Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
crv
DUbirds
Tome
malinois
Edi
kresina
bocka
evmolp
veseljko
kreso
Vrbanja
Border
d-split
DREZGA
MARIN
seadriver
loki_nl
krepat ma ne molat
dr.nenad86
sturcla
Carduel
echeberija
zvrcko sen
Dean
Pardillo
patrik
komiza
vlajkobl
saky
topaz
Sina BL
refa95
Mozaik
olanik
Siskin
ahatko
trnar
lepi
čajka
srdjan nis
sestoperac
ticar
vlado
mimo
48 posters

    Razmnozavanje kanarinaca

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by MARIN pet 6 svi - 19:05

    Jesu li velika ili mala pera u pitanju????
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Carduel pet 6 svi - 19:15

    MARIN je napisao/la:Jesu li velika ili mala pera u pitanju????

    Bacio je 4 velika pera i podikoje malo (nije se raspao) a pjeva stalno samo što mu snaga glasa opada i pušta se na ženku kad ga primaknem njenom kavezu.
    avatar
    mimo


    Broj postova : 48
    Age : 50
    Location : tuzla
    Registration date : 29.10.2010

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by mimo pet 6 svi - 20:50

    probaj ga nemas sta izgubiti
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Carduel sub 7 svi - 0:23

    mimo je napisao/la:probaj ga nemas sta izgubiti

    Već sam probio limite tako da ne bi bilo dobro riskirati! Very Happy
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by krepat ma ne molat ned 8 svi - 20:35

    Meni su dve ženke bacile ono sitno perje,ne baš onako kao kad mitare ali dosta.Dali to znači da su za ovu godinu gotove šta se tiče parenja?Velika perja nisu bacile ,nijedno.
    avatar
    Gost
    Gost


    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Gost uto 24 svi - 21:50

    molim vas za neki savet,radi se o dve zenke sa jedan muski ,zenke su spremne ali ovaj muski pari samo jednu drugu je bije a hocu da je uparim da ne bi mi snosila na prazno jel ima neku fintu ,pomislio sam da ga maknem na drugu terasu da ih ne slusa pa tako mozda bi je zaboravio onu drugu ,neznam sta da da uradim scratch
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ticar uto 24 svi - 22:11

    Toni Mk je napisao/la:molim vas za neki savet,radi se o dve zenke sa jedan muski ,zenke su spremne ali ovaj muski pari samo jednu drugu je bije a hocu da je uparim da ne bi mi snosila na prazno jel ima neku fintu ,pomislio sam da ga maknem na drugu terasu da ih ne slusa pa tako mozda bi je zaboravio onu drugu ,neznam sta da da uradim scratch

    samo ih ostavi skupa,stavi ga navećer malo prije nego se gasi svijetlo i ostavi ga
    avatar
    Gost
    Gost


    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Gost uto 24 svi - 22:30


    vazi probacu to,i znaci stavljam ga uvece pred noc i ujutro oko 10 sati da ga maknem i svaki dan tako da radim?ili da ga ostavim sa zenku dok ne snese, ali sta ako se biju sta da radim
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ticar uto 24 svi - 23:31

    Toni Mk je napisao/la:
    vazi probacu to,i znaci stavljam ga uvece pred noc i ujutro oko 10 sati da ga maknem i svaki dan tako da radim?ili da ga ostavim sa zenku dok ne snese, ali sta ako se biju sta da radim

    samo ga ostavi i nediraj,prestat će se tući u toku dana.
    avatar
    DREZGA


    Broj postova : 176
    Age : 38
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.04.2011

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by DREZGA sri 25 svi - 0:02

    Carduel je napisao/la:Pozdrav svima,

    jedno pitanje vezano za uzgoj kanarinaca. Da li je upotrebljiv mužjak kojemu je pjesma u silaznoj putanji (osjeća se promuklost glasa u pjesmi) i sa kojim bačenim perom? Kakva su iskustva?
    Ja imam mužijaka starog 7 god i ne pjeva njem je,a pari svake godine po 3-4 ženke Cool
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Carduel sri 25 svi - 0:41

    DREZGA je napisao/la:Ja imam mužijaka starog 7 god i ne pjeva njem je,a pari svake godine po 3-4 ženke Cool

    To je super! Ali ovaj moj se raspao tako da nema za ovu sezonu ništa od njega.

