Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+17
DjordjeVet
Renato.M
echeberija
zoranV
Dule
grujo
Miljenko
Dax BG
Sina BL
saso78
lord189
MARIN
PESTI
baltic
ticar
brabus
seadriver
21 posters

    Komentar pisme

    avatar
    Gost
    Gost


    Komentar pisme Empty Komentar pisme

    Postaj by Gost pon 7 pro - 0:36

    Evo san napokon nasa cd medu hrpon di je prijatelj prije 3 godine snima tica,pa dajte koji kometar Smile

    http://uploaded.to/file/b7wkuk
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by seadriver pon 7 pro - 0:43

    Toni ST je napisao/la:Evo san napokon nasa cd medu hrpon di je prijatelj prije 3 godine snima tica,pa dajte koji kometar Smile

    http://uploaded.to/file/b7wkuk

    ja sam poslusa i pisma mi je ok ali nisam dovoljno kompetentan da ocjenim ovo pivanje, zato bolje pricekaj MARINA jer je on ipak za ove stvari king
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by brabus pon 7 pro - 0:49

    ovdje cujem dva tica da pivaju...
    avatar
    Gost
    Gost


    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Gost pon 7 pro - 0:56

    snimano je kameron pa pribacen samo zvuk u pregradama na polici ucitelj i dva mlada
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by ticar pon 7 pro - 4:57

    po mome od ovog tića se da nešto napravit.jednom opali dobru ziju a drugi put više pletiva pa nema snage za cilu ziju nego je skrati.
    neka tica nešto brljavi sad jel on ili učenik to neznam.sve u svemu za početak dobro.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by baltic uto 8 pro - 11:52

    Malo je losiji snimak i mjesa se par tica ali na pocetku koliko toliko se moze cuti da tic stavi na par mjesta lijepu ziju.Jeli taj tic jos uvjek kod tebe ako je snimi ga samog kamerom i stavi nam video klip?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by PESTI uto 8 pro - 12:22

    Sasvim solidne ptice.Nedostaje dobra pripremljenost kod grdelina što jako utječe na pjev jer pivaju nesigurno.Vrhunske nisu ali grdelini gdje se može dosta uraditi sa dobrom pripremom.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by MARIN uto 8 pro - 20:16

    DOBAR grdelin!

    Ali nije dignut skroz,pa pada i u veršu.Pri kraju se miješaju i drugi,koje se ne može komentirat.Loš snimak.
    Kako nije skroz dignut varira i u dziji.Kad se digne onda možda i neće.
    Volija bi ga čut uživo,pa se evo preporučam kad bude vrime.
    avatar
    Gost
    Gost


    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Gost uto 8 pro - 21:49

    Marine zamisli sad kada je dignut kako slaze batude s ovon zijon bez vrse,pa to je strava.
    Ako bude sve kako triba dogovorit cemo se pa ces cut kad izade iz skura
    avatar
    Gost
    Gost


    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Gost sri 9 pro - 0:30

    Toni ST je napisao/la:snimano je kameron pa pribacen samo zvuk u pregradama na polici ucitelj i dva mlada

    Zašto ste odvajali zvuk od videa,zašto niste postavili video.Nisan ti razumija oni zadnji post,"sad kad je dignut cipa batude,a čut ga kad izađe iz škura".
    Bogami bi ga voljia i ja čut uživo.
    avatar
    Gost
    Gost


    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Gost sri 9 pro - 0:38

    angel:Tija san rec kad je dignut kako slaze batude,a da ce ga cut kako piva kad ga izvadi iz skurice prid lito.
    Sutra cu ga pitat di je snimak sa kamere jer je to snimano prije 3 god
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by lord189 sri 6 sij - 18:55

    evo ovo je tema predviđena za komentar

    pletiva od ovoga što čujete su original jedino je zijada nadožuntana..tić je od jednog barbe pa bi tija čut vaš komentar na to pa molim vas experti da poslušate i date komentar

    http://ul.to/g5k23b
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by PESTI sri 6 sij - 19:03

    To i je največi problem kada se ide u idealu.Greška po meni je u izboru dzije jer takvu dziju taj grdelin nema i teško če je prihvatiti. On prepoznaje svoj pjev i svoju najbolju dziju , tj. onu koju može pivati i tako bi trebalo napraviti pjev za PRATNJU tom grdelinu.
    Nema smisla ocjenjivati nešto umjetno .
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 19:25

    lord189 je napisao/la:evo ovo je tema predviđena za komentar

    pletiva od ovoga što čujete su original jedino je zijada nadožuntana..tić je od jednog barbe pa bi tija čut vaš komentar na to pa molim vas experti da poslušate i date komentar

    http://ul.to/g5k23b

    Dzija ima dužine ,ali nije idealna.

