Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
sestoperac
ikayke
klokkende
bembo
Pinjac
Fago
ticar
zvrcko sen
12 posters

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by xyz pet 16 sij - 9:35

    To je baš sramota kako se odnose prema nama.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Branimir pet 16 sij - 13:04

    Po mom laičkom mišljenju tu se radi o dvije stvari:
    1. izgleda da nas Europa blokira zbog nekih samo njima poznatih razloga
    2. garnitura koja je u HOS-u baš i ne radi posao kako treba ili ga uopče ne radi tako da nas nema tko ni uputiti a ni objasniti nastalu situaciju
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen pet 16 sij - 21:04

    kolko znam idu gosp Lozovina i gsp Mihaliček na sastanak COM_a da zatraže objašnjenje....kojiko znam dobili su punomoć zastupanja
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by ikayke pet 16 sij - 21:07

    e to je jako dobra vijest.... bas me zanima sta ce biti Smile
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen pet 16 sij - 21:17

    što se tiče ljudi u HOS - u, ja mislim da je glavni problem u tome što nema nekoga da ih prozove za učinjene propuste i pogreške...ja zamišljam nekako da ZOSH bude oporba HOSU samo dok je 80 % istih ljudi i u HOSU i u ZOSHu niš od toga


    a šta ćeš napravit da bi jedno i drugo funkcioniralo treba ti 25-30 ljudi voljnih saradnje i istih ciljeva....to mi nemamo i trebamo se zadovoljiti sa onim šta imamo to jest ko hoće radit podržat ga i dat mu da radi.
    podjelit zaduženja mladim ljudima i pomoć im
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Branimir pet 16 sij - 21:40

    E tu je problem kao svugdje stari ne rade ali dobivaju novce, znaći dobro su se uhljebili, a mladima ne daju mjesto da rade
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen uto 3 oľu - 3:36

    C.O.M. KONGRES – PIACENZA 2009



    Dragi predsjednici, delegati prijatelji,

    Dobrodošli na 57 svjetsko prvenstvo, u sadašnju upravu C.O.M.-a, na naš kongres. Želim Vam sretan boravak u Piacenzi pun prijateljstva, solidarnosti i bratstva. Posebnu dobrodošlicu želim Marokanskoj Ornikulturnoj Federaciji koja pristupa velikoj obitelji C.O.M.-a. Ovaj skup je oduvijek bio rezultat naših aktivnosti, dužnosti i funkcija, ponuda i naših institucionalnih zahtjeva.Na žalost, sanitarne restrikcije EU su ponovo spriječile nastup zemalja izvan EU, a ta situacija utiče na našu objektivnost i tradiciju i sprječava mnoge izlagače da nastupe na najprestižnijoj izložbi na svijetu. Osobno sam išao u talijansko ministarstvo da nađem rješenje, ali problem leži u Briselu u regulativi CE 318/2007, a C.O.M. nije konzultiran kao neke udruge golubova i peradi.Ja na sebe preuzimam odgovornost da nađem odgovarajuće rješenje ovog problema.
    Kao što sam već rekao, komitet C.O.M.-a je revizirao statut i regulative i C.O.M.-a i O.M.J.-a. Sada smo u fazi pisanja novih tekstova. Najveći problemi su nacionalni savez. Ne prođe ni jedan dan be zahtjeva ili intervencija u nekom savezu i njihovim internim problemima, čak i u slučajevima sebičnosti starog i novog rukovodstva.
    Predsjedništvo C.O.M.-a trenutno nema mogućnosti posredovanja u rješavanju ovih problema. Nacionalni savezi su usmjereni u razvoj ornitologije, ali i sudjelovanju svih uzgajivača, u razmjeni ideja, puteva i ciljeva.
    Nažalost to se ne dešava često. Nesposobnost je postala pravilo.

    Naša je obaveza da stvorimo povjerenje i zajedništvo među savezima, i da omogućimo jednako učestvovanje svih amaterskh uzgajivača.svijeta. Znam da su ovo teški ciljevi u ovoj fazi, ali moramo imati dozu nade i vjere. Jedinstvo, jednakost i solidarnost su temelji na kojima je C.O.M. osnovan i na kojima je rastao.
    To nikada ne smijemo zabiraviti. Nikada.

    U Piacenzi postoji izreka: „nema braka bez svog demona“.



