Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 24 srp - 11:54

    Molim vas nemojte više spominjat događaje od prije dva mjeseca.Ja sam kriv,ispričavam se svima,zaletio sam se,a ti bizar,ako sam rekao da si imao fantastičnog mladog,onda to i mislim.Poanta ovoga je da i Mendula i Kalahari u konačnici žele odgojit grdelina sa ispravnom,čistom i urednom batudom, i ako je moguče sa što boljim pletivima,dosta mi je prepucavanja,evo ponovno,ja sam kriv i točka.Sad želim samo pričat o batudi grdelina,na ostele teme u "školi pjeva"više ne odgovaram.[/quote]
    ----------------Odgovor Koci, nije u redu prvi-ničim izazvan napast čovjeka na forumu..... pa onda reći ispričavam se ja sam kriv.
    - ALI ako je tako, ako je iskreno, prihvaćam ispriku, ok, idemo prijateljski dalje... za mene je to završena priča,i TOČKA (dok tebi opet ne proradi ćud).
    -Ja se ne želim svađati, prepucavati, nisam na nikog ljubomoran, želim koliko mogu pomoći,educirati, i nije me sram reći naučiti... uostalom imamo iste ciljeve.
    -Koce ja sam rekao-mislio da (vidi video) ti kad širiš ptice, da ih širiš u grmlju, a ne na visoko ,ne na otvoreno, da s tim reguliraš dizanje.... na to je mislio ZoranV.
    Molim (ubuduće) te više pričaj o širenju( tu si najjači), to mi fali, a ne idi na prehranu, bojice.... ne gubi talenat i vrijeme na druge teme, dobro si reka na ostale teme ne odgovaram.

    -Kad god hoćeš možemo sijest i radit na standardu???
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 24 srp - 12:18

    pavao je napisao/la:ceka se onaj video di su zenke grdelinke na gnjizdu s mladim grdelinima,ma kojih 11miseci kad se zna da se grdelini legu od 5 do 8 miseca u prirodi,reci mi kako se touspije od 2 grdelinke izlec 50 i kusur tica a da se neponesu skale i na stablo i onda se podbaci pod 2 kanarinke,a tako,sorry bizar tako pravi ljubitelji nerade,stvarno si bizaran,glede fakulteta jeli moram pohadat istu skolu ka i ti i mislit isto ka i ti da bi bio utom drustvu,NE HVALA,tko si ti da kazes da je tvoj bolji pjev u grdelina od mog ili obrnuto ili osnivas neki takozvani fakultet,meni je svaki grdelin dobar,ode ima puno vecih poznavalaca grdelina od tebe i netribas u svakom svom postu drzat predavanje i sebe visat u nebesa i spominjat CUDINU i kitit se njegovim perjem,nek on dode na ovaj forum i pozivam ga i bila bi mi cast da ga upoznam bar priko foruma i da mi on drzi predavanje i daje savjeta,pozdrav moderatorima
    ..................ODGOVOR, ne želim se svađati-prepucavati, ali molim te zašto dodaješ-iskrivljuješ?
    MOLIM, možeš li mi mirno-smireno-kulturno odgovoriti:
    - Kako ti znaš da ja imam 2.grdelinke?Odakle taj podatak? Odakle podatak za 50.i kusur ptica?
    -Jesi li ti (sorry) slučajno ili netko drugi pozvan na fakultet, jesmo li mi koga silili na nešto,nitko od tebe NIKAD nije tražio da misliš kao mi,da budeš u našem društvu? Još će netko pomislit da smo slali pozivnice.
    -Ja nisam NIKAD i NIKOME komentirao tuđu pticu,kako ti onda mogu reći čiji je pijev bolji?
    -Zašto TAKOZVANI fakultet? Ispada da mi braniš osnivanje fakulteta?
    -Hoćeš od Ču....(više ga neću spominjat) mobitel pa ga zovi i pitaj što nije na forumu, zašto to mene pitaš?Pa se upoznajte i družite.
    -Već sam rekao ( vrata su svima otvorena ...)da sredinom devetog mjeseca (imam svijedoke forumaše)imam kod sebe mlade grdeline.
    -Kažeš "meni je svaki grdelin dobar", mislim da se mnogi s tim ne bi složili, niti bi ova tema postojala ...
    -Ne "visam "sebe u nebesa....niti mi je to bila namjera. Nema ljutnje,slobodna razmijena mišljenja, nema svađe, sve u dobroj volji... pozzz
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by komiza sub 24 srp - 12:34

