Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 26 srp - 23:46

    koce je napisao/la:Carduel,u genetiku se neču mišat jer ima puno pozvanijih od mene za tu temu.Pišem o onom u što sam siguran bar do sada.Kad formirate školu recimo 01.07,pretpostavka je da su mladi več tu,i da je učitelj u top formi,jak,siguran,glasan i na batudi.Sad če mo preskočit tri mjeseca i dolazimo u 01.10.Mladi su zdravi,obučeni,recimo da su tri,četiri naučila,a ostali su škartani.Što če sada ti mladi adolescenti raditi nego emitirati učitelja,špiritavati se,pivati jedan na drugog,pokušavati tuči batude,a tek je 01.10.Moji mladi u to doba tek zuje,a u njihov stadij će biti tek u drugi mjesec.Sad nastaje teško riješiv problem,kako održati mlade lavove na ispravnoj zijadi koju su naučili, kroz period 10.11.12.01.02.03.04.05.06.07.mjesec,a oni već 01.10 imaju 5 mjeseci starosti,željni pivanja,puni špirita.Moje iskustvo:ako se ne pokvare do nove godine,onda će sigurno do 01.02,ako ne onda sto posto kroz 4.-5.mjesec(ovdje će se mnogi prepoznati)Ja sam pokušavao sve i svašta,ali čiba ne može pratiti prirodu,ma što radili.U prirodi je muk 11.12.01.mj i borba za preživljavanje,tako da se grdelini skroz drukčije ponašaju.Poanta je da kasnijim školovanjem skračujemo mogučnost kvarenja pjesme,osim toga kasniji mladi su u pravilu manje špiritani prvu godinu,nego prvi mladi,što je kod školovanja poželjno,a špirit će doči dogodine.Najbitnije ih je dovest do mode u ispravnom stanju.Naravno prijatelji da je bilo iznimaka,ovo je samo moje iskustvo i zato se držim kasnijeg školovanja,bilo da učim sa grdelinom iz mode,grelinom u topu,baštardom ili nečim trečim.Još nešto,ja kad ovo pišem uvijek mislim na S.T.P.pivanje sa zijadama kakve ja volim,a one su puno problematičnije za održati nego recimo tvrđe,baritonskije zijade,ovima mojima svaka dlaka smeta.Pozdrav školi pivanja.

    Jasno da je u prirodi od 11 - 01 mjeseca borba za preživljavanje. Da li bi ovaj problem riješila oskudnija hrana ili držanje ptica u vanjskim volijerama zaštićenima od vjetra ali ne i od hladnoće (niže temperature koje ptice mogu podnijeti bez problema)? Da li netko ima ovo iskustvo? Ako se ne mogu stvoriti ovi uvjeti u kući onda najbolje kupiti hladnjaču pa ih držati u njoj do kraja 1 mjeseca. Laughing

    Koce, koliko česta su produžavanja dzije u fazi špirita? Uglavnom se navodi skraćivanje. Kakva su ti iskustva?
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce uto 27 srp - 0:34

    Produžavanja su česta,ali tek u petom,šestom mjesecu,pod uvjetom da je do tada sve u redu,ustvari, tako bi trebalo biti ako se ispravno radi i ako je ispravno "pivanje".Ma sve se svodi na ispravno "pivanje",znači da su grdelini najbolji u topu,da tuču batude,da im je čista i kratka verša,i da posli mode pivaju ispravno,a to znači,malo verše,pa dvi,tri batude,onako u po glasa.Ovo govorim zato što su postojali fenomenalni očaci kad su u topu,međutim kad uđu u modu,katastrofa,nigdi batude,samo šporka verša,i tako misecima i onda se u neko doba primoste (5.mj.)pa tuču same batude do mode.Naravno da sa ovakvim pivanjima nečemo učiti posli mode,nego kad je učitelj u topu.Imao sam ovakve grdeline i vrlo je teško s njima učiti,iako postoji način.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce uto 27 srp - 0:49

    Grdelini mogu podnjeti niže temperature bez problema,ali ne i zijade.Stari tičari su govorili da grdelina treba ugrist zima da bi dava najbolje od sebe,malo sutra,možda očaci,ili grdelini koji su izašli sami od sebe.Naši priučeni grdelini,nema šanse,u tome i jeste problem,ne smiš ih puštat da se previše dignu zimi,ali ih ne smiš ni totalno zakočit zimom ili prehranom.Treba ih pratit i onda intuicijom,osječajem i iskustvom držati u nekom optimalnom stanju.Dobro je reka Vinko,pari lako,ali kad ja promislim koliko o tome razmišljam več godinama,pitam se,jesam li normalan.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko uto 27 srp - 1:02

    PESTI je napisao/la:Pozdrav Vinko , drago mi je što si se ponovo prijavio na forum.
    Velika je ekipa sada na forumu i biti če zanimljivog štiva za čitati .
    Što više članova ,biti če i diskusija zanimljivija a svatko može reči po nešto .


    Evo i ja se pridruzujem pozdravima za Vinka, a bogami i za ostale forumase. Lipo Vas je "vidit" ovako na okupu (skupljene), a kad se malo dignete u formi pocet cemo Vas sirit ko grdeline.
    A di nam je Marin???..., nije valjda ope uteka na Brac (na godisnji). Ma moze ga se kanocalem vidit (iz Splita), di vata one grdeline sto ih je lani pustia.

    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 1:33

    Dax BG je napisao/la: Pozdrav poklonicima i poznavaocima svih skola od Vardara do Triglava. Malo me "stis'o pos'o" i nemam vremena za pisanja-samo citam postove. Necu komentarisati ptice jer svoje nemam vec par godina, a drago mi je da ste i dalje aktivni na forumu.
    Vidim da se vratio barba Angel i saljem mu posebne pozdrave kao ljubitelj dobrih ciba i ptica, a poseban pozdrav za Marka Kaluna kao i obicno. Svima vama puno srece u daljem uzgoju i skoli zeli vas Dax BG.

