Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by seadriver sub 27 pro - 0:40

    vansal to bi znacilo 1.3 vec 15 ipo sati svjetla
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by ticar sub 27 pro - 4:25

    steva318 je napisao/la:A sta da radimo mi koji nemamo posebnu prostoriju za ptice!? Nama ne pomazu nikakvi tajmeri! cheers


    ti ih stavi u kuću pa ti budi tajmer Laughing Laughing .tako sam i ja nekad radio.
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by vansal sub 27 pro - 10:13

    Da, 02/03 15 sati svijetla + 30min. svitanje + 30min. sumrak = ukupno 16 sati.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by seadriver sub 27 pro - 12:30

    Ja ih drzim na zatvorenom balkonu tako da koristim dnevno svjetlo, poceti cu sa pripremom 1.3 samo sta cu 15.3 to dnevno svjetlo tajmerom produziti sa 12 na 13 sati a 1.4 sa 13 na 14 ipo. 14 ipo sati svjetla i mjesec dana pripreme trebalo bi biti dovoljno da krenu.
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by steva318 sub 27 pro - 16:46

    ticar je napisao/la:
    steva318 je napisao/la:A sta da radimo mi koji nemamo posebnu prostoriju za ptice!? Nama ne pomazu nikakvi tajmeri! cheers


    ti ih stavi u kuću pa ti budi tajmer Laughing Laughing .tako sam i ja nekad radio.

    Pa tako nesto slicno i radim. Ali, tu prostoriju koriste i drugi ukucani, tako da ne mogu uvek kad ja hocu da gasim i palim svetlo. To je problem.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 sub 27 pro - 18:10

    e najbolje onda da ostanu na prirodnom svijetlu,a najbolje ih je i držat vanka.heh
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pet 23 sij - 22:58

    silent
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by milos0205 pet 20 vel - 0:12

    da li moze neko da mi kaze sta bi se desilo kada bi u kavezu dimenzija 120x70x50 gde vec lezi jedna kanarinka koja se parila sa stiglicem ubaci i druga koja je spremna za parenje. Da li bi se digla sa gnezda kanarinka ili se nista ne bi dogodilo, da li se neko bavio ovakvim parenjem
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by ticar pet 20 vel - 0:14

    milos0205 je napisao/la:da li moze neko da mi kaze sta bi se desilo kada bi u kavezu dimenzija 120x70x50 gde vec lezi jedna kanarinka koja se parila sa stiglicem ubaci i druga koja je spremna za parenje. Da li bi se digla sa gnezda kanarinka ili se nista ne bi dogodilo, da li se neko bavio ovakvim parenjem

    mogao bi ti to da pregradiš sa nečim
    nebi ti to savjetovao.
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by milos0205 pet 20 vel - 0:21

    problem je u mojoj glavi Question sta da radim sa tim stiglicem, usiljen je peva pokusava da gazi zenku u gnezdu koja vec lezi na jajima, a meni se nevadi on iz kaveza jer se plasim da ce mozda baciti perje od stresa kada ga budem hvatao. to mi se vec desavalo
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by ticar pet 20 vel - 0:23

    milos0205 je napisao/la:problem je u mojoj glavi Question sta da radim sa tim stiglicem, usiljen je peva pokusava da gazi zenku u gnezdu koja vec lezi na jajima, a meni se nevadi on iz kaveza jer se plasim da ce mozda baciti perje od stresa kada ga budem hvatao. to mi se vec desavalo

    uhvati ga mrežicom,samo mu nemoj perije počupat.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by saso78 pet 20 vel - 1:07

    Milos pa mozes ga prebaciti od kafez u drugi kafez,preterati od jednu u drugu vratu....
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by milos0205 pet 20 vel - 11:38

    na zalost to je neizvodljivo jer je kavez velikih dimenzija i on je u sklopu nekoliko volijera dimenzije su mu 120x70x50, probacu sa mrezicom da ga uhvatim i da ga prebacim kod druge
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka pet 20 vel - 16:16

    MILOŠE KAQKO JE DOŠLO DO TOGA DA TAJ ŠTIGLIČ OVOLIKO RANO BUDE USILJEN I SPREMAN ZA PARENJE ???
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by milos0205 pet 20 vel - 17:36

    Bocka za to su zasluzni tvoji crvi i 2 godine provedene u kavezu, ova je ptica pevala i u sred menjanja perja a sad kidise na zenku stiglica koja je sa drugim muzjakom
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by saso78 pet 20 vel - 18:51

    AU sta rade crvi Very Happy ,a ja mislim da je od vijagre koju si spominjao pre par meseci...
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by saso78 pet 20 vel - 20:13

    Ajde Milane dobices i ti crve.Moram da priznam da pozitivno deluju pticama.Ja im ne dam redovno(dva put nedeljno) ali sada su usiljeni kao da je prolece,a temperatura ispod nule...
    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 35
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by deny pet 20 vel - 21:29

    ma znas kako ja to radim u volijeri .......... stavim malo hrane u jedan manji kavez, toliko da je on vidi, za vrata od malog kaveza zavezes konac i udaljis se a kada stiglic ude u kavez povuces konac i vrata se zatvore, tu nema gotovo nikakvog stresa, kada ga tako izvadis on pjeva za 10min......... Basketball deny
    milos0205
    milos0205


    Broj postova : 31
    Age : 56
    Location : beograd
    Registration date : 16.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by milos0205 pet 20 vel - 21:32

    probacu i to
    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 35
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by deny pet 20 vel - 21:37

    to uradi ujutro kada je gladan, onda ulazi 100 % bez problema Basketball
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by bocka sub 21 vel - 0:56

    DOBRU IDEJU SI MI DAO DENY, SAMO MOJI KAFEZ KOJ MOŽE UČI U VOLIERU JE ONAJ MALI ZA PRENOS ILI ZA ISPOD MREŽE.
    U SVAKOM SLUČAJU POKUŠAČU Very Happy
    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 35
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by deny sub 21 vel - 17:57

    ma moze koji bilo nije vazno, al uspjeh je siguran, a pogotovo kada se oni naviknu na to onda jos lakse ulaze kao npr. moji, lugarin odmah uskace cim vidi zrnja........... Basketball DENY
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dax BG uto 28 tra - 19:26

    Voda je zakon! Skini mu navecer pojilicu sa volijere a ujutro porani i stavi pojilicu na kavez. Kada ga ubacis unutra, tu je za manje od 2 minuta. Nadam se da ce ovo koristiti bar nekome. Very Happy
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Zac16 ned 14 vel - 9:36

    -- pitanje za one koji imaju iskustva u uzgoju gradelina --
    mene zanima koja najniza dob gradelina mora bit da bi bio sposoban za parene ?
    recimo dali mogu pocet pripremat mužjaka koji je star 8 mjeseci ?? isto pitanje za zenku, kada se moze pocet parit...
    hvala !
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Zac16 sri 17 vel - 19:54

    Zac16 je napisao/la:-- pitanje za one koji imaju iskustva u uzgoju gradelina --
    mene zanima koja najniza dob gradelina mora bit da bi bio sposoban za parene ?
    recimo dali mogu pocet pripremat mužjaka koji je star 8 mjeseci ?? isto pitanje za zenku, kada se moze pocet parit...
    hvala !
    zanimljivo ... čekam odgovor vec 3 dana ali nistaaaa-- Crying or Very sad

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 5 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 14:27.