Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
ikayke
Merlo
kreso
dragutin rajnović
Mozaik
bocka
zoran ptice pjevice
seadriver
12 posters

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by seadriver sri 14 oľu - 18:45

    Evo otvorit cu jednu novu temu pa ako tu ima ko sta za reci ili napisati svoja iskustva bilo bi mi jako drago jer sam se i osobno susreo sa ovim problemom. Naime od puno pticara a kod nekih sam se osvjedocio i sam kako ptica, narocito osjetljivija dosta cesto skupo placena poput majora ugibaju u roku od 3 mjeseca nakon dolaska. Ptica po kupovini izgleda sasvim normalno i zdravo, ne vide se nikakve naznake neke bolesti, medjutim rijetko koja prezivi 3 mjeseca po dolasku. Najcesce ptica naglo oboljeva (kokcidija) i krepava u rekordnom roku uz svu uporabu lijekova. Osobno poznajem nekoliko ticara kojima se to dogodilo, ptice su kupljene kod razlicitih uzgajivaca medjutim nisu prezivile vise od 2 mjeseca. Ja sam lani uzeo jednu mutaciju koja je po dolasku kod mene prosla karantenu, izvrsno se uklopila i bila po svim pokazateljima zdrava ptica. Pocetkom mjeseca ozujka, znaci sta sam pricao oko 2-3 mjeseca po dolasku naglo obolijeva i u roku 2 dana ugiba. Moja pretpostavka je da talijani prije izlozbe sve ptice tretiraju ili baycoxom ili sulfamidom i to u obilnim kolicinama sto pticu odrzava na zivotu odredjeno razdoblje. Volio bi cuti vasa misljenja o tome. Hvala!
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 14 oľu - 19:22

    Dobra tema Seadriver!
    I ja sam imao isti slucaj upravo iz Redje. Sve sto si naveo za odgajivace moze biti tacno a i ne mora.
    Tacno da oni sve ptice tretiraju prije prodaje, a mozda to i treba jer da ih ne tretiraju uginuca bi bila daleko veca. Prvo ta ptica putuje u Redju(1 stres), uzmes je ti ponovo put(2 stres), uglavnom ptica je u autu 2-3 dana. Ja mislim da je stres glavni razlog ugibanja.
    Onda po meni jos jedna vrlo bitna stavka, izbjegavati uzimati ptice koje nisu na zraku vec u zatvorenom!!! Bacice sigurno perje ako je izbacis napolje... iz licnog iskustva takodjer!
    Preporuka uzimati ptice iz odgajivacnice!!! Mislim da ce se ti problemi smanjiti.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by bocka sri 14 oľu - 19:28

    Seadriver temu koju si otvorio je odlična i zaslužuje više pažnje (nadam se da češ mi dopustiti nešto napisati Twisted Evil )

    Dok smo bili u Jugoslaviju ja sam iskoristio jednog mog prijatelja da sa njim kao diplomata prenesem jedan par kanarinaca preko bugarske granice.
    Carinik nas je zamolio da identifikuje prstenje od ptice i nakon nekoliko minuta vračen mi je kafez.
    Taj par kanarije tri puta nosili su neplodna jaja i reprodukcija nije se ostvarila pa nakon nekoliko vremena oba dva su uginuli.
    Iduče godine kupio sam isprobani par kanarinaca i sa komplet papira prijavio carini.
    Opet trebalo je proveriti prstenje i nakon desetak minuta ptice sam dobio i poneo kuči.
    i ovom prilikom nastala je ista situacija kao i sa prethodnog para kanarinaca, neplodni i nakon nekoliko mjeseca uginuli.
    Kasnije ustanovio sam da sve životinje koje su kupovane u Bugarskoj svi su bili ozračavani na graničnim prelazima, na ovo reagovali su više ljudi i došli su do tog saznanja.
    Neverujem da i kod vas može se desiti ovakva bruka ali sve je moguče, jer zračenje ptice traje nekoliko sekundi.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by seadriver sri 14 oľu - 19:49

