Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 22:49

    PESTI je napisao/la:Tema je odlična , baš je sa guštom pratim iako ne želim ništa pisati .U mojih 1000 i kusur tekstova ima dovoljno materijala koji je vezan za ovu temu.
    Dobro je što su se pojedinci odlučili napisati ponešto iz svog iskustva .
    Pozzz ekipa!

    A kada si ti malo toga napisa.Samo jednu stvar moran reći,puka bi kad bi primuča:
    ne ličimo ovako više na grdelinaše,ili s nama nešto nije u redu,ili......;ma kakvi su to grdelinaši koji ovako lipo pričaju.Tu nešto nije u redu.Mirniji smo od kanarindžija.To bog nije upamtija.Triba ovako nastavit pa nek nije.

    ps
    skoro san opet zaboravija:zahvalija bi se svima koji me nisu zaboravili,stvarno san osta iznenenađen koliko je ljudi pozdravilo moje ponovno uskrsnuće,a da ni sam neznam čim san to zaslužija,osim šta san bija najbaniraniji.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by komiza uto 27 srp - 23:03

    Pozdrav ženso ilitiga,pozdrav imenjaće !
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sri 28 srp - 0:18

    Jesam li ja ovo zaluta na "eharmony.com", ili je ovo stvarno forum o pticama, tema "skola pjeva"????

    Marine, spasavaj!!!....vracaj se sa godisnjeg...

    PS: Jos dvad dana ovako pa ce i bracne ponude pocet sipat iz rukava!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 28 srp - 0:19

    Samo ako ne bude minera Very Happy Very Happy Very Happy
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krstokljun sri 28 srp - 0:25

    zoranV je napisao/la:Samo ako ne bude minera Very Happy Very Happy Very Happy


    zamalo ostadoh bez vazduha, dobro si me nasmijao Very Happy Very Happy Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sri 28 srp - 0:31

    Ja mislim da sam u pravu???
    Ja znam da nekima ova situacija ne paše i pokušat će zavaditi,ali su tu naši MODERATORI,i kad primjete takvog ,ode on u ban ,bar 45 dana Very Happy Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ikayke sri 28 srp - 0:43

    zoranV je napisao/la:Ja mislim da sam u pravu???
    Ja znam da nekima ova situacija ne paše i pokušat će zavaditi,ali su tu naši MODERATORI,i kad primjete takvog ,ode on u ban ,bar 45 dana Very Happy Very Happy

    Ako ne i vise... konacno je citljiva ova tema Smile

    neka tako i ostane Smile ŠKOLA PJEVA - Page 21 Icon_cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 1:27

    - Hvala SinaBL, hvala Carduel, ali ebi ga ,lakše mi je otpitat deset baštardi nego što ste mi vi rekli.
    Ali, uspio sam "skuvati" Brabusa, pun je posla, sutra popodne dolazi i snima novi video kod mene, u "rodilištu", to dugujem forumašima, sutra se snima ono što sam rekao a to je da u mene sve leži, da je sezona u vrhuncu.
    najvažnije, predajem brabusu DVD on zna kako ga staviti na forum.
    -Video ću posvetiti Miljenku USA, da ( se i s njim pomirim) vidi da i mi znamo posao...koliko truda ,ljubavi, znanja,odricanja,energije ulažemo......trudit ću se da budem edukativan.
    Vinko hvala na toplim riječima, znao sam ja tko ima najviše iskustva, hvala.
    -Kad smo već kod Brabusa, s njim je sve počelo, idemo u kafić,ja on i Čudina, ja kažem, pričekaj da nahranim ptice, on počme snimati mobitelom, ja tek u pola snimanja shvatim da snima na mobitel, a Čudina glasno govori...ne znamo uopće da se snima.... tako je sve počelo.Znači, sutra se snima video, 1o.kanarinki i 3.grdelina, kako se lako može izleći 30-40-50 baštardi samo ovaj mjesec, te ručno hranjenje. Pozzzz.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 2:04


    gospodine sopta mislim da je dosta bilo tenzija i da je lipo viditi ovoliko različitih iskustava i normalnih razgovora a to se odnosi i na druge članove jer na kraju sve se svodi na ljubav prema pticama.
    --------------Poštovani Grdelin Omiš, mi smo se davno loše počeli družiti, glede "STUDIJA", nadam se, volio bih, da smo tu fazu prošli.
    Nije mi cilj se svađat , ni prepucavat, ništa me ne boli bogu hvala,niti imam kompleks malog piše(hahaha),niti sam ljubomoran, dosta sam bogat(duhovno).... u životu sam sve napravio.Sad guštam -uživam s pticama.
    -Još samo (moram napraviti)dobrog grdelina i brod , onda mogu mirno ići u penziju i umrit sretan.

