Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
zoranV
cajzić
zoran ptice pjevice
topaz
turbozd
vasa_vr
danijelvr
pippo
Miljenko
patrik
alann
Merlo
ELVIR ALIDZANOVIC
sgobin
čajka
krstokljun
mutacija
crv
PESTI
refa95
Dule
opalnaissus
malinois
grujo
ERVINO
Santa
Renato.M
dzemal_sa
seadriver
krepat ma ne molat
trnar
Dax BG
Boban NA
dr.nenad86
kreso
Branimir
saso78
sestoperac
zvrcko sen
ticar
xyz
Dean
Fago
ikayke
48 posters

    Ahat crveni mozaik

    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ERVINO čet 11 vel - 23:18

    PESTI je napisao/la:Pozzz svim sudcima boje , kopka me jedna sitnica u vezi viška lipokrom boje na prsima ptice , isto se dogadja i u ocjenjivanju bastardi od grdelina pa bih Vas zamolio da mi malo tu stavku pojasnite .
    Zašto ne ide u negativan bod ?

    Ocjenjivanje kategorija i lipokromske boja prsiju kod kanarinaca boje i bastarda je različita. Kod kanarinaca boje prsa moraju imati injasti nahuk u obliku trokuta odvojenog 1 cm od maske koji nebi smio dosezati do bokova niti se produžiti do stomaka...itd...kod bastarda je situacija sasvim drugačija i ocjenska stavka boja je posebno izražena.Bastard se nasljuđuje intermedijalno i mora imati karakteristike oba roditelja ali je poželjno da prevladavaju boje divlje ptice,,,,znači da je bitno da maska bude crvena i odvojena od prsiju..to tebe buni... znači prsa kod baštarda mogu biti i crvenija ali ako su odvojena od maske neče se kazniti oduzimanjm boda u stavci boja...najčešće se u stavci boja kod bastarda kažnjavaju obojena letna pera u crveno ili naranđasto i spojena boja maske i prsiju.....mislim da si zadovoljan sa odgovorom..
    p.s. zato je važno kod uzgoja izložbenih baštarda odabrati kanarinku obavezno kategorije mozaik
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ERVINO čet 11 vel - 23:28

    ikayke je napisao/la:Hm... Ervino to si i za moga napisao i rekao mi... i to me bas kopka.. i stoga sam malo kopao po slikama i filmicima sa neta... zakljucak je sljedeci, do kojega sam dosao ali isto tako ne mora biti tocan, te je i to tema za konstruktivnu raspravu... sve ptice kod kojih ostanete onako paf obratio sam paznju i na nokte i na kljun... znaci sve ptice su imale melanin top... na melaninu sam se bazirao , oxidacija.. znaci kontrast bijelo crno top... nazalost imale su i tamniji vrh kljuna i malo tamnije nokte... sada dali je to zbok max kolicine ispoljenog malanimna neznam, dali je to slucajnost isto neznam...ali ponavlja se vec dosta... cak i na izlozbama sa pticama koje mi bas upadnu u oko. Smile

    Napisao sam ti ali nisam kaznio tu pticu,u svakom slučaju kljun i nokti moraju biti boje mesa a tamniji su vjerovatno zbog max.ispoljenog melanina......
    opalnaissus
    opalnaissus


    Broj postova : 108
    Age : 56
    Location : nis,serbia
    Registration date : 24.09.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by opalnaissus pet 12 vel - 1:22

    Ika,fotka sa ahatima je vrh odgoja po mom misljenju sa ahat crvenim mozaicima.Inace, Ervino i Fago su u pravu sa svojim komentarima.Dean sa svojim obrazlozenjem takodje.Ima zaista jedan problem kada pred sudiju u jednoj klasi dodje vise od na pr. 70 ptica.Mislim da se sudac tada treba drzati standarda.Zasto, evo mog iskustva ! Ali verujte, ocenjivao sam 2003. god. crvene klasicne u crnoj seriji, u Mostaru. Bilo je oko 54 pojedinacno.Ocenjivalo se 27. 10.2003.god.Napolju temperatura 23 stepena. Organizator resio, ajde napolju na dnevnom svetlu da ocenjujemo tice, tu Neretva ,prelepo. Mi suci rekosmo jos bolje. Ocenio sam oko 45 ptica i mislih gotovo kraj nema vise, kad mi organizator donosi jos 10 ptica ( posle saznao odgajivac Jozo Boras)zaturile se negde u cosku.Sav moj sudacki kriterijum pao je u vodu, jer naknadno donesene ptice su bile evidentno za klasu bolje od ranije ocenjenih.Ma,ljudi koliko je Kolina odsudio nepostojecih penala. Pa je sad jedan od najboljih sudaca ikada na ovoj planeti. Cak i predsednik sudijske fudbalske organizacije u Italiji.Evidentno je da mi sudije ovde na forumu poznajemo materiju odlicno.Pozzz..
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by PESTI pet 12 vel - 1:44

    ERVINO je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Pozzz svim sudcima boje , kopka me jedna sitnica u vezi viška lipokrom boje na prsima ptice , isto se dogadja i u ocjenjivanju bastardi od grdelina pa bih Vas zamolio da mi malo tu stavku pojasnite .
    Zašto ne ide u negativan bod ?