    Bocka nije u tome problem, jer ptice nisu uopce uzete na nikakav pregled. Sad je to ipak malo drugacije, hrvatska 2013g ulazi u EU i skoro da se prijelaz preko granice vise uopce ne kontrolira jer ce doci na snagu Sengenski sporazum.
    Zorane ja isto mislim da je stres veliki problem jer put je stvarno dug, promjena okoline i sve ostalo, al isto ptica bi se nakon 2 mjeseca trebala privikniti. Problem je sta se ona privikne al opet oboljeva. Nisam razumio ovaj dio kad kazes izbjegavati ptice koje su u zatvorenom, u Reggiu su sve ptice u zatvorenom po halama.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 14 oľu - 19:59

    Mislio sam na one odgajivace koji drze i uzgajaju ptice u zatvorenim objektima, prostorijama. Meni komkretno takve ptice ne odgovaraju, jer ja svoje drzim u vanjskim uvjetima.
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by Mozaik sri 14 oľu - 21:05

    Slažem se sa Zoranom da je puno bolje otići direktno uzgajivaču gdje si
    odabereš pticu (često i puno bolju negoli ćeš naći na nekom sajmu), popričaš
    direktno sa njim o prehrani, tretmanu koji on koristi i sl. i ptica sigurno nije
    pod istim stresom.
    Ja sam ove godine imao sličan slučaj kao i ti. Organetta mi je kupljena u Udinama,
    a došla je iz Austrije. Zdraviju i živahniju pticu nisam vidio. 3mj. nakon
    doslovce u jednom danu na podu, no dobro one su specifične.
    Sa kanarincima nisam imao većih problema. Negdje sam čuo da je kod majora bitna
    i nadmorska visina sa koje dolaze i na koju se moraju priviknuti, ima tu niz
    faktora mikroklime i sl.. (pretpostavljam)
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by dragutin rajnović sri 14 oľu - 21:28

    moje mišljenje je da pticu ubija najviše stres i prije kupnje ptice treba priredit transporter sa hranom i vodom .
    Prostor gdje če ptica obitavat a ne svakih 10 dana ju hvatati prebacivat sa jednog mjesta na drugo to najviše ubija pticu JA IZ OSOBNIH ISKUSTAVA NEMAM TIH PROBLEMA
    Ako ptica ugine nekom nakon par mjeseci netreba krivit prijašnjeg vlasnika Prije dva tijedna sam slao ptice za makedoniju ptice su putovale dvadesetak sati dok nisu došle do cilja žive i zdrave a dva para prodam u kutini na izložbi čovjeku iz bjelovara sutradan ujutru nađe jedan par mrtav i za par dana drugi par ugine a ja vjerujem samo zbog nemara novog vlasnika
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by kreso sri 14 oľu - 22:33

    ja san uvjeren i slazen se sa Seadriveron ,talijani su veliki pristalice baycoca i kemije opcenito toliko toga punpaju u tice od kemije navodno preventivno sta nema veze s nicin ,to inace rade a sigurno i pogotovo kad tako osjetljive tice tribaju prodat napunpaju ih samo tako sigurno je to uzrok nema druge!!!
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by Merlo sri 14 oľu - 23:13

    Neznam momci sta na ovo rec osim di ima vlasi ima i kukolja.Jedno me samo zanima kad kudite talijanske tice i ticare zasto uopce kupujete kod njih.Ja osobno kupujem i prodajem u reggiu i ima sam razlicitih dozivljaja a sad ko je kriv to ni sam bog nezna a moj osobni utisak sta se tice vecine nasih ticara je da bi tili super kvalitet a sta manje platit jos najbolje da im se donese doma Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by kreso čet 15 oľu - 0:40

    i ovo je istina i to velika ,al Talijani vole kemiju i to i kad triba i netriba pogotovo bajcoc u grfelina to in je ko voda to san se ja uvjerija
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by ikayke čet 15 oľu - 1:07