    Ajde napišite nešto o širenju grdelina posli škurice. Ili ako je već pisano o tome uputite me na koju stranicu. Pozdrav
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado sub 24 srp - 12:50

    koce je napisao/la:Zorane,znaš zašto sam tražio komentare mog grdelina,jer moja grupa splitskih tičara godinama traži određenu zijadu.Mi to nismo izmislili,takvi očaci su postojali i takve zijade su postojale.Za nas je takva zijada vrhunac pjeva i uvijek če biti.Nije mi bilo jasno da netko može čuti i misliti drugačije, do sada.Međutim,forum je velik i sad vidim da sam bio u zabludi tj.ako ovo ja volim,drugi ne moraju,tako da vas više neću tlačit.Što se tiće standarda pjeva,ponavljam ,ja sam za to i pomoći ću koliko mogu.
    Što se tiće očaka iz prirode,nisam ga ulovio godinama,jer ga nema.Što mislite da ja nisam za uzgoj,da ne vidim da je to jedina budučnost za grdelinaše.Ja sve radim da postanem legalni uzgajivač i to ću postati,jer druge nema.Nije mi jasno ono "zašto mi je grdelin u stablu (višnja)",najprije su mi rekli da je grdelin učen na CD,zatim da sam "miksao zbog mana",sad je u grmu,a ja želio samo komentar zijade.Moji grelini su od batude,a to znaći da spajaju dvadesetak batudi,a neki i pedeset,to je takvo pivanje.Verša im je čista i kratka.Sad ih imam 5,četiri mlada i učitelj koji je u drugoj godini.Svi su vrlo slični,samo što neki duplo pletu jer su zov spojili u batudu.Nema nikakvih tajni,dogodine ću sa dva svoja grdelina pokušati uzgojiti svoje pivanje,dvije ženke imam od prošle godine(poklonili mi uzgajivaći jedan iz Splita,jedan iz Sinja).Ne znam na koji način to mogu legalizirati,ali tako ču napraviti,jer želim da moji grdelini sa mojom batudom budu očevi tih mladaca.Znači ženke su legalno uzgojene i samo jedan od ovih mladaca,kojeg sam dobio na poklon.Eto,samo me nemojte opet napadat.Bizar,Vlado i ostali molim vas mir,ja više nikakve tenzije neču podizat,nemojte ni vi,nema smisla,evo ja prvi pružam ruku.

    Ok prihvaćam mir i takođe pružam ruku jer mislim da se ovde trebamo družit i bit prijatelji.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado sub 24 srp - 12:58

    [quote="baltic"]
    vlado je napisao/la:Prvi napad na Soptu je bio od našeg člana Koce koji je i stvorio sliku o njemu kakvu pojedinci sada imaju ali igrom slučaja često sam u Splitu i ima sam prilike da se kod priznatih tičara raspitam o KOCI i imam informaciju da je njegov MESSI kojim se kiti očak uhvaćen u prirodi i naknadno prstenovan a to se na snimci nemože vidit već jedino u živo.


    Vlado da je to ocak mislim da bi i koce to zelio jer ocacka zija ovakve boje i duzine ne moze da nevalja.

    Već sam čoviku pružija ruku pomirenja i za mene je više završena priča ovog tipa.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 24 srp - 12:59

