Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+9
malinois
zvrcko sen
MARIN
ERVINO
Dean
ikayke
crv
krstokljun
turbozd
13 posters

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by turbozd pet 1 lis - 1:10

    Jako lipo što se tiče kolega iz Slovenije,ali nas koče podsavezi mi se teško dogovaramo za neke naše interne interese što se tiče HOS-a.Mislim da bi bilo teško uskladiti podsaveze što se tiče slanja tica na neka evropska takmičenja pod organizacijom HOS-a.Neki podsavezi su jači, neki slabiji, neki veći, neki manji, neki bi, neki nebi itd...Možda bi bilo lakše sve organizirati kad bi postojao samo HOS.Imam osjećaj i kad uđemo u EU da će biti nekih problema.Možda sam u krivu ispravite me ako grišim.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by krstokljun pet 1 lis - 1:39

    O crve, zaboravio si i Stajerski savez, Celje je sjediste.
    Zvonko Milojevic i Matjaz Pezelj bi se naljutili da znaju sta pises. Very Happy Very Happy Very Happy
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by crv pet 1 lis - 1:52

    Krstokljune ja smijem jer mi je punica Slovenka Suspect
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by ikayke pet 1 lis - 9:57

    turbozd je napisao/la:Jako lipo što se tiče kolega iz Slovenije,ali nas koče podsavezi mi se teško dogovaramo za neke naše interne interese što se tiče HOS-a.Mislim da bi bilo teško uskladiti podsaveze što se tiče slanja tica na neka evropska takmičenja pod organizacijom HOS-a.Neki podsavezi su jači, neki slabiji, neki veći, neki manji, neki bi, neki nebi itd...Možda bi bilo lakše sve organizirati kad bi postojao samo HOS.Imam osjećaj i kad uđemo u EU da će biti nekih problema.Možda sam u krivu ispravite me ako grišim.

    Nista ne kosta prijedlog dat na razmatranje, mailom poslati svim predstavnicima svih podsaveza da izloze na sastancima podsaveza i da se drustva upoznaju sa inicijativom....nakon toga i sakupljenih povratnih informacija vidjeti dali postoji i koliko je zainteresiranost, a pravila igre i sve ostalo se moze u hodu dogovoriti, naravno ako se prihvati prijedlog.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by Dean pet 1 lis - 10:16

    ikayke je napisao/la:
    turbozd je napisao/la:Jako lipo što se tiče kolega iz Slovenije,ali nas koče podsavezi mi se teško dogovaramo za neke naše interne interese što se tiče HOS-a.Mislim da bi bilo teško uskladiti podsaveze što se tiče slanja tica na neka evropska takmičenja pod organizacijom HOS-a.Neki podsavezi su jači, neki slabiji, neki veći, neki manji, neki bi, neki nebi itd...Možda bi bilo lakše sve organizirati kad bi postojao samo HOS.Imam osjećaj i kad uđemo u EU da će biti nekih problema.Možda sam u krivu ispravite me ako grišim.

    Nista ne kosta prijedlog dat na razmatranje, mailom poslati svim predstavnicima svih podsaveza da izloze na sastancima podsaveza i da se drustva upoznaju sa inicijativom....nakon toga i sakupljenih povratnih informacija vidjeti dali postoji i koliko je zainteresiranost, a pravila igre i sve ostalo se moze u hodu dogovoriti, naravno ako se prihvati prijedlog.

    ako budemo brzi, još uvijek stignemo poslati prijavnice...

