Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
sestoperac
ikayke
klokkende
bembo
Pinjac
Fago
ticar
zvrcko sen
12 posters

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen uto 13 sij - 23:18

    Sramota nakon što smo nabavili sva dokumenta po naputku organizatora

    48 sati prije početka dobivamo da se ne možemo takmičiti jer R Hrvatska nije potpisnica ugovora sa EU...........
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by ticar uto 13 sij - 23:20

    zvrcko sen je napisao/la:Sramota nakon što smo nabavili sva dokumenta po naputku organizatora

    48 sati prije početka dobivamo da se ne možemo takmičiti jer R Hrvatska nije potpisnica ugovora sa EU...........


    isti kurac ko sa belgijom.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Fago uto 13 sij - 23:27

    Imao sam neki predosjećaj...
    E sad bi netko iz hos-a trebao to sluzbeno razrijesiti sa com-om. jer ako iduce godine opet bude isto... Sad Sad Sad
    Pinjac
    Pinjac


    Broj postova : 5
    Age : 65
    Registration date : 25.11.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Pinjac uto 13 sij - 23:30

    Glavno je da se nismo iznenadili. Sumnjam da to ima veze s COM-om već s EU i njihovom zakonskom regulativom .
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Fago uto 13 sij - 23:35

    Pinjac je napisao/la:Glavno je da se nismo iznenadili. Sumnjam da to ima veze s COM-om već s EU i njihovom zakonskom regulativom .

    da, da ali organizator to treba znati!!! i mi naravno saznati od njih....
    Pinjac
    Pinjac


    Broj postova : 5
    Age : 65
    Registration date : 25.11.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Pinjac uto 13 sij - 23:40

    To se znalo i prošle godine pa su svi saznali uoči izložbe. Ako i dogodine se budemo čudili onda smo stvarno magarci.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Fago uto 13 sij - 23:46

    Very Happy
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen sri 14 sij - 1:20

    Ma kao članica COM-a trebali bi znati šta trebao imati za doć na takmičenje prije mjesec dana organizator je poslao šta trebamo imati . A i mi trebamo pitati ministarstvo ko koga zajebaje zašto dvije godine im treba da reguliraju papirologiju....

    Govnari primaju dobre plaće a ne rade ništa
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by bembo sri 14 sij - 12:08

    Ma kao članica COM-a trebali bi znati šta trebao imati za doć na takmičenje prije mjesec dana organizator je poslao šta trebamo imati . A i mi trebamo pitati ministarstvo ko koga zajebaje zašto dvije godine im treba da reguliraju papirologiju....

    Govnari primaju dobre plaće a ne rade ništa

    nemoj tako rade ljudi rade i nemaju baš dobre plaće, prije će biti problem što je to prvenstvo EU nego svjetsko neka mu COM promjeni naziv Sad Sad
    klokkende
    klokkende


    Broj postova : 54
    Age : 52
    Location : Uzice, Serbia
    Registration date : 25.10.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by klokkende sri 14 sij - 13:23

    zvrcko sen je napisao/la:Sramota nakon što smo nabavili sva dokumenta po naputku organizatora

    48 sati prije početka dobivamo da se ne možemo takmičiti jer R Hrvatska nije potpisnica ugovora sa EU...........

    Na zalost nije da se saznalo tek 48h pre pocetka prijema ptica, pricam makar za situaciju sa Srbijom. Mi smo prijavili ptice regularno i na vreme ali smo pre skoro mesec dana obavesteni da zemlje koje su prijavile ptice a nisu clanice EU nece moci da ucestvuju, a to se odnosilo na Srbiju, Hrvatsku, Maltu i Tursku. Mi smo vec tada odustali i stali sa daljim pripremama i skupljanjem papira jer je bilo jasno da nam nece dozvoliti ucesce sta god od papira obezbedili i prilozili. A da je bruka i sramota to stoji, i da to treba pod hitno rascistiti sa COM-om!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen sri 14 sij - 13:58

    Švicarska ????????


    Smradovi birokratski podjebaju kako ih nije sram da uzimaju članarinu ako nismo svi isti. trebalo bi COM tužit sudu u strazburu za ljudska prava ...... jer mi sve svoje obaveze ispunjavamo na vrijeme i uredno da bi nas oni šikanirali dok u isto vrijeme male životinje u Evropi izlažu bez ikakvog problema....... koji su ovo dvosjekli aršini ....ili neko nije sposoban ili ga boli kurac.....svakako treba se zapitati što mi dobivamo od HOS-a , COM-a, a bogme šta nude drugi -male životinje.....

