Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+7
Zvrcko
zvrcko sen
cevap
bocka
kemo89
ticar
xyz
11 posters

    Moji mozaik zuti-problemi.........

    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost čet 12 oľu - 13:06

    Dva puta su se parili pokraj mene,sad valjda ce sta biti-imaju vanjsko gnjezdo ponekad ga punu jutom i vatom,dajem im jajcanu hranu,kad se izlegu kako pripoznat musko i zensko,po kloaki?

    E i kad se izlegu to sa prstenovima kako ide,ja nisam nigdi uclanjen?(sad ce odma neko a budalo vec smo rekli vako nako.........)
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by xyz čet 12 oľu - 13:12

    Moraš bit strpljiv, lipo ih hranit, čistit i ne uznemiravat previše.

    Ni stari tićari kod običnih kanarinaca lipokrom ne znaju sigurno spol dok nisu pred parenje, ali pošto su mozaici, to je slično kao kod grdelina:

    ženka ima puno kraću masku i manje žute boje od mužjaka po tijelu.

    A šta se prstena tiće, kad budu imali par dana, provaj upitat kojeg tićara da ti da svojih prstena, pa tići neka budu tvoji, a na njega se pišu.

    Šta ima veze za početak Wink
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost čet 12 oľu - 13:18

    ONda cu senija pitat ako je za,a ako ne nekako cu se valjda snac,ili nikako,ne diran ih,ocistin ih jednon tjedno,dan hranu i vodu i to je sve,samo prolazin kraj njih...

    e i zasto se zenska zdebljala u zadnjem kraju?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by ticar čet 12 oľu - 13:22

    markoxp je napisao/la:ONda cu senija pitat ako je za,a ako ne nekako cu se valjda snac,ili nikako,ne diran ih,ocistin ih jednon tjedno,dan hranu i vodu i to je sve,samo prolazin kraj njih...

    e i zasto se zenska zdebljala u zadnjem kraju?

    možda zato što će sniti jaje ,koji si ti kalun.
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost čet 12 oľu - 13:27

    pa parija je jucer i prije tri dana,nece neki expres

    a u biti ko zn kad je prije parija,mozda imas pravo stalno radi gnjezdo

    a ma gledaj i sad je pari i ka da pricaju kljunovima
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by xyz čet 12 oľu - 13:30

    Nema veze, ona dole mora nabubrit totalno, to je znak da će brzo snijet jaje.

    On kad je pari, odma sutradan ona može snjet plodno jaje.

    I malo češće čisti tu parilicu, jajčana hrana je tu, ženka puno jede, baca puno izmeta, nemoj da ti kakva klica nastane..
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost čet 12 oľu - 13:36

    PA kad ima dosta onda izbacin i ocistin,ali sad kad vise jedu cessce minjan
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by kemo89 čet 12 oľu - 15:44

    Ma da vam ja pricam sta se meni desava necete verovati imam jednu zenku koja se do sad parila mozda 10 puta kolko sam ja video ali niti pravi gnezdo niti nosi jaja niti nista neznam sta joj je inace je mlada zenka .pozz
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by bocka čet 12 oľu - 15:50

    kemo89 je napisao/la:Ma da vam ja pricam sta se meni desava necete verovati imam jednu zenku koja se do sad parila mozda 10 puta kolko sam ja video ali niti pravi gnezdo niti nosi jaja niti nista neznam sta joj je inace je mlada zenka .pozz

    NISAM ZNAO DA I KOD KANARIJA POSTOI PROSTITUTKA.

    (nek mi oproste članice ovog foruma)
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by xyz čet 12 oľu - 15:53

    To mi nije jasno nikako scratch a bit će se voli pariti cheers budi strpljiv, mora doć vrijeme kad će leći u gnijezdo Wink
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by cevap čet 12 oľu - 18:41

    drazenxp je napisao/la:Moraš bit strpljiv, lipo ih hranit, čistit i ne uznemiravat previše.

    Ni stari tićari kod običnih kanarinaca lipokrom ne znaju sigurno spol dok nisu pred parenje, ali pošto su mozaici, to je slično kao kod grdelina:

    ženka ima puno kraću masku i manje žute boje od mužjaka po tijelu.

    A šta se prstena tiće, kad budu imali par dana, provaj upitat kojeg tićara da ti da svojih prstena, pa tići neka budu tvoji, a na njega se pišu.

    Šta ima veze za početak Wink

    Zenka kod mozaika nema uopste maske!!!!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by zvrcko sen čet 12 oľu - 19:19

    marko
    kanarinka ne nosi jaje 9 miseci

    znači naprotiv treba joj 24 sata da formira isto....
    znači uvečer se pari ujutro jaje i to plodno..ali ne sekiraj se puno ,,,priroda je tu ti prati i neuznemiravaj uredno hranu jajčanu kad snese četvrto jaje nasadi je ukini joj jajčanu i pusti da se raskvoca
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by xyz čet 12 oľu - 22:37

    Dobro Ćevap, znam, ma mislija sam na onu malu mrlju kraj oka, evo ovako:

    Muško : Žensko

    Moji mozaik zuti-problemi......... Th_foto36
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Zvrcko čet 12 oľu - 23:17

    ćevap

    ženka ima masku ali minimalnu


    ženka za radit žensku liniju je ima ali je ¨"slaba",,znači nemožemo reć da nema maske



    oprostite upalio sam kompjuter i spojio se tek sad vidim na sinov nik
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost čet 12 oľu - 23:24

    Pa nema mozaik zuti zenka neku masku,ima musko,ajde bit ce sta valjda.