    ----------- Poštovani forumaši, poslušajte me, Koce se sad malo ispucao(pustite ga neka uhvati zraka), Marin je na godišnjem , e kad se vrati treba njih dvojicu usmijeriti ( najjača-edukativnija kombinacija) da počmu raditi na STANDARDU, barem što je ĐorđeVet postavio,neka se počme, barem što ptica ne treba pijevati, vjerujte mi mora biti poučno-edukativno.
    Ja ću na forum staviti sve standarde napisane(Selak, Ćubelić, iz Srbije,Španjolske...)pa neka njih dvojica "peglaju".Pozzzz


    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 2:16

    -Vlado- molim te vezano za Ramu, gledaj da ne bude prva subota u šestom mjesecu??? da se ne poklopi sa Splitskim natjecanjem. također mi iz Hr možemo doći samo "onako", ptice ne mogu preko grane????
    -Petsi, ja sutra snimam video s kamerom, ali nemam gušta snimat, jer znam da ne može biti ni pola dobar kao onaj tvoj s mladim kad dižeš ženku s gnizda i snimaš mlade, ali trudit ćemo se.Tko šta ima neka snima-pokazuje.U mene je industrija, u tebe duhovnost.
    - Iz mog 5.ogodišnjeg iskustva sad je mirna atmosfera, ali oko 11. te 12.mjeseca je svađa samo takva, meni piva trostruko dupla zijada.... tzv."zimske zijade", svak ima odličnu, a to traje do 4.mjeseca kad opet svi utihnu, zauzeti su imaju posla negdje žure... i tako svake godine. Koce jesam li puno falio, Pozzzz
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sri 28 srp - 3:32

    bizar.zg je napisao/la:- Hvala SinaBL, hvala Carduel, ali ebi ga ,lakše mi je otpitat deset baštardi nego što ste mi vi rekli.
    Ali, uspio sam "skuvati" Brabusa, pun je posla, sutra popodne dolazi i snima novi video kod mene, u "rodilištu", to dugujem forumašima, sutra se snima ono što sam rekao a to je da u mene sve leži, da je sezona u vrhuncu.
    najvažnije, predajem brabusu DVD on zna kako ga staviti na forum.
    -Video ću posvetiti Miljenku USA, da ( se i s njim pomirim) vidi da i mi znamo posao...koliko truda ,ljubavi, znanja,odricanja,energije ulažemo......trudit ću se da budem edukativan.
    Vinko hvala na toplim riječima, znao sam ja tko ima najviše iskustva, hvala.
    -Kad smo već kod Brabusa, s njim je sve počelo, idemo u kafić,ja on i Čudina, ja kažem, pričekaj da nahranim ptice, on počme snimati mobitelom, ja tek u pola snimanja shvatim da snima na mobitel, a Čudina glasno govori...ne znamo uopće da se snima.... tako je sve počelo.Znači, sutra se snima video, 1o.kanarinki i 3.grdelina, kako se lako može izleći 30-40-50 baštardi samo ovaj mjesec, te ručno hranjenje. Pozzzz.
    F.... , bas sam zavrsio post kad mi se sve izbrisalo...
    Ponovo:
    Bizar, nismo (nisam) mi bili u svadji da se moramo miriti. Ja, eto, volim rec sto mi je na jeziku, sto mislim....Ako vidim da sam pretjerao i da sam u krivo obavezno se izvinim i trazim razumjevanje/oprost.

    Iako se puno puta ne slazem s odlukom/postupkom moderatora demokratski prihvatam njihove odluke. Zato me zasmetalo kad nisu reagirali tamo gdje treba. Bez obzira da li si to bio Ti/Vi (ne znam ti godine pa da te ne uvrijedim koristit cu Ti...da te pomladim...) ili netko drugi.