    Za početnika u uzgoju kanarina naučio sam u 2011.:study

    - Kanarin se može zeznuti sa ishranom u periodu reprodukcije tako da ode u mitar. Oprez prilikom hranjenja!!!
    - Kanarin koji baci par letnih i podikoje sitno pero ide u mitar i od njega nema ništa što se tiče uzgoja.
    - Kanarin se jako brzo deblja i postaje neupotrebljiv u reprodukciji.

    Nije loše za početak! Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ticar sri 25 svi - 2:39

    Carduel je napisao/la:

    To je super! Ali ovaj moj se raspao tako da nema za ovu sezonu ništa od njega.

    Za početnika u uzgoju kanarina naučio sam u 2011.:study

    - Kanarin se može zeznuti sa ishranom u periodu reprodukcije tako da ode u mitar. Oprez prilikom hranjenja!!!
    - Kanarin koji baci par letnih i podikoje sitno pero ide u mitar i od njega nema ništa što se tiče uzgoja.
    - Kanarin se jako brzo deblja i postaje neupotrebljiv u reprodukciji.

    Nije loše za početak! Very Happy

    slab ti je početak.što misliš ima li što od kanarinca kojem ženka isčupa cijela krila i rep,to se meni desilo kanarincu koji je prošle godine dao 60 mladih,kanarinka mu je isčupala krila i rep,skrozzzzz.perije mu je napola naraslo a on naravno i piva i pari,dok je bio bez krila i repa skakao je po kanarinki ali neuspješno.žalosno ali istinito. Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Carduel sri 25 svi - 12:58

    ticar je napisao/la:

    slab ti je početak.što misliš ima li što od kanarinca kojem ženka isčupa cijela krila i rep,to se meni desilo kanarincu koji je prošle godine dao 60 mladih,kanarinka mu je isčupala krila i rep,skrozzzzz.perije mu je napola naraslo a on naravno i piva i pari,dok je bio bez krila i repa skakao je po kanarinki ali neuspješno.žalosno ali istinito. Very Happy

    Prijatelju jedno su letna pera i rep a drugo je sitno perje. To me toliko i ne čudi što je bio spreman ko puška. Ali kod mene je slučaj da se rasuo kompletan a od toga nema velike vajde. Very Happy
    avatar
    d-split


    Broj postova : 4
    Age : 52
    Registration date : 24.10.2011

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by d-split pon 31 lis - 12:38

    pzdrav svima!
    moje poznavanje kanarinaca nije u tolikoj mjeri da bih mogao sam zaključiti neke stvari oko njih, a sve ono šta sam do sada pročitao na forumima vezano oko toga nije mi dalo neki konkretan odgovor pa ako netko od vas može da mi odgovori na ono što me zanima. Sticajem okolnosti kroz ovo ljeto u kući su mi se našla 4 kanarinca. Prvo 2m, a nešto poslije 2ž i svi su očito bili u fazi mitarenja i to je završilo, ali je jedna od dvije ženke prije mjesec dana na pjesmu od jednog od njih dva počela dizat rep. U ćibu bih joj pustio muškog, a tada bi nastao kaos. Ovaj bi skakao po njoj i obrnuto. Kada bih ih ponovo razdvojio i nakon nekog vremena ponovo pustio da se vide ono bi ponovo digla rep, a kada bih ovog ponovo pustio kod nje on je htio, ali ne i ona. Dao sam joj jajčanu hranu, nigera i ferti vit naravno u nekim normalnim količinama i za samo nekoliko dana sve je pošlo u željenom smjeru. Tjedan dana poslije uz prisustvo muškog počela je radit gnijezdo na kome uredno leži već 5 dana, ali nema jaja. E sada me zanima što se događa? Dali će jaja uopće i snesti i dali je uopće u ovo doba godine to moguće. Naglašavam da šta se tiče grijanja u bilo koje doba godine vlada ista temperatura i svjetla mislim da ima i više nego dovoljno. Dali da ostavim muškog u krletci zajedno cijelo vrijeme s njom i mladima pošto on uopće nije donio ni jednu jedinu grančicu u gnijezdo i više je nego očito kako gnijezdo zaobilazi. Sleti u gnijezdo jedino na nju u ostalim slučajevima ne. Koliko vremena treba da se jaja u ženki počmu stvarat.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by komiza pon 31 lis - 23:36