    Napokon lipa diskusija.Da vam pravo rečem što se tiće širenja od kraja petoga miseca pa do prije 10-15 dana,kad je to vrime dopustilo,i kad nisam bija na putu,svaki dan sam širija,ponekad bi to bilo i 10 dana izareda.Ne sve odjedanput,nego u kombinacijama dva,pa tri,pa jednog itd.Ne reagiraju svi isto,iako su naizgled isti.Kad sam pronašao parce,tada nema druge nego širit,trošit ih maksimalno,jer je to jedini način da se dovede mladi grdelin u punu batudu.Ako prvu godinu mladog niste doveli kako treba,drugu sigurno nečete jer on ponavalja ciklus i vrlo vjerovatno če dogodine biti gori.Kad kažu da je grdelin iz godine u godinu sve bolji da,ali pod uslovom da je prvu godinu bio zdrav,da je doveden u puni pjev i da je ispivan išao u modu.Pazite na prehranu u vrime širenja i pred širenja.Kad je gredin doveden u top formu mora biti napola gladan,da bi održavao pjev,inače ide nazad.Ima iznimaka,ali to morate sami prepoznat.Bizar,cijenim to što si rekao i znam da imamo u nekim stvarima vrlo slična razmišljanja.Što se tiće standarda,to je vrlo velik posal,tu mora biti uključeno masu ljudi,ima vrimena,kad godinama ratujemo sad se to mora trezveno i studiozno napraviti,da se složi večina,bar tako ja mislim.Još nešto,što se tiće prvenstva Splita,u znak dobre volje,ja se prvi prijavljujem za dogodine.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 24 srp - 14:42

    Carduel,najprije ih treba širit na blizu recimo udaljeni jedan od drugog 1 metar,da se vide.Nakon petnaestak dana kad počmu dizat glas sve šire,a to širenje je dovoljno 3-4 sata za početak u hladu.Nastoj ih uvik širit da se vide,kad se tako nauče onda ih netrebaš ni u polju sakrivat jednog od drugog.Kad dođe 01.09.možeš ih širit i ujutro i popodne po 2-3 sata,ali uvik nastoj forsirat jutro.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 24 srp - 18:32

    koce je napisao/la:Napokon lipa diskusija.Da vam pravo rečem što se tiće širenja od kraja petoga miseca pa do prije 10-15 dana,kad je to vrime dopustilo,i kad nisam bija na putu,svaki dan sam širija,ponekad bi to bilo i 10 dana izareda.Ne sve odjedanput,nego u kombinacijama dva,pa tri,pa jednog itd.Ne reagiraju svi isto,iako su naizgled isti.Kad sam pronašao parce,tada nema druge nego širit,trošit ih maksimalno,jer je to jedini način da se dovede mladi grdelin u punu batudu.Ako prvu godinu mladog niste doveli kako treba,drugu sigurno nečete jer on ponavalja ciklus i vrlo vjerovatno če dogodine biti gori.Kad kažu da je grdelin iz godine u godinu sve bolji da,ali pod uslovom da je prvu godinu bio zdrav,da je doveden u puni pjev i da je ispivan išao u modu.Pazite na prehranu u vrime širenja i pred širenja.Kad je gredin doveden u top formu mora biti napola gladan,da bi održavao pjev,inače ide nazad.Ima iznimaka,ali to morate sami prepoznat.Bizar,cijenim to što si rekao i znam da imamo u nekim stvarima vrlo slična razmišljanja.Što se tiće standarda,to je vrlo velik posal,tu mora biti uključeno masu ljudi,ima vrimena,kad godinama ratujemo sad se to mora trezveno i studiozno napraviti,da se složi večina,bar tako ja mislim.Još nešto,što se tiće prvenstva Splita,u znak dobre volje,ja se prvi prijavljujem za dogodine.
    .................. Napokon lipa diskusija i ja kažem,odgovara mi.
    Zašto je Šimunđa uvijek širio predvečer ptice????
    Za hranu, to si već rekao da treba biti dijeta, ali dva puta već preskačeš žbunje???
    Još ti to meni molim malo približi (pošto sam sa fakulteta, gdje se sve studiozno promatra,svaki detalj je jako bitan i nisam NAJPAMETNIJI, nego sam željan znanja ).
    -Jeli istina da je to kod širenja samo rutina,(koja ura, koja visina...) hoću reći da i najgluplji čovjek ako ima vremena i svaki-svaki dan ide u polje širit, da može izvuć-napravit maximum od ptice??Zašto te to pitam, jer vidim da čovjek koji ne razumije ništa o pticama ni o životu digne pticu samo tako, onda sam spojio dva i dva?A šta kad se preskoči u početku dizanja nekoliko dana ,ne ideš širit, pa su problemi, znači kad počmeš dizat nema stajanja? Zašto Mate J. počinje širiti u treći misec? Zašto Milan M. počinje širit kad obuče kratke gaće 15.svibnja ( baš za to da ne prekida kad počme)???
    -Mislim (samo mislim, ne solim pamet) da ti dogodine s Mesijem nećeš izbaciti puno boljeg mlaca, MISLIM da kad bi Mesi došao kao učitelj mojim ručno hranjenim grdelinima uz pomoć tehnike da bi uspjeh bio puno veći. Znači SAMO MISLIM i pitam, razmjenjujem mišljenje.
    -Koce dva puta se već ne razumijemo, ti priznaješ Grgurića-mog grdelina iz 2006.godine (hvala), a ja ti kažem za ovu godinu ,za grdelina Lajku kojeg je slušao početkom ove godine : Kruno,Neno,Baraba (je za tu pticu rekao da je bolji).
    -Drago mi je da se vidimo na "natjecanju" , drago mi je da se više ne "kofrčiš", sad bi te volija vidit i u Mendule(u znak dobre volje)..... pozz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 24 srp - 19:16

