Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    Podjele i nazivi kanarinaca boje

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by ticar sri 4 oľu - 20:51

    evo ova stranica,ćevap nisam mislio nikog vrijeđat tako je ispalo.

    http://www.deschinkel.be/Pagina%27s/Thumbspagina.htm
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by ikayke sri 4 oľu - 22:14

    zvrcko sen je napisao/la:
    evo ja imam tablicu nasljeđivanje lipokromske boje kod lipokromskih i melaninskih kanarinaca ..
    daj deane ti se uvati melanina , a fago serija .....mislim da bi kad to napišemo pomogli mladim generacijama,a i starijima ... ikay isto možemo na pp pa da objedinimo sve te da polipimo na forum

    cekam materijale...sve to objedinimo i stavim ko stiky... da uvijek bude dostupno.... ajmo ja cekam Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by Dean čet 5 oľu - 1:23

    hah pa ovo je sve točno Very Happy samo si ti cevapcicu to nama krivo prezentirao a i bilo mi je čudno da baš danci imaju neke svoje grupe Smile ajde mi sad molim te nadji one tvoje bijele mozaike u toj listi...

    evo kaze : 0522 Agat rød mosaik što je ahat CRVENI mozaik jelte Smile))) ili 0521 Sort rød mosaik što je crni crveni mozaik =bakreni mozaik SmileSmile znači danci imaju dobre grupe juhuuuuu Very Happy Very Happy
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 3:12

    Dean je napisao/la:hah pa ovo je sve točno Very Happy samo si ti cevapcicu to nama krivo prezentirao a i bilo mi je čudno da baš danci imaju neke svoje grupe Smile ajde mi sad molim te nadji one tvoje bijele mozaike u toj listi...

    evo kaze : 0522 Agat rød mosaik što je ahat CRVENI mozaik jelte Smile))) ili 0521 Sort rød mosaik što je crni crveni mozaik =bakreni mozaik SmileSmile znači danci imaju dobre grupe juhuuuuu Very Happy Very Happy

    E kolega to je djelomicno tacno Very Happy

    Jeeeeeer, bakreni kanarinac je stari naziv sa sadashnjeg Crnog na crvenoj podlozi, a mozaika ne mozes uraditi na crvenoj podlozi tako da to ne moze. Mozaik u crnoj seriji moze samo da se radi u Grupi A, tj. sa bijelom podlogom i to na:

    1. Crna serija

    Grupa A: Bijela osnovna boja

    0112 Crni bijeli neintenzivni -
    0113 Crni pastel bijeli
    0114 Crni opal bijeli
    0115 Crni pastel sivokrilni bijeli

    I pravilo: Mozaik je neintenzivan i ne moze da se napravi na intenzivnoj ptici, ali postoje varijacije kod mozaika gdje su neke ptice manje ili vise neintenzivne, pa ih kao takve i treba pariti, manje neintenzivnu sa vise neintenzivnom. Kako su mozaici neintenzivni, to je cescha pojava dobijanja loompsa kod njih nego li kod ptica gdje imamo i intenzivne i neintenzivne primjerke!
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 3:16

    Za agata si pogodio, ali za "bakrenog" mozaika nisi, jer ona oznaka CRVENI u nazivu CRNI CRVENI MOZAIK ne oznacava osnovnu boju crvenu vec CRVENOG MOZAIKA.

    Ako pazljivo pogledas slike bakrenih kanarinaca vidjet ces i sam da crveni mozaik ne moze da se uradi na crvenom kanarincu (bakrenom) i uopste da pokaze crvenu boju ( na glavi, ramenima, prsima i iznad repa) jer je ptica inace crvena, kontas?

    Potpuno isto onako kao sto ne moze da se napravi Crni zuti mozaik, na kanarincu boje "Crni na zutoj". NEMOGUCE!!!
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 3:20

    Postoji bijela osnovna boja i kod lipokromskih i kod melaninskih kanarinaca.

    I ja kazem da se mozaici mogu samo raditi na kanarincima osnovne boje bijele.

    Mozaik se NIKAD ne moze napraviti na ptici zute ili crvene osnovne boje. Bakreni je kanarinac na crvenoj osnovnoj boji, s toga se nikako ne moze napraviti bakreni mozaik Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by ticar čet 5 oľu - 6:19

    cevap je napisao/la:Za agata si pogodio, ali za "bakrenog" mozaika nisi, jer ona oznaka CRVENI u nazivu CRNI CRVENI MOZAIK ne oznacava osnovnu boju crvenu vec CRVENOG MOZAIKA.

    Ako pazljivo pogledas slike bakrenih kanarinaca vidjet ces i sam da crveni mozaik ne moze da se uradi na crvenom kanarincu (bakrenom) i uopste da pokaze crvenu boju ( na glavi, ramenima, prsima i iznad repa) jer je ptica inace crvena, kontas?