    Pročitaj malo po forumu,svega ti piše. U ovo doba godine ti nema ništa od toga,bolje ih odmaraj do 1. miseca i onda počmi sa pripremom.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by krepat ma ne molat sub 5 stu - 1:48

    Može mali savjet!Ove godine mislim po prvi put krenuti sa kanarincima ali u vanjskim uvjetima tj.BALKON.Znači ptice bi od sada na temp.12-20 išle prema nižoj do max cca -5 stupnjeva.Hoće li tu biti problema sa zdravljem ptica,šta bi im trebalo davati da šta lakše i sigurnije prežive zimu.Inače ptice nisu na propuhu ni na udaru bilo kojeg vjetra.Čitao sam na forumu da je bitno gdje je vlasnik prje držao ptice ,ali pošto su ptice izlegnute u sezoni a sad nisu niske temperature dali je vrijeme za krenuti na prilagodbu ka nižim temperaturama.Pretpostavljam da ima vas koji držite ptice u sličnim uvjetima pa želim čuti vaša iskustva.Šteta bi bilo da ptice uginu.
    avatar
    d-split


    Broj postova : 4
    Age : 52
    Registration date : 24.10.2011

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by d-split ned 6 stu - 17:49

    Mislim da nije baš pametno držati kanarinca na temperaturi od -5 stupnjeva pa iako nije izložen vjetru. Pročitao sam po raznim forumima da uz određenu prehranu to i može, ali se nameće jedna činjenica koja se ne može zaobić, a koja glasi da će ptica uz takve uvjete života biti sklonija svim bolestima koje bi najvjerovatnije izbjegla da je bila smještena u nekom adekvatnom prostoru i samim tim će sebi bitno produžiti životni vijek. Smatram da je to ipak izbor pojedinca pa neka odluči sam. Na forumu sam pročitao mnoga mišljenja ljudi koji se bave uzgojem kanarinaca ili čisto iz hobija kao ja, ali na žalost ne bih se složio sa mišljenjima pojedinaca pogotovo kada sam pročitao sa čime svim ih hrane da bi dobili željenu nijansu crvene boje ili isto tako parenje u srodstvu za što će veterinari strogo reći ne. Opet je to stvar izbora i odluke, a ti odluči sam pa što najbolje ispadne. Ja kod kuće imam 5 kanarinaca i svi su pristojno "garažirani" na temperaturi od 18-20 stupnjeva, a jedna kanarinka je valjda pobrkala godišnja doba pa sada leži na jajima. Najvjerovatnije od podmlatka neće biti ništa, ali neka bude volja njena
    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Border ned 6 stu - 18:01

    affraid study
    preporuka :internet,kontakt sa uzgajivačima 3 x dnevno
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by krepat ma ne molat ned 6 stu - 20:36

    Ma vidim po slikama članova foruma da pojedinci imaju ptice vani pa me interesira imaju li problema,koji su i kako ih smanjiti na minimum.Inače bio sam kod jednog čovjeka koji živi u mjwstu Rupa pored Rijeka.Ima kanarince u garaži gdje temperatura po zimi pada bez problema na -10-15 a u garaži na -3 do -5 i voda mu se zamrzava u pojilicama ali sa pticama nema problema(IMA SVIH VRSTA UKUPNO CCA 30-40 PAROVA),rekao mi je da mu je krepala samo jedna koja nije bila baš najzdravija.
    A ustvari nemam šta mislit probat ću pa šta puklo.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Vrbanja ned 6 stu - 22:58