    Natrag na TEMU.
    Prvo, hvala na posveti videa/DVD...mislim da taj video imam jer sam prije dolaska na ovaj forum komunicirao sa Spannjolcima/Silvestrista..i nesto sam upoznat s njihovim smjernicama za pjev grdelina. Njihovim standardom.

    SKOLA pjeva nema smisla ako nema standarda, ako nema ocjenjivanja, ako nema gradacije rezultata. Ako nema odredjenog cilja. Ja sam u vise navrata (lani i ove godine) pokusao navesti odredjene clanove da zapocnu ovaj proces, ali osim podrske Pestija i Marinovog razumjevanja nije se puno pomaklo. Nije se uopce pomaklo. Eto, zelim tebi vise srece, da se nesto napravi na pitanju standarda.

    Ali, da se razumijemo (ovo je moje muisljenje), STP i STANDARD nisu isto, po sustini sto predstavljaju. Mogu biti isti, slicni...ali STP je proizasao iz skole/tradicije "batudasa" (batuda je alpfa i omega), dok je STANDARD Javljanje, Versa, Zov, i Batuda. Ali, da ne kompliciramao ovdje...


    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 11:05

    [quote="zoranV"]Ljudi ,tema je ŠKOLA PJEVA! Ajde da ostanemo na tom.

    Ja sad učim bastarde sa CD-om i to na sledeći način:

    u trećoj prostoriji mi je samo jedan bastard i on po cijeli dan sluša CD i tu ostaje sam dok ga ne čujem da ide za CD-om i kad krene ,tad ću mu staviti još 2-3 mlada grdelina (ako budem imao mlade,a nadam se da će ih biti )i onda će oni lagano početi učiti za njim.

    P.S. pišite kako vi školujete svoje mlade,da malo razmjenimo iskustva cheers
    ------------------ ODGOVOR, Zoranu V.sad smo razgovarali(20.minuta) mobitelom, ja u firmi on na putu, pa sam obećao razgovor staviti na forum. Tema je školovanje ptica.
    Zoran kaže da će staviti baštardu, pa onda 2-3 grdelina, a ja JAVNO, JEDNOSTRANO se obvezujem-obećajem, da ako mu mladi grdelini budu pijevali CD (koji je puštao baštardi) da mu poklanjam skupu aparaturu (Denon pojačalo+DVD ,te Kefove zvučnike).
    Rekao sam mu da je šansa 001%, da će upoznati "Arhimeda" (živio prije N.E. napisao 13.zakona ) to jest Arhimedov zakon spojenih posuda.
    Da obijasnim, kad baštarda počme s 100.dana pijevati on joj ponudi mlade grdeline i poslije 150.dana ima "spojene posude" ili "bosanski lonac", što znači svi pijevaju svašta.
    Ja sam javno obećao, to su moja iskustva, volio bih da ZoranV bude u pravu( neka bude forum interesantniji-edukativniji), ali nije Libanonac Mossa lud kad baštardu drži 2.godine pa joj tek onda nudi mladu pticu, a rekao sam Zoranu neke sisteme kako baštardu zadržati na pijesmi, kako da ne zaluta... neka mu je sa srećom, ali u moju kuću više baštarda ne ide.Pozzz
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao sri 28 srp - 11:54