    Pletiva su ubrzana ,pa iz njih odjedanput izleti dzija ko grom iz vedra neba.Nijedan tić ne piva ovako.Vidi se da je dzija nadožuntana.Svaki tić prije nego li izvede dziju,pogotovo ovakve dužine,mora usporiti,uhvatiti zraka,pa tek onda ispaliti dziju.Ovako djeluje prilično neuvjerljivo i sumnjam da neki tić može ovo izvesti na ovakav način.
    Zato mi se čini da snimka nije pogodna za učenje.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by saso78 sri 6 sij - 19:48

    Toni ST meni je pjesma OK.Volio bih da je nekad cujem u zivo kako pjeva.
    A na kraju snimke mozda se i mladac mjesa u pjevu...
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Sina BL sri 6 sij - 20:23

    Jako dobar grdelin, pretpostavljam da je jos bolji kad je u "punoj snazi", ali i ovo je super. Svaka cast! Nadam se da ce i ovi mladci povuci na njega.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by lord189 sri 13 sij - 13:29

    heh pa mladci mislim njegovi učenici su na ovom pletivu i o se dobro čuje samo što je problem kao što je i marin rekao u zijadi ona je duga a poslje ovakvog pletiva nemoguće je napravit no baci se tu i tamo pokoja zijadica al sve je to još rano za čut kako triba
    avatar
    Gost
    Gost


    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Gost čet 14 sij - 17:17

    pisma grdelina ....... Arrow Exclamation Question
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Dax BG čet 14 sij - 18:07

    Moram ponovo... Pustite se vi zijade i dzija, nadjite sebi grdalina pletadura prvo-da je cist, a zija dolazi s "majstorskim pismom". Isto kao i parenje ptica, pocnes sa sarenim kanarincima i dok dodjes za par godina do grdalina...

    Svima se izvinjavam ali morao sam !!!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by MARIN čet 14 sij - 20:21

    Slažem se Dax!

    Treba raditi korak po korak.Dzija je kruna svega ,a ona je ustvari onaj zadnji korak.
    Počnemo li gradit,stvarat pismu sa zadnjim korakom nećemo daleko stići.
    Daj Bože nekog kompletnog,bez greške,ali neka ga neko pokaže.Tad bi sve puno lakše išlo.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by baltic čet 14 sij - 20:56

    Dax BG je napisao/la:Moram ponovo... Pustite se vi zijade i dzija, nadjite sebi grdalina pletadura prvo-da je cist, a zija dolazi s "majstorskim pismom". Isto kao i parenje ptica, pocnes sa sarenim kanarincima i dok dodjes za par godina do grdalina...

    Svima se izvinjavam ali morao sam !!!

    Poz. Dax BG
    Pletadura i nije neki problem imati.
    Ali takvog sa zijom mnogo teško a da ti zija dodje sama u pletiva vrlo teško.
    A pletivo na unjulog grdelina sa zijom vrlo lako .
    Prema tome treba počinjat od zije i nadograjdivati pletiva koje vrlo lako moze mladac donjet sa sobom .
    Znači naj bolje je uzeti krunu pjesme a to je zija i polako se riješavat pokoje greške i za par godina imaš solidne tiče.
    A kruna da dodje sama od sebe to je ko 6 na lotu cheers
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Miljenko čet 14 sij - 21:05

    Zija je, na jedan nacin, prirodna u grdelinovoj pjesmi. Tako da je tesko zamisliti odlicnog pletadura a da nema kakvu-takvu dziju, barem sto se tice divljih. U nasem uzgojnom prostoru grdelin ce prihvatiti (ustaliti) pjesmu koja je SLICNA prosjeku pjeva grdelina, znaci svih grdelina koje imamo. Zato je potrebno imati grdelina s odlicnom dzijom, da drugi/mladi to eventualno skladno ubace u svoju pjesmu. Moje je misljenje da treba voditi racuna (istovremeno) o dziji i pletivu.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by MARIN čet 14 sij - 23:48

    Miljenko je napisao/la:Zija je, na jedan nacin, prirodna u grdelinovoj pjesmi. Tako da je tesko zamisliti odlicnog pletadura a da nema kakvu-takvu dziju, barem sto se tice divljih. U nasem uzgojnom prostoru grdelin ce prihvatiti (ustaliti) pjesmu koja je SLICNA prosjeku pjeva grdelina, znaci svih grdelina koje imamo. Zato je potrebno imati grdelina s odlicnom dzijom, da drugi/mladi to eventualno skladno ubace u svoju pjesmu. Moje je misljenje da treba voditi racuna (istovremeno) o dziji i pletivu.