    krepat ma ne molat je napisao/la:Može mali savjet!Ove godine mislim po prvi put krenuti sa kanarincima ali u vanjskim uvjetima tj.BALKON.Znači ptice bi od sada na temp.12-20 išle prema nižoj do max cca -5 stupnjeva.Hoće li tu biti problema sa zdravljem ptica,šta bi im trebalo davati da šta lakše i sigurnije prežive zimu.Inače ptice nisu na propuhu ni na udaru bilo kojeg vjetra.Čitao sam na forumu da je bitno gdje je vlasnik prje držao ptice ,ali pošto su ptice izlegnute u sezoni a sad nisu niske temperature dali je vrijeme za krenuti na prilagodbu ka nižim temperaturama.Pretpostavljam da ima vas koji držite ptice u sličnim uvjetima pa želim čuti vaša iskustva.Šteta bi bilo da ptice uginu.

    Pozdrav kolega

    Evo par rjeci iz licnog iskustva drzanje kanarinaca na balkonu i vanjskim volijerima na niskim temperaturama i do -15 a zanalo se desiti da budu i nize temperature.
    Prvo cemo o balkonu posto sad ptice zelis izbaciti na balkon na temperatur 12-20 nadam se da nocne temperature sad trenutno ne osciliraju previse od dnevne.Ovo kazem zbog toga da bi ptice imale vremena na postepeno navikavanje nizih temperatura u tom slucaju izbaci ih na balkon bez ikakvih problema.Posto kazes da ptice nebi bile na udaru bilo kog vjetra pretpostavljam da je balko zatvoren ili se varam?

    Vanjska volijera ispricacu jedan slucaj prije nekih 5-6 god. zenke malinoa izbacene su u ljetnom periodu u vanjsku volijeru koja je bila zatvorena sa tri strane samo prednja strana otvorena tu su provele cjelo ljeto i jesen prilikom dolaska zime zatvorena je i prednja strana sa providnim najlonom i ostavljeno je u donjem djelu u visini nekih 50cm otvoreno.Prije toga na isti nacin par godina (ne malinoi) ptice su prezimljavale bez ikakvih problema jedne godine mjenjali su ulicno osvjetljenje igrom slucaja postavljena je jedna dodatna bandera koja je udarala tacno na dvoriste i volijeru sa zenkama.Nerazmisljajuci o tome kanarinke su zbog zimskih uslova hranjene jacom masnijom hranom posto je ulicno osvjetljenje udaralo na volijeru sto znaci imale su konstantno osvjetljenje temperature su u tom periodu kretale se od cc -3--10 voda je ledila u pojilicama ali jedno jutro ustajes ides da nahranis ptice i stavis im novu vodu i u pojilici nalazis jaje.Jaja su se nalazila par dana svakodnevno dok god nije se doslo do zkljucka da svjetiljka im daje dovoljno osvjetljenje da su one aktivne danonocno.Poslije kad se pokrivala i prednja strana da nemaju toliko dugo svjetlo prestale su sa nosenjem jaja i nije bilo nikakvih problema.
    Znaci ako su ti ptice u dobrom zdravlju kondiciji i sa dobrom ishranom nebi trebalo biti problema
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ticar pon 7 stu - 1:25

    d-split je napisao/la:Mislim da nije baš pametno držati kanarinca na temperaturi od -5 stupnjeva pa iako nije izložen vjetru. Pročitao sam po raznim forumima da uz određenu prehranu to i može, ali se nameće jedna činjenica koja se ne može zaobić, a koja glasi da će ptica uz takve uvjete života biti sklonija svim bolestima koje bi najvjerovatnije izbjegla da je bila smještena u nekom adekvatnom prostoru i samim tim će sebi bitno produžiti životni vijek. Smatram da je to ipak izbor pojedinca pa neka odluči sam. Na forumu sam pročitao mnoga mišljenja ljudi koji se bave uzgojem kanarinaca ili čisto iz hobija kao ja, ali na žalost ne bih se složio sa mišljenjima pojedinaca pogotovo kada sam pročitao sa čime svim ih hrane da bi dobili željenu nijansu crvene boje ili isto tako parenje u srodstvu za što će veterinari strogo reći ne. Opet je to stvar izbora i odluke, a ti odluči sam pa što najbolje ispadne. Ja kod kuće imam 5 kanarinaca i svi su pristojno "garažirani" na temperaturi od 18-20 stupnjeva, a jedna kanarinka je valjda pobrkala godišnja doba pa sada leži na jajima. Najvjerovatnije od podmlatka neće biti ništa, ali neka bude volja njena

    nisu oni pobrkali godišnja doba nego ste im vi pobrkali.