    PS ne komentarisem ptice jer sam "ogluvio" od strasnih zijada, dzija i zijadura Very Happy

    Pozz i tebi gluvi lol!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko uto 27 srp - 5:44

    koce je napisao/la:Dvije naoko nevažne stvari sam pročitao u vašim komentarima što se tiče školovanja.Zoran u jednom trenutku kaže "nije bitan mjesec nego sistem školovanja",a Bizar kaže "moje ptice su 01.10 stare 5 mjeseci,a kocine tek zuje".Na nekakvoj zamišljenoj listi školovanja od 1-10,ove dvije rečenice bi zauzimale 8.i 9.mjesto po vrijednosti.Nemojte mislit da moja škola slučajno počimlje 01.09.,a ne 01.06.Isto tako ne školujem slučajno mlade iz zadnjih kovada.Ovo nema veze sa učiteljem,jer tako bi učio sa učiteljom iz škura koji bi 9. i 10. mjesec bio u topu,isto kao i sa učiteljom koji se tek prominija.Znači,iz mojih dugotrajnih bolnih grešaka,ne formirajte školu pjevanja grdelina prije 01.09.Dvije stvari su u povjesti tičarstva upropastile najviše grdelina (zijadi),jedna naša-nestrpljenje,a druga grdelinova-špirit.

    pozdrav školci

    Koce, prijenos pjeva na mlade-"ocuvanje vrste" (mi to ovdje zovemo izobrazba ili skola pjeva) zapacinje vec onda kad je zametak 8-10 dana star, vec u jajetu. Nase uplitanje u ovaj prirodni tok izobrazbe ne bi smio zapocet prije 01.09, odnosna kad mladi tic zapocinje s modom. Ovo je period koji divlja ptica prozivljava drugacije. Priroda je skontala sve faze izobrazbe, i mi sad zelimo to prominiti na silu. Prvo, lezemo ptice sto ranije (da mozemo na miru mocit guzicu u more), namjerno im skratimo ure svitla da promine perje sto ranije, i budu u zavidnooj formi do jedanaestog miseca, da budu spremni za prodaju,...

    Ne valja nam posal. Nikako. Da li cemo koristiti stariju pticu iz skura ili onaj koji je ranije zavrsio modu (ili snimku ucitelja) ovisi o nasim uvjetima i mogucnostima, ali ne minja puno na stvari. Sam pristup mi malo smrdi. Osim toga misljenja sam (nema dokaza jer nema pravih experimenata da ovo potvrditi ili opovrgnuti) da ovo nase uplitanje tokom 01-09 do 30-11 ima malo vrijednosti ako smo ga usrali tokom lezanja mladih. Ona prva dva miseca zivota. Izolacija i rucno odhranjivanje (jednom rijecju uklanjanje utjecaja "losih" muzjaka-parioca, utjecaj okoline) je kratkog daha...takve ptice tesko da ostanu stabilne u onome sto smo ih nastojali uciti (prvobitni uspjesi, dodatno je nepoznati factor genetike,...).

    Kao sto si reka, tribat radit s ticama od prvog dana, strpljivo, planski,...i izdrzat u tome. Uh, sto lipo pricam/pisem...barem da sam upola ovakav u stvarnosti!

    Evo, ja sam srice da nisam uspio izlec kojeg grdelina ove godine. Jer ona dva, od prosle godine, su uzas i strava. A, niti sam ih/cu ih skartirati niti...gledam da ih utrapim nekome za bastardiranje ili tko zeli usgojenog grdelina. Bitno da "piva ko grelin"! Nije svraka!

    Heben je ovo hobi, ali se nadamo nekom rezultatu da nam uljepsa dane.

    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL uto 27 srp - 11:47

    Lijepo ste se raspisali, milina citati i drago mi je vidjeti kako su se opet svi ljubitelji pjeva okupili na istom mjestu! cheers

    Carduel je napisao/la:

    Po meni je svaki mladi mužjak (pjesmom) produkt genetike, slušanja očaka, majke (javljanja i pirliti), drugih mužjaka i drugih ptica koje susreću u svom životnom prostoru.

    I po meni. Cak se moze i prostije reci, genetika + uticaj sredine. Pod uticaj sredine ide sve od momenta izlijeganja mladih, kao sto si i naveo. slusanje ocaka, majke, drugih grdelina, poslije kad se ujate isto tako, i do proljeca kad taj mladi u prirodi zapjeva ima primjesa i zacina sa svih strana svijeta. Pod genetiku ide sve ono prije izlijeganja...



    Pitao bih Kocu da pojasni dva razlicita sistema ucenja mladih koje koristi, i koji sistem mu je dao bolje rezultate :

    1. Kada se mladi stave sa uciteljem koji je upravo zavrsio mitarenje i ponovo poceo pjevati.

    Ako uzmemo da se to radi u 9. mjesecu, do kada mlade drzis tako u polici s uciteljem, da li ucitelja vec tad pomalo dizes ili ih sve skupa drzis na istoj hrani. Naravno, ovakvo ucenje praktikujes samo ako je ucitelj prilicno cist u versi, tj. ako mu je versa kratka i nije sporka, i ako cesto pjeva batude u pola glasa...

    2. Kada se mladi stave sa uciteljem koji je u top formi, koji batuda cisto i punim glasom.

    Da li i tada skolu pocinjes 1.9. ili ranije? Ako je tek u 9. mjesecu zanci ucitelj je izvadjen iz mraka. Opet isto pitanje :do kada mlade drzis tako u polici s uciteljem, dok god ucitelj ponovo ne ode u mitar ili?