    koce je napisao/la:Carduel,najprije ih treba širit na blizu recimo udaljeni jedan od drugog 1 metar,da se vide.Nakon petnaestak dana kad počmu dizat glas sve šire,a to širenje je dovoljno 3-4 sata za početak u hladu.Nastoj ih uvik širit da se vide,kad se tako nauče onda ih netrebaš ni u polju sakrivat jednog od drugog.Kad dođe 01.09.možeš ih širit i ujutro i popodne po 2-3 sata,ali uvik nastoj forsirat jutro.

    Ako nije tajna mogao bi nam reći i malo za ishranu (količina, vrste sjemena, zeleniš, jajčana, prirodna hrana,...) i bizar.zg spominje nekakvo žbunje. U čemu je fora sa žbunjem (nevidi samo čuje pa se forsira jači glas ili nešto drugo...)?

    Drago mi je da hoćeš pomoći svojim savjetima. Very Happy

    Pozzz
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 24 srp - 19:23

    Ovo je prvi put da grdeline nisam pomaka iz ormara do početka maja.Grizli su se među sobom dok nisu zbijeni počeli pivat sve više batudi.Tako zrile sam počeja širit odmah u prirodu bez ikakvog širenja na balkonu i pogodija.Što se tiće žbunja,ovdje di ja širim nema čistog prostora,a kako je uz rijeku,vlažno,(stobreč)trava je do pasa.Možda sam ima i boljih mista,ali ovdje je zavučeno i nitko mi nikad(osim tičara)nije doša.Ali ti ciljaš na nešto drugo i upravu si.Svaki grdelin ima svoju osobnost i treba mu ugodit,meni je tribalo tjedan dana dok nisam skužija di koji najbolje piva.Razlike su nekad male,nekad velike,ali ako želiš izvuć maksimum,treba pratit te stvari.Gredelini su beštije ka i pasi,znači skloni dresuri.Za sada je dosta,sad malo vi.Zaboravija sam reč,nemoj mislit da ja ne volim da vi imate grdelina.Pitaj ekipu,jedini sam ja čestita i prijatelju i neprijatelju ako se pojavija grdelin,meni je to drago,i želim ti(vam)da izbacite klasu,ako ništa da se stavi na forum,i kladim se u život da sigurno neče bit nategnuta zijada.Na kraju krajeva to je bila dugo godina ista ekipa i pivanje,ma i sada je,ionako se stalno mišamo,a sad će mo udružit snage.Dolazim u Mendule sigurno,ako će te platit kavu sunny .
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 24 srp - 19:44

    Cardeul ja ču tebi napisat svoja iskustva sa prehranom i širenjem,samo me straj da nisam dosadan drugima,puno svita ovo čita.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by komiza sub 24 srp - 21:04

    Nisi dosadan,šta ti je,samo ti sve lipo objasni. Gušt mi je o tome čitat i kad promislin na sve te splitske tičare i kako se do tiči držalo prije,kolika je to tradicija i znanje naježin se. Samo ti piši,kad znaš,čuja sam ja za tebe i neka još forumaše i ovde nasri kulfa.
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DjordjeVet sub 24 srp - 22:46

    koce je napisao/la:Svaki grdelin ima svoju osobnost i treba mu ugodit,meni je tribalo tjedan dana dok nisam skužija di koji najbolje piva.Razlike su nekad male,nekad velike,ali ako želiš izvuć maksimum,treba pratit te stvari.Gredelini su beštije ka i pasi,znači skloni dresuri.

