Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+77
jope
žutovoljka
lord189
Ive Labin
Zvonko Osijek
zmajcom
DAMIAN
ziko
krstokljun
vrca
seadriver
zako
markoxp
Dado
zelandur
sanchez33
orijanoc
mateg
baketin
ticar
Edi-labin
eddoze
dragutin rajnović
saso78
čajka
IvoR
ssarava1
turbozd
riberi
euzebio
cajzić
Dule
vansal
miki zg
svabo
emar
alija-zenica
topaz
skopski maestro
angelo
sestoperac
Border
toni mostar
zadranin
echeberija
vrabac
pavao
Renato.M
Edi
ERVINO
Dean
dr.nenad86
plafonko
antonio
baltic
dzemal_sa
zoran ptice pjevice
branimirf
dva grdelina
vlado
BOSKO
brabus
PESTI
toni ilići
damir64
refa95
Carduel
crv
malinois
ikayke
bocka
bizar
MARIN
komiza
zoranV
kreso
zijada
81 posters

    Livanjski grdelini u Poreču

    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zijada sub 19 oľu - 23:37

    Uvik si tamo di se jede i pije dobro zato su ti tako spremni ovi grdelini za parenje na gazdu... king king
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by kreso sub 19 oľu - 23:38

    je to je Zoka
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 23:43

    Samo da se još pohvalim,od od 22.01 do danas sam smršavio 13 kg.Ne pitajte me kako,lakše je izleći baštara grdelin x faganel,nego smršati 13kg ,hehehe

    uskoro će i neke slike biti...
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by komiza sub 19 oľu - 23:54

    zoranV je napisao/la:Samo da se još pohvalim,od od 22.01 do danas sam smršavio 13 kg.Ne pitajte me kako,lakše je izleći baštara grdelin x faganel,nego smršati 13kg ,hehehe

    uskoro će i neke slike biti...
    A od toliko posla oko tići di neš oslabit Zorane,kad uopče jedeš ???
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 23:55

    komiža je napisao/la:A od toliko posla oko tići di neš oslabit Zorane,kad uopče jedeš ???

    zloćo jedan Evil or Very Mad Very Happy Evil or Very Mad Very Happy
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zijada ned 20 oľu - 0:02

    zoranV je napisao/la:Samo da se još pohvalim,od od 22.01 do danas sam smršavio 13 kg.Ne pitajte me kako,lakše je izleći baštara grdelin x faganel,nego smršati 13kg ,hehehe

    uskoro će i neke slike biti...

    Ja samo 4 kila pa nisam zadovoljan... Mad
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by komiza ned 20 oľu - 0:33

    zijada je napisao/la:

    Ja samo 4 kila pa nisam zadovoljan... Mad
    Puno fanti piješ u kalaharija Zijada,kakoš smršavit !!! affraid
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV ned 20 oľu - 22:08

    Sezona uzgoja je krenula i želio bi napomenuti još jednu stvar koju ću promjeniti u odnosu na dosadašnje sezone.Naime,uvijek sam kuhao jaja ,kao i što sam ih peko u mikrovalnoj,pa sam ih mješao sa klijavim i paštoćinom,a ovu godinu sam odlučio jaja izbaciti .Davao sam ih grdelinima i kanarinkama u fazi pripreme,ali za mlade basštare i grdeline ,jaja su prošlost.Mislim da u gotovim jajčanim smjesama ima dovoljno svega,tako da smatram da jaja uopće nisu potrebna.Naravno klijavo sjeme i crvi će biti u svakodnevnoj ishrani dostupni.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by MARIN pon 21 oľu - 0:00

    zoranV je napisao/la:Sezona uzgoja je krenula i želio bi napomenuti još jednu stvar koju ću promjeniti u odnosu na dosadašnje sezone.Naime,uvijek sam kuhao jaja ,kao i što sam ih peko u mikrovalnoj,pa sam ih mješao sa klijavim i paštoćinom,a ovu godinu sam odlučio jaja izbaciti .Davao sam ih grdelinima i kanarinkama u fazi pripreme,ali za mlade basštare i grdeline ,jaja su prošlost.Mislim da u gotovim jajčanim smjesama ima dovoljno svega,tako da smatram da jaja uopće nisu potrebna.Naravno klijavo sjeme i crvi će biti u svakodnevnoj ishrani dostupni.


