Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+77
jope
žutovoljka
lord189
Ive Labin
Zvonko Osijek
zmajcom
DAMIAN
ziko
krstokljun
vrca
seadriver
zako
markoxp
Dado
zelandur
sanchez33
orijanoc
mateg
baketin
ticar
Edi-labin
eddoze
dragutin rajnović
saso78
čajka
IvoR
ssarava1
turbozd
riberi
euzebio
cajzić
Dule
vansal
miki zg
svabo
emar
alija-zenica
topaz
skopski maestro
angelo
sestoperac
Border
toni mostar
zadranin
echeberija
vrabac
pavao
Renato.M
Edi
ERVINO
Dean
dr.nenad86
plafonko
antonio
baltic
dzemal_sa
zoran ptice pjevice
branimirf
dva grdelina
vlado
BOSKO
brabus
PESTI
toni ilići
damir64
refa95
Carduel
crv
malinois
ikayke
bocka
bizar
MARIN
komiza
zoranV
kreso
zijada
81 posters

    Livanjski grdelini u Poreču

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Carduel sri 31 kol - 16:55

    zoranV je napisao/la:Evo baštard mi nešto štrapa,pa me zanima mišljenje stručnjaka za pjesmu? Svi se možete uključiti i komentirati,komentirate pticu ,a ne mene Very Happy Very Happy cheers

    Jadan ti Zorane kad ovaj "monstrum" očisti pjesmu! Very Happy cheers

    Moj ti je savjet da unaprijed dogovoriš s keramičarem posao jer ima da ti pločice poiskaču sa zidova kad počne tuć dzije. Very Happy

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 31 kol - 18:33

    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zijada sri 31 kol - 21:44

    Poslušaj malo bolje zijada ima dužine i nema se šta reč ali na jedno misto primjetija sam nešto ali nisam dobro sluša jer mi je kuća puna gostiju.Sutra ču bolje poslušat.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 31 kol - 21:53

    hehehehehe,kako se zapinju profesionalci na 18-tu sekundu ,hehehehee. Samo sam čekao da vidim pametnjakoviće ,da se jave. uppp,profesionalce Very Happy
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zijada sri 31 kol - 22:04

    zoranV je napisao/la:hehehehehe,kako se zapinju profesionalci na 18-tu sekundu ,hehehehee. Samo sam čekao da vidim pametnjakoviće ,da se jave. uppp,profesionalce Very Happy

    Sad si se još i naljutija dalje ne komentiram Sad silent silent silent

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Carduel sri 31 kol - 22:08

    zoranV je napisao/la:Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 320986_10150297060284323_47374144322_7462631_5946579_n

    Molio bi nekoga da mi objasni kako se rješava problem izolacije kutije i naravno ventilacija da bi ptica uopće mogla živjeti u ovakvoj kutiji? Hvala.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 31 kol - 22:54

    zijada je napisao/la:

    Sad si se još i naljutija dalje ne komentiram Sad silent silent silent

    ,,
    Nisam se naljutio,jer nemam razloga.A ovo snimku sam namjerno stavio ,iako je bilo snimljeno 15 minuta,bez ijedne najmanje greškice,osim ove 18 sec,pa sam namjerno stavio da se još jednom uvjerim da tu ima ljudi koji samo čekaju da netko nešto stavi da bi ga popljuvali.Da sam stavio da grdelin ili baštard tuče 2 sata bez iti jedne greške i da na kraju stavi samo trr,vi bi 15 stranica potrošili na to trrrr,i pričali kako ta ptica zbog toga ne valja ,jer ima to trr.

    Nažalost,par ljudi koji su se logirali na forum samo da sipaju otrov po drugima,a dižu u nebesa svoje i svojih kompanjona(isključivo iz razloga PRODAJNE REKLAME),uspjeli su otjerati i sa ovog ,a i onog drugog foruma,dosta dobrih i kvalitetnih ljudi,jer im je bilo ispod časti i ispod njihovog nivoa se svađati sa nikogovićima,koji nikad nisu imali ništa ,niti će kad imati ,osim ako ne ušićare od svojih trgovaca ,nekog polovnjaka,zbog širenja reklame.