    evo koliko im smeta zima.na minus 10

    https://youtu.be/gWy4KnvtHVc

    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Border pon 7 stu - 1:48

    princip je vrlo prost,
    ptice moraju imati četiri godišnja doba i to:
    -temperatura
    -vlaga
    -svjetlost
    -hrana

    to se stvara prirodno ili vještački
    ko smatra da će dobiti bezbroj ptica držeći temperaturu oko 20 stepeni cijelu godinu grdno se vara
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by krepat ma ne molat pon 7 stu - 2:03

    Vrbanja je napisao/la:

    Pozdrav kolega

    Evo par rjeci iz licnog iskustva drzanje kanarinaca na balkonu i vanjskim volijerima na niskim temperaturama i do -15 a zanalo se desiti da budu i nize temperature.
    Prvo cemo o balkonu posto sad ptice zelis izbaciti na balkon na temperatur 12-20 nadam se da nocne temperature sad trenutno ne osciliraju previse od dnevne.Ovo kazem zbog toga da bi ptice imale vremena na postepeno navikavanje nizih temperatura u tom slucaju izbaci ih na balkon bez ikakvih problema.Posto kazes da ptice nebi bile na udaru bilo kog vjetra pretpostavljam da je balko zatvoren ili se varam?
    Balkon je otvoren ali je okrenut na čisto jugu,bočno je zaštićen i od bure i od tramuntane.Gajbe su zatvorene sa tri strane pa ne smeta ni jugo.Temp dnevene i noćna ne osciliraju puno tako da sam i ja mislio da je ok vrijeme da se navikavaju postepeno.


    Vanjska volijera ispricacu jedan slucaj prije nekih 5-6 god. zenke malinoa izbacene su u ljetnom periodu u vanjsku volijeru koja je bila zatvorena sa tri strane samo prednja strana otvorena tu su provele cjelo ljeto i jesen prilikom dolaska zime zatvorena je i prednja strana sa providnim najlonom i ostavljeno je u donjem djelu u visini nekih 50cm otvoreno.Prije toga na isti nacin par godina (ne malinoi) ptice su prezimljavale bez ikakvih problema jedne godine mjenjali su ulicno osvjetljenje igrom slucaja postavljena je jedna dodatna bandera koja je udarala tacno na dvoriste i volijeru sa zenkama.Nerazmisljajuci o tome kanarinke su zbog zimskih uslova hranjene jacom masnijom hranom posto je ulicno osvjetljenje udaralo na volijeru sto znaci imale su konstantno osvjetljenje temperature su u tom periodu kretale se od cc -3--10 voda je ledila u pojilicama ali jedno jutro ustajes ides da nahranis ptice i stavis im novu vodu i u pojilici nalazis jaje.Jaja su se nalazila par dana svakodnevno dok god nije se doslo do zkljucka da svjetiljka im daje dovoljno osvjetljenje da su one aktivne danonocno.Poslije kad se pokrivala i prednja strana da nemaju toliko dugo svjetlo prestale su sa nosenjem jaja i nije bilo nikakvih problema.
    Znaci ako su ti ptice u dobrom zdravlju kondiciji i sa dobrom ishranom nebi trebalo biti problema
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by refa95 sri 14 pro - 17:57

    Znam da nije mjesto da ovdje stavljam ali morao sam postaviti ovog kanarinca sa prelijepim pjevom

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by kreso sri 14 pro - 21:00

    Refa primisti ga u sekciju kanarinci pjeva bas me zanima sta ce majstori pjeva rec koja je ovo pisma

    Sponsored content


    Razmnozavanje kanarinaca - Page 4 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 21:54.