    Pozdrav!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 12:16


    Cardeul ja ču tebi napisat svoja iskustva sa prehranom i širenjem,samo me straj da nisam dosadan drugima,puno svita ovo čita.
    -Koce i ja imam taj osijećaj-straj, ali mi smo na pravoj stranici i pravoj temi, zašto se "tresemo-strašimo", tko ne voli neka ide na drugu stranicu. Koce nedostajao si jučer, bilo nas je 11.tičara, Dvornik dao Čudi br.Marte, došao i on posle godinu dana, Kruno, Kompa Deba ... Da obijasnim forumašima, kafić Mendula, svako večer samo tičari ,jučer ljudi 11. Koce mi smo falili prekjučer, gužva na cesti,vrućine... nismo došli.
    ****POMOĆ forumašima(prvenstveno Sina BL i Carduel), već dva dana hoću staviti na forum ,DVD koji sam kupio u Španjolskoj, isti košta 35.E, zove se EL silvestrismo, "pijevanje+natjecanje+obrazovanje",po meni nije baš nešto, ali možda netko nađe nešto...... samo da se zahvalim Veni Ć.Solin, koji je meni kad sam bio mlad uzgajivać puno pomogao s sličnim CDovima, Videima, člancima, sad ja vraćam dug. Već sam stavio adresu najboljeg studija, sonogram pjeva ptica,članak o fakultetu. Pozzz
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 12:58

    Zorane V, vezano za tvoje pisanje, moja praksa.
    1).Kad imamo učitelja= Ja nisam imao ništa na početku 2005.godine, kad bi ovi išli lovit, onda sam ih molio da mi daju ženke-da ih ne puštaju da ću ih je stavit u parenje, i da mi daju "škart"grdeline koje su htijeli pustiti. To je bio moj početak.Imao samo CD Grgurića i veliku volju.
    2).Kad nemamo učitelja=uzimam mlade iz 4-5.mjeseca ručna ishrana, aparatura....SAMO TO RADIM trenutačno.
    3).Učenje na sreću= mislim da je to utopija, što bi bilo od: Ivaniševića, Blanke, Kostelića... da nisu trenirali. Znači, samo pustiti samo od sebe, mislim da to ne prolazi(treba znanje i rad rekao je Malinois), također sreća je neophodna, oni na Titaniku su imali zdravlje,novac,ljepotu, sve su imali, ali nisu imali sreću.Bez sreće ništa, ali.... treba "vojnički" rekao je SinaBL.
    4). Učenje uz pomoć baštarde= moj "najveći" uspijeh je bio 2006.g (to je ta ptica što mi je Koce priznaje)kad baštarda izležena 01.06.se brzo promijenila i počela lagano pijevati Cd, a ispod nje sam stavio jednog mladog grdelina izleženog 20.07.mj i BINGO 01.11.Lolić došao kod mene i prvi čuo da pijeva grdelin CD. Tu se treba poklopiti nekoliko stvari...
    ***VINKO , drago mi je da smo svi tu,
    NAPISAO SI:Ali manje je i provokatora i onih šta ih nisan moga "skuvat",ili se manje javljaju...pa san se između ostalog i zato vratija. GREŠKA
    -PITANJE (Vinko)MOLIM ŠTO BI REKAO ZA :"ima jos i bolji vic di je jedan takozvani gosp.s takozvanog fakulteta mislio da ce mu grdelini bolje pivat ako ih stavi u wc skoljku,ali jebi ga nije racuna na zenu koja je pustila vodu da gov.. odu,jeli tako profesori uce ucenike,"
    ***Ovo gore navedeno Vinko se odnosi na mene! Šta bi mu ti rekao?
    - Da mu odgovoriš ono što ga pripada, ispao bi on u pravu, da sam "takozvani gospodin", a moderatori bi me kaznili....?????
    -Vezano za "takozvani fakultet", jučer sam istog raspustio zbog njega, ...računam,da ne dižem tenzije.
    -Totalna izmišljotina=" mislio da će mu grdelini bolje pivati ako ih stavi u wc školjku", ovo već drugi put izmišlja dodaje, priča totalne gluposti...
    -Spominje obitelj, žena mu pustila vodu? Jeli u svim prepucavanjima,na ovom forumu, ikada netko nekome spominjao familiju-obitelj?
    -Da se žalim moderatorima, ispao bih cinkator...tužibaba nisam nikad bio?
    REZIME Vinko, uvijek ima provokatora i sad i prije, napisao si "neću reagirati na provokacije..."
    -A šta moj Vinko da ti kažem, sve ti piše,čovjek nikad nije za ovu temu ništa dobro napisao, samo hoće svađu-provokaciju???Tko zna što hoće, možda je htio stvarno ispričati vic?
    p.s. Vinko žica nije skupa, ako poznaš šefa, hahahaha

    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 13:14

    ima jos i bolji vic di je jedan takozvani gosp.s takozvanog fakulteta mislio da ce mu grdelini bolje pivat ako ih stavi u wc skoljku,ali jebi ga nije racuna na zenu koja je pustila vodu da gov.. odu,jeli tako profesori uce ucenike,
    -------------- Vinko, molim pitanje za tebe, što bi ti sada rekao, .Već si napisao: Ali manje je provokatora...ništa ne započinjem...neću reagirati na provokacije..." Čovijek već drugi put izmišlja-dodaje-laže.
    -Ako reagiram on će ispast u pravu "takozvani gospodin", a moderatori će mi opaliti kaznu...jer se obraćam članu nedolično?
    -"Takozvani fakultet", ja sam stvarno jučer ukunio fakultet...računam da ne podižem tenzije??
    -"stavio grdeline u wc-mislio da će mu bolje pivati" totalna laž, izmišljotina, nikad nisam grdelina stavio u wc školjku???
    -"ali jebi ga nije računa na ženu..." = Spominje obitelj-familiju, jeli itko ikada na ovom forumu nekome drugom spominjao obitelj-familiju???
    -Jeli ikad išta pametno na ovoj temi navedeni napisao, već me drugi put proziva-provocira....možda je na ovoj temi samo zbog provociranja? Vinko šta sad činiti???Isplati li se reći ono što misliš, pa neka me rebnu moderatori?Molim tvoje mišljenje.
    ps
    Žica nije skupa ako poznaješ šefa hahahaha
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv uto 27 srp - 13:30

    Bizar , taman se sve lipo smiri a tebi vrag ne da mira.Ovo šta ti pišeš je za privatne poruke.Koga briga za privatne stvari i čija žena je uredna ili nije? Ljudi napišu par dobrih tekstova i sad ti osječaš potrebu za pisanjem. Iz svega se vidi da 2005. nisi ima ništa .Postoje stvari koje nisi svlada. Proces je proces , nema instant No
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL uto 27 srp - 14:22

    bizar.zg je napisao/la:

    ****POMOĆ forumašima(prvenstveno Sina BL i Carduel), već dva dana hoću staviti na forum ,DVD koji sam kupio u Španjolskoj, isti košta 35.E, zove se EL silvestrismo, "pijevanje+natjecanje+obrazovanje",po meni nije baš nešto, ali možda netko nađe nešto......