    ode mi svi pricamo o skolu pjeva i prepucavamo se,ali mene zanima jeli itko pokusa radit uzgoj i pjev,npr.kanarinci pjesme su napravljeni selektivnim uzgojem odvajanjem jedinki koje su pivale sta se trazilo,u biti na ovom postu nitko nije spomenio zenku a zna se da ona nosi gen pjevanja,stavlja se nekoliko mladih grdelina kod ucitelja...a sta ako im je losa mater i jednostavno nisu talentirani,od tih nekoliko dobije se mozda jedan pravi pjevac,zasto se nebi pozabavili malo genetikom i selektivnim uzgojem,u biti parili najboljeg muzjaka koji dobro piva i zenku,s tim da se snima cd tog muzjaka kad je u najboljoj formi i mladi od njih se odvajaju i zenke skupa s njima i pusta im se cd od oca,a njihovi roditelji rade vec 2 kovadu,kad dodemo u mitarenje taj isti cd pustamo i ocu,nakon 3kovade spominja sam selektivni uzgoj skartat sto ti se nesvida i sto ostane sljedece god.parit oca i kcer i mater i sina,s tim da se dolazi do pretpostavke da sad kcer koja je s oce ima dobar gen i takvim uzgijem bi kroz nekoliko i vise godina dosli do toga da imamo tice koji su talentirani da pivaju sta ti oces i naravno slijedi im skolovanje i dolazimo do toga da povecamo uspjeh dobrih pivaca jer imaju dobar gen,povecali smo uspjeh bar za 20 posto,nek je 2posto i to je uspjeh,s tim da bi ovo usojelo treba da radi nekoliko ili vise zaljubljenika sa istim pjevanjem i cd radi obnavljanja krvi...a ovako svake godine idemo u skolovanje tica a neznas kakav gen imaju od koga su potekli,naravno dobije se i tu vrhunskih pivaca ali ovako ako netko samo prizna pjev npr. STP nek radi s njim i imat ce te pivace dok se neuvede neki standard pa da mos po njemu skolovat
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL sri 28 srp - 12:55

    pavao je napisao/la:ode mi svi pricamo o skolu pjeva i prepucavamo se,ali mene zanima jeli itko pokusa radit uzgoj i pjev

    PESTI cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sri 28 srp - 13:26

    Sina BL je napisao/la:
    pavao je napisao/la:ode mi svi pricamo o skolu pjeva i prepucavamo se,ali mene zanima jeli itko pokusa radit uzgoj i pjev

    PESTI cheers

    Mene ne spomenu! Very Happy Evo i kod mene škola krenula s uzgojenim pa ćemo da vidimo. Bizar, mogu li i ja očekivat bar jedan visokotonac (skroman čovik) ako mi tići propivaju Grguriće? Very Happy
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao sri 28 srp - 13:44

    Sina BL je napisao/la:
    pavao je napisao/la:ode mi svi pricamo o skolu pjeva i prepucavamo se,ali mene zanima jeli itko pokusa radit uzgoj i pjev

    PESTI cheers
    za pestia znam da se opredjelio za takvu metodu,covik ima ogromno znanje,volju i vrhunske tice,ima sam cast da se osobno uvjerim
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 13:48

    [quote="pavao"]ode mi svi pricamo o skolu pjeva i prepucavamo se,ali mene zanima jeli itko pokusa radit uzgoj i pjev,npr.kanarinci pjesme su napravljeni selektivnim uzgojem odvajanjem jedinki koje su pivale sta se trazilo,u biti na ovom postu nitko nije spomenio zenku a zna se da ona nosi gen pjevanja,stavlja se nekoliko mladih grdelina kod ucitelja...
    -------------ODGOVOR, vidiš da je bolje tako, nema od svađe ništa.
    -Vezano za tvoje pitanje, mi iz "projekta", kad ostavljamo mlade grdeline da uče pijevati, OBAVEZNO sve sestre držimo sa strane, JER ako mladi mužjak propijeva(nauči pijesmu, sklon je učenju) onda mu je (vjerovali ili ne )vrijednija sestra, s kojom se ide u parenje.
    A od braće koja nisu primili pijesmu, sestre stavljamo na "transfer listu". Hvala Malinoisu, ovo si nas ti naučio.
    -Još nešto Pavao, da si me ljepo pitao ,ljepo bi ti odgovorio, ne bi se svađali. Istina je da sam mladu baštardu( ne grdelina) držao u Wc školjki, jer je bila vlaga, mir( nitko ne ulazi i žena mi ne dolazi na posao) i htio sam da mi se brzo promini da može učiti grdeline pijevati, to su me nagovorili XX, ja poslušao godine 2006. Uvijeravam te (imam desetak svijedoka) da je to ptica koju čuje Karduel-Brač kad šeta po grad, da su rezultati stvarno odlični.To je prava istina.
    ---------Carduel, odgovor, vezano za skupu aparaturu-visokotonce.Istina je da imam skupe nosače zvuka, a istina je da se to može sastaviti-posložiti tako jeftino da me je sramota (ebiga sad je svako pametan-"Kolumbovo jaje").
    Kefovi zvučnici par 65oo.kn imam račun, a preko e-baya sam kupio visokotonce (imam ih kući) za 100.Eura.
    Molim te NEMOJ OVO NIKOME REĆI, malo me je sram... hahaha Pozzz
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao sri 28 srp - 13:59

