Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 6 srp - 14:07

    karlo je napisao/la:evo jedan prošlogodišnji,doduše još se nije oporavija od nedavnog potresa...
    a i ton mi se čini nekako čudnim,ipak je drugačije u stvarnosti...




    Evo nije me bilo par dana pa da i ja bacim komentar Twisted Evil

    Necu previse hvaliti da ne kazu da smo se dogovorili, ali ovo je po meni do sad najbolje sto je postavljeno na forumu. A objasnicu i zasto: Prvo, postavljene su dvije ptice istog pjevanja sto govori da se polako formira matica, a u njoj vjerujem ni jedan nece biti gori od ovih, moze samo biti bolji. Drugo, kazem da ce biti bolji, jer su na snimci ucitelj i ucenik i primjetno je da je ucenik napredovao u odnosu na ucitelja, sto je korak naprijed, a to je jako bitno! study

    Cestitke Marine, puno srece u daljem radu, mislim da ce se dogodine imati cuti i jos bolje, ali i ovo je za svaku pohvalu!

    Pozzzz cheers

    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by faganel sri 7 srp - 19:39

    Marine svaka čast.Ne sječam se, kada sam zadnji put čuo tića ovako bez imalo šporkice. Prosto nevjerojatno.Čist ka sv.Alojzije,sa pletivom i zijom. Pletivo sigurno može biti bolje,zija je zamalo za 5.
    Za ono što se visilo na ovom forumu to je SAN LJETNE NOĆI.
    Mogu samo pretpostaviti koliko je morala biti krvava selekcija i teleći nervi.
    To se svakako mora poslušati u naravi.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 srp - 0:10

    Zahvaljujem svima na pohvalama i komentarima!
    Uglavnom su bili pozitivni.Čini mi se samo jedan negativan do sada.To mi puno govori.Ljubitelji pjeva prepoznaju ono što je lijepo,što vrijedi i uglavnom se slažu oko toga čemu treba težiti.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krstokljun čet 8 srp - 0:54

    Marine, kad mislis postaviti onog treceg, najboljeg? cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 8 srp - 10:32


    - Još da napomenem da je to izgleda neka zaraza ( ili je isti ukus), ja također puštam livanjsko pjevanje, grguriće. Akademik D.Kovačić ,kad je prije 5.godina bio u Zg, a putovao je jednom tjedno držati predavanje na fakultetu u Zg,podijelio je nekoliko CDova s Grgurićima, i to je bio moj (mnogih nas) početak, SAMO TO sam imao i veeeeeeelika želja da mi to grdelin to pijeva. Još bih volio da obijasniš forumašima Marine, da je to pijevanje u prirodi izumrlo-nestalo( 1974.godine zadnji primjerak uhvaćen), te mi koji je puštamo-obnavljamo smo u "Božjoj misiji." Vraćamo nešto što je čovjek devastirao-uništio....[/quote]

    https://2img.net/r/ihimizer/img818/7769/napjevcesljugara1.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img821/1979/napjevcesljugara2.jpg
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 srp - 11:04

    krstokljun je napisao/la:Marine, kad mislis postaviti onog treceg, najboljeg? cheers

    To mi je adut u rukavu!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 8 srp - 11:06

    -Marine poštovani,
    ti si prvi spomenuo(post.206)Pustim ponekad, računam neće škoditi Grguriće.
    -Pošto sam dobivao PP, da obijasnim što je to Grgurić, evo sam bio slobodan u gornjem postu 244. kopirat (1,5 sati mi kopirao prijatelj) što je napisano daaaavno u Batudi glede navedenog pjevanja.
    - Iz navedenog teksta je vidljivo, da su ulovili 75.mladaca,u mladenačkom ruhu,da su ptice bile smiještene u male kaveze i postavljene u redu-nizu po 5.komada,opis pjesme Grgurića ( glisendo,tremolo...)NOTNI PRIKAZ,opis mikrofona 18kHz,vrijeme radnje 1973/74,.....sve opisano(mislim da se ni danas nebi nitko sramio da napravi nešto slično), kako su i gdje radili.
    -Da se primjetiti da su to radili s velikom revnošću u Splitu (to je tradicija,snaga, veličina Splita ,) prije 37.( TRIDESETSEDAM ) godina.
    --Marine molim ako uhvatiš vremena, možeš još obijasniti tko je Grguriće snimio...kako...gdje..na kojem magnetofonu...zijada spojena od koje ptice...još su neki ljudi živi...možda bi bilo interesantno kako su se ljudi mučili prije .
    -E da se vratim na DANAS, mi radimo potpuno isto,postoji "ZADUŽBINA" ( Kao što je Mehmed Paša Sokolović napravio most na Drini ,iz zadužbine), postoji tradicija koja obvezuje ( pa makar živili van Splita)....
    -Mi radimo s boljom opremom, istu skoro pjesmu( Grguriće) puštamo,ne držimo skupa nego u "izoliranim kutijama",ne lovimo grdeline u prirodi mlade grdeline ručno hranimo......sve je ostalo isto,ljubav,tradicija, poštivanje starih......" NOBLES OBLIGE". Pozzz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 srp - 12:38