    da li bi to znacilo da on pjeva kako treba samo tu? ili je to samo dok se ne digne u punu formu, pa onda prasi bilo gdje da ga stavis?
    imao sam prilike da vidim ptice koje kuci pjevaju sjajno, a na livadi nece da se jave...zato pitam ovo..
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 24 srp - 23:35

    Carduel,Komižani,nema se tu šta objasnit,ja mogu samo kazat kako ja radim.Mladima dok su u fazi oblačenja dajem ama baš sve (bogatu uzgojnu mišancu,jajčane smjese,zeleno itd.Onaj tren kad su se potpuno obukli isto tako sve izbacujem osim mišance,(to bude negdje oko kraja 10mj.najdalje.Jedino za vrijeme večih zimskih udara malo pojačam suncokret.Jedno morate znati, 12mj.je krajni rok za selekciju,znači tad morate znati svakog mladog u dušu,njegove kvalitete i vrijednost.Mladi tada više nemaju što učiti,ili jesu ili nisu.Moje selekcije su već u 10 i 11mj.Tu treba biti nemilosrdan,jer jedan "ljubimac"može nanijeti puno štete ako nije na vrijeme prepoznat.Svatko vrlo dobro poznaje svoje pivanje,i ako se skoncentrirate,već u najranijoj fazi mladaca možete prepoznati pivanje.Čim je prošla nova godina več počimlju prvi blagi špiriti koji dekocentriraju mlade.U prirodi je sve mrtvo,tako mora biti i u čibi,da bi to postigli,bar ja, zabavljam ih svaki dan jabukom,celerom u korjenu,karotom,znači vočem i povrčem,koje ih drži u nekakvom stadiju polu mirovanja.Treči mjesec,a pogotovo četvrti
    ih vata prvi pravi špirit.E sad neki polude,a neki budu skroz hladni,ja ih tada jačom ili skroz liđerom hranom držim u livel,jer mi je bitno da budu svi podjednako zrili.Kako se diže dan tako se dižu i grdelini i bolje ih je ne širit dok zbijeni u ormaru ne počmu tuč batude(bar po meni).Tada ih,kroz peti mjesec razmaknem za širinu čibe,to im bude takav šok da pivaju isto koda se ne vide,krajem petog ih počmem nosit vani.Tada već u manjaduri imaju golu mišancu,a kad udru vručine,tiran ih da pojedu zadnje zrno škajole.Nosim ih isključivo popodne,prve dane na blizu,par metara udaljeni,sve što imam,jer to zna biti skroz različito pivanje i reagiranje nego u ormaru.Ne dam im da loše krenu(ako krenu)odmah ih skidam pa kombiniram.Nađem tko kome odgovara i dalje ih širim na sve večoj udaljenosti,jer se oni sve manje trpe blizu(brane teritorij).Šesti mjesec i dalje ih širim na maksimalnoj udaljenosti 30 m,i sve kasnije uvečer,tada su več sili na batudu i dozivaju se batudama,ali i dalje je apsolutna kontrola,kad krene u veršu,skidam ga,tako da daju što više batuda.Mislim da je to cila moja priča,ako kome što pomogne,odlično.Učenje mladih je skroz druga priča,koja se odvija 7,8,9,10mj,ovisno na koji se način uči mlade.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 24 srp - 23:42

    DjordjeVet je napisao/la:
    koce je napisao/la:Svaki grdelin ima svoju osobnost i treba mu ugodit,meni je tribalo tjedan dana dok nisam skužija di koji najbolje piva.Razlike su nekad male,nekad velike,ali ako želiš izvuć maksimum,treba pratit te stvari.Gredelini su beštije ka i pasi,znači skloni dresuri.

    da li bi to znacilo da on pjeva kako treba samo tu? ili je to samo dok se ne digne u punu formu, pa onda prasi bilo gdje da ga stavis?
    imao sam prilike da vidim ptice koje kuci pjevaju sjajno, a na livadi nece da se jave...zato pitam ovo..

