tiće i obišali nove.Za nagradu vodili su nas "u tiće"di smo trčali po one što su pali i donosili ih starijima na kontrolu i da ih očiste.Sićam se onih tičarskih batudi:vidi ovega ima oko ka balinjera,ovi je pravi ima glavu ka tetrapak od mlika itd...
    Teško je taj ugođaj nekom danas predočit.Na svakom prozoru visija je tić,a nije bilo i najmanje uličice di nije živija makar jedan ozbiljni tičar.To su u pravilu bili "mali",obični ljudi kojima su tići ,pored obitelji"bili glavna stvar u životu.Volio sam ih posječivati ,zezati se s njima,slušati tiće ,ali nažalost svega ih je nekoliko ostalo,ostarili su a većina je bivših.
    Od njih sam naučio večinu onog što znam danas i na tome im hvala,kao i na satima i satima ugodnog druženja.Smetaju me komentari kako stari nisu ništa znali o tičima i kako su ih držali na samom šemedekanu.To naprosto nije istina.Oni su izmislili i male čibe ,bez podnice ,sa žicama.A to se zadnjih 10.tak godina prodaje kao veliki izum.Znali su ih i ispravno hraniti ,a o prirodnoj pomoći u ishrani da ne govorim,Izmislili su i škuricu i postavili teorije pjeva.
    Nažalost danas je u Varošu teško čuti batudu.Umjesto čibi vise satelitske antene i klima uređaji.Neki kažu da je to napredak.Ne znam možda su u pravu.Što će nam tići kad se više nesmi lovit ,a pjeva na internetu koliko hoćeš.
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by brabus sub 31 lis - 0:14

    marine lipo si to sve napisa...nema vise toga,sve se poremetilo...sve postaje umjetno.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost sub 31 lis - 0:31

    MARIN je napisao/la:Veli Varoš

    Danas me drži neko čudno raspoloženje.Vata me neka nostalgija za prošlim vremenima.Jednostavno mi napamet naviru neka lica ,meni dragih ljudi kojih više nema pa i događanja vezana uz ta lica.Pogađate radi se o starim tičarima kod kojih sam pohađao tičarsku osnovnu školu.Nekako me ovaj tičji forum asocirao na njih.Obuka sam se i otiša učinit đir po Velomen Varošu.Jer otamo je i cila ova tičja priča i krenula.Za one koji ne znaju Veli Varoš je pored onog dijela u i uz dioklecijanovu palaču najstariji dio Splita smješten na i neposredno uz padine Marjana.Tu su stiješnjene mnogobrojna kuće i kučice sa malim dvorima ,kaletama,balaturama i konobama.Ulice su toliko uske da njima nema prometa,bile su predviđene samo za ljude i tovare.Šečući tako došao sam i do kuće di je moj pradida živija.Još su u zidu brokve di su se širili tići.Obiša sam još neke dvore di sam ka dite zalazija.Sve je tada bilo puno pisme i batudi koje mi još dan danas odzvanjaju u ušima.Mi dica pomagali smo starijima radit čibe ,mišat višć da ne zagori,zbivali tiće i obišali nove.Za nagradu vodili su nas "u tiće"di smo trčali po one što su pali i donosili ih starijima na kontrolu i da ih očiste.Sićam se onih tičarskih batudi:vidi ovega ima oko ka balinjera,ovi je pravi ima glavu ka tetrapak od mlika itd...
    Teško je taj ugođaj nekom danas predočit.Na svakom prozoru visija je tić,a nije bilo i najmanje uličice di nije živija makar jedan ozbiljni tičar.To su u pravilu bili "mali",obični ljudi kojima su tići ,pored obitelji"bili glavna stvar u životu.Volio sam ih posječivati ,zezati se s njima,slušati tiće ,ali nažalost svega ih je nekoliko ostalo,ostarili su a većina je bivših.
    Od njih sam naučio večinu onog što znam danas i na tome im hvala,kao i na satima i satima ugodnog druženja.Smetaju me komentari kako stari nisu ništa znali o tičima i kako su ih držali na samom šemedekanu.To naprosto nije istina.Oni su izmislili i male čibe ,bez podnice ,sa žicama.A to se zadnjih 10.tak godina prodaje kao veliki izum.Znali su ih i ispravno hraniti ,a o prirodnoj pomoći u ishrani da ne govorim,Izmislili su i škuricu i postavili teorije pjeva.
    Nažalost danas je u Varošu teško čuti batudu.Umjesto čibi vise satelitske antene i klima uređaji.Neki kažu da je to napredak.Ne znam možda su u pravu.Što će nam tići kad se više nesmi lovit ,a pjeva na internetu koliko hoćeš.

    Ovome se nema šta niti nadodat niti oduzet.Marine moran ti reć ,šta mi sad prvo pada na pamet; cili san se naježija dok san čita ovo.
    carduelismo
    carduelismo


    Broj postova : 94
    Age : 54
    Location : Stockholm-Mostar
    Registration date : 17.10.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by carduelismo sub 31 lis - 0:32

    Odlicno napisano Marine
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 31 lis - 0:41

    Hvala obojici!"

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 8 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 19:52.