    Pozdrav bizar.zg.

    Nije bas lako objasniti kako da postavis dvd. Prvo ti treba program u kom ces DVD ripovati, tj. prebaciti na svoj komp. Zatim trebas imati otvoren nalog na nekom od sajtova koji bi preuzeli taj file(ti ga upload-ujes) pa da onda na forumu postavis link sa kojeg bi to forumasi mogli skinuti(mi ga download-ujemo), npr. rapidshare ili torrent. Problem ce vjerovatno nastati kad budes trebao uploadovati to na net, jer ako nemas brz internet to moze trajati satima, da ne kazem danima. Video od par minuta moze uzeti nekoliko sati, onda znas kako je za dvd.

    Koliko traje dvd? Mozda bi najbolje bilo postaviti ga na youtube, vise klipova po 10 min, pa da mozemo pogledati. Npr. neke najzanimljivije i najkorisnije dijelove.

    Ali, kako si sam rekao, ako vec dvd nije nesto, ne vrijedi se zamarati oko toga, najbolje bi ti bilo ako imas nekog klinca u komsiluku koji sjedi za kompom pola dana, to oni odrade od sale, za cokoladu Smile

    Pozdrav!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 14:45



    Koliko traje dvd? Mozda bi najbolje bilo postaviti ga na youtube, vise klipova po 10 min, pa da mozemo pogledati. Npr. neke najzanimljivije i najkorisnije dijelove.
    -------------SinaBL, dvd traje 2o.minuta, možda nekome vrijedi....pokušat ću pitati Brabusa, ali je on malo ohladio za ptice, vrućina, čovjek ima posla, pitat ću ga.

    -------------Vinko, pitam samo tebe, pošto ti imaš najviše kaznanih poena, jeli se isplatilo? Hoću reći, ti kažeš što misliš, kazne te moderatori i jeli ti bilo posle žao?
    Čekam tvoj odgovor da mogu (ne poznajem ljude) ovoj dvojici iz Makarske reći što mislim.
    -Prvi mi se provokativno obraća već sedmi put( skuhano sijeme,proteini za bildere, ornitofil...) a ja ga konstantno ne primjećujem-ignoriram.
    -Te sad ovog drugog novog, iz Makarske(takozvani gospodin, takozvani fakultet, wc školjka...)
    Vinko, čekam tvoj odgovor...pozzzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 27 srp - 14:57

    bizar.zg je napisao/la:***POMOĆ forumašima(prvenstveno Sina BL i Carduel), već dva dana hoću staviti na forum ,DVD koji sam kupio u Španjolskoj, isti košta 35.E, zove se EL silvestrismo, "pijevanje+natjecanje+obrazovanje",po meni nije baš nešto, ali možda netko nađe nešto......

    Pozdrav Bizar.zg!

    Na DVD-u se nalazi film koji je u .VOB formatu i taj format treba kovertirati (pretvoriti) u .FLV (Flash video) kojeg možeš podignuti na recimo Youtube. Da bi to mogao napraviti treba ti konverter iz .VOB-a u -FLV. Treba voditi računa i o veličini izlazne .flv datoteke jer Youtube podržava koliko sam uspio podržati 1GB videa. Ukoliko se radi o 20-ak minuta videa onda mislim da ne bi trebao biti neki veliki problem s veličinom flv datoteke ali isto pripaziti na izlazne postavke (veličina slike, kompresija) u programu s kojim budeš konvertirao.

    Pozzz

    P.S. Molba svima koji ne žele svoja iskustva u školovanju mladih napisati na forumu da se "ugrizu za jezik" kad provociraju druge koji žele pomoći svojim iskustvom bez obzira da li je ispravno ili ne. Tema je krenula nekim mirnijim tokom ali pojedinci ponovo žele je zamutiti. Ljudi šta vam je!? Šta dobivate s tim ako nekoga provocirate? Mislim da ima više zadovoljstva u nekim drugim stvarima ali... Pozzz







    Zadnja promjena: Carduel; uto 27 srp - 19:03; ukupno mijenjano 2 put/a.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL uto 27 srp - 15:54

    Carduel je napisao/la:jer Youtube podržava koliko sam uspio podržati 1GB videa. Ukoliko se radi o 20-ak minuta videa onda mislim da ne bi trebao biti neki veliki problem s veličinom flv datoteke ali isto pripaziti na izlazne postavke (veličina slike, kompresija) u programu s kojim budeš konvertirao.

    Moze i vise od 1GB ako si premium user, ali ako nisi ne mozes staviti vise od 10 min videa u komadu... Moras rasparcati... Bar je tako prije bilo, nisam odavno stavljao.

    Pozzzzz
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 16:25

    bizar.zg je napisao/la:

    Koliko traje dvd? Mozda bi najbolje bilo postaviti ga na youtube, vise klipova po 10 min, pa da mozemo pogledati. Npr. neke najzanimljivije i najkorisnije dijelove.
    -------------SinaBL, dvd traje 2o.minuta, možda nekome vrijedi....pokušat ću pitati Brabusa, ali je on malo ohladio za ptice, vrućina, čovjek ima posla, pitat ću ga.

