Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+42
vlado
DREZGA
Vrbanja
topaz
Border
Dule
crv
ticar
zijada
Edi
ivan ri
saky
lord189
matija
zoran ptice pjevice
Dean
turbozd
patrik
toni ilići
DjordjeVet
krnjolac
kreso
malinois
Siskin
Renato.M
MARIN
ERVINO
sgobin
sestoperac
zoranV
riberi
Branimir
PESTI
dzemal_sa
carduelismo
seadriver
danijelvr
Boban NA
krstokljun
bocka
komiza
refa95
46 posters

    evo malo i mojih ptica

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by ticar sub 28 sij - 12:37

    refa95 je napisao/la:Temperatura na mom balkonu je 18 stepeni

    kod mene grdelin već pari pa može i kod tebe,ali malo ih nažesti.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by skopski maestro sub 28 sij - 13:32

    refa95 je napisao/la:Temperatura na mom balkonu je 18 stepeni

    e to je več nešto drugo ako več imaš ovu temperaturu....i još nešto....štiglič da bi bio spreman i plodan za parenje mora najmanje 5 do 6 mejeseci da prođe posle mitarenja..barem tako ja znam


    svako dobro refa
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by zoranV sub 28 sij - 14:09

    Refa,slušaj me sad dobro,a pusti priče i bajke ,,koje ti pričaju .

    Ja kad sam krenuo sa uzgojem baštara i grdelina,meni su pričali da:


    1. Grdelin mora imati skroz bijel kljun da bi pario - NETOČNO
    2. Temperatura mora biti ispod 12 stupnjeva - NETOČNO
    3. Ptici treba pola godine da prođe mitarenje - NETOČNO
    4. se ptica priprema mjesec dana prije parenja - NETOČNO
    5. Se grdelini trebaju početi pariti tek u petom mjesecu - NETOČNO

    I tako dalje i tako dalje....


    Sve su ovo neke priče od ljudi koji su to negdje čuli i pročitali.Prava istina je :


    Da bi krenuo sa svojim vlastitim uzgojem ,moraš znati da se ptica priprema cijelu godinu.
    Ja imam tri grdelina ,koji su se užestili i sva tri su mi parili jučer i danas ,a niti u jednog nije bijel kljun,već je još crn.Temperatura nije uopće bitna,naravno da nije samo ispod nule,ali je zato bitno da dobiješ svijetlo iznad 14 sati.Znači svjetlo je jedan od glavnih čimbenika da bi reprodukcija krenula.Grdelini sa kojima se radi ispravno,oni već krajem prvog mjeseca kreću u parenje.Kod mene su već 5 starih kanarinki počele nositi jaja,a pet prošlogodišnjih još nije,što znači da mladim pticama treba desetak dana više.
    Ženke grdelina su isto u pripremi,ali ni one još ne daju znakove da su spremne,a sa njima mi se ne žuri.Iako se nadam da ću do 14.4. ove godine imati mlade grdeline,a to ću i dokumentirati videom. Tako moj Refa,dobro si krenuo i samo naprijed ,sve što te zanima,pitaj i sretno Very Happy cheers .

    Ako netko misli tko da griješim neka me ispravi.Molim samo ozbiljne uzgajivače,a laprdala i njihova mišljenja me ne zanimaju. Wink
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by bocka sub 28 sij - 14:57

    zoranV je napisao/la:Refa,slušaj me sad dobro,a pusti priče i bajke ,,koje ti pričaju .

    Ja kad sam krenuo sa uzgojem baštara i grdelina,meni su pričali da:


    1. Grdelin mora imati skroz bijel kljun da bi pario - NETOČNO
    2. Temperatura mora biti ispod 12 stupnjeva - NETOČNO
    3. Ptici treba pola godine da prođe mitarenje - NETOČNO
    4. se ptica priprema mjesec dana prije parenja - NETOČNO
    5. Se grdelini trebaju početi pariti tek u petom mjesecu - NETOČNO

    I tako dalje i tako dalje....