    a što se HOS-a tiće...malo bilokakve inicijative sa njihove strane bilo bi više nego poželjno, treba nači ljude koji imaju volju, znanje i interes da se bave s time, a ne da se članovi biraju i predlažu iz zajebancije (višemanje) i samo neka tamo sjede i popunjavaju brojčano stanje, pa je dobro. Čast izuzecima (njih dvoje troje) ali u vrijeme dok sam po službenoj dužnosti (bio izabran kao mlad i naivan za predsjednika podsaveza) hodočastio te sastanke, večina (uključujući i mene) je tamo samo sjedila i poluslušala silna iščitavanja nekakvih izvješća, prepucavanja oko protokola i nepotrebnih komplikacija oko podsaveza...jednom rječju gubljenje vremena, neznam kako je sada, ali koliko dobijem informacije ista stvar, zapelo je oko te dozvole za uzgoj divljih i to je sad jedino važno (s tim se počelo prije brat bratu 10 godina), a to što svjetskoga nismo vidjeli već godinama, što nas (čast pojedincima) na međunarodnoj sceni nema nigdje, to je valjda manje bitno Sad Sad Sad

    Mislim da je trenutno HOS dosta velika kočnica, u razvoju Hrvatske ornitološke scene.

    za početak ako već se ne može organizirati pod okriljem HOS a odlazak na neku međunarodnu izložbu, neka barem ishoduju legalan prelazak preko granice sa našim pticama, a de na moram za otići na izložbu švercati ptice i tamo i vamo...i nosati ih po kutijama od keksa...ma moglo bi se nači milijon poslova koje HOS treba odraditi...ali dok se nešto drastično ne promijeni, ništa od toga. Sad Sad Sad
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by turbozd pet 1 lis - 23:00

    Dean je napisao/la:
    ikayke je napisao/la:

    Nista ne kosta prijedlog dat na razmatranje, mailom poslati svim predstavnicima svih podsaveza da izloze na sastancima podsaveza i da se drustva upoznaju sa inicijativom....nakon toga i sakupljenih povratnih informacija vidjeti dali postoji i koliko je zainteresiranost, a pravila igre i sve ostalo se moze u hodu dogovoriti, naravno ako se prihvati prijedlog.

    ako budemo brzi, još uvijek stignemo poslati prijavnice...

    a što se HOS-a tiće...malo bilokakve inicijative sa njihove strane bilo bi više nego poželjno, treba nači ljude koji imaju volju, znanje i interes da se bave s time, a ne da se članovi biraju i predlažu iz zajebancije (višemanje) i samo neka tamo sjede i popunjavaju brojčano stanje, pa je dobro. Čast izuzecima (njih dvoje troje) ali u vrijeme dok sam po službenoj dužnosti (bio izabran kao mlad i naivan za predsjednika podsaveza) hodočastio te sastanke, večina (uključujući i mene) je tamo samo sjedila i poluslušala silna iščitavanja nekakvih izvješća, prepucavanja oko protokola i nepotrebnih komplikacija oko podsaveza...jednom rječju gubljenje vremena, neznam kako je sada, ali koliko dobijem informacije ista stvar, zapelo je oko te dozvole za uzgoj divljih i to je sad jedino važno (s tim se počelo prije brat bratu 10 godina), a to što svjetskoga nismo vidjeli već godinama, što nas (čast pojedincima) na međunarodnoj sceni nema nigdje, to je valjda manje bitno Sad Sad Sad

    Mislim da je trenutno HOS dosta velika kočnica, u razvoju Hrvatske ornitološke scene.

    za početak ako već se ne može organizirati pod okriljem HOS a odlazak na neku međunarodnu izložbu, neka barem ishoduju legalan prelazak preko granice sa našim pticama, a de na moram za otići na izložbu švercati ptice i tamo i vamo...i nosati ih po kutijama od keksa...ma moglo bi se nači milijon poslova koje HOS treba odraditi...ali dok se nešto drastično ne promijeni, ništa od toga. Sad Sad Sad


    U potpunosti se slažem sa vašim mišljenjem.Ali i dalje sam mišljenja kad bi postojao samo jedan pravi jaki HOS sa nekoliko pravih ljudi, a mogu se naći,bila bi to sasvim druga priča.Po meni ispada da su podsavezi bitniji od HOS-a,jer dosta pametnih i radišnih ljudi ima dosta obaveza u svojim društvima i podsavezima i onda kažu:"nemogu još i HOS".A kad bi postojala samo društva i HOS bilo bi više i novca i lakše bi se riješavali tekući problemi.Podsavezi su bogatiji od HOS-a što je apsurdno.