    Potpuno isto onako kao sto ne moze da se napravi Crni zuti mozaik, na kanarincu boje "Crni na zutoj". NEMOGUCE!!!

    čekaj malo,bakreni kanarinci se nazivaju crni crveni,

    nama nije bitno koja je njemu osnovna boja nama je bitno ono crni crveni što označava bakrenog kanarinca i ono MOZAIK što pokaziva da postoji crni crveni mozaik ili ti bakreni mozaik. study

    evo ga krešin bakreni

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Mojbakreni003xw3
    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 W800
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by Dean čet 5 oľu - 9:28

    čevapčiću ja te više ne kontam ništa... Sad

    šta znači mozaik može da se radi samo na bijeloj podlozi...mozaik je kategorija i on ide u vezu sa intenzivan i neintenzivan i nema veze sa lipokromskom bojom...
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 12:17

    E upravo je to u pitanju. Ova ptica na slici nije CRNA vec je SMEDJA.

    Mozaik nije BOJA ZA SEBE, vec se radi na drugim bojama kanarinaca.

    Mozaik moze biti zuti i crveni i zbog toga NIKAD ne mogu biti stvoreni na pticama sa osnovnom bojom zutom ili crvenom. Takodjer ni kombinacije zutog mozaika na pticama osnovne boje crvene i obratno, crveni mozaik na pticama zute osnovne boje nisu moguce.

    Bakreni je ptica crvene osnove boje pa je samim tim iskljucen da bi se IKAD mogao pojaviti mozaik na njemu. Gdje bi se i kako mozaik mustra mogla pojaviti na jednom kanarincu sa crvenom osnovnom bojom? Ne moze niti ce ikad moci.

    Sto se tice ove ptice na slici, bude li se ona izlagala kao "bakreni", morat ce se prijaviti u CRNOJ GRUPI, i samim tim ce biti diskvalifikovana jer je SMEDJA (eventualno da su toliko ljubazni pa da je sami prebace u pravilnu grupu, da ne bi doshlo do diskvalifikacija. I ovo sam vidjao). Jedini pravilan nacin prijavljivanja za izlozbu jeste pod SMEDJI CRVENI MOZAIK, sto je i jedino ispravno.

    Mislim da se u bivsim ex-yu zemljama koristi pogresna terminologija, gdje ljudi kad kazu Crni Crveni mozaik misle da je to ptica na crvenoj podlozi a nije, to je obicni crni kanarinac na bijeloj podlozi sa crvenim mozaikom.

    I jos nesto, MOZAIK je uvijek neintenzivan. Mozaik ne moze biti INTENZIVAN.


    Uz svo duzno poshtovanje Dean, mislim da znash jaaaaaako mnogo o kanarincima, mnogo vise od mene i nesto sto volim kod tebe, a to je sto nisi skrt i hoces uvijek da pomognes sa savjetima te se s tobom uvijek moze raspravljati (bez skrivenih provokacija). To cijenim mnogo i imas moj veliki respekt. Ne zelim nikoga da uvrijedim, ali stvarno mislim da svi pogreshno barate oko ovih termina kad je mozaik u pitanju. Kako imate kontakte sa nekim ljudima vani, pokusajte da se malo raspitate pa ce vam potvrditi ovo o cemu ja pricam. Ja sam milion % siguran u ovo sto govorim oko mozaika.


    Zadnja promjena: cevap; čet 5 oľu - 14:05; ukupno mijenjano 1 put.
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 12:20

    ticar je napisao/la:evo ova stranica,ćevap nisam mislio nikog vrijeđat tako je ispalo.

    http://www.deschinkel.be/Pagina%27s/Thumbspagina.htm

    Ma znam, nema problema, sve je u redu Very Happy

    Postirat cu slike da se to malo bolje razjasni Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by ikayke čet 5 oľu - 13:01

    cevap je napisao/la:
    Mozaik nije BOJA ZA SEBE, vec se radi na drugim bojama kanarinaca.

    Pa konstatirali smo da MOZAIK nije BOJA nego KATEGORIJA ptice uz intenzivnu, neintenzivnu!

    cevap je napisao/la:Mozaik moze biti zuti i crveni i zbog toga NIKAD ne mogu biti stvoreni na pticama sa osnovnom bojom zutom ili crvenom.

    A o tome ti lupas stalno... pa NARAVNO da ne moze ... sad kuzim da stalno jedno te isto pricamo ali razlicitim jezicima Smile
    Ali to se podrazumjeva, i o tome je suvisno govoriti...
    Kad napisem Crni klasicni melanin crveni mozaik - skracenica koja se koristi kod nas je Bakreni mozaik.
    Mi to tumacimo Crni klasicni melanin / sa CRVENIM MOZAIKOM, ti bi to isto napisao Crni klasicni melanin bijele osnovne boje / sa CRVENIM MOZAIKOM.


    cevap je napisao/la:Bakreni je ptica crvene osnove boje pa je samim tim iskljucen da bi se IKAD mogao pojaviti mozaik na njemu.