    Hmmmmm
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pon 21 oľu - 0:06

    mmmmmmm
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by MARIN pon 21 oľu - 0:09



    Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bizar pon 21 oľu - 0:22

    zoranV je napisao/la:Sezona uzgoja je krenula i želio bi napomenuti još jednu stvar koju ću promjeniti u odnosu na dosadašnje sezone.Naime,uvijek sam kuhao jaja ,kao i što sam ih peko u mikrovalnoj,pa sam ih mješao sa klijavim i paštoćinom,a ovu godinu sam odlučio jaja izbaciti .Davao sam ih grdelinima i kanarinkama u fazi pripreme,ali za mlade basštare i grdeline ,jaja su prošlost.Mislim da u gotovim jajčanim smjesama ima dovoljno svega,tako da smatram da jaja uopće nisu potrebna.Naravno klijavo sjeme i crvi će biti u svakodnevnoj ishrani dostupni.

    Marine pozdrav.
    ZoraneV, do kojeg dana mladim pticama klijalo sjeme??????????
    Do kojeg dana mladim pticama crve?????????? sva ti je tajna u tome.
    Vidi, ne se zaletiti, probaj, eksperimentiraj s nekoliko ptica ovu godinu(poslovica kaže : Ne sva jaja u istu košaru), zapisuj, prati, pa ćeš naći optimalno. Tako smo mi radili. Pozzzz
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pon 21 oľu - 0:35

    Nema zapisivanja,nema praćenja Very Happy Very Happy Very Happy
    Svaku godinu od 1.6. kad mi već dojadi kuhanje jaja,a sezona se privodi kraju,ubacim sve kanarinke u volijeru i sa njima 2-3 grdelina.Hranu im smanjim na mješanu i dva puta tjedno jajčanu,stavim par gnijezda i pustim ,pa šta bude.Uvijek se izleže desetak- petnaest baštara,niti vide jaje ,niti previše maženja,a svi budu u top formi,zato ...


    Crve i klijavo im dajem stalno i uvijek,nema tu zime.

    Svako popodne jednog crva,organizmu snagu daje Very Happy Very Happy cheers
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bocka pon 21 oľu - 0:47

    Crv je zakon za sve vrste životinje ali treba se znati kada i šta davati.
    Nisam ja slučajno savladao tehnologiju proizvodnju mlinskih crva.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bizar pon 21 oľu - 0:48

    zoranV je napisao/la:Nema zapisivanja,nema praćenja Very Happy Very Happy Very Happy
    Svaku godinu od 1.6. kad mi već dojadi kuhanje jaja,a sezona se privodi kraju,ubacim sve kanarinke u volijeru i sa njima 2-3 grdelina.Hranu im smanjim na mješanu i dva puta tjedno jajčanu,stavim par gnijezda i pustim ,pa šta bude.Uvijek se izleže desetak- petnaest baštara,niti vide jaje ,niti previše maženja,a svi budu u top formi,zato ...


    Crve i klijavo im dajem stalno i uvijek,nema tu zime.

    Svako popodne jednog crva,organizmu snagu daje Very Happy Very Happy cheers


    Sad ću ja reći kao Marin, HHHHHHmmmmmmmmmmmmmmhhhhhmmmmmmmmmm ??????????????????????
    Ima li ptica u prirodi cijelo vrijeme-godinu bilje u mlječnoj zriobi, to jest zašto prijatelju cijelu godinu klijalo???
    Ima li grdelinuša, male crne mušice (proteine životinjskog porijekla) cijelu godinu??????
    Ne znam šta da ti kažem, mi više pratimo prirodu.A priroda je "surova".
    Mislim da zimi davati suhu jajčanu je također greška, jer onaj očak što je ostao u Kupreškom polju u prvi mjesec, gdje je pola metra sniga pokrilo zemlju,to ne jede?????
    Ne znam prijatelju, sumljam u sve to, opet ti kažem, odvoji neke jedinke ove godine, i eksperimentiraj. Pozzzzz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by MARIN pon 21 oľu - 0:51

    zoranV je napisao/la:Nema zapisivanja,nema praćenja Very Happy Very Happy Very Happy
    Svaku godinu od 1.6. kad mi već dojadi kuhanje jaja,a sezona se privodi kraju,ubacim sve kanarinke u volijeru i sa njima 2-3 grdelina.Hranu im smanjim na mješanu i dva puta tjedno jajčanu,stavim par gnijezda i pustim ,pa šta bude.Uvijek se izleže desetak- petnaest baštara,niti vide jaje ,niti previše maženja,a svi budu u top formi,zato ...