    [quote="bizar.zg"]
    pavao je napisao/la:ode mi svi pricamo o skolu pjeva i prepucavamo se,ali mene zanima jeli itko pokusa radit uzgoj i pjev,npr.kanarinci pjesme su napravljeni selektivnim uzgojem odvajanjem jedinki koje su pivale sta se trazilo,u biti na ovom postu nitko nije spomenio zenku a zna se da ona nosi gen pjevanja,stavlja se nekoliko mladih grdelina kod ucitelja...
    -------------ODGOVOR, vidiš da je bolje tako, nema od svađe ništa.
    -Vezano za tvoje pitanje, mi iz "projekta", kad ostavljamo mlade grdeline da uče pijevati, OBAVEZNO sve sestre držimo sa strane, JER ako mladi mužjak propijeva(nauči pijesmu, sklon je učenju) onda mu je (vjerovali ili ne )vrijednija sestra, s kojom se ide u parenje.
    A od braće koja nisu primili pijesmu, sestre stavljamo na "transfer listu". Hvala Malinoisu, ovo si nas ti naučio.
    -Još nešto Pavao, da si me ljepo pitao ,ljepo bi ti odgovorio, ne bi se svađali. Istina je da sam mladu baštardu( ne grdelina) držao u Wc školjki, jer je bila vlaga, mir( nitko ne ulazi i žena mi ne dolazi na posao) i htio sam da mi se brzo promini da može učiti grdeline pijevati, to su me nagovorili XX, ja poslušao godine 2006. Uvijeravam te (imam desetak svijedoka) da je to ptica koju čuje Karduel-Brač kad šeta po grad, da su rezultati stvarno odlični.To je prava istina.
    ---------Carduel, odgovor, vezano za skupu aparaturu-visokotonce.Istina je da imam skupe nosače zvuka, a istina je da se to može sastaviti-posložiti tako jeftino da me je sramota (ebiga sad je svako pametan-"Kolumbovo jaje").
    Kefovi zvučnici par 65oo.kn imam račun, a preko e-baya sam kupio visokotonce (imam ih kući) za 100.Eura.
    Molim te NEMOJ OVO NIKOME REĆI, malo me je sram... hahaha Pozzz
    viruj ti meni nisam ni ima namjeru se svadat stobom nego sam iskren i ako ti imas svoju ideju uzgoja ili bilo cega vezano za grdeline ja se mogu slagat oko toga a i netribam,ja kad odlucim nesto napisat ili stavit na forum zelim tu od vas cut sta mi nevalja da to sljedece godine prominem,jer jedino tako svi mi mozemo naprid sto se tice znanja,nesmimo bit ko politicari sve lipo i bajno pricaju a drzava propada,slobodno napisi sta mi nevalja a napisi i sta valja,a na meni je da ja to ocjenim i ako se slazen stobom da to primjenim kod sebe,nema ljutnje nikakve nek ova tema ide kako i triba SKOLOVANJE PJEVA
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 14:00

    Šta ćeš više pisat kad napišu drugi lol!

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sri 28 srp - 14:16

    bizar.zg je napisao/la:
    ---------Carduel, odgovor, vezano za skupu aparaturu-visokotonce.Istina je da imam skupe nosače zvuka, a istina je da se to može sastaviti-posložiti tako jeftino da me je sramota (ebiga sad je svako pametan-"Kolumbovo jaje").
    Kefovi zvučnici par 65oo.kn imam račun, a preko e-baya sam kupio visokotonce (imam ih kući) za 100.Eura.
    Molim te NEMOJ OVO NIKOME REĆI, malo me je sram... hahaha Pozzz

    Bez uvrede ali mi se čini da ima još XX što se tiče savjeta u kupovini opreme. No dobro, kad stigneš ne bi bilo loše da nam napišeš svoja iskustva s učenjem mladih, moguće greške u radu, na šta treba paziti,...