    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by turbozd pet 1 lis - 23:07

    Zaboravih reći da je sad vrime za drastične promjene,jer mislim da je ove godine izborna skupština. bounce
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by ERVINO sub 2 lis - 0:29

    Ma nisu Slovenci napravili ništa spektakularno nemaju granice i vrlo lako odnesu ptice na izložbe u Italiju. Naša udruga redovito dobiva pozive za te izložbe ali nikome ne pada na pamet raditi papire za "prevoz" ptica jer obično uvijek fali još neki papir pa se sve zakomplicira...
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by MARIN sub 2 lis - 12:30

    ERVINO je napisao/la:Ma nisu Slovenci napravili ništa spektakularno nemaju granice i vrlo lako odnesu ptice na izložbe u Italiju. Naša udruga redovito dobiva pozive za te izložbe ali nikome ne pada na pamet raditi papire za "prevoz" ptica jer obično uvijek fali još neki papir pa se sve zakomplicira...

    Sigurno da je slovencima jednostavnije.Ali bit je u tome što njihov savez ovakvim potezima stimulira članstvo i radi na promociji njihove ornitokulture.Sigurno je da na taj način doprinose razvoju ovog lijepog hobija.
    Međutim upravo ,zbog papira,nama je pomoć saveza još potrebitija.Ima nas itekako zainteresiranih za sudjelovanje na ovakvim takmičenjima ,ali kao pojedincima ishodovanje svih potrebnih papira je još kompliciranije.Kao savez ,a ne kao pojedinci lakše bi sve to skupa riješili.Jer da nije granica pomoć nam nebi bila ni potrebna.Polazim od sebe i nekih mojih prijatelja.Nikog ne bismo čekali .već kad nam termin odgovara sjeli u auto i idemo ko gospoda.
    Ovako ćemo vjerovatno isto ići ,ali sa kutijoim od keksa i preznojavanjem na granici.A još bi htjeli i napraviti neki rezultat.Na ovakav način nismo baš konkurentni.Ili pak da sjedimo doma i čekamo da ukinu granice.A kad će to biti poprilično je neizvjesno.A godine i mnogobrojna atraktivna takmičenja prolaze.

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 13:39

    turbozd je napisao/la:Zaboravih reći da je sad vrime za drastične promjene,jer mislim da je ove godine izborna skupština. bounce


    Imaš pravo pripremi se ti si naš kandidat za predsjednika.......


    Pitam se koliko Vas zna kako funkcionira HOS,,,,,Podsavezi koče rad koga .... smješno .....najlakše je nečiji nerada opravdavati organizacionim problemima.
    Imali smo jedan tip funkcioniranja ,sad imamo drugi.....vjerujte mi ovaj sad je puno bolji i unčikovitiji od onog prije samo treba radit.....



    Ima jedna stara poslovica "lako je s tuđim k....om gloginje mlatit"...
    Šuplje priče i prijedlozi ,,,,,Uhvatite se pokažite se ko Vam brani...

    Nisam zadovoljan radom predsjednika HOS-a... ali nisam spreman biti predsjednik Hosa... ukoliko jeste stavite svoju kandidaturu i svoj program... mi ćemo Vas podržati....
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 13:47

    turbozd je napisao/la:Zaboravih reći da je sad vrime za drastične promjene,jer mislim da je ove godine izborna skupština. bounce


    Imaš pravo pripremi se ti si naš kandidat za predsjednika.......


    Pitam se koliko Vas zna kako funkcionira HOS,,,,,Podsavezi koče rad koga .... smješno .....najlakše je nečiji nerada opravdavati organizacionim problemima.
    Imali smo jedan tip funkcioniranja ,sad imamo drugi.....vjerujte mi ovaj sad je puno bolji i unčikovitiji od onog prije samo treba radit.....