    -------------Vinko, pitam samo tebe, pošto ti imaš najviše kaznanih poena, jeli se isplatilo? Hoću reći, ti kažeš što misliš, kazne te moderatori i jeli ti bilo posle žao?
    Čekam tvoj odgovor da mogu (ne poznajem ljude) ovoj dvojici iz Makarske reći što mislim.
    -Prvi mi se provokativno obraća već sedmi put( skuhano sijeme,proteini za bildere, ornitofil...) a ja ga konstantno ne primjećujem-ignoriram.
    -Te sad ovog drugog novog, iz Makarske(takozvani gospodin, takozvani fakultet, wc školjka...)
    Vinko, čekam tvoj odgovor...pozzzz

    Dragi moj bizar,moran tako reći jer si mi jedan od dražih forumaša(iako se ne poznajemo), sa posebnim gušton čitan tvoje postove i skoro uvik mi je smješak na licu dok ih čitan),jer vidin spontanost,naš mentalitet itd.
    Bojin se da si krivu osobu pita za savjet,očito se vodiš onon logikon da bi najveći lopov i kriminalac bija najbolji policajac(inspektor) za tu struku.Ali isto ću ti pokušat odgovorit na osnovu svojeg iskustva(forumaškog).
    Da san ja postupa onako kako ću sad tebi reći(a ubuduće i ja mislin tako radit),ne bi nikad bija kažnjen.I ja san uvik na laži i nepravdu regira u afektu,spontano(jer sam takav),ono šta mislin i kažem(i inače u životu),pa kud puklo da puklo(to mogu potvrdit svi koji me znaju,a ima ih i tu na forumu),ali to nije najbolja "taktika" za forum.Kažnjavali su me ,kažnjavali,i da bi mi "zadnji put" prikipilo i reka im da me maknu i sve moje postove izbrišu;šta meni ovo triba,koji će mki k... ovo,i evo san sam sebe kaznija 4-5 miseci(otprilike ,neznam točno).Nisan se mislija više ni vratit,ali zbog par dragih ljudi ,eto jesan,ali neću više radit kako san radija(jer to radin sve na svoju štetu,svi se smiju mojim navalama bijesa,a pogotovo onaj kojem je to bija cilj,a ja ode j...n sebi mater ,cigaru za cigaron,živciran se i ne mogu zaspem).Neka oni koji čitaju izvine na vokabularu koji nije baš naj,jer ne smišljan ništa,pišen onako kako mi dođe u momentu.
    Da ne dužin puno ,dragi moj bizar ,bojim se da ti je jedini način da ne odgovaraš ništa na te provokacije,dapače da ih ignoriraš da pritisneš tipku IGNORE,ali u glavi.
    Odgovorom (pogotovo ako je spontan ,iz rukava),nećeš dobit ništa osim kazne moderatora,a onaj dotični je ostvarija svoj cilj,isprovocira te,što mu je i bija naum.A ignoriranje će ga tek pogodit,i ti ćeš tada likovati.
    Jer razgovori uživo (ili pak u četri oka) su sasvim drugačiji nego tu,kad se razgovara skriven iza tipkovnice,jer tu smo svi i "hrabri",i "jaki", i svi "govorimo šta mislimo", a uživo to i ne bude baš tako.
    Evo san se raspisa ,a ne volin baš pisat(bija bi pisac da volin),draže mi je pričat uživo,ali moj ti je savjet da "stisneš ignore u glavi".

    PS
    ma šalin se ja za žicu,ali da nije tako-je,hahahahhaha
    A hebiga kad gazdu ne poznam
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 27 srp - 17:14

    Carduel je napisao/la:
    bizar.zg je napisao/la:
    ****POMOĆ forumašima(prvenstveno Sina BL i Carduel), već dva dana hoću staviti na forum ,DVD koji sam kupio u Španjolskoj, isti košta 35.E, zove se EL silvestrismo, "pijevanje+natjecanje+obrazovanje",po meni nije baš nešto, ali možda netko nađe nešto......

    Pozdrav Bizar.zg!

    Na DVD-u se nalazi film koji je u .VOB formatu i taj format treba kovertirati (pretvoriti) u .FLV (Flash video) kojeg možeš podignuti na recimo Youtube. Da bi to mogao napraviti treba ti konverter iz .VOB-a u -FLV. Treba voditi računa i o veličini izlazne .flv datoteke jer Youtube podržava koliko sam uspio podržati 1GB videa. Ukoliko se radi o 20-ak minuta videa onda mislim da ne bi trebao biti neki veliki problem s veličinom flv datoteke ali isto pripaziti na izlazne postavke (veličina slike, kompresija) u programu s kojim budeš konvertirao.

    Pozzz

    P.S. Molba svima koji ne žele svoja iskustva u školovanju mladih napisati na forumu da se "ugrizu za jezik" kad provociraju druge koji žele pomoći svojim iskustvom bez obzira da li je ispravno ili ne. Tema je krenula nekim mirnijim tokom ali pojedinci ponovo žele je zamutiti. Ljudi šta vam je!? Šta dobivate s tim ako nekoga provocirate? Mislim da ima više zadovoljstva u nekim drugim stvarima ali... Pozzz