    Pozzz
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 28 srp - 17:50

    pavao- odgovor, vjerujem da nisi imao se namjeru svađat, ali si "malo" nastupio napadački, tako da sam odmah reagirao kao Vinko, hahaha(Vinko oprosti što te spominjem).
    Davno sam napisao, da nije važno da isto mislimo, da je važno samo da mislimo.Neka tema ide kako i treba-slažem se.
    Carduel, godine 2006.ja sam bio sretan da mi uzmu novce i daju to što tražim.
    Puno pametnih (po dućanima hifi audio opreme) a nitko ne zna riješiti problem. Evo pitanje koje sam im svima postavio: Postavim pticu u studio, daj mi neki nosač zvuka, koji reproducira pijev.Točka.Ne može jednostavnije.
    Ne postoji predstavništvo(sony, grunding, yamaha,quadro....philips)kojem nisam poslao upit, rezultat NULA.Nitko mi ništa ne nudi, ne znaju riješiti problem.Evo ti probaj danas riješiti problem, ajmo se malo zezati.Glede XX, znam ali nisam imao izbora, on je bio jedini što je nešto ponudio, uzmi ili ostavi je bilo.
    - Vezano za sisteme učenja, nema (da mi znamo za njega)koji nismo probali (znači CD, mlada ptica), vi još na forumu niste spomenuli sisteme na kojima mi peglamo (npr.TV).Jedino nisam osobno zviždio zijadu, a i to bih kad bih znao zviždit.
    Mislim da nema 100% provijerenog-sigurnog-dokazanog.
    Trenutačno imam 12.komada (veza Video-Brabus), već lagano zuje, kutija odvojeni polumrak ,mijenjanje perija, mir.... ako se koji digne-nametne, ispod njega uz CD stavljam nove mlade. Imam jednu grdelinušu što danas radi gnijezdo, vidit ćemo. To ću raditi ove godine.Čekam Brabusa, na terenu je malo mi kasni(da snimamo), ali će biti sve u redu.Poz
    grdelin-omiš
    grdelin-omiš


    Broj postova : 40
    Age : 39
    Location : omiš
    Registration date : 04.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by grdelin-omiš sri 28 srp - 17:59

    evo jedna dalmatinska prigodna za sve nas ljubitelje tica

    https://www.youtube.com/watch?v=f45_lTRoDO4
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin sri 28 srp - 22:03

    pozzzz NOVOM ČLANU VINKU, lipo batudate, kad vas čovik slusa tičarstvo je milina , i jednostavna stvar, ali koce je napisa jednu rečenicu koja me se dojmila, U STILU .... sve je to jednostavno ali koliko dana i noći sam razbija glavu , zašto, kako , zbog čega itd, ali nedajmo se jer sa utopijom nećemo nigdi stić, i ako se bude govorilo to je nemoguće ljudi će se štufat, ajmo naprid sad će 12 misec brzo biće ponovo zijadi , ekstra mladaca. spiritanja na novu sezonu, u svakog će minimum bit po dva bolja od učitelja, itd JOS JEDNOM POZZZ KRALJU OD ĆIBA od zadarskog striladura
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by bocka sri 28 srp - 22:09

    Bravo, pjesma je odlična još tog Branka da učlanimo na forumu bilo bi "TOP"
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce čet 29 srp - 0:39

    Sina BL je napisao/la:Lijepo ste se raspisali, milina citati i drago mi je vidjeti kako su se opet svi ljubitelji pjeva okupili na istom mjestu! cheers

    Carduel je napisao/la:

    Po meni je svaki mladi mužjak (pjesmom) produkt genetike, slušanja očaka, majke (javljanja i pirliti), drugih mužjaka i drugih ptica koje susreću u svom životnom prostoru.

    I po meni. Cak se moze i prostije reci, genetika + uticaj sredine. Pod uticaj sredine ide sve od momenta izlijeganja mladih, kao sto si i naveo. slusanje ocaka, majke, drugih grdelina, poslije kad se ujate isto tako, i do proljeca kad taj mladi u prirodi zapjeva ima primjesa i zacina sa svih strana svijeta. Pod genetiku ide sve ono prije izlijeganja...