    Ima jedna stara poslovica "lako je s tuđim k....om gloginje mlatit"...
    Šuplje priče i prijedlozi ,,,,,Uhvatite se pokažite se ko Vam brani...

    Nisam zadovoljan radom predsjednika HOS-a... ali nisam spreman biti predsjednik Hosa... ukoliko jeste stavite svoju kandidaturu i svoj program... mi ćemo Vas podržati....
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 13:55

    MARIN je napisao/la:
    ERVINO je napisao/la:Ma nisu Slovenci napravili ništa spektakularno nemaju granice i vrlo lako odnesu ptice na izložbe u Italiju. Naša udruga redovito dobiva pozive za te izložbe ali nikome ne pada na pamet raditi papire za "prevoz" ptica jer obično uvijek fali još neki papir pa se sve zakomplicira...

    Sigurno da je slovencima jednostavnije.Ali bit je u tome što njihov savez ovakvim potezima stimulira članstvo i radi na promociji njihove ornitokulture.Sigurno je da na taj način doprinose razvoju ovog lijepog hobija.
    Međutim upravo ,zbog papira,nama je pomoć saveza još potrebitija.Ima nas itekako zainteresiranih za sudjelovanje na ovakvim takmičenjima ,ali kao pojedincima ishodovanje svih potrebnih papira je još kompliciranije.Kao savez ,a ne kao pojedinci lakše bi sve to skupa riješili.Jer da nije granica pomoć nam nebi bila ni potrebna.Polazim od sebe i nekih mojih prijatelja.Nikog ne bismo čekali .već kad nam termin odgovara sjeli u auto i idemo ko gospoda.
    Ovako ćemo vjerovatno isto ići ,ali sa kutijoim od keksa i preznojavanjem na granici.A još bi htjeli i napraviti neki rezultat.Na ovakav način nismo baš konkurentni.Ili pak da sjedimo doma i čekamo da ukinu granice.A kad će to biti poprilično je neizvjesno.A godine i mnogobrojna atraktivna takmičenja prolaze.


    Točno Marine ali treba uzeti u obzir i Hrvatsku birokraciju radi koje treba početi sa papirima DVA MJESECA affraid prije... s time da se brojevi prstena- ptice nemogu mjenjati.... Dok našim susjedima slovencima je procedura ista kao nama kad idemo u Zagreb, Zadar .....

    Kad se zna ovo bilo koja usporedba je degutantna
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by ERVINO uto 5 lis - 14:27

    Zvrcko care 100 % si u pravu ,hvale Slovence a upravo oni nam zagorčavaju život na granici (gospođa Darija kad je vračala ptice sa svjetskog iz Švicarske imala je takvu frku u povratku jer su je Slovenci doslovce izludili i tražili nekakvu provoznu dozvolu i sto drugih gluposti....)....pozdrav

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by malinois uto 5 lis - 15:36

    Zanimljiva diskusija !!!

    Pozdravljam nase susjede Slovence i zelim im uspjesnu natjecateljsku sezonu cheers
    Misljenja sam da ova gesta njihovog saveza nije bas spontana .Trebali su organizirat Svjetsko prvenstvo ALI NISU .Moguce je da je ova gesta cin opravdanja. Nije ni bitno .Nek oni rade u svojoj kuci sta zele .

    Sto se tice naseg Saveza i funkcioniranja istog ,malo mi je glupo komentirati na ovim stranicama .To cemo mi rijesavati u nasoj kuci bom .

    Samo cu iskomentirat jednu stvar

    Kad se bira predsjednik Saveza ,nije to osoba na koju mi mozemo ponisaniti prstom i reci ON JE SPOSOBAN i odlicno bi vodio Savez .Puno je to delikatnije .Drustva biraju svoje delegate za predsjednistvo podsaveza .Unutar podsaveza biraju se delegati koji ce nas predstaviti u strukturama saveza .Tek nakon formiranja upravnog odbora saveza bira se predsjednik i ostali clanovi .

