Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+19
Orthodox_Celt
DREZGA
kreso
bocka
GLOSTER 021
patrik
vasa_vr
dr.nenad86
srdjan nis
PESTI
Renato.M
Branimir
refa95
Rasko
branimirf
topaz
grujo
malinois
krstokljun
23 posters

    evo malo slika moje baste

    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost sub 20 oľu - 22:20

    imao sam pticara ali sam ga visoko bacao pa je jadan riknuo.salim se jos mi samo ker fali.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by krstokljun sub 20 oľu - 22:31

    gasa ns je napisao/la:imao sam pticara ali sam ga visoko bacao pa je jadan riknuo.salim se jos mi samo ker fali.
    Ako volis engleskog setera, mozda nesto i bude. Ocekujem ovih dana parenje, tako da bi najvjerovatnije u julu mjesecu mogao bastu ukrasiti sa jednim prelijepim stenetom. Naravno da ti za ovo novac nece biti potreban.
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost sub 20 oľu - 22:34

    hvala ti prijatelju ali nemam mesta ni za ptice.salim se ocu ovog leta da napravim jos 8 boksova za kanarince .
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by krstokljun sub 20 oľu - 23:44

    gasa ns je napisao/la:hvala ti prijatelju ali nemam mesta ni za ptice.salim se ocu ovog leta da napravim jos 8 boksova za kanarince .
    Ponuda je otvorena pa ti razmisljaj. cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost ned 21 oľu - 10:01

    hvala krstokljune , razmislicu
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost ned 21 oľu - 15:01

    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by krstokljun ned 21 oľu - 15:41

    gasa ns je napisao/la:http://yfrog.com/0zp3200385j
    Dje je ovo u Veterniku? Bio sam dosta puta, ali???
    Imam jos jedno pitanje. Mozes da dobijes i poentera, dobrog, naucenog, starog 2 ipo godine. On moze odma da se dobije.
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost ned 21 oľu - 15:47

    nije to u veterniku to mi je vikendica preko dunava u rakovcu.a kera necu imali smo jednog pa je crko od starosti.jedino ako imas 1 par krstokljuna jer ih kod nas u vojvodini nema.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by krstokljun ned 21 oľu - 18:22

    Znam da je Veternik ravan, pa sam se cudio. Krstokljune ne drzim, ali cu da se raspitam ima li ko.
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty evo malo slike moje baste

    Postaj by Gost uto 23 oľu - 9:35

    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost pet 26 oľu - 17:00

    danas je bazen napunjen vodom a u utorak pustam ribe.evo vam jedan savet kako da se resite algi.kad napunite bazen stavite u njega jecmene slame.slamu stavite u krompir dzak i i stavite kamen da ne bi isplivao.posle nekoliko dana slama pocne da ispusta huminsku kiselinu koja sprecava rast algi.potrebno je 60 grama slame za kolicinu od 1000 litara vode.to sve funkcionise oko 3 meseca a onda opet nova slama i to je to.da nisam rekao da slama pri reakciji sa vodom trosi dosta kiseonika iz vode tako da je potrebna pumpa za kiseonik ili fontanska pumpa koju i ja licno koristimhttp://yfrog.com/1fpicture342j http://yfrog.com/jcpicture339qj
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by krstokljun pet 26 oľu - 17:03

    gasa ns je napisao/la:danas je bazen napunjen vodom a u utorak pustam ribe.evo vam jedan savet kako da se resite algi.kad napunite bazen stavite u njega jecmene slame.slamu stavite u krompir dzak i i stavite kamen da ne bi isplivao.posle nekoliko dana slama pocne da ispusta huminsku kiselinu koja sprecava rast algi.potrebno je 60 grama slame za kolicinu od 1000 litara vode.to sve funkcionise oko 3 meseca a onda opet nova slama i to je to.da nisam rekao da slama pri reakciji sa vodom trosi dosta kiseonika iz vode tako da je potrebna pumpa za kiseonik ili fontanska pumpa koju i ja licno koristimhttp://yfrog.com/1fpicture342j http://yfrog.com/jcpicture339qj
    bravo gaso, za uzivanje.
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost pet 26 oľu - 17:12

    od nedelje bice i ribe pa kad navratis da popijemo kaficu i da uzivamo.
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost pet 26 oľu - 18:50

    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost pet 26 oľu - 19:53

    gasa ns je napisao/la:danas je bazen napunjen vodom a u utorak pustam ribe.evo vam jedan savet kako da se resite algi.kad napunite bazen stavite u njega jecmene slame.slamu stavite u krompir dzak i i stavite kamen da ne bi isplivao.posle nekoliko dana slama pocne da ispusta huminsku kiselinu koja sprecava rast algi.potrebno je 60 grama slame za kolicinu od 1000 litara vode.to sve funkcionise oko 3 meseca a onda opet nova slama i to je to.da nisam rekao da slama pri reakciji sa vodom trosi dosta kiseonika iz vode tako da je potrebna pumpa za kiseonik ili fontanska pumpa koju i ja licno koristim http://yfrog.com/1fpicture342j http://yfrog.com/jcpicture339qj
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost sub 27 oľu - 17:56