    Pitao bih Kocu da pojasni dva razlicita sistema ucenja mladih koje koristi, i koji sistem mu je dao bolje rezultate :

    1. Kada se mladi stave sa uciteljem koji je upravo zavrsio mitarenje i ponovo poceo pjevati.

    Ako uzmemo da se to radi u 9. mjesecu, do kada mlade drzis tako u polici s uciteljem, da li ucitelja vec tad pomalo dizes ili ih sve skupa drzis na istoj hrani. Naravno, ovakvo ucenje praktikujes samo ako je ucitelj prilicno cist u versi, tj. ako mu je versa kratka i nije sporka, i ako cesto pjeva batude u pola glasa...

    2. Kada se mladi stave sa uciteljem koji je u top formi, koji batuda cisto i punim glasom.

    Da li i tada skolu pocinjes 1.9. ili ranije? Ako je tek u 9. mjesecu zanci ucitelj je izvadjen iz mraka. Opet isto pitanje :do kada mlade drzis tako u polici s uciteljem, dok god ucitelj ponovo ne ode u mitar ili?

    Pozdrav!

    Ima se ovdje što čitat,bravo momci,svatko ima nešto pridodat,evo par dobrih:
    Vinko-nema pravila,
    Grdelin omiš-najvažniji je učitelj,
    Pavao-genetika,usporedba sa kanarinima
    Bizar-odgovor Pavlu.
    Međutim,u svemu ovome može se podvuč neka crta.Pravila nema,ali iskustvom i nekakvim planiranjem radimo ipak sve manje grešaka.UČITELJ je osnova svega.Naravno da učenje posli mode nije sveto pismo,ali se meni pokazalo najbolje.Međutim,ima učitelja koji su u topu odlični,a kad se prominu katastrofa,ili ne spominju batudu,ili zijada nije u redu (smanje je,pokvare izvedbu itd.)Međutim kad se dignu,opet su pravi.S takvim grdelinom će mo učiti dok je na batudi,logično,a dali će mo nastaviti s njim posli mode ovisi o više stvari(ambicijama vlasnika i ds li se može podnijeti slušati"šporkicu"misecima.Ja sam imamo slučajeve da se mladi grdelini jednostavno ne mogu "primostiti"na batudu kao učitelj,recimo 01.05.,iako su ga slušali dok je bio u topu(i znam da su naučili),ali naj vjerovatnije da su mjeseci lošeg pivanja posli mode od strane učitelja,toliko otrovali mlade da su na tome ostali.Kod ovakvog slučaja najbolje je učitelja maknuti kad se promine i nastaviti sa njegovom snimkom.Pa kad se stari digne ponovno ga vratiti,pa što bude.Ovdje je važno ostaviti učitelja cijelu modu sa mladima(da ga vide),pratiti ga i kad počme veršati maknuti ga,jer ako su ga slušali 2-3 mjeseca do mode,i kad uđe u modu,iako više ne piva,i dalje ih uči samo s tim što ga gledaju.S druge strane,čist učitelj,relativno kratka verša i što je najvažnije da posli mitarenja svaku malo spomene batudu (ispravnu),diže se ispravno,znači ideala.Ako smo s njim zadovoljni,mlade uz njega cilu godinu,ako smo ambiciozni,najbolje mlade ili mladog odvajati i pokušati dobiti još boljeg od učitelja,to je vaša stvar.Kad uspijemo stvoriti jato kvalitetnih grdelina,isto pivanje,tada možemo krenuti u ovo što predlaže Pavao i dugoročno se riješiti problema.Zato navijam i za Bizara koji želi to isto,samo praktički od ničeg,jer naprosto mora "stvoriti"učitelja.Sve u svemu svaka vam čast,jer tičara najviše cijenim po radu i napretku koji uspije postići.Ako netko krene sa srednjim grdelinom i za par godina ima vrlo dobre,za mene je to znalac i pravi tičar.Uprite,pa će mo rezultate dogodine na video.
    Čujemo se

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 21 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 13:29.