    Citam ove postove i vidim da najbolju predodzbu imaju oni koji imaju iskustva sa ptuom i biranjem ptica u RE.
    Treba na svaki detalj misliti, kad se kupuje ptica koja je osjetljiva, od transportera, do smjestava, temeprature, HRANE koju je prije jela ... a koju nastavlja... preventivno dati neki antistres tretman... itd itd... nema pravila... sve je improvizacija.... i ovisi od ptice do ptice... garancije nema... gubici su neminovni...
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by zelandur čet 15 oľu - 1:39

    evo da i ja kazem nesto IMA I UZGAIVACA KOJI PRODAJU TICE MASNO A DAJU IM srestvo za sterilizaciju kupis ticu i nemas od nje nikakvih rezultata
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by PESTI čet 15 oľu - 11:04

    Sea, tri-četiri mjeseca su ,,drugi ,,problem u krepivanju grdelina.Dolaskom hladnoće ,možemo primjetiti da se uzgajivaći mahom tuže na smrtnost što kupljenih ili svojih uzgojenih ,tako je i kad otopli.
    Znaći razdoblje spremnosti u grdelina ,kada ide u ,,mirnije stanje ,, i iz mirnijeg -zimskog u žestinu ima nekakvog utjecaja na razvoj bolesti i problema .Kroz ostali dio godine manje ima pritužbi oko takvih problema.

    Veoma je važno biti svakodnevno kod svojih ptica,mnogima je to san i neizvodivo a to sigurno ima svoj udio u šteti koja se pojavi.
    Treba steći naviku svakodnevnog pregledavanja svake ptice vizualno,prepoznati na vrijeme problem i korak smo učinili u dobrom smjeru.Ne želim spominjati kvalitetu vode koju piju ,hrane koja se vuče više dana po kavezu (pogotovo dodatna), higijenu kaveza i slično.
    Sve je povezano na određen način.


    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by Vrbanja čet 15 oľu - 13:49

    Pozdrav

    Evo da i ja napisem nesto.

    Ovih problema imaju i uzgajivaci kanarinaca (ptice kupljene od POZNATI uzgajivaca)ne u gubitku ptica nego u vrlo losoj produktivnosti ptica a ima i dosta ptica koje se upravo razbole poslije 2-3 mjeseca.Mnogi sute i nezele o tome pricati da im se drugi ne smiju jer znaju da ima onih sto se hrane sa tudjom nesrecom platili pticu 100-300eura a nista od njih.Neuzgajam mutacije ali imam poprilicno dosta kontakta sa uzgajivacima po njihovoj prici a i ono sto sam vidio kod njih je velki broj ptica koje se razbole i krepavaju poslije 2-3 mjeseca.Zasto????

    Sve se slazem sa ovim sto je napisano ishrana,higijena i sve ostalo da ne nabrajam dalje ali ako se to desava kod iskusnih pticara koji znaju kako postupati sa pticama onda tu nesto nestima.

    Kanarinci su vec stotinama godina u zarobljenistvu i oni su se prilagodili tome,mutacije su relativna novina i trebace im jos dugo da se prilagode na sve ovo sto su kanarinci prosli.Puno se prica o cjeni mutacija stiglica i svi na njima strepe ko ozeblo sunce jer ih mnogi gledaju kroz euro kljukaju ih stojekakvim hemiskim preparatima samo da ih odrze u zivotu a to je ono sto kod nas kazu ma samo nek drzi vodu dok majstori odu.Moje mosljenje je ako znamo da pojedini hemiski preparati ostaju u tjelu par dana pa i do nekoliko mjeseci da je HEMIJA najveci problem kupis pticu poslije jednog izvjesnog vremena trebo bi joj dati hemije ali prodavac ti nije reko sta sve daje mnogi kazu samo ono minimalno a ostalo cuvaju za sebe pticiji organizam naviknut na tu prokletu hemiju postepenu gubi imunitet i dolazi do krepavanja.

    po meni je najveci problem upotreba HEMIJE

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by kreso čet 15 oľu - 14:57

    Vrbanja je napisao/la:Pozdrav

    Evo da i ja napisem nesto.