    Nažalost ,ne samo da su otišli grdelaši,već šačica sitniša je otjeralo i kanarindžije ,jer i njima je puna kapa preseravanja.

    Sebi sam bio rekao da neću stavljati videa i neću pisati po foruumu,ali sam ipak porekao svoju riječ i želio sa svima skupa pratiti i podjeliti iskustva uzgoja i školovanja grdelina,ali sam napravio kardinalnu grešku i ovaj put to ponovno JAVNO obećavam i siguran sam da je ovo za mene završena stvar.

    Opet ponavljam,nisam ljut,ali mi je ovo već počelo ići na živce,zato bolje da prekinem.

    Skinuo sam snimke,da ne bi slučajno kad budete slušali snimku,da vaši VRHUNSKI GRDELINI,nebi pokupili neku šporkicu i da vam ne bi propala godina..

    Želim svim forumašima ugodno druženje i dobar provod na forumima,kao i puno sreće u uzgoju i izložbama ptica.


    Pozdrav svim ljudima dobre volje cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by MARIN sri 31 kol - 23:30

    Šteta!!! Sad Sad Sad
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Carduel sri 31 kol - 23:35

    zoranV je napisao/la:,,
    Nisam se naljutio,jer nemam razloga.A ovo snimku sam namjerno stavio ,iako je bilo snimljeno 15 minuta,bez ijedne najmanje greškice,osim ove 18 sec,pa sam namjerno stavio da se još jednom uvjerim da tu ima ljudi koji samo čekaju da netko nešto stavi da bi ga popljuvali.Da sam stavio da grdelin ili baštard tuče 2 sata bez iti jedne greške i da na kraju stavi samo trr,vi bi 15 stranica potrošili na to trrrr,i pričali kako ta ptica zbog toga ne valja ,jer ima to trr.

    Nažalost,par ljudi koji su se logirali na forum samo da sipaju otrov po drugima,a dižu u nebesa svoje i svojih kompanjona(isključivo iz razloga PRODAJNE REKLAME),uspjeli su otjerati i sa ovog ,a i onog drugog foruma,dosta dobrih i kvalitetnih ljudi,jer im je bilo ispod časti i ispod njihovog nivoa se svađati sa nikogovićima,koji nikad nisu imali ništa ,niti će kad imati ,osim ako ne ušićare od svojih trgovaca ,nekog polovnjaka,zbog širenja reklame.

    Nažalost ,ne samo da su otišli grdelaši,već šačica sitniša je otjeralo i kanarindžije ,jer i njima je puna kapa preseravanja.

    Sebi sam bio rekao da neću stavljati videa i neću pisati po foruumu,ali sam ipak porekao svoju riječ i želio sa svima skupa pratiti i podjeliti iskustva uzgoja i školovanja grdelina,ali sam napravio kardinalnu grešku i ovaj put to ponovno JAVNO obećavam i siguran sam da je ovo za mene završena stvar.

    Opet ponavljam,nisam ljut,ali mi je ovo već počelo ići na živce,zato bolje da prekinem.

    Skinuo sam snimke,da ne bi slučajno kad budete slušali snimku,da vaši VRHUNSKI GRDELINI,nebi pokupili neku šporkicu i da vam ne bi propala godina..

    Želim svim forumašima ugodno druženje i dobar provod na forumima,kao i puno sreće u uzgoju i izložbama ptica.


    Pozdrav svim ljudima dobre volje cheers

    Alo Zorane, smiri se nije to ništa ni novo ni strašno. Znaš da uvijek ima takvih. Samo polako prijatelju. Pozzz
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by echeberija čet 1 ruj - 1:19