    Kemo ta je losa,samo ga iskoristava,ima neku zastitu,nece ona sebi dicu na glavu nabit lol!
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by cevap pet 13 oľu - 1:04

    Zvrcko je napisao/la:ćevap

    ženka ima masku ali minimalnu


    ženka za radit žensku liniju je ima ali je ¨"slaba",,znači nemožemo reć da nema maske



    oprostite upalio sam kompjuter i spojio se tek sad vidim na sinov nik

    Zenka NIKAD nema masku,.......... i one zenke s kojima sam vidio da rade musku liniju, imaju mnogo crvene boje na glavi, ali nisam vidio nijednu da ima pravilnu masku kao kod muzjaka sto je. Znaci ne moze se pricati o pravilnoj maski, vec samo o LOSOJ IZLOZBENOJ ZENKI gdje se ciljano islo na stvaranje sto vise boje na glavi, radi uzgoja muske linije kanarinaca sa velikom maskom.

    Onaj tamo poceo pricati o razlici izmedju muzjaka i zenke kod mozaika , i kaze isto kao kod stiglica, i pominje masku koja prelazi preko pola oka. Pa to veze nema sa mozaik kanarincima......dajte se malo uozbiljite!!!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by zvrcko sen pet 13 oľu - 1:31

    Moji mozaik zuti-problemi......... Image010ženka za mušku liniju
    Komentari :

    Loša kategorija, lipokrom se spušta dolje prema obrazima i na čelo. Ovakave ženke ne bi trebalo izlagati na izložbama i prije spadaju u mušku liniju.

    Moji mozaik zuti-problemi......... Image005 mužjak za žensku liniju
    Komentari :

    Loša kategorija, spuštena maska, jako rasvjetljena ispod kljuna. Ovakav se mužjak ne bi trebao izlagati na izložbama i prije spada u žensku liniju.

    a prva slika nemože se nazvati očnom linijom već lošom maskom

    niko ne govori o izložbenim primjercima već o radnim primjercima .....tako kaže Grégory Cam


    Zadnja promjena: zvrcko sen; pet 13 oľu - 1:52; ukupno mijenjano 2 put/a.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by xyz pet 13 oľu - 9:17

    drazenxp je napisao/la:
    ženka ima puno kraću masku i manje žute boje od mužjaka po tijelu.

    Koliko vidim, nitko nije spominjao oko i masku.

    Ne znam zašto se bacila udica na mene i sad mi se dobronamjerni pokušaj da objasnim nešto Marku nabija na nos.

    Marko je grdelinaš, on tek dobija kanarince, i nisam pisao na znanstvenoj profesionalnoj bazi o kanarincima, kao neki božji Belgijanac, nego sam jednom dječaku pokušao ugrubo objasniti najveću razliku u spolovima, na način da novu informaciju asocijativno približim sa grdelinom, koji mu je dooobro poznat.

    Eto, ja se izvinjavam, pogriješio sam, krivo sam rekao i nisam znao.

    Al isto nije lijepo kad bi ja rekao,

    "Onaj tamo drži dvi ženke verduna i čeka mlade. Dajte ljudi uozbiljite se malo."
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost pet 13 oľu - 13:45

    Ode su zuti a ne crveni,u mene je zenka smeda a ne bijela i nema uopce masku
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Merlo pet 13 oľu - 23:15

    Marko nisi ti niti malo pogrjesio jer ima zenki sa maskom a onaj ko nezna bolje da nepise svasta a ima i muzjaka sa tako malom maskom da ni visestruki svjeski prvaci nisu sigurni jeli musko ili zensko.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by zvrcko sen sub 14 oľu - 0:49

    Točno kao i što ne postoji intezitet kod mozaika Wink tongue



    svakao lako je kod takmičarskih ptica ,,,ali puno je više onoga mezo ili radnih primjeraka s kojima se susrećemo..
    ćevap ima pravo
    ali životno od dvije vrhunske takmičarske tice nikad nećeš dobit vrhunsku tak. pticu,a kako imamo vrhunske tak.ptice imamo i vrhunske radne ptice i tu treba radit razliku
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost sub 14 oľu - 15:20

    U mene muzijak ima od ociju pa do kljuna zuto i na pregibu,u biti dosta je zut,a zenka malo povise repa i malo di vise.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by lord189 ned 15 oľu - 0:16

    JA SAN MISLIJA DA SU U TEBE PASTELI jeli to isto mozaik žuti ?????'
    avatar
    Gost
    Gost


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Gost uto 17 oľu - 17:15

    Jutros zenka svo gnjezdo izbacila,sve izvukla na pod,a sreca jaje je na sigurnome,vijenco sta cu?
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by zvrcko sen uto 17 oľu - 17:43

    nije se još raskvocala stavi joj komad konopa na žicu da ima što vući ... i polako

    meni snjele dvi kanarinke prvo jaje pa ćeš imat pod što podbacit....

    Sponsored content


    Moji mozaik zuti-problemi......... Empty Re: Moji mozaik zuti-problemi.........

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 3 svi - 4:02.