    bizar.zg je napisao/la:
    - Još da napomenem da je to izgleda neka zaraza ( ili je isti ukus), ja također puštam livanjsko pjevanje, grguriće. Akademik D.Kovačić ,kad je prije 5.godina bio u Zg, a putovao je jednom tjedno držati predavanje na fakultetu u Zg,podijelio je nekoliko CDova s Grgurićima, i to je bio moj (mnogih nas) početak, SAMO TO sam imao i veeeeeeelika želja da mi to grdelin to pijeva. Još bih volio da obijasniš forumašima Marine, da je to pijevanje u prirodi izumrlo-nestalo( 1974.godine zadnji primjerak uhvaćen), te mi koji je puštamo-obnavljamo smo u "Božjoj misiji." Vraćamo nešto što je čovjek devastirao-uništio....

    https://2img.net/r/ihimizer/img818/7769/napjevcesljugara1.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img821/1979/napjevcesljugara2.jpg[/quote]

    Prije nego su počeli pohoditi Livno i okolicu splitski tičari su već imali izgrađen stav o tome što je lijepo i što se traži.Naime takvih tića bilo je u samom Splitu i okolici.Nažalost tonskih zapisa iz toga doba nema.Sve što znam o tome je iz priča dosta starijih od mene.Ti isti "stari"svojim pričama i tićima koje sam slušao u njihovim dvorima usmjerili su i mene čemu težiti.Kad ti to jednom uđe u uho teško izlazi ,a još teže je prihvatiti nešto bitno lošije kao dobro.Bez obzira koliko nekom moji kriteriji izgledali strogi oni su više nego blagi prema kriterijima tih starijih ,koji su mene učili.Tako nešto danas je teško i zamisliti,pa me i ne iznenađuje toliko što mi ovi mlađi baš previše ne vjeruju.A pokušavam evo skoro godinu i po da im to donekle dočaram.
    Ali da se vratim ja na Livno.Kad je u Splitu ponestalo takvih kakvi se traže počelo se ići dalje.Tako se došlo i do Livna.Prvi tičari su išli preko Vagnja,sa karom i konjima.Tako mi je jedan pričao kako je išao sa nekim ljudima koji su išli u Livno na sajam.Nosili su konope na prodaju.I dok su oni prodavali konope on je lovio tiće.To je bilo nedugo nakon Drugog svjetskog rata.Krajem pedesetih i početkom šesdesetih kad su već poneki došli do automobila posjeti Livnu su bili češći.Splićanima su ta livanjska pivanja izuzetno legla te su i dan danas ,kad ih više i nema u prirodi tema razgovora i divljenja.A eto ima nas koji bi i sad htjeli stvoriti tako nešto.Išlo se i dalje u potrazi,ali što se išlo dalje pivanja su bila sve to lošija.Stoga smatram kako su ta pivanja usko vezana uz ovo splitsko livanjsko područje.Postoje još neki dislocirani lokaliteti ,ali nebi o tome...
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV čet 8 srp - 12:57

    Znači,Marine -tradicija je SLTP Very Happy Very Happy cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 srp - 13:10

    Što se Grgurića tiče poznati su bili po svojim pletivima,ali ne i po dzijama.Vlasnik tića je bio Mate Munivrana.Nije to bio najbolji od Grgurića,već je jedini snimljen.A snimio ga je ,a tko drugi nego legendarni Marin Lukas.Stavio mu je dziju od svoga Glumca.A kojeg je on dobio na poklon od Kike Reića.Snimano je na običnom kazetofonu.Glumac je iz Istočne Hercegovine.Ne smijem kazat točnu lokaciju.Ha Ha Ha.Možda još ima koji.


    Zadnja promjena: MARIN; čet 8 srp - 15:59; ukupno mijenjano 1 put.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 8 srp - 13:12

    zoranV je napisao/la:Znači,Marine -tradicija je SLTP Very Happy Very Happy cheers

    Pa moglo bi se tako reći.Ista pivanja nas vežu.

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 10 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 12 svi - 14:39.