Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 22 vel - 0:08

    Priprema pocinje u 4 mj. Dajem svasta, klijavo, jajcana, maslacak, polen, mravlja jaja(friska), trutovske larve jer drzim pcele pa im i to mogu priustiti, voce, povrce...Preventivu dajem naravno esb, pred parenje ce dobiti trimetovet i bice tretirani na parazite. A sta sa jajima, mladim, filcom?Vecina se podbacuje pod kanarinke, jaja uzimas, filc promjenis ako si to mislio.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by komiza pon 22 vel - 0:24

    Šta je to filc,ako smin pitat ?
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by mutacija pon 22 vel - 2:21

    komiža je napisao/la:Šta je to filc,ako smin pitat ?
    Uložak gnijezda! priprema grdelina za parenje - Page 8 Icon_wink
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 pon 22 vel - 11:06

    crv je napisao/la:Kod odabira zelenila , granja kojim ,,kamufliramo ,, gnijezdo, kojim biljkama daješ prednost?

    prijatelju prirodni bor to je po meni najbolji izbor jer ptica je naviknuta na njenja i biljka je dugotrajna
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PESTI pon 22 vel - 11:18

    Grdelinima ne odgovaraju svakakvi uložci , pogotovo spužve .
    Prošlu godinu sam koristio kokosovo uže koje bih malo smotao i učvrstio na dno gnjezda .
    Grdelini , vrduni i lugarini koje sam imao u parenju prihvatili su odlično takav ,,temelj,,
    Koristim i spomenuti filc ali draže mi je kokosovo uže. Filc često pokidam i ponudim na žicu pticam da čupkaju , dobro dodje u pripremanju parova .
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 22 vel - 12:00

    I ja dajem kokosova vlakna, ponudim im vlasi trave i zenka uvijek nesto o toga iskoristi. To je za temelj gnjezda a za zavrsnicu joj dajem vatu i onu kupovnu mjesavinu sitnih vlakana. Mislim a svi znate o cemu se radi.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv pon 22 vel - 13:42

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Priprema pocinje u 4 mj. Dajem svasta, klijavo, jajcana, maslacak, polen, mravlja jaja(friska), trutovske larve jer drzim pcele pa im i to mogu priustiti, voce, povrce...Preventivu dajem naravno esb, pred parenje ce dobiti trimetovet i bice tretirani na parazite. A sta sa jajima, mladim, filcom?Vecina se podbacuje pod kanarinke, jaja uzimas, filc promjenis ako si to mislio.
    Kakva su ti iskustva sa ženkama češljugara kao majkama? Zapravo zanima me kolika je mogućnost da par izvede potomstvo potpuno samostalno. Ima li nekakav ,,tip,, ženke koja obećava? Razlika CCCarduelis i CC balcanica? Zorane , po fotografijama izgleda da su ko tebe ,, Balkonica,, Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by komiza pon 22 vel - 14:29

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Priprema pocinje u 4 mj. Dajem svasta, klijavo, jajcana, maslacak, polen, mravlja jaja(friska), trutovske larve jer drzim pcele pa im i to mogu priustiti, voce, povrce...Preventivu dajem naravno esb, pred parenje ce dobiti trimetovet i bice tretirani na parazite. A sta sa jajima, mladim, filcom?Vecina se podbacuje pod kanarinke, jaja uzimas, filc promjenis ako si to mislio.
    Kako im Zorane daješ polen,jeli dobar i jel ga vole ?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 22 vel - 15:19

    Nema to veze koja je zenka i da znas hoce li hraniti, to niko nezna. Ja podbacujem vecinu pod kanarinke. Imam ja i zenki balkanike i majora. Sad ce Branimir za vikend uzeti jednog euma pa neka on napise kolika je ptica velicinom. pravi- BALKONCI-

    Komiza, polen kupis u pcelarskoj prodavnici. On je osusen tj u tvrdom stanju, ubacis ga u mixer i sameljes u prah i dodajes ga u jajcanu smjesu.. jedu ko ludi. Mozes im davati pupove tresnje, visnje,sljive pa ces viditi sta urade od grane a i u pupovima pred otvaranje imas polena. priprema grdelina za parenje - Page 8 Icon_king priprema grdelina za parenje - Page 8 Icon_king priprema grdelina za parenje - Page 8 Icon_king
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by vansal pon 22 vel - 16:09

    Bee polen - Ornitalia
    priprema grdelina za parenje - Page 8 7319
    Pčelin polen imate i u boljim super marketima.
    Ja sam ga našao u Interex-u potpuno isti kao ovaj od Ornitalia ali drugi proizvođač i pakovanje, i štiglići su ga jeli normala.
    Pozdrav
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by komiza pon 22 vel - 18:14

    Fala na odgovoru. Super,onda ću im i polen dat za malo nabrijat grdelina. Iman ja domaćega. Vozdra !
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 22 vel - 18:44

    komiža je napisao/la:Fala na odgovoru. Super,onda ću im i polen dat za malo nabrijat

    grdelina. Iman ja domaćega. Vozdra !