    Već sam pisao kako su međunarodne izložbe skupocjen instrument, kada su organizirane s pažnjom, i primjenom određenih pravila i zahtjeva. Još uvijek postoje izložbe neprikladno organizirane, na kojima su suci loše primljeni, koje nisu dostojne prezentacije C.O.M.-a. Naša je dužnost primjetiti postojanje takvih nepravilnosti prije autorizacije izložbe.
    C.O.M. će prihvatiti zahtjeve samo nacionalnih saveza. Prvi korak je već riješen promjenama naknade koje savezi uplaćuju C.O.M.-u već od sutra.
    Svjetsko prvenstvo je najveći događaj, ali prepoznajući težinu i zahtjevnost izvršavanja takvog zadatka, nesmijemo dozvoliti da postne simbol zarade i špekulacija, zaboravljajući osnovni cilj.
    Naša je dužnost da kontroliramo i vrednujemo uvjete učestvovanja uzgajivača.
    I da udvostručimo ulazne naknade ( odlučeno na kongresu C.O.M.-a ) kao doprinos solidarnosti i efikasnosti, kvaliteti, koju bi, kao vođe nacionalnih saveza, uvijek nadzirali i poštovali.
    C.O.M. ne upravlja drugim računima, ali će biti strog posmatrajući rukovodstva po ovom pitanju, i već su poduzeti koraci prema onim zemljama u kojima je problem.
    Svjetsko prvenstvo nije napravljeno da udovolji elitnim uzgajivačima, već je poseban trenutak za druženje koji treba čuvati i uzdizati.
    Komiteti C.O.M.-a i O.M.J-a imaju važan posao nadgledanja i kontrole u svim fazama, i zaslužuju kvalitetno gostoprimstvo, kao i suci i konvojeri.
    Osim toga, pravilo koje se odnosi na smještaj sudaca za mene je vrlo diskutabilno, i ja se sjećam tko je postavio to pravilo.Suci nemaju odmor, oni interveniraju za naše dobro i zaslužuju pravilan prijem.


    Gospodo predsjednici.

    U ožujku ili travnju ću završiti svoju turneju pozivajući u Francusku zemlje stare Evrope s ciljem postizanja koncenzusa oko odgovarajućih odluka za razvoj naše konfederacije. Imam veliko povjerenje u ove predsjednike i njihovu svjest i potrebe za povezivanjem na međunarodnoj osnovi.
    Do sada je C.O.M. bio vodič, a sada je trenutak da postane nosioc novih ideja za budućnost ornitološkog svijeta.
    Biti predsjednik C.O.M.-a nije profesije, nego važan i zahtjevan zadatak, koji bi bio lakši da drugi članovi odbora, koje ste vi predložili, rade svoje zadaće.
    Moram reći, svake godine na skupu biramo nove – stare kandidate, mjenjajući ljude i prijateljstva, katkad s problematičnim završetkom, a potraga za novim kandidaturama nije procjenjena. Ova stalna izborna „turneja“ je nagativna za našu politiku i program. Izborni datum bi trebalo odgoditi nakon gala večere.


    Dragi prijatelji.

    C.O.M. ima nekoliko izvora financiranja koji dozvoljavaju komitetu da posao obavlja za 360 stupnjeva, i ne možemo stalno biti gosti vaših saveza, tim prije što većina saveza to nemože priuštiti.

    U mom mandatu, nekoliko uta su članovi komiteta sami financirali troškove putovanja. Pisma, fax i e-mail bi trebali biti uvod u osobne sastanke, budući da samo bliskim odnosima možemo konsolidirati C.O.M. obitelj.Zbog toga, pronalaženje pravih izvora financiranja, je naša osnovna dužnost.
    Svaki nacionalni savez je dužan informirati C.O.M. o brojnom stanju svojih članova, inače će biti teško dokazati lokalnim vlastima tko smo i što smo. Moje ministarstvo me je pitalo upravo to nekoliko puta.Razvoj C.O.M.-a mora pratiti direktive EU, ali i štititi osnove iz naših dokumenata.Koliko nas je i gdje smo još uvijek nije do kraja poznato. Mi plaćamo pogrešnu članarinu.
    Vremena se mjenjaju, i ako se usredotočimo samo na probleme među savezima, snosićemo teške posljedice u budućnosti. Na ovom skupu bi trebali raspraviti mnoge stvari, ali ja niti mogu niti želim uzimati više vremena od vas na ovom važnom putovanju.
    Pozvao bih zemlje da predstave svoje prijedloge, izlože svoju motivaciju.
    Svijet se kreće velikom brzinom, zahtjevajući nove žrtve i odbrana naše kulture i tradicija su naša dužnost. Moramo pomagati jedni drugima u tim dužnostima.

    Zahvaljujem se na vašoj pažnji i pozivam vas na ručak u FOI – COM zgradu, nakon kongresa.

    Zamolio bih vas za trenutak tišine u spomen na prijatelje koji su preminuli, misleći na radost koju im je dala naša konfederacija u njihovom životu. Uvijek će biti u našim srcima

    Dugo živio C.O.M.


    The President C.O.M.
    Salvatore Cirmi



    tako to kaže predsjednik COM-a
    avatar
    Gost
    Gost


    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Gost čet 12 oľu - 20:31

    e moj zvrcko slabo ti radiš kad imas puno vrimena za pisat romane
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen ned 26 tra - 14:38

    e moj lutino imaš ti dosta učit u svakom pogledu jer

    na kompjuteru imaš copy i paste........
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by bembo uto 28 tra - 16:35

    danas sam imao vremena malo kopati po internetu i našao sam katalog:
    http://www.conf.org/com/fr/mondial/2009/PIACENZA2009_Catalogo.pdf
    Smile

    Sponsored content


    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 - Page 2 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 7 svi - 13:46.