    Jebat ga ako mi ništa ne prestavljamo COM-u , a nekom značimo idemo gdje i ko daje više...


    treba pod hitno uputiti protesnu notu COM-u i zatražiti da se izjasne .....SMRADOVI
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by ikayke sri 14 sij - 15:48

    zvrcko sen je napisao/la:treba pod hitno uputiti protesnu notu COM-u i zatražiti da se izjasne .....SMRADOVI

    Treba????? A tko ce to napravit...samo da mi je znati??????

    A ovo treba, smradiovi bla bla.... boli njh patka....

    Ako meni nitko ni nakon 20 dana od ljudi ih hos-a i zosh-a se ne udostoji na jedan jebeni mail odgovorit... a pitao sam sitnicu...onda ni ne zasluzujemo nista vise nego kako nas sada tretiraju....
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by ikayke sri 14 sij - 15:54

    I glavno da imamo web stranicu saveza...na kojoj i sada stoji lijepo poziv za svjetsko... ja sam nesluzbeno za ovo saznao vec u nedjelju.... pa sam si mislio mozda ce bit kakva sluzbena obavijest.... a ha moz mislit!!!!

    Ma dobro mi je jedan pametan ticar rekao...' stedi snagu' sada vidim da je bolje sve pustit kako ide...jer u sadasnjim situacijama mozes samo zivce izgubit i nista ne postic....

    Zalosno je da ljudi koji su zeljni napretka i boljitka u ovom hobiju, koji imaju organizacijske sposobnosti koji su elokventni i skolovani odustaju zbog od istog jer vide da koliko god se trudili nema napretkannama sluha za njihove jako dobre ideje i sve ostajke na 'ćo mi ćo ti'!!!

    EOD od mene... ja svoje rekao!!
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by sestoperac sri 14 sij - 21:16

    Koliko je tica iz Hrvatske trebalo ic na svjetsko ?
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Fago sri 14 sij - 23:43

    E moj ika...
    Polako. To je sve što ti mogu reći!
    Pozdrav,
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Dean čet 15 sij - 0:03

    Fago je napisao/la:E moj ika...
    Polako. To je sve što ti mogu reći!
    Pozdrav,

    Very Happy Very Happy Very Happy

    trebalo je još lani tražiti objašnjenje od COM a i protestirati (ne vjerujem da bi pomoglo ali odmoglo ne bi sigurno), organizator jedino od COM a može dobiti direktivu da se ptice van EU mogu takmičiti, ovako je njima lakše - nema i gotovo...i slikajte se...

    pogodite dali čemo sljedeće moči izlagati

    Sad
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen čet 15 sij - 14:41

    ove godine trebalo se takmičiti 98 ptica ,iz SODD-a 26 komada s tim da napomenem to su bile jako jako konkurentne ptice za medalju ......

    pa valjda predsjednik i tajnik imaju neke ovlasti
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by ikayke čet 15 sij - 14:42

    zvrcko sen je napisao/la:
    pa valjda predsjednik i tajnik imaju neke ovlasti

    valjda ??? lol! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by ikayke čet 15 sij - 14:44

    zvrcko sen je napisao/la:ove godine trebalo se takmičiti 98 ptica ,iz SODD-a 26 komada s tim da napomenem to su bile jako jako konkurentne ptice za medalju ......

    velika steta jer i dalje neznamo kako stojimo sa kvalitetom dok ne dodemo dosvjetskoga.... onda bi se znalo stanje stvari...stvarno steta...

    zvrcko a zasto ako ne mozemo izlagati placamo clanarinu com-u?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Dean čet 15 sij - 17:24

    ikayke je napisao/la:
    zvrcko sen je napisao/la:ove godine trebalo se takmičiti 98 ptica ,iz SODD-a 26 komada s tim da napomenem to su bile jako jako konkurentne ptice za medalju ......

    velika steta jer i dalje neznamo kako stojimo sa kvalitetom dok ne dodemo dosvjetskoga.... onda bi se znalo stanje stvari...stvarno steta...

    zvrcko a zasto ako ne mozemo izlagati placamo clanarinu com-u?

    o znamo znamo di smo s kvalitetom lol!

    na kojeg predsjednika i tajnika misliš ? na našega ili ?
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen čet 15 sij - 22:25

    meni nije jasno možemo izlagati ko pojedinci gos.Mihaliček ali ko RHrvatska ne možemo...