    Carduel, kutije nisu hermeticki zatvorene da vazduh ne moze da protice. A kao izolacija se mogu koristiti razne stvari zavisi od debljine, kvaliteta i para koje mozemo da potrosimo. Postoje posebni akusticni paneli koji apsorbuju zvuk, koriste za za izolaciju zgrada od buke, moze se koristiti i tvrdo presovani stiropor kao jeftinija varijanta ili neke druge stvari koje se generalno koriste kao izolacija, kao vrata se mogu koristiti mali aluminiumski prozori sa duplim staklom, uostalom bitnije je sta je unutra Very Happy. Ozvucenje je takodje bitna stavka . Mozda neko ima bolja saznanja od mene pa neka podeli.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Carduel čet 1 ruj - 14:32

    echeberija je napisao/la:Carduel, kutije nisu hermeticki zatvorene da vazduh ne moze da protice. A kao izolacija se mogu koristiti razne stvari zavisi od debljine, kvaliteta i para koje mozemo da potrosimo. Postoje posebni akusticni paneli koji apsorbuju zvuk, koriste za za izolaciju zgrada od buke, moze se koristiti i tvrdo presovani stiropor kao jeftinija varijanta ili neke druge stvari koje se generalno koriste kao izolacija, kao vrata se mogu koristiti mali aluminiumski prozori sa duplim staklom, uostalom bitnije je sta je unutra Very Happy. Ozvucenje je takodje bitna stavka . Mozda neko ima bolja saznanja od mene pa neka podeli.

    Mene zanima da li se mladi mogu čuti međusobno pošto kutije nisu hermetički zatvorene? Znači prolazi i zvuk ako prolazi zrak a time i mladi se međusobno čuju a to može biti dobro a i ne mora. Po tome ista stvar bi bila da se školuju skupa u volijeri. Jedino ako ne postoje neki drugi razlozi zašto je ovo ovako.
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by echeberija čet 1 ruj - 20:19

    Ne bih se slozio da se ovo poredi sa skolovanje u volijeri, ovde svaka ptica ima zaseban zvucnjak i ima skucen prostor za kretanjem, pa i buka koja dolazi spolja je zbog izolacije smanjena, dok je skolovanje u volijeri nemoguce na zvucnik, jer svaka ptica pravi po neku buku, nemaju mir i tisinu.
    Ja poznajem ljude koje skoluju ptice u volijeri, ali sa uciteljem tj sa vise njih, i to veoma uspesno. Uvek bude neka ptica koja nauci perfektno, a budu ptice koje i pored jedine pesme koju slusaju od ucitelja na kraju budu svoji kompozitori. Vrlo je moguce da jedna ptica koja skrene nekom feler turom izazove lancanu reakciju u vrlo kratkom periodu i pokvari veliki deo ili sve ptice.
    "Sve sto moze da podje naopako, poci ce"
    Prednost je sto su ptice iz volijere zdravije.
    Licno mislim da se mogu napraviti kutija, odnosno 2 kutije, edukatora, da jedan pored drugog ptice se unutra ne cuju.
    Edi
    Edi


    Broj postova : 244
    Age : 63
    Location : Pula
    Registration date : 11.11.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Edi uto 6 ruj - 13:06

    Prika ,ovi put si se stvarno naidija,za mi je. Sad
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Carduel uto 6 ruj - 14:28

    Edi je napisao/la:Prika ,ovi put si se stvarno naidija,za mi je. Sad

    Ajde nastavljaj s temom, evo i ja na svojoj idem dalje! cheers

    Kod nas kažu da nije važno šta je rečeno nego tko je rekao i vodi se tim. Svi oni koji ništa ne postave a komentiraju ne treba ih uzimati zaozbiljno i nedaj im da te izbace iz takta. To je šačica neudatih tetaka. Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by sestoperac uto 6 ruj - 19:40

    Zorane, sto se čini ?
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Renato.M pon 12 ruj - 14:37

    Ajde prijatelju piši nešto, ovako je prilično dosadno.
    Ako si se stvarno naljutio i odustao onda su "oni" pobijedili jer to im je bio cilj, ali poznavajuči te ne biš im smio to dopustiti.
    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Border pon 12 ruj - 17:22

    Zorane V ,psi su zakon,ni ja ne pišem ovdje o kanarincima
    daj da uporedimo kavkazca i mog "BEGA",nemoj da se kolju,kod mene je beba i tako je odgojen
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV čet 13 lis - 21:09