    Ovih problema imaju i uzgajivaci kanarinaca (ptice kupljene od POZNATI uzgajivaca)ne u gubitku ptica nego u vrlo losoj produktivnosti ptica a ima i dosta ptica koje se upravo razbole poslije 2-3 mjeseca.Mnogi sute i nezele o tome pricati da im se drugi ne smiju jer znaju da ima onih sto se hrane sa tudjom nesrecom platili pticu 100-300eura a nista od njih.Neuzgajam mutacije ali imam poprilicno dosta kontakta sa uzgajivacima po njihovoj prici a i ono sto sam vidio kod njih je velki broj ptica koje se razbole i krepavaju poslije 2-3 mjeseca.Zasto????

    Sve se slazem sa ovim sto je napisano ishrana,higijena i sve ostalo da ne nabrajam dalje ali ako se to desava kod iskusnih pticara koji znaju kako postupati sa pticama onda tu nesto nestima.

    Kanarinci su vec stotinama godina u zarobljenistvu i oni su se prilagodili tome,mutacije su relativna novina i trebace im jos dugo da se prilagode na sve ovo sto su kanarinci prosli.Puno se prica o cjeni mutacija stiglica i svi na njima strepe ko ozeblo sunce jer ih mnogi gledaju kroz euro kljukaju ih stojekakvim hemiskim preparatima samo da ih odrze u zivotu a to je ono sto kod nas kazu ma samo nek drzi vodu dok majstori odu.Moje mosljenje je ako znamo da pojedini hemiski preparati ostaju u tjelu par dana pa i do nekoliko mjeseci da je HEMIJA najveci problem kupis pticu poslije jednog izvjesnog vremena trebo bi joj dati hemije ali prodavac ti nije reko sta sve daje mnogi kazu samo ono minimalno a ostalo cuvaju za sebe pticiji organizam naviknut na tu prokletu hemiju postepenu gubi imunitet i dolazi do krepavanja.

    po meni je najveci problem upotreba HEMIJE

    UPRAVO TO SEKI I JA SE SLAZEN!!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by seadriver čet 15 oľu - 19:35

    Pesti prelaz iz zime u proljece i obratno ima svoju ulogu, puno faktora tu ima koje mogu dovesti do bolesti ptice medjutim ovdje pisemo o necemu sta je postalo masovna pojava i necemu sta se ucestalo ponavlja iz godine u godinu kod ljudi koje osobno poznajem do ljudi ovdje sa foruma. Stres od puta i privikavanje na novu okolinu je manji problem od velike kolicine lijekova koja se pticama daje ko zna u kojim kolicinama i koja doza prije izlozbe. Kad to kaze covjek koji vec godinama zivi u Trevisu onda smatram da stvarno nemamo razloga sumnjati.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by ticar čet 15 oľu - 20:00

    ja sam ima totalno drugi zajeb,meni su uvaljene ptice iz linijskog parenja i to braća i sestre.letal je čak 90 postotni ako ne i više,prvu godinu sam mislio da nije neka bakterija ili neki vrag,ove godine ih očistim i ponavlja se isto.
    kad te iste ženke kod kojih se događa krepavanje mladih u jaju parim s pticom koja nema veze s njima sve bude u redu,koliko jaja toliko mladih.
    biće nosioca ko u prići hahahah lol!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by ikayke čet 15 oľu - 21:27

    seadriver je napisao/la:Pesti prelaz iz zime u proljece i obratno ima svoju ulogu, puno faktora tu ima koje mogu dovesti do bolesti ptice medjutim ovdje pisemo o necemu sta je postalo masovna pojava i necemu sta se ucestalo ponavlja iz godine u godinu kod ljudi koje osobno poznajem do ljudi ovdje sa foruma. Stres od puta i privikavanje na novu okolinu je manji problem od velike kolicine lijekova koja se pticama daje ko zna u kojim kolicinama i koja doza prije izlozbe. Kad to kaze covjek koji vec godinama zivi u Trevisu onda smatram da stvarno nemamo razloga sumnjati.