    Na sastancima drustava prave se PRESUDNI POTEZI . Nitko nama nije kriv sto su te izborne skupstine takve kakve jesu (mozda dobre a mozda i ne ).Obicno se biraju ljudi s kojima smo dobri i u prijateljskim odnosima a ne ljudi KOJI BI BILI SPOSOBNI NAPRAVITI PROMJENE ,naravno na bolje .

    Ako sam napisao nesto pogresno,ispravite me .
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by MARIN uto 5 lis - 18:04

    zvrcko sen je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    ERVINO je napisao/la:Ma nisu Slovenci napravili ništa spektakularno nemaju granice i vrlo lako odnesu ptice na izložbe u Italiju. Naša udruga redovito dobiva pozive za te izložbe ali nikome ne pada na pamet raditi papire za "prevoz" ptica jer obično uvijek fali još neki papir pa se sve zakomplicira...

    Sigurno da je slovencima jednostavnije.Ali bit je u tome što njihov savez ovakvim potezima stimulira članstvo i radi na promociji njihove ornitokulture.Sigurno je da na taj način doprinose razvoju ovog lijepog hobija.
    Međutim upravo ,zbog papira,nama je pomoć saveza još potrebitija.Ima nas itekako zainteresiranih za sudjelovanje na ovakvim takmičenjima ,ali kao pojedincima ishodovanje svih potrebnih papira je još kompliciranije.Kao savez ,a ne kao pojedinci lakše bi sve to skupa riješili.Jer da nije granica pomoć nam nebi bila ni potrebna.Polazim od sebe i nekih mojih prijatelja.Nikog ne bismo čekali .već kad nam termin odgovara sjeli u auto i idemo ko gospoda.
    Ovako ćemo vjerovatno isto ići ,ali sa kutijoim od keksa i preznojavanjem na granici.A još bi htjeli i napraviti neki rezultat.Na ovakav način nismo baš konkurentni.Ili pak da sjedimo doma i čekamo da ukinu granice.A kad će to biti poprilično je neizvjesno.A godine i mnogobrojna atraktivna takmičenja prolaze.


    Točno Marine ali treba uzeti u obzir i Hrvatsku birokraciju radi koje treba početi sa papirima DVA MJESECA affraid prije... s time da se brojevi prstena- ptice nemogu mjenjati.... Dok našim susjedima slovencima je procedura ista kao nama kad idemo u Zagreb, Zadar .....

    Kad se zna ovo bilo koja usporedba je degutantna



    Istina je da na papirima treba početi raditi dva mjeseca prije.I NE VIDIM U ČEMU JE TU PROBLEM?Početi u sedmi ili deseti mjesec sve isto je.Treba samo imati volje.I NIJE ISTINA DA SE BROJEVI PRSTENA NE MOGU MIJENJATI.
    Zbog čega smo propustili sva ova svjetska prvenstva u zadnjih desetak godina?Jeli nam to kriva "zločesta Evropa",koja nas ne voli ,ka ni mater ludu čer.Ja sam uvjeren da je problem u nama.Nismo na vrijeme počeli sa pribavljanjem papira.A to je sve zbog toga što u rukovodstvu saveza i podsaveza ima svega nekoliko ljudi čije takmičarske ambicije nadilaze granice Hrvatske.
    A najsmješnija su mi objašnjenja zašto nismo npr.. išli u Portugal,jer to je navodno daleko.Kao da smo u srednjem vijeku i putuje se sa karom i konjima.
    Ispada kako smo registrirani članovi saveza samo radi toga da možemo naručiti prstenove.SMIJEŠNO!
    I glavna je stvar organizirati svoju izložbu ,razdjeliti medalje i to je to.Još smiješnije.U tome ne vidim nikakav izazov ni zadovoljstvo osvojenim nagradama.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 19:42

    Ne mogu se mjenjati jer se radi dozvola o privremenom izvozu - provozu točno za pojedinu pticu ponaosob....