    Evo da se i ja kratko javim,nakon 2 mjeseca Very Happy

    Rješavam se ptica,pa imam nešto i za prodati.Onaj tko bi volio bastardirati i to malo ozbiljnije,može kod mene nabaviti matično jato ,dva grdelina i 6 kanarinki,sve provjereno i 100% učinkovito. Jedan grdelin ima 5 godina i njega sam pario sa mozaik crvenim kanarinkama i izbacivali su šarene baštare,a drugi je pario (ovaj je star 3 godine)ahatne i satine kanarinke i njihovi sinovi su bili uspješni na izložbama u zadnje dvije godine.Uz njih dajem i još jedan par mojih leženih grdelina.uz moje savjete garantiram da će onaj tko kupi,izbaciti između 40 i 50 baštarda,a ja mu mogu garantirati prodaju za bar 20 komada.Svu zainteresirani se mogu javiti preko PP-a ili mog broja telefona 098-224720 ili na mail vukadin.zoran@yahoo.com .
    avatar
    angelo


    Broj postova : 72
    Registration date : 30.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by angelo pet 14 lis - 8:40

    zoranV je napisao/la:Evo da se i ja kratko javim,nakon 2 mjeseca Very Happy

    Rješavam se ptica,pa imam nešto i za prodati.Onaj tko bi volio bastardirati i to malo ozbiljnije,može kod mene nabaviti matično jato ,dva grdelina i 6 kanarinki,sve provjereno i 100% učinkovito. Jedan grdelin ima 5 godina i njega sam pario sa mozaik crvenim kanarinkama i izbacivali su šarene baštare,a drugi je pario (ovaj je star 3 godine)ahatne i satine kanarinke i njihovi sinovi su bili uspješni na izložbama u zadnje dvije godine.Uz njih dajem i još jedan par mojih leženih grdelina.uz moje savjete garantiram da će onaj tko kupi,izbaciti između 40 i 50 baštarda,a ja mu mogu garantirati prodaju za bar 20 komada.Svu zainteresirani se mogu javiti preko PP-a ili mog broja telefona 098-224720 ili na mail vukadin.zoran@yahoo.com .
    A šta je????.....Trenutno stanje uma ili.......?????...hahahha
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pet 14 lis - 8:43

    Wink ,sličnih smo živčanih vijuga Very Happy Very Happy

    Mala šala,riješavam se dobrog dijela ptica,a imam i razlog za to .Dobio sam ono šta sam tražio i sad 90% ptica ide ća.Radna soba je odradila svoje Wink cheers ,pa krećemo sve iz početka
    avatar
    Gost
    Gost


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Gost pet 14 lis - 12:02

    zoranV je napisao/la: Wink ,sličnih smo živčanih vijuga Very Happy Very Happy

    Mala šala,riješavam se dobrog dijela ptica,a imam i razlog za to .Dobio sam ono šta sam tražio i sad 90% ptica ide ća.Radna soba je odradila svoje Wink cheers ,pa krećemo sve iz početka


    Dobro je, pripa si me Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by komiza pet 14 lis - 17:01

    markoxp je napisao/la:


    Dobro je, pripa si me Very Happy
    Imene,odahnia sam. Živija Zorane...
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pet 14 lis - 17:04

    komiža je napisao/la: Imene,odahnia sam. Živija Zorane...


    Hvala momci ,legende ste.Onaj tko me upoznao tj. tko me bar malo poznaje ,zna vrlo dobro da mi je lakše bez žena ,nego bez ptica Very Happy Very Happy cheers
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by toni mostar pet 14 lis - 17:45

    pozdrav,nakon dužeg vrimena,mene interesira od kojih kanarinka si izlegao najbolje mješance za učenje pjeva.mislim na boju i vrstu kanarinke.
    Edi
    Edi


    Broj postova : 244
    Age : 63
    Location : Pula
    Registration date : 11.11.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Edi pet 14 lis - 17:54

    Vratia se Šime.DISI PRIKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!

    Sponsored content


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 11 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 11 svi - 15:00.