    Kad san se već raspisa i tebi ću odgovorit(dok mi ne sidne ručak i ova dva gemišta šta san ih popija,taman dok zapalin koji španjulet).
    Dobro si reka bizaru,izripat dvd na comp(ima besplatni DVD shrink),kada ga izripuje tada ga konvertirat u neki drugi format(sažme datoteku,da bude manja),može i flv.
    Pun je internet besplatnih video konvertera(upišeš u google).Dignut na youtube(prethodno otvorit račun,free).
    A šta se tiče učenja mladaca,koce je sve lipo objasnija,i to je uglavnom tako,on je naveja razloge zašto zadnje mlade ,i to je tako,ali u svemu tome nema pravila.
    Ja uvik govorim da je jedino pravilo u ovom našem hobiju-DA NEMA PRAVILA.
    Jer nijednom ne piše na čelu kakva mu je genetika i kako će prihvatit ponuđeni mu pjev,tu je najbitnija ona uvriježena poslovica,da se je bolje rodit bez neke stvari nego bez sriće.U prijevodu ,odradiš sve kako triba,školski,i mladci iz "pravoga" mista ,rana selekcija ,i sve ama baš sve,i opet ništa,i uvik se pitaš di san falija,
    a onaj šta san mu da dva mlaca(iz istog mista odakle i moji,isti put ul....),pa mu ispadne bolji od mojih (sam od sebe),ji su bili sa dobrim učiteljem(koji je iz istog mista).Ko je sritan nije gladan ni na onom mistu di je bizar stavlja tića(sorry bizar,pa si mi opet napamet,kad san tija napisat to misto).
    Jedan od boljih mojih tića je (prije 7-Cool godina je bija iz prve kovade,kraj kuće mi.A inače nisan ostavija tić najbliže,100km(kao di su dobri ćaće,i di su kao "prava" mista).Prepoznat na vrime ,sklonjen,i poslije sve ostalo...snimljen ,cd ).Zna pesti o kom se tiću radi.Znači tu ti pravi odgovor neće niko nikad dati.Onaj ko govori da to sve zna,taj je bahat,"sveznalica", a ja taj nisam.A lipo je koce reka da uvik razbija glavu,i to tako je..Uvik se griješi.Ja sebi priznan da san nekad bolje tiće pušta nego ostavlja,jer ih nisan ima strpljenja "čekat".Skoči ti tlak u momentu ,otvoriš vrata ćibe.....i mumljaš(.... mater njemu i onome trrrrr),a nakon par dana on vanka piva bez onoga trrrr.
    Znači sve to šta san naveja kao i prepoznavanje trenutaka,intuicija u svim periodima,sve je to važno....ma sve je bitno,i to sve radin na osnovu prethodnog svog iskustva,kao i grešaka ,kojih je bilo i kojih će biti(samo se nadam da neće;samo se ti nadaj budalo).
    Ukratko,nećeš mladcima "ponudit"(bar ja neću),tića koji je katastrofa u verši,a jak na batudi,ponudit ću ga u najboljem izdanju,ili obrnuto ,ako je tić jak u verši,a kako se diže krati ziju,fala bogu da ćaš ga tad micat ća,ili ako je mladac u nekoj fazi nadiša učitelja-miči ća navrime.Znači ja vatan najbolje od onoga šta mi tica ima u određenoj fazi.Kako god kad radimo sa cd-ovima režemo ono šta nevalja,ja sa tićima vatan ono šta valja,sklanjan ono šta(i kad ) nevalja,jer neman idealnog učitelja.A i unaprid znan da ako tog ..ronju sa prljavon veršon držin cilo vrime sa mlacima da će najprije uvatit njegova ..anja,jer in je to najlakše,a poslin kad se taj stari digne na batudu sa dobron zijom naravno,za mlace je već kasno.Triba svašta radit.Rad sa njima triba prilagodit onom šta imaš i šta oćeš.Idealno bi bilo da imamo učitelja koji je i u verši jak i da se lipo diže sa mladcima,a ko to danas ima.
    Znači generalnog pravila nema,okvirno je koce sve lipo opisa,a za sitnice(koje život znače) mi moramo stalno biti tu(što zahtjeva vrime,iskustvo i strpljenje(kojeg ja prvi neman baš u izobilju).Ovo troje šta san naveja bi tribalo uvik imat,to je pravilo jedino.Jer ovo je toliko zajeban "sport" da sitnica upropasti cilu godinu.
    Eto ja se dobro raspisa bogami(a biće se malo zaželija,a i dok me držalo vino šta san popija za ručkon,jer inače neman volju pisat).Zato svaka čast Marinu,bizaru i koci,imaju volju pisat a i znaju materiju.A ja sad napisa cilu "kobasicu",a nisan reka ništa.
    Ajte pozdrav do idućeg puta,iden sad iskoristit ovu ladovinu za koju ćibicu napravit.

    ps
    ma kako ono gori umisto broja osam,di piše sedam -osam ,uvik mi oni smješko "osvane"
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar uto 27 srp - 17:47

    VINKO je napisao/la:
    bizar.zg je napisao/la:

    Koliko traje dvd? Mozda bi najbolje bilo postaviti ga na youtube, vise klipova po 10 min, pa da mozemo pogledati. Npr. neke najzanimljivije i najkorisnije dijelove.
    -------------SinaBL, dvd traje 2o.minuta, možda nekome vrijedi....pokušat ću pitati Brabusa, ali je on malo ohladio za ptice, vrućina, čovjek ima posla, pitat ću ga.

    -------------Vinko, pitam samo tebe, pošto ti imaš najviše kaznanih poena, jeli se isplatilo? Hoću reći, ti kažeš što misliš, kazne te moderatori i jeli ti bilo posle žao?
    Čekam tvoj odgovor da mogu (ne poznajem ljude) ovoj dvojici iz Makarske reći što mislim.
    -Prvi mi se provokativno obraća već sedmi put( skuhano sijeme,proteini za bildere, ornitofil...) a ja ga konstantno ne primjećujem-ignoriram.
    -Te sad ovog drugog novog, iz Makarske(takozvani gospodin, takozvani fakultet, wc školjka...)
    Vinko, čekam tvoj odgovor...pozzzz

    Dragi moj bizar,moran tako reći jer si mi jedan od dražih forumaša(iako se ne poznajemo), sa posebnim gušton čitan tvoje postove i skoro uvik mi je smješak na licu dok ih čitan),jer vidin spontanost,naš mentalitet itd.
    Bojin se da si krivu osobu pita za savjet,očito se vodiš onon logikon da bi najveći lopov i kriminalac bija najbolji policajac(inspektor) za tu struku.Ali isto ću ti pokušat odgovorit na osnovu svojeg iskustva(forumaškog).
    Da san ja postupa onako kako ću sad tebi reći(a ubuduće i ja mislin tako radit),ne bi nikad bija kažnjen.I ja san uvik na laži i nepravdu regira u afektu,spontano(jer sam takav),ono šta mislin i kažem(i inače u životu),pa kud puklo da puklo(to mogu potvrdit svi koji me znaju,a ima ih i tu na forumu),ali to nije najbolja "taktika" za forum.Kažnjavali su me ,kažnjavali,i da bi mi "zadnji put" prikipilo i reka im da me maknu i sve moje postove izbrišu;šta meni ovo triba,koji će mki k... ovo,i evo san sam sebe kaznija 4-5 miseci(otprilike ,neznam točno).Nisan se mislija više ni vratit,ali zbog par dragih ljudi ,eto jesan,ali neću više radit kako san radija(jer to radin sve na svoju štetu,svi se smiju mojim navalama bijesa,a pogotovo onaj kojem je to bija cilj,a ja ode j...n sebi mater ,cigaru za cigaron,živciran se i ne mogu zaspem).Neka oni koji čitaju izvine na vokabularu koji nije baš naj,jer ne smišljan ništa,pišen onako kako mi dođe u momentu.
    Da ne dužin puno ,dragi moj bizar ,bojim se da ti je jedini način da ne odgovaraš ništa na te provokacije,dapače da ih ignoriraš da pritisneš tipku IGNORE,ali u glavi.
    Odgovorom (pogotovo ako je spontan ,iz rukava),nećeš dobit ništa osim kazne moderatora,a onaj dotični je ostvarija svoj cilj,isprovocira te,što mu je i bija naum.A ignoriranje će ga tek pogodit,i ti ćeš tada likovati.
    Jer razgovori uživo (ili pak u četri oka) su sasvim drugačiji nego tu,kad se razgovara skriven iza tipkovnice,jer tu smo svi i "hrabri",i "jaki", i svi "govorimo šta mislimo", a uživo to i ne bude baš tako.
    Evo san se raspisa ,a ne volin baš pisat(bija bi pisac da volin),draže mi je pričat uživo,ali moj ti je savjet da "stisneš ignore u glavi".