    Zbog čega smo propustili sva ova svjetska prvenstva u zadnjih desetak godina?Jeli nam to kriva "zločesta Evropa",koja nas ne voli ,ka ni mater ludu čer.Ja sam uvjeren da je problem u nama.

    zato jer R Hrvatska nije bila supotpisnica "nekog ugovora "sa E Unijom , a COM kao organizator je inzistira na tome....

    Ja sam uvjeren da je problem u nama.Nismo na vrijeme počeli sa pribavljanjem papira.

    i ja sam uvjeren da sam Zgodan - poželjan...ali istina je okrutna ..Svi papiri su bili urdno izvađeni i poslani organizatoru što nam je dato na uvid ..... tako da tvoja konstatacija NE stoji.
    Istina je da ima problema u savezu i istina je da se oni mogu promjeniti samo radom ....aktivno društvo = aktivan podsavez = jak aktivan savez ali i obrnuto....ukoliko škripi ili nefunkcionira jedna karika sve neštima....


    ujedno žalosna je stagnacija na razini društava jer zadnjih desetak godina opet nema malinoa na jakim društvenim izložbama...a onda nema ni uzgajivača.....ili su to toliko slabe da se neisplati doć na njih ,,,





    Zadnja promjena: zvrcko sen; uto 5 lis - 19:52; ukupno mijenjano 1 put.
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by dva grdelina uto 5 lis - 19:50

    Bravo Marine....pravi kandidat za predsjednika HOS-a,podsaveza,saveza,društva...imaš moj glas!!!!!!!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by malinois uto 5 lis - 20:14

    Zvrcko ,pojasni nam malo naslov teme scratch
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 20:17

    malinois je napisao/la:Zvrcko ,pojasni nam malo naslov teme scratch


    Boli nas da nemožemo ići na izložbe htjeli bi biti jači organiziraniji jedinstveniji...
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 20:22

    Znači naziv sam objasnija ijako sam dugo razmišlja ,zasra sam do balčaka...

    kako je ovo off u temi gdje je bio , a ima puno ozbiljnih konstatacija i netreba različita mišljenja ubijat,,,smatram da je dobro da se zna kako i šta ljudi misle...

    malinois fala što si mi skrenija pažnju ,,,
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by MARIN uto 5 lis - 20:35

    Ponavljam da br. prstena nema veze.Dosad sam dva puta slao ptice na svjetsko i oba puta sam mijenjao brojeve i nije bilo problema.Ista stvar je i sa svim ovim međunarodnim natjecanjima po Italiji.I to provjereno znam.
    Što se tiče potpisivanja te nekakve konvencije koliko sam ja čuo to je bilo na razini HOSa i Coma ,a ne na razini države i unije.
    A što se tiče malinoa slažem se da ih nema na našim takmičenjima.Arsić mora sudit,a Krstulović se takmiči.A sa kim?Baš zbog toga hoću vani.A ako ćemo ići do kraja onda ću reći i to da smo sa malinoima(ja i Arsić) vjerovatno konkurentniji u Evropi nego u bilo kojoj drugoj klasi.
    I zar je tražiti od saveza da nam omogući međunarodna takmičenja stvarno tako nešto nedostižno???
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by malinois uto 5 lis - 20:38

    zvrcko sen je napisao/la:Znači naziv sam objasnija ijako sam dugo razmišlja

    kako je ovo off u temi gdje je bio , a ima puno ozbiljnih konstatacija i netreba različita mišljenja ubijat,,,smatram da je dobro da se zna kako i šta ljudi misle...


    Hvala na pojasnjenju cheers

    Jedna stvar mi je zasmetala kad sam otvorio stranicu naseg saveza a to je upravo udarna vjest ,CITIRAM






    "Zagrebačko Društvo organizira put u Bocholt- Njemačka, sa ciljem posjeta burzi ptica.