    Super, to je jos bolje Smile
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv uto 23 vel - 0:11

    Zorane za vanjsku volijeru za parenje koja će biti polunatkrivena , kakav pd preporučaš? Zemlja , šljunak ,pijesak, beton ili rešetka?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Carduel uto 23 vel - 0:23

    crv je napisao/la:Zorane za vanjsku volijeru za parenje koja će biti polunatkrivena , kakav pd preporučaš? Zemlja , šljunak ,pijesak, beton ili rešetka?

    Meni su dobre kombinacije:

    - borova piljevina + rešetka

    - šljunak + rešetka
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 23 vel - 1:13

    samo vi dirajte flic,mjenjajte, itd. bas kao u prirodi Cool

    zorane,mogu ti reci jednu stvar sto se tice hranjenja od strane kanarinki,vise puta sam kod ljudi vidjao ptice od istih roditelja,jednu turu odhranila kanarinka a jednu roditelji,ovi odhranjeni od stiglica su ko strela. Ljudi inace od straha to urade,kod vaznijih mutacija,bar ovi koje ja poznajem,ali sve tice koje im odhrani kanarinka idu dalje i neostaju. Ja kad bi radio sa kanarinkama vjerujem da bi od 6 parova mogao izvuci oko 60-70 ptica,ali u mom poredjenju sa onim sta vidim kod sebe i drugih,ja sam za kvalitet koji moze biti i manja cifra,nego kvantitet gdje je veca cifra a nema onog prvog i najvaznijeg.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv uto 23 vel - 1:33

    EUMOx je napisao/la:samo vi dirajte flic,mjenjajte, itd. bas kao u prirodi Cool

    zorane,mogu ti reci jednu stvar sto se tice hranjenja od strane kanarinki,vise puta sam kod ljudi vidjao ptice od istih roditelja,jednu turu odhranila kanarinka a jednu roditelji,ovi odhranjeni od stiglica su ko strela. Ljudi inace od straha to urade,kod vaznijih mutacija,bar ovi koje ja poznajem,ali sve tice koje im odhrani kanarinka idu dalje i neostaju. Ja kad bi radio sa kanarinkama vjerujem da bi od 6 parova mogao izvuci oko 60-70 ptica,ali u mom poredjenju sa onim sta vidim kod sebe i drugih,ja sam za kvalitet koji moze biti i manja cifra,nego kvantitet gdje je veca cifra a nema onog prvog i najvaznijeg.
    Eumox , i meni je cilj da roditelji češljugara obave posao od početka do kraja. Znam da je teže ali mi je izazov. Mogu li iz gore navedenog zaključiti da ženku treba što manje uznemiravati pa tako i ne dirat gnijezdo do kraja.Kada sam spominjao filc pitao sam smijem li to izvesti kad već prstenujem mlade.Kakva su tvoja iskustva?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv uto 23 vel - 1:36

    Carduel je napisao/la:
    crv je napisao/la:Zorane za vanjsku volijeru za parenje koja će biti polunatkrivena , kakav pd preporučaš? Zemlja , šljunak ,pijesak, beton ili rešetka?

    Meni su dobre kombinacije:

    - borova piljevina + rešetka

    - šljunak + rešetka
    Rešetka u svakom slučaju?Bez kontakta sa tlom?Rešetka iznad piljevine?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by ticar uto 23 vel - 2:00

    pa što češ mjenjati ulošak,kad ptice napuste gnijezdo radi što hočeš,prvu turu jaja ni dirnuti,drugu več možeš vaditi pa vratiti sve.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Carduel uto 23 vel - 2:10

    crv je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    crv je napisao/la:Zorane za vanjsku volijeru za parenje koja će biti polunatkrivena , kakav pd preporučaš? Zemlja , šljunak ,pijesak, beton ili rešetka?

    Meni su dobre kombinacije:

    - borova piljevina + rešetka

    - šljunak + rešetka
    Rešetka u svakom slučaju?Bez kontakta sa tlom?Rešetka iznad piljevine?

    Rešetka iznad poda 20-ak centimetara, ispod piljevina ili šljunak, veličina kvadrata što veća s tim da se ptice ne mogu provući kroz nju.