    Kad ga se pravilno digne na batudu i grdelin sidne na batudu,tada više nije bitno on piva batudu di god ga staviš,pogotovo drugu godinu i dalje.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV ned 25 srp - 0:19

    Koce,svaka čast,sve si ovo fino objasnio .Tko želi učiti ,iz ovog može naučiti.Kratko i jasno. cheers
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv ned 25 srp - 0:30


    Koce ,bravo ! Very Happy Tekst arhiviran.

    Imam neobično pitanje. Koce , postoji li kod tebe ,,popravni ispit'' , odnosno daješ li tiću drugu šansu ako naslutiš da bi moglo nešto bit od njega?Kolika je mogučnost ,,popravka''?
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krstokljun ned 25 srp - 0:42

    Na nekoliko minuta prije ponoci cu se usuditi i reci
    U ovako lijepom, kulturnom i tolerantnom tonu se nije o stiglicima razgovaralo u zadnjih 9 mjeseci, koliko sam ja clan, kao sto je to bio slucaj danas.
    Cestitke.
    Bravo svima koji su doprinijli tome. Very Happy
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI ned 25 srp - 9:21

    Dobro je koce opisao svoj način rada ,najvažnije i najbolje od svega je što je svoju sigurnost u nešto što radi podjelio sa svima na forumu i tako pokazao ne samo nesebičnost več i umjeće rada sa grdelinima pjeva.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic ned 25 srp - 17:05

    A sta npr. ako bi risikovo pa 2 mladca koja idu za uciteljem oko nove godine odvojio same u poluskuru i pustao 2 batude koje vec mladci primili od ucitelja.
    Dali je to prerano sobzirom da vec mladce mozemo razumjeti sta pjevaju u 10 i 11 mjecu?
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce ned 25 srp - 19:16

    Da ste mi bar ovako pofalili grdelina pale .Fala vam ljudi.
    Crve,popravni ispit ovisi na koji način učiš mlade.Kod mene ga nema,evo zašto,mlade učim sa učiteljem koji izlazi iz mode(mitarenja),jer mi se tako pokazalo najbolje.Nekad mijenjam taktiku,ali 80% učenja mi je posli mode.Ako posložiš to da je učitelj učinija modu,a recimo šest mladih,tri livo,tri desno,a on u sredini,greške nema.Mladi bi trebali biti cibaši,ne obučeni(nije uvjet,ali je bolje).Kad mladi počmu lagano zujati,nerazumljivo veršati,stari več među njima lagano ronja,verša,intezitetom glasa taman kako njima triba.Nakon maksimalno dva miseca,mladi se skroz razume.Sad recimo kod dva ili tri mlada konstantno čuješ zijadu,svako malo,a ovi ostali oče-neče,pa nisi siguran,pa ti se učini da si čuja.Onda sebi postavi pitanje,kako su neki odmah uvatili,a kod ovih nisi siguran.Sa sigurnošču ti tvrdim da slobodno ove što im nečuješ zijadu u desetak dana pračenja škartaš,jer če ti samo upropastiti ove naučene,ili če ti u školu uvaliti nešto nepoželjno.

    Balta,odvajanje mladih je uvik poželjno ako nisi skroz zadovoljan sa meštrom,ili svejedno želiš ići naprid(rizk).Što misliš kako je meni izaša učitelj,sretno i spretno.
    Kad sam ga kao mladog dobio u siječnju,pokazivao je talenat,međutim učitelj koji ga je učio je totalno skrenuo(te godine je i bačen),ali mu je dao temelje.Ja sam tada imao par grdelina sa dosta šporkom veršom,ali dugim malo tvrđim zijama.Uvalio sam tog mladog među njih i več nakon dvadesetak dana primjetio da ide sa dužinom zijade za njima,ali sa puno finijom bojom.Tada sam išao na rizik,sve sam makao osim njega.Što srića,što slučajnost,što rad,a najviše stabilan mladac sam od sebe,izašo je izuzetno čist grdelin,sa lipom zijadom.Naravno,ja sam ga stalno snimao i puštao mu samog sebe da se prati i ne gubi.Znači Balta kad je god moguče odvajaj i riskiraj.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce ned 25 srp - 19:22

    Zaboravija sam kazat da je on naučija ovoga mladog sa videa i ostale,i fala prijatelju Z.koji mi ga je dao kao mladog.

    pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost ned 25 srp - 19:55

    koce je napisao/la:Carduel,Komižani,nema se tu šta objasnit,ja mogu samo kazat kako ja radim.Mladima dok su u fazi oblačenja dajem ama baš sve (bogatu uzgojnu mišancu,jajčane smjese,zeleno itd.Onaj tren kad su se potpuno obukli isto tako sve izbacujem osim mišance,(to bude negdje oko kraja 10mj.najdalje.Jedino za vrijeme večih zimskih udara malo pojačam suncokret.Jedno morate znati, 12mj.je krajni rok za selekciju,znači tad morate znati svakog mladog u dušu,njegove kvalitete i vrijednost.Mladi tada više nemaju što učiti,ili jesu ili nisu.Moje selekcije su već u 10 i 11mj.Tu treba biti nemilosrdan,jer jedan "ljubimac"može nanijeti puno štete ako nije na vrijeme prepoznat.Svatko vrlo dobro poznaje svoje pivanje,i ako se skoncentrirate,već u najranijoj fazi mladaca možete prepoznati pivanje.Čim je prošla nova godina več počimlju prvi blagi špiriti koji dekocentriraju mlade.U prirodi je sve mrtvo,tako mora biti i u čibi,da bi to postigli,bar ja, zabavljam ih svaki dan jabukom,celerom u korjenu,karotom,znači vočem i povrčem,koje ih drži u nekakvom stadiju polu mirovanja.Treči mjesec,a pogotovo četvrti
    ih vata prvi pravi špirit.E sad neki polude,a neki budu skroz hladni,ja ih tada jačom ili skroz liđerom hranom držim u livel,jer mi je bitno da budu svi podjednako zrili.Kako se diže dan tako se dižu i grdelini i bolje ih je ne širit dok zbijeni u ormaru ne počmu tuč batude(bar po meni).Tada ih,kroz peti mjesec razmaknem za širinu čibe,to im bude takav šok da pivaju isto koda se ne vide,krajem petog ih počmem nosit vani.Tada već u manjaduri imaju golu mišancu,a kad udru vručine,tiran ih da pojedu zadnje zrno škajole.Nosim ih isključivo popodne,prve dane na blizu,par metara udaljeni,sve što imam,jer to zna biti skroz različito pivanje i reagiranje nego u ormaru.Ne dam im da loše krenu(ako krenu)odmah ih skidam pa kombiniram.Nađem tko kome odgovara i dalje ih širim na sve večoj udaljenosti,jer se oni sve manje trpe blizu(brane teritorij).Šesti mjesec i dalje ih širim na maksimalnoj udaljenosti 30 m,i sve kasnije uvečer,tada su več sili na batudu i dozivaju se batudama,ali i dalje je apsolutna kontrola,kad krene u veršu,skidam ga,tako da daju što više batuda.Mislim da je to cila moja priča,ako kome što pomogne,odlično.Učenje mladih je skroz druga priča,koja se odvija 7,8,9,10mj,ovisno na koji se način uči mlade.
    Pozdrav svim starim i novim forumašima.Vidin da su se tenzije malo smirile pa se i ja odlučija ponovo regat,a povremeno san bija i pratija("mlađi" forumaši ne znaju o kom se radi ,a stariji će me se možda i sitit-bija san pod nadimkom angel,možda san bija poznatiji po ćibama,nego po tićima.Ovo pišem zato da ne ispadnem novi tu sad kad san se pojavija.Ako ništa makar ću opet digod malo "zakuvat" (hahahahha),dat moderatorima malo posla.Zezan se,lipo je krenulo,onako kako i triba.Koci sve pohvale šta je ima živce i strpljenje sve objasnit(šta ja nemam).
    Tako je lipo i strpljivo sve objasnija da će se svakom učinit kako je pizdarija to sve,ali nije to baš tako.Uglavnom to je sve otprilike tako kako je on i opisa,svi mi to tako u dalmaciji radimo,možda su razlike u nijansama.
    Samo tako naprid
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 47
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO ned 25 srp - 20:01

    Pozdrav svima,evo čitam i baš mi je drago da ste se dogovorili i da ste svatili da koce moze podjelit svoje dugogodišnje iskustvo o tičima sa svima nama.Bravo koce
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV ned 25 srp - 20:02

    Evo našeg dida Kikaša Very Happy Very Happy Very Happy cheers cheers

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 18 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 8:07.