Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
zoranV
cajzić
zoran ptice pjevice
topaz
turbozd
vasa_vr
danijelvr
pippo
Miljenko
patrik
alann
Merlo
ELVIR ALIDZANOVIC
sgobin
čajka
krstokljun
mutacija
crv
PESTI
refa95
Dule
opalnaissus
malinois
grujo
ERVINO
Santa
Renato.M
dzemal_sa
seadriver
krepat ma ne molat
trnar
Dax BG
Boban NA
dr.nenad86
kreso
Branimir
saso78
sestoperac
zvrcko sen
ticar
xyz
Dean
Fago
ikayke
48 posters

    Ahat crveni mozaik

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Dean čet 11 vel - 15:00

    ma naravno da je to ptica od realno gledano 91 bod - to je svima jasno, ali gledamo sad samu kategoriju....



    Svako ko je uzgajao mozaike zna da je dobiti "savršenu" kategoriju više nego "pain in the ass". Uglavnom će jaka intenzivna maska i jaka intenzivna ramena imati za posljedicu precrvena prsa. ista stvar je i obrnuta ukoliko ptica ima savršen trokut na prsima najvjerojatnije če imati diskretniju masku.

    Po meni
    pravilno ocijenjena stavka kategorija je kad se u obzir uzmu sve navedene pod-stavke i na osnovu svih njih zajedno se formira zajednička ocjena.

    npr. vrhunska maska i ramena, prolazna trtica i precrvena prsa---šteta što nemamo ocjensku listu ali mogao bi se kladiti da je ova ptica nagradjena i u kategoriji - ja bi joj osobno ukoliko su joj ostale stavke odlične, ostavio srednju vrijednost zbog tih prsa...

    Što ne znači da tvrdim da su dobra - jednostavno (TEORETSKI jer se to na ovoj snimci ne vidi dobro) su maska, ramena i trtica toliko dobre da anuliraju ta precrvena prsa

    Very Happy
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Dean čet 11 vel - 15:17

    pogledajte ova prsa i pogledajte mu ocjensku listu...





    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ikayke čet 11 vel - 21:42

    Ali moji pobjednici po svemu... hm mozda je samo dobra oprema u pitanje...ali ovome se tezi Smile



    Ahat crveni mozaik - Page 6 Equipo201
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ERVINO čet 11 vel - 22:00

    IKE odlične ptice to je kategorija koja se traži kod mozaika.Ptice imaju mrvicu pretaman kljun (vrh) i nokte ili slika vara (to sam ti negdje već napisao),ostalo super....pozzzz
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ikayke čet 11 vel - 22:11

    Hm... Ervino to si i za moga napisao i rekao mi... i to me bas kopka.. i stoga sam malo kopao po slikama i filmicima sa neta... zakljucak je sljedeci, do kojega sam dosao ali isto tako ne mora biti tocan, te je i to tema za konstruktivnu raspravu... sve ptice kod kojih ostanete onako paf obratio sam paznju i na nokte i na kljun... znaci sve ptice su imale melanin top... na melaninu sam se bazirao , oxidacija.. znaci kontrast bijelo crno top... nazalost imale su i tamniji vrh kljuna i malo tamnije nokte... sada dali je to zbok max kolicine ispoljenog malanimna neznam, dali je to slucajnost isto neznam...ali ponavlja se vec dosta... cak i na izlozbama sa pticama koje mi bas upadnu u oko. Smile


    Zadnja promjena: ikayke; čet 11 vel - 22:21; ukupno mijenjano 1 put.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by PESTI čet 11 vel - 22:20

    Pozzz svim sudcima boje , kopka me jedna sitnica u vezi viška lipokrom boje na prsima ptice , isto se dogadja i u ocjenjivanju bastardi od grdelina pa bih Vas zamolio da mi malo tu stavku pojasnite .
    Zašto ne ide u negativan bod ?
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 6 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by refa95 čet 11 vel - 22:40