    PS
    ma šalin se ja za žicu,ali da nije tako-je,hahahahhaha
    A hebiga kad gazdu ne poznam

    ma znaš ti bizara dobro,skoro pa ti je susjed
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 27 srp - 18:24

    VINKO je napisao/la:A šta se tiče učenja mladaca,koce je sve lipo objasnija,i to je uglavnom tako,on je naveja razloge zašto zadnje mlade ,i to je tako,ali u svemu tome nema pravila.
    Ja uvik govorim da je jedino pravilo u ovom našem hobiju-DA NEMA PRAVILA.
    Jer nijednom ne piše na čelu kakva mu je genetika i kako će prihvatit ponuđeni mu pjev,tu je najbitnija ona uvriježena poslovica,da se je bolje rodit bez neke stvari nego bez sriće.U prijevodu ,odradiš sve kako triba,školski,i mladci iz "pravoga" mista ,rana selekcija ,i sve ama baš sve,i opet ništa,i uvik se pitaš di san falija,
    a onaj šta san mu da dva mlaca(iz istog mista odakle i moji,isti put ul....),pa mu ispadne bolji od mojih (sam od sebe),ji su bili sa dobrim učiteljem(koji je iz istog mista).Ko je sritan nije gladan ni na onom mistu di je bizar stavlja tića(sorry bizar,pa si mi opet napamet,kad san tija napisat to misto).
    Jedan od boljih mojih tića je (prije 7-Cool godina je bija iz prve kovade,kraj kuće mi.A inače nisan ostavija tić najbliže,100km(kao di su dobri ćaće,i di su kao "prava" mista).Prepoznat na vrime ,sklonjen,i poslije sve ostalo...snimljen ,cd ).Zna pesti o kom se tiću radi.Znači tu ti pravi odgovor neće niko nikad dati.Onaj ko govori da to sve zna,taj je bahat,"sveznalica", a ja taj nisam.A lipo je koce reka da uvik razbija glavu,i to tako je..Uvik se griješi.Ja sebi priznan da san nekad bolje tiće pušta nego ostavlja,jer ih nisan ima strpljenja "čekat".Skoči ti tlak u momentu ,otvoriš vrata ćibe.....i mumljaš(.... mater njemu i onome trrrrr),a nakon par dana on vanka piva bez onoga trrrr.
    Znači sve to šta san naveja kao i prepoznavanje trenutaka,intuicija u svim periodima,sve je to važno....ma sve je bitno,i to sve radin na osnovu prethodnog svog iskustva,kao i grešaka ,kojih je bilo i kojih će biti(samo se nadam da neće;samo se ti nadaj budalo).
    Ukratko,nećeš mladcima "ponudit"(bar ja neću),tića koji je katastrofa u verši,a jak na batudi,ponudit ću ga u najboljem izdanju,ili obrnuto ,ako je tić jak u verši,a kako se diže krati ziju,fala bogu da ćaš ga tad micat ća,ili ako je mladac u nekoj fazi nadiša učitelja-miči ća navrime.Znači ja vatan najbolje od onoga šta mi tica ima u određenoj fazi.Kako god kad radimo sa cd-ovima režemo ono šta nevalja,ja sa tićima vatan ono šta valja,sklanjan ono šta(i kad ) nevalja,jer neman idealnog učitelja.A i unaprid znan da ako tog ..ronju sa prljavon veršon držin cilo vrime sa mlacima da će najprije uvatit njegova ..anja,jer in je to najlakše,a poslin kad se taj stari digne na batudu sa dobron zijom naravno,za mlace je već kasno.Triba svašta radit.Rad sa njima triba prilagodit onom šta imaš i šta oćeš.Idealno bi bilo da imamo učitelja koji je i u verši jak i da se lipo diže sa mladcima,a ko to danas ima.
    Znači generalnog pravila nema,okvirno je koce sve lipo opisa,a za sitnice(koje život znače) mi moramo stalno biti tu(što zahtjeva vrime,iskustvo i strpljenje(kojeg ja prvi neman baš u izobilju).Ovo troje šta san naveja bi tribalo uvik imat,to je pravilo jedino.Jer ovo je toliko zajeban "sport" da sitnica upropasti cilu godinu.

    Zahvaljujem Vinko na iznesenom iskustvu u radu s tićima. Zamolio bi i ostale priznate članove da napišu koji edukativni redak za sviju nas.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 27 srp - 19:04

    Carduel je napisao/la:Pozdrav Bizar.zg!

    Na DVD-u se nalazi film koji je u .VOB formatu i taj format treba kovertirati (pretvoriti) u .FLV (Flash video) kojeg možeš podignuti na recimo Youtube. Da bi to mogao napraviti treba ti konverter iz .VOB-a u -FLV. Treba voditi računa i o veličini izlazne .flv datoteke jer Youtube podržava koliko sam uspio podržati 1GB videa. Ukoliko se radi o 20-ak minuta videa onda mislim da ne bi trebao biti neki veliki problem s veličinom flv datoteke ali isto pripaziti na izlazne postavke (veličina slike, kompresija) u programu s kojim budeš konvertirao.