    Crve i klijavo im dajem stalno i uvijek,nema tu zime.

    Svako popodne jednog crva,organizmu snagu daje Very Happy Very Happy cheers

    Za baštarde ne treba ni jaje ni crvi,ali za divlja xdivlja je nešto drugo.
    Uostalom zašto mijenjati nešto što se pokazalo dobro i šljaka.Ukoliko daješ jaja u pripremi trebalo bi nastaviti.Jer priprema nije samo dizanje parova na "radnu temperaturu",već i privikavanje parova na hranu kojom će hraniti mlade.U svom dugogodišnjem bavljenju tićima upoznao sam mnogo uzgajivača divljih.I skoro svi daju jaja pripremljena na ovaj ili onaj način.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pon 21 oľu - 0:56

    Kad kažem stalno,mislim na pripremu ,sezonu parenja i podizanje mladih,a zimi im dajem čistu mješavinu i jednom tjedno pašton i jednom tjedno po par crva
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bocka pon 21 oľu - 0:56

    Hteo bi napomenuti jednu vrlo važnu stvar:
    Mlinske crve nemožete nači slobodno u prirodi, ptice i ostale životinje nemaju šanse da ulove i probaju brašnarske crve.
    Jedino Miševi znaju otkriti i pojesti brašnare u nekim starim i prljavim mlinovima.
    O brašnarima mnogo toga sam pisao i postavljao razne klipove, zato napominjem, treba znati kako sa brašnarima.
    Pozz.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pon 21 oľu - 1:01

    bocka je napisao/la:Hteo bi napomenuti jednu vrlo važnu stvar:
    Mlinske crve nemožete nači slobodno u prirodi, ptice i ostale životinje nemaju šanse da ulove i probaju brašnarske crve.
    Jedino Miševi znaju otkriti i pojesti brašnare u nekim starim i prljavim mlinovima.
    O brašnarima mnogo toga sam pisao i postavljao razne klipove, zato napominjem, treba znati kako sa brašnarima.
    Pozz.

    Kako misliš ,treba znati? daj nam pomozi cheers cheers
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by ikayke pon 21 oľu - 1:02

    Uspoređivati prirodne uvjete sa umjetnima uvjetima uzgoja u zatocenistvu je jedna od najvecih zabluda uzgajivaca.... spoznaje o detaljnim navikama kretanja, prehrane i ostaloga su totalna nepoznanica, isto tako areal kretanja prilikom pronalaska hrane.....bla bla...

    Svaki uzgajivac bi trebao s obzirom na svoje uvjete svoje ptice prilagoditi sebi program prema pticama, nema idealnog... sve je stvar probe i prilagodbe dok neusavrsimo svoj...koji kod drugoga moze biti potpuni promasaj.... ima puno parametara koji odlucuju o krajnjem rezultatu.

    Zoran prezentira svoje spoznaje u svom uzgoju, koje su jako vrijedne, svejedno svatko bi ih trebao prilagoditi sebi i svojim prilikama....

    Naravno i dalje je sve relativno i moze se o svemu napisati tona teksta Smile
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by malinois pon 21 oľu - 1:04

    Nema uzgoja bez

    Livanjski grdelini u Poreču Crvi

    Slazes li se samnom crve ???

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bocka pon 21 oľu - 1:29

    Zorane, ja ništa ne krijem, svi koji su me pitali ja sam sve što znam otvoreno reko i objasnio.
    Tebi je poslata privatna poruka pa pročitaj.
    Da ne bi zamarao ostale članove na ovoj temi ukratko bi reko: cena crva govori sve o njima a na ovoj temi ima na tone napisano puno korisnih stvari.