    Sve su ovo neke priče od ljudi koji su to negdje čuli i pročitali.Prava istina je :


    Da bi krenuo sa svojim vlastitim uzgojem ,moraš znati da se ptica priprema cijelu godinu.
    Ja imam tri grdelina ,koji su se užestili i sva tri su mi parili jučer i danas ,a niti u jednog nije bijel kljun,već je još crn.Temperatura nije uopće bitna,naravno da nije samo ispod nule,ali je zato bitno da dobiješ svijetlo iznad 14 sati.Znači svjetlo je jedan od glavnih čimbenika da bi reprodukcija krenula.Grdelini sa kojima se radi ispravno,oni već krajem prvog mjeseca kreću u parenje.Kod mene su već 5 starih kanarinki počele nositi jaja,a pet prošlogodišnjih još nije,što znači da mladim pticama treba desetak dana više.
    Ženke grdelina su isto u pripremi,ali ni one još ne daju znakove da su spremne,a sa njima mi se ne žuri.Iako se nadam da ću do 14.4. ove godine imati mlade grdeline,a to ću i dokumentirati videom. Tako moj Refa,dobro si krenuo i samo naprijed ,sve što te zanima,pitaj i sretno Very Happy cheers .

    Ako netko misli tko da griješim neka me ispravi.Molim samo ozbiljne uzgajivače,a laprdala i njihova mišljenja me ne zanimaju. Wink



    Zorane, ko treba tebe da popravi ?????, pa tvoji rezultate vidimo na sve klipove koje si postavio.
    Moja deveza oduvjek je bila jednostavna, ne komentarišem onima za koje znam da nisu na moj nivo u svakom pogledu.
    Prihvatam i učim od ljude "Patelce" a ne "Gatalce", gatalaca ima na sve strane pogotovo kad se radi o anonimusa.
    Slažem se stobom u svemu šta si naveo, jer u prirodi ne postoje pravila, pravila su proizvodi i rezultati.
    Pimera radi, u mom susetstvu ove godine odnosno izvedeni su bastardi od štiglica x kanarinka još u Decembru 2011 a sada su bastardi osamostaljeni i čovek ih stavio na berzu ko bi hteo da ih uzme za školovanje.
    Zato za ispravno smatram ako se navremeno reaguje i pobiju se pretpostavke i koje kakvih nadri ptičara jer mlade ptičare treba usmeravati u pravom smjeru, kako ne bi prihvatili pogrešne savjete.
    Takođe u Kumanovo ovih dana treba se ispiliti četiri štiglice pa ako bog da postoji mogučnost da slikam i postavim slike na forumu da se vidi da je "Sve moguče" cheers

    Pozdrav Bocka
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by ticar sub 28 sij - 16:21

    zoranV je napisao/la:Refa,slušaj me sad dobro,a pusti priče i bajke ,,koje ti pričaju .

    Ja kad sam krenuo sa uzgojem baštara i grdelina,meni su pričali da:


    1. Grdelin mora imati skroz bijel kljun da bi pario - NETOČNO
    2. Temperatura mora biti ispod 12 stupnjeva - NETOČNO
    3. Ptici treba pola godine da prođe mitarenje - NETOČNO
    4. se ptica priprema mjesec dana prije parenja - NETOČNO
    5. Se grdelini trebaju početi pariti tek u petom mjesecu - NETOČNO

    I tako dalje i tako dalje....


    Sve su ovo neke priče od ljudi koji su to negdje čuli i pročitali.Prava istina je :


    Da bi krenuo sa svojim vlastitim uzgojem ,moraš znati da se ptica priprema cijelu godinu.
    Ja imam tri grdelina ,koji su se užestili i sva tri su mi parili jučer i danas ,a niti u jednog nije bijel kljun,već je još crn.Temperatura nije uopće bitna,naravno da nije samo ispod nule,ali je zato bitno da dobiješ svijetlo iznad 14 sati.Znači svjetlo je jedan od glavnih čimbenika da bi reprodukcija krenula.Grdelini sa kojima se radi ispravno,oni već krajem prvog mjeseca kreću u parenje.Kod mene su već 5 starih kanarinki počele nositi jaja,a pet prošlogodišnjih još nije,što znači da mladim pticama treba desetak dana više.
    Ženke grdelina su isto u pripremi,ali ni one još ne daju znakove da su spremne,a sa njima mi se ne žuri.Iako se nadam da ću do 14.4. ove godine imati mlade grdeline,a to ću i dokumentirati videom. Tako moj Refa,dobro si krenuo i samo naprijed ,sve što te zanima,pitaj i sretno Very Happy cheers .