    Plan puta je kako slijedi:

    petak, 29.10.2010. - oko 14,00 - polazak iz Zagreba,
    subota, 30.10.2010. - oko 06,30 - dolazak u Bocholt,
    subota, 30.10.2010. - od 07,00 - obilazak burze ptica,
    nedjelja, 30.10.2010. - oko 09,00, polazak za Zagreb,
    nedjelja, 30.10.2010. - oko 22,00, dolazak u Zagreb,
    Cijena puta (prijevoz i nočenje s doručkom) je 950,00 kn. Cijena je na bazi 40 osoba u autobusu. U slučaju manjeg broja zainteresiranih, cijena je podložna korekciji !

    Prijave za put se primaju do slijedečeg sastanka Društva, u četvrtak 07.10.2010, a prijaviti se možete kod predsjednika Društva, g. Stjepana Marceljaka ili kod blagajnika Društva, g. Sadika Hajdarevića. "




    Ovo je ljepa gesta i svakako je ljepo posjetiti izlozbu,pogledati pa i kupiti neku pticu

    Zasto mi je zasmetalo ?!

    Ovo je udarna vjest na stranici HOS-a a o Svjetskom prvenstvu nema nista .
    Dokle se stiglo sa pripremama ?
    zna li se konvojer ?
    Zasto do sada HOS nije sproveo anketu o broju ptica koje bi isle (to je uvjek bila praksa )

    itd itd

    Veliki je problem u komunikaciji DRUSTVO-PODSAVEZ-SAVEZ na zalost







    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by CUBA uto 5 lis - 20:40

    Slovenski je savez tuliko jak da je uspješno odustao od organizacije SVJETSKOG prvenstva.

    Njima je odlazak u Italiju na izložbe jednako kompliciran koliko i nama na izložbe po Hrvatskoj.

    Iako bi uistinu bili lijepo ići u Italiju na izložbe možda bi nam najbolje bilo za ovu godinu, da se okrenemo domaćim izložbama i da organiziranao nastupimo na svim otvorenim izložbama u Hrvatskoj, sa istim elanom sa kojim smo voljni ići u Italiju na njihove izložbe.

    Domaće je domaće
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by zvrcko sen uto 5 lis - 20:45

    MARIN je napisao/la:Ponavljam da br. prstena nema veze.Dosad sam dva puta slao ptice na svjetsko i oba puta sam mijenjao brojeve i nije bilo problema.Ista stvar je i sa svim ovim međunarodnim natjecanjima po Italiji.I to provjereno znam.
    Što se tiče potpisivanja te nekakve konvencije koliko sam ja čuo to je bilo na razini HOSa i Coma ,a ne na razini države i unije.
    A što se tiče malinoa slažem se da ih nema na našim takmičenjima.Arsić mora sudit,a Krstulović se takmiči.A sa kim?Baš zbog toga hoću vani.A ako ćemo ići do kraja onda ću reći i to da smo sa malinoima(ja i Arsić) vjerovatno konkurentniji u Evropi nego u bilo kojoj drugoj klasi.
    I zar je tražiti od saveza da nam omogući međunarodna takmičenja stvarno tako nešto nedostižno???


    nema veze u ovoj priči Hos I COM ,,već R Hrvatska i E Unija ..........

    Nije nedostižno nije ni nerealno to je normalno......samo nekad ima opravdanih razloga (prvi put) , a kad se to ponovi onda je to nerad -nedopustivo ili viša distanca na koju nemamo utjecaja....
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by malinois uto 5 lis - 20:49

    Posto je tema prebacena u brbljaonicu onda mozemo pisati malo slobodnije Very Happy

    Evo na forumu u ovom casu ima nekoliko ljudi clanova upravnog odbora HOS-a .Ovim putem ih pozdravljam i molio bih da mi netko napise (ako zeli ) :

    kad smo zadnji put bili na Svjetskom prvenstvu ?
    Od kad je trenutno rukovodstvo HOS-a na funkciji ?


    hvala

    Sponsored content


    Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a Empty Re: Rasprava o ne/odlasku na svjetsko prvenstvo, problemi u radu HOS-a

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 11:16.