    Ocjenjivanje kategorija i lipokromske boja prsiju kod kanarinaca boje i bastarda je različita. Kod kanarinaca boje prsa moraju imati injasti nahuk u obliku trokuta odvojenog 1 cm od maske koji nebi smio dosezati do bokova niti se produžiti do stomaka...itd...kod bastarda je situacija sasvim drugačija i ocjenska stavka boja je posebno izražena.Bastard se nasljuđuje intermedijalno i mora imati karakteristike oba roditelja ali je poželjno da prevladavaju boje divlje ptice,,,,znači da je bitno da maska bude crvena i odvojena od prsiju..to tebe buni... znači prsa kod baštarda mogu biti i crvenija ali ako su odvojena od maske neče se kazniti oduzimanjm boda u stavci boja...najčešće se u stavci boja kod bastarda kažnjavaju obojena letna pera u crveno ili naranđasto i spojena boja maske i prsiju.....mislim da si zadovoljan sa odgovorom..
    p.s. zato je važno kod uzgoja izložbenih baštarda odabrati kanarinku obavezno kategorije mozaik


    Pozzz ERVINO !
    I mislio sam da je to tako jer je ima logike jednim djelom , ali ipak bi dao prednost kada su baštarde od grdelina u pitanju onom koji je bez crvene boje na prsima .Baziram tako i svoj uzgoj .Što se tiče crvene boje na letnim perima , to takodjer prolazi ako su sva pera crvena (jednolično ) .Takodjer i ,,operušani ,,su prepoznatljivi po dvogodišnjem letnom perju ( žuta pruga) ostatak ptice vrhunski karotiniran. --za crveni karton.

    Moje vidjenje sudjenja za takvu kategoriju .
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ikayke pet 12 vel - 11:58

    ERVINO je napisao/la:Napisao sam ti ali nisam kaznio tu pticu,u svakom slučaju kljun i nokti moraju biti boje mesa a tamniji su vjerovatno zbog max.ispoljenog melanina......

    Znam znam... ali mi to bio poticaj za malo istrazivanje zasto do toga dolazi.. bar na vizualnoj bazi gledajuci slike poznatih uzgajivaca Smile.
    A ta opaska je bas bila pozitivna a i sada vise obracam paznju na to... Smile
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by seadriver sub 13 vel - 1:52

    Meni je ovo smijesno. Ne mogu razumjeti kako nego moze kritizirati svjetskog prvaka koji je dobio 94 boda na nivou natjecanja kakvo je svjetsko prvenstvo. Tu se vidi kako netko misli da ima i bolju pticu od te po nekim svojim pravilima i onda se dogodi sljedece: odnese svoju pticu na svjetsko prvenstvo i onda dobije 86, 87 bodova pa nastaje cudjenje. Naravno da talijani i spanjolci imaju svoj lobi, ali isto tako mi nemamo tu kvalitetu i ptice ne mogu iskociti iz ranga nekog prosjeka.
    Za mene je to isto kao da gledam utrku na 100 metara i onda za pobjednika recem ma nije on za prvo mjesto. Svasta!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ticar sub 13 vel - 6:11

    seadriver je napisao/la:Meni je ovo smijesno. Ne mogu razumjeti kako nego moze kritizirati svjetskog prvaka koji je dobio 94 boda na nivou natjecanja kakvo je svjetsko prvenstvo. Tu se vidi kako netko misli da ima i bolju pticu od te po nekim svojim pravilima i onda se dogodi sljedece: odnese svoju pticu na svjetsko prvenstvo i onda dobije 86, 87 bodova pa nastaje cudjenje. Naravno da talijani i spanjolci imaju svoj lobi, ali isto tako mi nemamo tu kvalitetu i ptice ne mogu iskociti iz ranga nekog prosjeka.
    Za mene je to isto kao da gledam utrku na 100 metara i onda za pobjednika recem ma nije on za prvo mjesto. Svasta!

    sea nije taj kanarinac dobio 94 boda zato što je on to zaslužio nego se desi da ima više kanarinaca koji su jaaaako dobri i budu podjednaki i onda se malo ocjene napušu tako da prvi ima 94 drugi 93 a treći 92 i sve ostalo ima po 91 bod.

    npr.kod nas u zadru su bila 3 lip.pastel žuta kanarinca.jedini na izložbi,
    sa 88 bodova i sudac je morao jednu izabrat kojoj če dati 3 mjesto.

    a pošto je na svijetskom bilo više njih malo se napušu ocjene i to je to,tako da bar malo ta tri kanarinca odskaču od drugih.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by seadriver sub 13 vel - 19:30

    Ma jasno mi je da je dobio par bodova koji se dodatno boduju za prvo misto ali isto tako je to prvo misto i osvojio
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by crv pon 15 vel - 1:55