    Što manje diranja u gnijezdo to bolji rezultati! Very Happy
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice uto 23 vel - 2:23

    EUMOx je napisao/la:samo vi dirajte flic,mjenjajte, itd. bas kao u prirodi Cool

    zorane,mogu ti reci jednu stvar sto se tice hranjenja od strane kanarinki,vise puta sam kod ljudi vidjao ptice od istih roditelja,jednu turu odhranila kanarinka a jednu roditelji,ovi odhranjeni od stiglica su ko strela. Ljudi inace od straha to urade,kod vaznijih mutacija,bar ovi koje ja poznajem,ali sve tice koje im odhrani kanarinka idu dalje i neostaju. Ja kad bi radio sa kanarinkama vjerujem da bi od 6 parova mogao izvuci oko 60-70 ptica,ali u mom poredjenju sa onim sta vidim kod sebe i drugih,ja sam za kvalitet koji moze biti i manja cifra,nego kvantitet gdje je veca cifra a nema onog prvog i najvaznijeg.
    Dobro, slazem se sa tobom da je bolje da te hrane tvoji roditelji nego surogat majka. A sta ti radis sa jajima na kojima nece da lezi zenka ili nece da hrani mlade, izbacuje ih ili sta vec drugo. Ispada da je kod tebe bolje imati jedno gnjezdo nego 3. Platis par opala dvije hiljade pa da rizikujes. Ispada da je kod tebe eumox sve idealno. I neznam otkud ti konstatacija da sve ptice odu dalje koje je hranila kanarinka. confused
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by crv uto 23 vel - 2:23

    ticar je napisao/la:pa što češ mjenjati ulošak,kad ptice napuste gnijezdo radi što hočeš,prvu turu jaja ni dirnuti,drugu več možeš vaditi pa vratiti sve.
    A prstenovanje?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by ticar uto 23 vel - 2:26

    crv je napisao/la:
    ticar je napisao/la:pa što češ mjenjati ulošak,kad ptice napuste gnijezdo radi što hočeš,prvu turu jaja ni dirnuti,drugu več možeš vaditi pa vratiti sve.
    A prstenovanje?

    a to obaviti što kasnije,dok ptice počmu dobivati lagano perije i kad se gnijezdo popuni da mogu sakriti prstene ispod sebe.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 23 vel - 2:57

    Crve,nemogu ti reci iskustvo jer ja nediram gnjezdo u smislu koji pominjes.

    Zoka,pa hajde da se bacimo u mass produkciju,nije problem,3 para kanarinaca po paru stiglica i udri,trpaj gnjezdo vadi jaja,vadi gnjezdo pa opet cekaj jaja itd.. cuj , znam ja sta se radi i kako se radi,i ko radi,holandjani su tu svjetski prvaci. Rekao sam da to ljudi rade iz straha,kod vaznijih mutacija,sto si sam i potvrdio jer pominjes opale i cifru koju si platio,to je uredu,ali sta onda nije jasno.

    Pitas odkud mi konstatacija,pa ja govorim o ljudima koje poznajem,idu jedno sa- jedno bez,da budu 50% 50% , ako uspuje oboje i kod stiglica i kanarinca,ovi od kanarinca idu dalje i neostavljaju se za uzgoj.

    Ispalo je dobro,ja vise volim kvalitet nego kvantitet,i poklapa se sa onim primjerom sto si naveo - bolje 1 gnjezdo kvalitete nego 3 kvantitete,jer ja tice drzim za svoj cejf,znam sta valja a sta nevalja i nezelim namjerno da dobijam ono sta nevalja,ako bas za to nema preke potrebe,a nema je. Ako nece da lezi,hoce druga,markiras jaja neka odlezi druga,ili eto kanarinka,pa ih vratim majci. Nekazem da u vanrednim situacijama netreba koristiti pomoc drugih ptica i vrsiti sinhronizaciju legla,nego netreba to raditi masovno da bi se dobio sto veci broj ptica,to nesmije biti razlog,po meni razlog smije biti u ta dva primjera koja si naveo,inace ne.

    Da se razumijemo,postujem svaciju tehniku i svako zna sta radi, ovo je samo razmjena misljenja i diskusija,nista vise.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Carduel uto 23 vel - 3:05

    ticar je napisao/la:
    crv je napisao/la:
    ticar je napisao/la:pa što češ mjenjati ulošak,kad ptice napuste gnijezdo radi što hočeš,prvu turu jaja ni dirnuti,drugu več možeš vaditi pa vratiti sve.
    A prstenovanje?

    a to obaviti što kasnije,dok ptice počmu dobivati lagano perije i kad se gnijezdo popuni da mogu sakriti prstene ispod sebe.

    Nije zgorega navući flaster ili gumicu od ventila bicikla na prsten! Što je sigurno - sigurno je.

    EUMOx da li vadiš jaja iz gnijezda pa nakon četvrtog vraćaš nazad da ti se mladi isto legu? Ovdje sam imao problema u počecima pošto nisam vadio snešena jaja iz gnijezda pa su mi mladi bili različite veličine i ne mogu se prstenovat isti dan pa se tako uznemiruje par nepotrebno. Prvo gnijezdo ne diram s ostalima eksperimentiram.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 23 vel - 3:34

    Da,svaki par ima svoju kutiju za jaja pod brojevima,jaje vadis i stavljas plasticno,ako ga izvadis a nestavis nista onda se kod zenke aktivira jedan poseban prirodan proces gdje ona pokusava da ga nadoknadi i spasi potomstvo,to nikako nije dobro za zenku,zato ide plasticno njoj a tebi pravo. Cool

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 8 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 3:08.