    Ako netko misli tko da griješim neka me ispravi.Molim samo ozbiljne uzgajivače,a laprdala i njihova mišljenja me ne zanimaju. Wink

    i mom grdelinu je kljun ko ugljen pa pari sve što mu daš.jedino što ga pripremam od nove godine,znaći prije dva mjeseca,temperatura je 17,svijetlost samo 12,30 sati.a što se tiče vremena za parenje,ja sam prije 3 godine točno na 01.01 dobio mlade baštarde.tako da ne postoji pravilo.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by skopski maestro sub 28 sij - 18:09

    meštri veliki
    jasam rekao parenje štiglič štigličom a ne štiglič sa kanarinkom
    nisam rekao ni spomenuo svetlost i beli kljun i mjesec kad se pari u domače uslove

    več da mora da prođe 5 do 6 mjeseci posle mitarenja
    i za ovo neka pišu meštri iskusnii ko z.v.a ne ko poneko jučerašnji..nabavili 2 do 3 štigliča i postali meštri svog zanata i promašili frekfenciju

    ko što bi rekao jandrek SMIJEŠNO lol!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by zoranV sub 28 sij - 18:15

    maestro,ti si legenda Very Happy Very Happy . Sve u svemu,želim samo reći da je pravilo to da nema pravila Very Happy Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by refa95 sub 28 sij - 18:19

    Evo kod mojih ptica je toplo vec 7 dana i mogu vam reci da sam primjetio razliku,stari stiglici su vec poceli jace da pjevaju i da hoce da se ljube sa kanarinkama dok prije sedam dana to nisu radili,ja sam njima odma dao 14 sati svjetla nisam ima postepeno produzavo jed nemam tajmera a i navece nisam kod kuce tako da sam mami reko da svijetlo gasi u devet navecer,dajem ima najvise klijavog sjemena i jajeta i nadam se da ce nesto bit sa kanarinkama jer to mi je velika zelja
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by skopski maestro sub 28 sij - 18:41

    refike to je več nešto drugo

    jasam mislio da pariš štiglič sa štigličom.....moderatori možete i ovo ibrisat
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by refa95 sub 28 sij - 18:54



    evo jedan snimak od prije pola sata,ovako mi ptice pjevaju po citav dan od ujutro do navecer,za nekih 15 dana ce bit jos jaca pjesma
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by zelandur sub 28 sij - 23:52

    skopski sta si namontira taj video to nije klip u komadu nego je vracan ti ovo zoves tićon ovo je skart obicni
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by skopski maestro ned 29 sij - 2:35

    kom je muha na kapu muhačese...možda ste primetili dosad da ja nisam tako jak ko poneko na tipkovnicu ....jedno pričaju a drugo neguju i čuvaju ČAVKAŠE....ali su stvarno jaki na vilicu i da bolje pjevaju batudu ustima nego njihovi grdelini



    moderatori i ovo ako vi smeta slobodno ga izbrišite ,,jer ja se nikom ne uvlačim u dupe ko poneki


    svako dobro moderatori
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by Gost ned 29 sij - 12:59

    refa95 je napisao/la:

    evo jedan snimak od prije pola sata,ovako mi ptice pjevaju po citav dan od ujutro do navecer,za nekih 15 dana ce bit jos jaca pjesma

    Very Happy , zovi baltica nek cuje sta je pjesma ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by Gost ned 29 sij - 15:02

    refa95 je napisao/la:Evo kod mojih ptica je toplo vec 7 dana i mogu vam reci da sam primjetio razliku,stari stiglici su vec poceli jace da pjevaju i da hoce da se ljube sa kanarinkama dok prije sedam dana to nisu radili,ja sam njima odma dao 14 sati svjetla nisam ima postepeno produzavo jed nemam tajmera a i navece nisam kod kuce tako da sam mami reko da svijetlo gasi u devet navecer,dajem ima najvise klijavog sjemena i jajeta i nadam se da ce nesto bit sa kanarinkama jer to mi je velika zelja

    Refa juniore, jel ja ovo za svjetlo dobro citam,ili me oci varaju? Znaci nema ni svitanja i sumraka ...odmah sa 8 na 14 sati...i da imas tajmer nebi islo,nema paljenja i gasenja bez manipulacije svitanja i zalaska, imas juniore po forumu o tome pa potrazi kako treba da bude i kakve lampe treba da imas.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by refa95 ned 29 sij - 17:31

    EUMOx je napisao/la:

    Refa juniore, jel ja ovo za svjetlo dobro citam,ili me oci varaju? Znaci nema ni svitanja i sumraka ...odmah sa 8 na 14 sati...i da imas tajmer nebi islo,nema paljenja i gasenja bez manipulacije svitanja i zalaska, imas juniore po forumu o tome pa potrazi kako treba da bude i kakve lampe treba da imas.

    EumoX da ti odma kazem da je to netocno,kod mog prijatelja koji drzi stiglice i bastarde nema ni svitanja ni sumraka i ptice se pare,vec ima ticad

    Sponsored content


    evo malo i mojih ptica - Page 16 Empty Re: evo malo i mojih ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 16:02.