    Ljudi moji, raspravljamo o videosnimci.Triba vidit pticu po dnevnome svitlu uživo.Kamera neke stvari ne zabilježi a neke i prenaglasi.Za dodijelit ovakovu ocjenu u konkurenciji svjetskog prvenstva stvara se konzilij sudaca...Pa nisu valjda baš svi Španjolci i talijani?
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by mutacija pon 15 vel - 2:59

    crv je napisao/la:Ljudi moji, raspravljamo o videosnimci.Triba vidit pticu po dnevnome svitlu uživo.Kamera neke stvari ne zabilježi a neke i prenaglasi.Za dodijelit ovakovu ocjenu u konkurenciji svjetskog prvenstva stvara se konzilij sudaca...Pa nisu valjda baš svi Španjolci i talijani?

    ODLICAN KOMENTAR lol! lol! lol!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ticar pet 12 oľu - 7:43

    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by krstokljun pet 12 oľu - 9:55

    Dobri ahati. Mada se kod gospodina Carlosa Vicentea, moze jos naci mnogo dobrih ptica. Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by refa95 pon 15 oľu - 14:20

    zanma me da li se opali u crvenom mozaiku mogu raditi cisto opalXopal ilitu trebaju biti i dobri normali koi su nosioci
    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by čajka pon 15 oľu - 14:27

    Opale ahate crvene mozaike možeš raditi preko ahata klasični melanin crveni mozaik tako sto dobiješ nosioce opala ili kako si sam naveo opal x opal
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by sgobin pon 15 oľu - 14:55

    Pozdrav refa,
    opale je i više nego poželjno vraćati na normale(crne ili ahate zavisno koju seriju uzgajaš) zbog djelovanja opalnog faktora na perje.
    Moj način uzgajanja se temelji na tome da paralelno uzgajam normale u crnoj seriji pošto sam se odlučio za opale u crnoj seriji da bi dobio što kvalitetnije nosioce.
    Ako možeš izbjegavaj učestalo parenje opal x opal ....Pozdrav
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by refa95 čet 18 oľu - 22:37

    a mozeli neko da stavlja slike opala u crvenom mozaiku i da ih strucnjaci komentiraju kao ahate u crvenom mozaiku a da mi ucenici citamo
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ticar čet 27 svi - 5:00

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Moz-screenshot-3Ahat crveni mozaik - Page 7 Moz-screenshot-4Kad vidin vakve tice padne mi mrak na oči.



    Ahat crveni mozaik - Page 7 Agataramlc3

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Icon_cheers
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Renato.M čet 27 svi - 23:28

    Kad si uspio slikati te moje Ahate????? a ja ih skrivam da ih Ikayke ne vidi. Twisted Evil Twisted Evil ..... Embarassed Embarassed
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ikayke čet 27 svi - 23:41

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Icon_cheers Ahat crveni mozaik - Page 7 Lol
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Renato.M sub 29 svi - 23:46

    Pa imam 50-tak slika mladih u volijeri i u gnijezdima ali nije mi to baš interesantno, čekam da se ptice "naprave" pa da i slike budu bolje za komentiranje i naravno za kritiziranje. Možda bacim i koju sliku mladih ovih dana. Poz...
    avatar
    Gost
    Gost


    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Gost sri 2 lip - 18:38

    Dečki čuvajte se Renata napravio je jako dobre ahate crveni mozaik,
    ovaj put tipujem za Renata.
    queen queen queen
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ikayke sri 2 lip - 22:03

    Drago mi je cuti da cu imati zdravu konkurenciju, jer ipak meni je vise vrijednije i 2 mjesto u jakoj konkurenciji nego 1. bez konkurencije. A usput dolazi do pobudjivanja zdravog natjecateljskog duha i one pozitivne neizvjesnosti Smile
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by dr.nenad86 pet 4 lip - 15:12

    ikayke je napisao/la:Drago mi je cuti da cu imati zdravu konkurenciju, jer ipak meni je vise vrijednije i 2 mjesto u jakoj konkurenciji nego 1. bez konkurencije. A usput dolazi do pobudjivanja zdravog natjecateljskog duha i one pozitivne neizvjesnosti Smile


    Xmmmmm, jos ako ja budem dosao, sa onim ahatima, konkurencija ce biti luda i nezaboravna......

    Ika ja tipujem na tebe ove godine........... cheers
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by ikayke pon 7 lip - 20:47

    Vratimo se na temu... evo malo novih slika sa neta.

    Ahat crveni mozaik - Page 7 2847177472_1

    Ahat crveni mozaik - Page 7 2862021708_1
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Renato.M pon 7 lip - 22:22

    SU ĆA SU !!!
    Gornja slika mladi sa dobrim melaninom ali volio bi ih vidijeti za 2-3 mijeseca. Možda bi se razočarali!!!
    Doljnja slika JE ĆA JE !!!

    Sponsored content


    Ahat crveni mozaik - Page 7 Empty Re: Ahat crveni mozaik

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 4:15.