    Upravo tako, slazem se... kod klasicne bakrene ptice nemoguc je mozaik... ZASTO... zato jer 1 ptica nemoze biti u 2 kategorije... ili je INTENZIVNA, ili NEINTENZIVNA ili MOZAIK.



    cevap je napisao/la:Jedini pravilan nacin prijavljivanja za izlozbu jeste pod SMEDJI MOZAIK, sto je i jedino ispravno.

    Pticu bar kod nas ne mozes prijaviti pod SMEDJI MOZAIK... zasto... determinirao si seriju (Smedji) i kategoriju (Mozaik),ali nemas liporomsku boju kojom je kategorija obojana... znaci fali ili CRVENO ili ZUTO.
    Znaci pravilno bi bilo Smedji (Crveni) Mozaik... ili punog naziva kod nas Smedji klasicni melanin crveni mozaik.

    cevap je napisao/la:Mislim da se u bivsim ex-yu zemljama koristi pogresna terminologija, gdje ljudi kad kazu Crni Crveni mozaik misle da je to ptica na crvenoj podlozi a nije, to je obicni crni kanarinac na bijeloj podlozi sa crvenim mozaikom.

    Ne nitko tko se imalo kuzi u podjelu kanarinaca boje to ne misli... MOZAIK je kategorija ptice te da bi se ispoljio u crvenoj boji ptica nemoze biti na crvenoj podlozi,vec na bijeloj te se upravo taj kontrast naziva mozaicnost.

    Sve je jasno, samo sto mi ne obracamo pozornost na podloge jer je to nesto sto se nemoze promjenit, to je tako i gotovo...

    cevap je napisao/la:Ne zelim nikoga da uvrijedim, ali stvarno mislim da svi pogreshno barate oko ovih termina kad je mozaik u pitanju. Kako imate kontakte sa nekim ljudima vani, pokusajte da se malo raspitate pa ce vam potvrditi ovo o cemu ja pricam. Ja sam milion % siguran u ovo sto govorim oko mozaika.

    heehee... nitko se nemoze zbog ovoga uvrijediti!!
    Ne baratamo pogresnim terminima iz razloga sto isti takvim terminima barataju i vani, npr Nerro roso mosaico ili po nasi crno crveni mozaik... jedino sto tebe buni je ovaj nas bakreni mozaik, sto je u biti skracenica za crno crveni... iako je to ptica kojoj je crvena boja izrazena samo u mozaicnim dijelovima.

    Nadam se da ce biti sada jasnije di je kratki spoj nastao....

    cheers
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 13:18

    ikayke je napisao/la:
    cevap je napisao/la:
    Mozaik nije BOJA ZA SEBE, vec se radi na drugim bojama kanarinaca.

    Pa konstatirali smo da MOZAIK nije BOJA nego KATEGORIJA ptice uz intenzivnu, neintenzivnu!

    cevap je napisao/la:Mozaik moze biti zuti i crveni i zbog toga NIKAD ne mogu biti stvoreni na pticama sa osnovnom bojom zutom ili crvenom.

    A o tome ti lupas stalno... pa NARAVNO da ne moze ... sad kuzim da stalno jedno te isto pricamo ali razlicitim jezicima Smile
    Ali to se podrazumjeva, i o tome je suvisno govoriti...
    Kad napisem Crni klasicni melanin crveni mozaik - skracenica koja se koristi kod nas je Bakreni mozaik.
    Mi to tumacimo Crni klasicni melanin / sa CRVENIM MOZAIKOM, ti bi to isto napisao Crni klasicni melanin bijele osnovne boje / sa CRVENIM MOZAIKOM.


    cevap je napisao/la:Bakreni je ptica crvene osnove boje pa je samim tim iskljucen da bi se IKAD mogao pojaviti mozaik na njemu.

    Upravo tako, slazem se... kod klasicne bakrene ptice nemoguc je mozaik... ZASTO... zato jer 1 ptica nemoze biti u 2 kategorije... ili je INTENZIVNA, ili NEINTENZIVNA ili MOZAIK.



    cevap je napisao/la:Jedini pravilan nacin prijavljivanja za izlozbu jeste pod SMEDJI MOZAIK, sto je i jedino ispravno.

    Pticu bar kod nas ne mozes prijaviti pod SMEDJI MOZAIK... zasto... determinirao si seriju (Smedji) i kategoriju (Mozaik),ali nemas liporomsku boju kojom je kategorija obojana... znaci fali ili CRVENO ili ZUTO.
    Znaci pravilno bi bilo Smedji (Crveni) Mozaik... ili punog naziva kod nas Smedji klasicni melanin crveni mozaik.

    cevap je napisao/la:Mislim da se u bivsim ex-yu zemljama koristi pogresna terminologija, gdje ljudi kad kazu Crni Crveni mozaik misle da je to ptica na crvenoj podlozi a nije, to je obicni crni kanarinac na bijeloj podlozi sa crvenim mozaikom.