    Kao sto sam prije rekao, pogresno je stvari generalizirati, istina je da se daju preventivno ljekovi, tj culi smo da se daju, nitko nije vidio, neznamo sta daju, kolko daju i tko daje... da se dogadja da ptica ugine događa se ali opce geeraliziranje problema je pogresno... ispravno bi bilo svakom slucaju pristupiti pojeinacnoo... no nemamo konkretne informacije od slucaja do slucaja... i ja znam ljude kojima su uginule ptice... al znam i one kojima su ptice kupljene u RE nikad bolje, sve 5, tako da je sto sve malo ovamo malo tamo.
    Zakljucno ja osobno nikad nebi kupio majora ili neku pticu faune u RE, i to sa slobodne prodaje... narucenu mozda.... i jedna od bitnih stvari koje ljudi zanemaruju... znamo da svaka ptica ima prsten... pogledati tj usporediti prsten koji ima RNA(broj uzgajivaca) sa covjekom koji prodaje... odmah se neke stvari rasvjetle... pogotovo je to kod majora kojih velika vecina ima belgijske , njemache ili nizozemske prstene a prodaju ih talijani... zato otvorit oci, pripremit se takticki Smile za kupovinu, a najbolje svoje ptice naruciti kod provjerenih uzgajivaca.

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by ikayke čet 15 oľu - 21:30

    ticar je napisao/la:ja sam ima totalno drugi zajeb,meni su uvaljene ptice iz linijskog parenja i to braća i sestre.letal je čak 90 postotni ako ne i više,prvu godinu sam mislio da nije neka bakterija ili neki vrag,ove godine ih očistim i ponavlja se isto.
    kad te iste ženke kod kojih se događa krepavanje mladih u jaju parim s pticom koja nema veze s njima sve bude u redu,koliko jaja toliko mladih.
    biće nosioca ko u prići hahahah lol!

    E moj Luka, a kad sam ti savjetovao da ne kupujes 10 kanarinaca u istog uzgajivaca nisi slusao... greska najveca... sada je gotovo, samo nemoj opet istu gresku ponoviti...Smile
    A shemu sam ti vec rekao... pitanje je oces poslusat LOL
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by zelandur čet 15 oľu - 21:39

    luka trebas i ti davat srestvo za sterilizaciju ko sto pojedini ljudi to rade da im nemos bit konkurencija lol!
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by Merlo čet 15 oľu - 22:44

    Daj ljudi kad pisete o sterilizaciji ili namjernoj prodaji brace i sestara, ime i prezime tih uzgajivaca a ne da se pise okolokole jer i ja sam dosta svojih tica posla put nase lipe ali me jos niko nije zva da je tica sterilina ili nakon dva tri miseca krepala.
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by zelandur čet 15 oľu - 23:02

    merlo to je ziva istina znam ljude koji su u jednog uzgaivaca placali masno tice a nikad od njih nisu izvukli nista necu ih imenovat al garantiram da je ovo istina zato taj je izgubia dosta kupaca
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by ticar pet 16 oľu - 6:14

    ikayke je napisao/la:

    E moj Luka, a kad sam ti savjetovao da ne kupujes 10 kanarinaca u istog uzgajivaca nisi slusao... greska najveca... sada je gotovo, samo nemoj opet istu gresku ponoviti...Smile
    A shemu sam ti vec rekao... pitanje je oces poslusat LOL

    sad ćemo uzeti opet 10 ali kod drugog. scratch

    a nosioca će biti,ima ih za sad 5, sad triba izaći još 10

    Sponsored content


    problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie Empty Re: problemi sa uginucem ptica iz Reggio Emillie

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 16:55.