    Pozzz

    Tehnički (čisto onako): 1.048.018 KB sa DVD-a konvertira se u .FLV za nekih 16 minuta. Znači 4 x 16 = 64 minute za cijeli DVD na procesoru AMD 3000+ 2.41GHz. Ovisno od konfiguracije različito je i vrijeme konvertiranja. Ovo se odnosi na 320 x 240 veličinu slike.

    Program: Any Video Converter (direktno konvertira sa DVD-a u FLV format i druge formate).
    grdelin-omiš
    grdelin-omiš


    Broj postova : 40
    Age : 39
    Location : omiš
    Registration date : 04.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by grdelin-omiš uto 27 srp - 21:31

    evo da i ja kažen koju besidu o školovanju jer cili život su mi grdelini po rukama. sve šta znan naučija san od ćaće i ima san priliku slušati držati i uživati u grdelinima i još uživam. kao prvo adekvatan učitelj i adekvatne mlade tice. učitelj kojeg smo imali doživio je 16god i stvorija je više svojih kopija jedan i bolji koji je nažalost ukraden. mlade tice lovile su se na pozicijama koje su bile dobro znane nikad se nije ostavljalo uz učitelja više od pet šest komada probranih tica iz zadnje kovade nikad nije korišten cd jer po svom mome iskustvu nije bilo učinka. stare tice su se držale u škurici do 7miseca i bez obzira šta bi uz učitelja bile dvi do tri stare ptice on je uvik bija glavni. prilikom širenja i mladi su išli sa njim. čak i u mitarenju je odlično piva a u četri ujutro nikakvo čudo sve u svemu prije škurice radila se selekcija i škartavale su se loše tice ponekad bi samo jedna ostala. posli škurice obavezno bar dok san bija dite i iša u školu tići su svaki dan bili na ledini od zore pa do devet a popodne na brokvu od šest do mraka. jedan zaključak vrhunski učitelj mladi sa dobrim genetskim kodom i najvažnije puno puno puno puno vrimena ljubavi i sriće i još nešto oni šta bi nešto pokupili tek u trećoj godini bi došli do pravog izražaja. sve u svemu ko nema vrimena i strpljenja neka ne pokušava jer će se samo razočarati.!!!

    gospodine sopta mislim da je dosta bilo tenzija i da je lipo viditi ovoliko različitih iskustava i normalnih razgovora a to se odnosi i na druge članove jer na kraju sve se svodi na ljubav prema pticama.


    svima veliki pozdrav cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV uto 27 srp - 21:53

    Grdelin-omiš, čestitam ti na ovom tekstu.Ujedno pozdravljam sve forumaše i drago mi je da je krenulo ovim tokom.Kako kaže Grdelin-Omiš,sve nas veže ljubav prema ovim malim,nježnim i divnim stvorenjima,koja se zovu Štiglići Wink ,i zato ne treba da se svađamo.Ujedno bi volio i ovih par ljudi ,koji uporno žele ponovno da zakuhaju i isprovociraju Soptu ili nekog drugog,da i oni pruže ruku pomirenja i da se svi družimo.Šta je bilo -bilo je ,svi griješimo,zato i svi opraštamo. Srest ćemo se ,nekad na nekoj izložbi ili na nekom skupu,zar nije ljepše da se pozdravimo i pružimo ruku ,jedni drugima,nego da okrećemo leđa ,jedni od drugih.

    U to ime VOZDRA RAJA cheers cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 27 srp - 22:17

    Tema je odlična , baš je sa guštom pratim iako ne želim ništa pisati .U mojih 1000 i kusur tekstova ima dovoljno materijala koji je vezan za ovu temu.
    Dobro je što su se pojedinci odlučili napisati ponešto iz svog iskustva .
    Pozzz ekipa!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv uto 27 srp - 22:32

    crv je napisao/la:
    koce je napisao/la:Dajte ljudi,da sam znao da će ovako "zakuvat",ne bi stavlja grdelina.Molim vas nemojte više spominjat događaje od prije dva mjeseca.Ja sam kriv,ispričavam se svima,zaletio sam se,a ti bizar,ako sam rekao da si imao fantastičnog mladog,onda to i mislim.Poanta ovoga je da i Mendula i Kalahari u konačnici žele odgojit grdelina sa ispravnom,čistom i urednom batudom, i ako je moguče sa što boljim pletivima,dosta mi je prepucavanja,evo ponovno,ja sam kriv i točka.Sad želim samo pričat o batudi grdelina,na ostele teme u "školi pjeva"više ne odgovaram.

    Koce ,o čemu pričaš? Pusti ti nama pismu a interne stvari među vama će se riješit.Iz cile one gungule smo mogli nešto i zaključit.Apsurd! Od nas samih se ne čuju tići affraid
    Ne moramo navodit ime vlasnika , način učenja itd. Samo šta čujemo i zijometar. Tako svi učimo.Ovo šta imamo triba cijenit.Momci od 14 i stari doajeni ravnopravno izmjenjuju mišljenja.Svi od svakoga možemo nešto naučit. Ako zbilja želimo Very Happy
    Dajmo samo malo dobre volje cheers
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado uto 27 srp - 22:41

    zoranV je napisao/la:Grdelin-omiš, čestitam ti na ovom tekstu.Ujedno pozdravljam sve forumaše i drago mi je da je krenulo ovim tokom.Kako kaže Grdelin-Omiš,sve nas veže ljubav prema ovim malim,nježnim i divnim stvorenjima,koja se zovu Štiglići Wink ,i zato ne treba da se svađamo.Ujedno bi volio i ovih par ljudi ,koji uporno žele ponovno da zakuhaju i isprovociraju Soptu ili nekog drugog,da i oni pruže ruku pomirenja i da se svi družimo.Šta je bilo -bilo je ,svi griješimo,zato i svi opraštamo. Srest ćemo se ,nekad na nekoj izložbi ili na nekom skupu,zar nije ljepše da se pozdravimo i pružimo ruku ,jedni drugima,nego da okrećemo leđa ,jedni od drugih.

    U to ime VOZDRA RAJA cheers cheers


    A jedan od tih skupova bi mogla biti i "RAMA 2011".

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 20 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 7 svi - 1:29.