    Pozdrav Bocka
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pon 21 oľu - 2:47

    Dečki,ja samo pišem svoja iskustva,a koja smatram dosta pozitivna.Ja čitam forum,internet i koje kakve stranice o pticama,a sve promjene šta radim,radim sa namjerom da dopunim svoja znanja i učim na svojim greškama.
    Krenuo sam prije 6-7 godina sa baštardiranjemi kanarincima.Kanarinaca sam se riješio prije 2,5 godina i sad baštardiram i ležem grdeline.Iz godine u godinu ide sve bolje i bolje,a ovu godinu očekujem rekord.Jedino imam jedan veliki problem ,naručio sam premalo prstenova,za grdeline 40,a baštare samo 60.Sve ptice su mi dobro pripremljene i prva tura mi je dosta uspješna.Svi početnici koji su pratili šta i kako radim,mogli su imati rezultata.Isto tako,uvijek sam spreman izaći u susret ljudima koji imaju pitanja i,da im objasnim i pomognem da krenu.Ja sam imao sreću,pa sam imao dobre mentore i savjetnike,pa sam pokupio ono šta je za mene bilo najinteresantnije i najlogičnije i tako idem naprijed.

    Uf,što ja sebe uhvali Very Happy Very Happy Very Happy .

    Ne pišem ovo da bi se hvalio,već da kažem da se nitko nije naučen rodio .I ja često nazovem druge uzgajivače,da porazgovaramo o nekom problemu kod ptica i da razmijenimo mišljenja ili da potvrdim svoje sumnje o problemu (najčešće bolesti ptice)i da se usuglasimo o preventivi i liječenju.

    Svi koju budu zainteresirani da svrate ,a budu u prolazu kroz Poreč,bit će dobro došli. cheers
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by crv pon 21 oľu - 2:59

    Ika dobro zbori ! A ti Aco znaj da sam ja našao izvor proteina u hrenovkama namijenjenim djeci.Dakle - može i bez crva. Ma znam ja da to nije ni približni nadomjestak ali...i sa crvima zna krenuti naopako.

    Evo sa dodatkom njih kod mene odrasta treća generacija zelendura , a grdelini je obožavaju. Naime i sama hrenovka je po sastavu dobrim dijelom soja , pa što se tiče masnoča nije baš mrsna Wink
    Dobro prokuhanu ili u mikrovalnoj termički obrađenu , rendam u jajčanu hranu . Oni dehidrirani , kupovni račići i crvići , ponekad ostanu na dnu hranilice , ali ,,Piko'' ne cheers

    Moram i napomenuti da kod ovako hranjenih ptica nisam doživio slučaj kanibalizma koji kod faune nije baš rijetka pojava.
    Provjereno i ne izaziva proljev jer one namijenjene djeci imaju vrlo malo soli .
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Carduel pon 21 oľu - 3:39

    bizar je napisao/la:
    Ne znam šta da ti kažem, mi više pratimo prirodu. A priroda je "surova".
    Mislim da zimi davati suhu jajčanu je također greška, jer onaj očak što je ostao u Kupreškom polju u prvi mjesec, gdje je pola metra sniga pokrilo zemlju,to ne jede?????

    Pozdrav svima!

    Evo jedne fotografije koju sam uslikao prije tjedan dana (13. 03. 2011.) na kojoj se može vidjeti šta štiglići jedu u ovo doba godine. Prilikom pripreme njiva za proljetnu sadnju povrća ljudi pale svoje njive da ih "očiste" i u tom procesu čičak djelomično nagori i smekša tako da ga štiglići mogu lakše otvoriti i izvaditi tri sjemenke koje se nalaze unutar čička. Volio bi da miptičar napiše ponešto o ovom čičku tako da imamo uvida da li je ovo "jača" ili "slabija" hrana tj. da vidimo da li ptice jedu posnu hranu zimi ili ne. U Zimskom periodu ima dosta spaljenih njiva tako da ima dosta i ove hrane. Pozzz

    Livanjski grdelini u Poreču Cicak


    Zadnja promjena: Carduel; pon 21 oľu - 16:42; ukupno mijenjano 1 put.

    Sponsored content


    Livanjski grdelini u Poreču Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 0:54.