    Ma normalno je da treba voditi računa o svemu.Ali Miljenko ako mu valja i pletivo i dzija onda imamo gotovog tića.Preostaje nam da mu još nastojimo obogatiti pjev.Ovo mislim na one koje učimo.Ne bi htio da se opet vratimo na onaj nivo rasprave da li valja ili ne ovo ili ono.Oćito je da su nam prioriteti u pjesmi bitno različiti.Tu teško možemo naći neki kompromis.Ovo se odnosi na Baltića i njegove istomišljenike i moje poimanje ljepote i važnosti pojedinih dijelova pjesme.Njima je dzija najvažnija i radi nje su spremni dosta toga oprostiti.Ja i moji istomišljenici ne.Nama je čistoća na prvom mjestu.Radije ću držati čistoga pletaša bez ikakve dzije nego li šporkog da ima ne znam kakvu dziju.Jer ako ne čujem ništa ružnoga onda me to ne opterećuje toliko.A ako šporkaje ja u tome ne nalazim nikakav gušt.Najradije bi mu okrenija vratom svaki put kad zastrila ili zacjacja.
    Slažem se da je sa lošijom dzijom teško izbaciti neku bolju,ali je još teže učeći sa šporkim tićom dobiti čistoga.
    Šta ko voli nek izvoli!
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Dax BG pet 15 sij - 8:56

    baltic je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:Moram ponovo... Pustite se vi zijade i dzija, nadjite sebi grdalina pletadura prvo-da je cist, a zija dolazi s "majstorskim pismom". Isto kao i parenje ptica, pocnes sa sarenim kanarincima i dok dodjes za par godina do grdalina...

    Svima se izvinjavam ali morao sam !!!

    Poz. Dax BG
    Pletadura i nije neki problem imati.
    Ali takvog sa zijom mnogo teško a da ti zija dodje sama u pletiva vrlo teško.
    A pletivo na unjulog grdelina sa zijom vrlo lako .
    Prema tome treba počinjat od zije i nadograjdivati pletiva koje vrlo lako moze mladac donjet sa sobom .
    Znači naj bolje je uzeti krunu pjesme a to je zija i polako se riješavat pokoje greške i za par godina imaš solidne tiče.
    A kruna da dodje sama od sebe to je ko 6 na lotu cheers

    Nisam nikada doveo na pravi put "felericnog", a nedostatnog (pletadura) jesam. Time sto sam "okretao" u perju grdaline na svoju pjesmu nisam izmislio "mlaku" vodu, vec radio nesto sto je radjeno prije par stotina godina, a ja samo proveravao da li je to istina... Ja sebi ne verujem kada se probudim ujutro i vidim svoju ruznu facu na ogledalu, a kamoli onome koji tek sada gazi trnje djetinjstva moga cyclops
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by baltic pet 15 sij - 16:48

    Dax BG je napisao/la:
    baltic je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:Moram ponovo... Pustite se vi zijade i dzija, nadjite sebi grdalina pletadura prvo-da je cist, a zija dolazi s "majstorskim pismom". Isto kao i parenje ptica, pocnes sa sarenim kanarincima i dok dodjes za par godina do grdalina...

    Svima se izvinjavam ali morao sam !!!

    Poz. Dax BG
    Pletadura i nije neki problem imati.
    Ali takvog sa zijom mnogo teško a da ti zija dodje sama u pletiva vrlo teško.
    A pletivo na unjulog grdelina sa zijom vrlo lako .
    Prema tome treba počinjat od zije i nadograjdivati pletiva koje vrlo lako moze mladac donjet sa sobom .
    Znači naj bolje je uzeti krunu pjesme a to je zija i polako se riješavat pokoje greške i za par godina imaš solidne tiče.
    A kruna da dodje sama od sebe to je ko 6 na lotu cheers

    Nisam nikada doveo na pravi put "felericnog", a nedostatnog (pletadura) jesam. Time sto sam "okretao" u perju grdaline na svoju pjesmu nisam izmislio "mlaku" vodu, vec radio nesto sto je radjeno prije par stotina godina, a ja samo proveravao da li je to istina... Ja sebi ne verujem kada se probudim ujutro i vidim svoju ruznu facu na ogledalu, a kamoli onome koji tek sada gazi trnje djetinjstva moga cyclops

    cheers Šta je pisac htjeo da rekne na moj post nije mi jasno. Sad

    Sponsored content


    Komentar pisme Empty Re: Komentar pisme

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: čet 28 oľu - 18:06.