    Smatram da se predsjednik ili tajnik HOS-a treba zatražiti pismeno očitovanje COM-a, FOI-a, organizatora te resornog ministarstva, pa sa tim pismenim očitovanjem nekog dobro posrati......


    ljudi su čuvali najbolje ptice za svjetsko Arsić, Krstulović , Glavina da bi ih zadnja dva dana neko svojevoljno ODJEBA ,,,pa to je sramota i podcjenjivanje za sve Hrvatske uzgajivače .
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Merlo čet 15 sij - 22:50

    Ne samo za hrvatske uzgajivace vec za cilu Hrvatsku. Ljudi moji mozete se vi meni smijat ali to je samo HOBI pa nema velike zarade zato nekim pojedincima sta su guzicu zalipili u fotelju boli neka stvar oceli hrvatski uzgajivaci izlagat na svetskom ili ne.Moje osobno misljenje je da ovo nema nikakve veze sa EU jer da je tako onda nebi ni evropsko prvenstvo u rukometu bilo u Hrvatskoj,ovo je samo seprtljavost pojedinih osoba koji dobivaju placu a sami ni neznaju zasto i zbog cega.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Dean čet 15 sij - 22:53

    huh po meni je to sramota i potcijenjivanje za HOS a ne za sve Hrvatske uzgajivaće...uzgajivači su članovi HOS-a koi bi se trebao boriti za njihova prava...stvarno sad neznam detalje oko te odluke da četvorica veličanstvenih (Hrvatska, Srbija, Turska i Malta) ne smiju učestvovati na svijetskom...ali stvarno...kakve veze ima što nismo članice EU...ovo je ionako svjetsko prvenstvo...

    znaš li ti (senior)ko je dobio dopis o toj odluci...??
    i šta točno tamo piše ??
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by zvrcko sen čet 15 sij - 23:18

    Dean je napisao/la:huh po meni je to sramota i potcijenjivanje za HOS a ne za sve Hrvatske uzgajivaće...uzgajivači su članovi HOS-a koi bi se trebao boriti za njihova prava...stvarno sad neznam detalje oko te odluke da četvorica veličanstvenih (Hrvatska, Srbija, Turska i Malta) ne smiju učestvovati na svijetskom...ali stvarno...kakve veze ima što nismo članice EU...ovo je ionako svjetsko prvenstvo...

    znaš li ti (senior)ko je dobio dopis o toj odluci...??
    i šta točno tamo piše ??


    prijatelju moj dopis mi nismo vidili nikakav već telefonski ,.....bar do jučer....to meni ide na kurac...ja bi donio ptice pa nek ih vrate uz obrazloženje.....


    nebi tija neke stvari reć i nekog posrat ali ima puno pametnih koji će se sad nać ali se neće prihvatiti nikakvih obaveza.....Po meni već sad treba nać mlade ljude koji će imati samo zadatak odlazak na svjetsko i priprema za isto ...konvojeri bi se mogli znati godinu dana unaprijed.... kad je gatolin bio konvojer nismo imali nikakvih problema već dvije godine oće drugi organizirati odlazak i čorak...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Dean čet 15 sij - 23:51

    ma to je sve ku...(kuruz) kakav telefon... bez službenog dopisa sa imenom i prezimenom osobe koja ga je poslala ne priznajem ništa... pa kakav je to način, ja znam da smo mi mali i nebitni za organizatora ali neki principi se moraju poštovati... Very Happy , baš me zanima dali če iči žalba COMU i kakav čemo odgovor dobiti...


    što se tiče ljudi u HOS - u, ja mislim da je glavni problem u tome što nema nekoga da ih prozove za učinjene propuste i pogreške...ja zamišljam nekako da ZOSH bude oporba HOSU samo dok je 80 % istih ljudi i u HOSU i u ZOSHu niš od toga Very Happy

    + drugi problem je što je 50 % članova HOSa tamo samo zbog toga jer su ionako na seminaru ili državnom pa kad su već tamo neka ispune formu i budu i na sastanku HOSa, a uopće ih rad HOSa ne zanima niti imaju bilo kakve ambicije po tom pitanju...pa ja prvi sam prosjedio na tim sastancima neznam ni ja koliko godina, ne sječam se dali sam ikad nešto tamo rekao...koi če ti klinac takav član ili šta je već...

    malo sam zakomplicirao ali nadam se da se razumijemo


    Very Happy

    Sponsored content


    svjetsko ornitološko prvenstvo 2008 Empty Re: svjetsko ornitološko prvenstvo 2008

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 22:44.