    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost ned 28 oľu - 9:55

    evo malo slika sa moje terase http://yfrog.com/4wp7190191j
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Renato.M ned 28 oľu - 14:01

    gasa ns je napisao/la:danas je bazen napunjen vodom a u utorak pustam ribe.evo vam jedan savet kako da se resite algi.kad napunite bazen stavite u njega jecmene slame.slamu stavite u krompir dzak i i stavite kamen da ne bi isplivao.posle nekoliko dana slama pocne da ispusta huminsku kiselinu koja sprecava rast algi.potrebno je 60 grama slame za kolicinu od 1000 litara vode.to sve funkcionise oko 3 meseca a onda opet nova slama i to je to.da nisam rekao da slama pri reakciji sa vodom trosi dosta kiseonika iz vode tako da je potrebna pumpa za kiseonik ili fontanska pumpa koju i ja licno koristimhttp://yfrog.com/1fpicture342j http://yfrog.com/jcpicture339qj
    Gasa ns ja imam akvarij od 200 litara sa ribama (Ciklidi) ,dosta imam problema sa algama, šta misliš kako bi ta slama dijelovala na akvarijske alge? Kako dok su ribe unutra? Pozdrav.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by malinois ned 28 oľu - 14:51

    Renato.M je napisao/la:
    gasa ns je napisao/la:danas je bazen napunjen vodom a u utorak pustam ribe.evo vam jedan savet kako da se resite algi.kad napunite bazen stavite u njega jecmene slame.slamu stavite u krompir dzak i i stavite kamen da ne bi isplivao.posle nekoliko dana slama pocne da ispusta huminsku kiselinu koja sprecava rast algi.potrebno je 60 grama slame za kolicinu od 1000 litara vode.to sve funkcionise oko 3 meseca a onda opet nova slama i to je to.da nisam rekao da slama pri reakciji sa vodom trosi dosta kiseonika iz vode tako da je potrebna pumpa za kiseonik ili fontanska pumpa koju i ja licno koristimhttp://yfrog.com/1fpicture342j http://yfrog.com/jcpicture339qj
    Gasa ns ja imam akvarij od 200 litara sa ribama (Ciklidi) ,dosta imam problema sa algama, šta misliš kako bi ta slama dijelovala na akvarijske alge? Kako dok su ribe unutra? Pozdrav.

    pozdrav

    Koliko se razumijem u akvaristiku ,slama ili sjeno je idealna podloga za razmnozavanje infuzorije (mikroorganizmi) kojom se hrane tek izlezene ribice (prva hrana ) ali i alge . Preveliki postotak infuzorije jako lose djeluje na akvarij .Infuzorija trosi kisik i otezava zivot ribicama .

    gasa ima vrtni bazen i koi sarane .Oni udisu atmosferski zrak po potrebi i njima nije presudan postotak kisika u vodi.

    Ne bih preporucio ubacivanje slame u akvarij Very Happy

    Renato ,jesu li zelene alge ili mrke,koncaste ?
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost ned 28 oľu - 15:39

    poslusaj malinoisa on je u pravu jecmena slama je dobra samo za bazene.ja sam problem sa algama u akvarijumu resio sa dobrim spoljnim filterom u koji sam stavio plavi sundjer ,bio loptice,crni sundjer i siporeks .nislim da je siporeks tu odradio dosta jer je on dobra podloga za bakterije koje odradjuju ciscenje vode
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost ned 28 oľu - 15:42

    nek se javi jos neko sa predlogom kako da se renato resi algi u akvarijumu
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by PESTI ned 28 oľu - 17:19

    Treba ubaciti koju ribu ,,čistača ,, . Na taj način može prilično uspješno rješiti problem , jedino primjerak treba biti krupniji da se vidi rezultat .
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Renato.M ned 28 oľu - 19:36

    Akvaristikom se bavim 30-tak godina i nikad nisam imao problema sa algama dok sam imao manje,sitnije ribe i puno trave.Prije 3 godine dobio sam na poklon 14 primjeraka ciklida, sve je bilo dobro dok su bili mali ali to je počelo rasti ko ludo. Kako su rasli tako sam ih polako poklanjao, sada sam ostao na 3 primjerka,1 mužjak i 2 ženke.Mužijak imaoko 25 cm. a ženke oko 15-20 cm. To je riba koja ruje po dnu pa trava nema šanse da raste. Alge imam otkada imam i te ribe (ciklidi) i stvarno ne mogu da ih se riješim, probao sam sve Tetrine tablete protiv alga ali rezultata nema.Čistača ako stavim u akvarij ove ribe bi ga pojele.
    -Slike tih riba sam postavio na mom postu SLIKE MOG KOKOŠINCA............
    POZDRAV.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by malinois ned 28 oľu - 20:18

    Renato.M je napisao/la:Akvaristikom se bavim 30-tak godina i nikad nisam imao problema sa algama dok sam imao manje,sitnije ribe i puno trave.Prije 3 godine dobio sam na poklon 14 primjeraka ciklida, sve je bilo dobro dok su bili mali ali to je počelo rasti ko ludo. Kako su rasli tako sam ih polako poklanjao, sada sam ostao na 3 primjerka,1 mužjak i 2 ženke.Mužijak imaoko 25 cm. a ženke oko 15-20 cm. To je riba koja ruje po dnu pa trava nema šanse da raste. Alge imam otkada imam i te ribe (ciklidi) i stvarno ne mogu da ih se riješim, probao sam sve Tetrine tablete protiv alga ali rezultata nema.Čistača ako stavim u akvarij ove ribe bi ga pojele.
    -Slike tih riba sam postavio na mom postu SLIKE MOG KOKOŠINCA............
    POZDRAV.

    Sve je to ljepo ,vidio sam akvarij . Nisi mi rekao koje alge su u pitanju .Moze se problem algi rijesit promjenom (korigiranjem ) kiselosti vode ,tvrdocom i karbonatnom tvrdocom.
    avatar
    Gost
    Gost


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Gost pon 29 oľu - 15:35


    Sponsored content


    evo malo slika moje baste - Page 3 Empty Re: evo malo slika moje baste

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 5:31.