    Ne nitko tko se imalo kuzi u podjelu kanarinaca boje to ne misli... MOZAIK je kategorija ptice te da bi se ispoljio u crvenoj boji ptica nemoze biti na crvenoj podlozi,vec na bijeloj te se upravo taj kontrast naziva mozaicnost.

    Sve je jasno, samo sto mi ne obracamo pozornost na podloge jer je to nesto sto se nemoze promjenit, to je tako i gotovo...

    cevap je napisao/la:Ne zelim nikoga da uvrijedim, ali stvarno mislim da svi pogreshno barate oko ovih termina kad je mozaik u pitanju. Kako imate kontakte sa nekim ljudima vani, pokusajte da se malo raspitate pa ce vam potvrditi ovo o cemu ja pricam. Ja sam milion % siguran u ovo sto govorim oko mozaika.

    heehee... nitko se nemoze zbog ovoga uvrijediti!!
    Ne baratamo pogresnim terminima iz razloga sto isti takvim terminima barataju i vani, npr Nerro roso mosaico ili po nasi crno crveni mozaik... jedino sto tebe buni je ovaj nas bakreni mozaik, sto je u biti skracenica za crno crveni... iako je to ptica kojoj je crvena boja izrazena samo u mozaicnim dijelovima.

    Nadam se da ce biti sada jasnije di je kratki spoj nastao....

    cheers

    E konacno je jasno Very Happy

    Jer ticar mi je napisao post gdje kaze kako njegov drug ima bakrene intenzivne, bakrene neintenzivne i bakrene mozaike, sto me je uputilo na to da ljudi mozda barataju pogresnim nazivima.

    Crveno i zuto oznacava kod mozaika boju mozaik mustre a ne osnovnu boju tijela Very Happy

    Problem je sto ce neko pomisliti da se bakarni mozaik nalazi na crvenoj podlozi, jer SVI znamo sta je bakarni kanarinac i kako on izgleda, a ova terminologija jeeeee pogresna Very Happy

    p.s.
    Ja sam ispustio u ovome Smedji Mozaik da napisem Smedji Crveni Mozaik, sorry ..... moja greska..... brzo sam pisao pa mi je to promaklo.... Ispravio sam!!!


    Zadnja promjena: cevap; čet 5 oľu - 14:08; ukupno mijenjano 1 put.
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by cevap čet 5 oľu - 14:07

    ikayke je napisao/la:

    A o tome ti lupas stalno... pa NARAVNO da ne moze ... sad kuzim da stalno jedno te isto pricamo ali razlicitim jezicima Smile
    Ali to se podrazumjeva, i o tome je suvisno govoriti...
    Kad napisem Crni klasicni melanin crveni mozaik - skracenica koja se koristi kod nas je Bakreni mozaik.
    Mi to tumacimo Crni klasicni melanin / sa CRVENIM MOZAIKOM, ti bi to isto napisao Crni klasicni melanin bijele osnovne boje / sa CRVENIM MOZAIKOM.

    Ne...... to se kod nas kaze Crni Crveni Mozaik, nema nista vise,...... osnovna boja se ne spominje jer moze biti samo jedna, a u Danskoj nemamo uopste oznake KLASICNI u klasifikacijama.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by ikayke čet 5 oľu - 17:27

    cevap je napisao/la:
    ikayke je napisao/la:

    A o tome ti lupas stalno... pa NARAVNO da ne moze ... sad kuzim da stalno jedno te isto pricamo ali razlicitim jezicima Smile
    Ali to se podrazumjeva, i o tome je suvisno govoriti...
    Kad napisem Crni klasicni melanin crveni mozaik - skracenica koja se koristi kod nas je Bakreni mozaik.
    Mi to tumacimo Crni klasicni melanin / sa CRVENIM MOZAIKOM, ti bi to isto napisao Crni klasicni melanin bijele osnovne boje / sa CRVENIM MOZAIKOM.

    Ne...... to se kod nas kaze Crni Crveni Mozaik, nema nista vise,...... osnovna boja se ne spominje jer moze biti samo jedna, a u Danskoj nemamo uopste oznake KLASICNI u klasifikacijama.

    E onda smo rijesili dilemu... ni kod nas se ne spomjinje osnovna boja jer se to zna...

    Korisna je bila ova rasprava.... NEK IH BUDE STO VISE!!!

    Sponsored content


    Podjele i nazivi kanarinaca boje - Page 2 Empty Re: Podjele i nazivi kanarinaca boje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 16:57.