Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by refa95 sub 28 stu - 15:27

    Da li neko ima iskustva sa ovim ljekom
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Re: Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by Carduel uto 22 pro - 3:57

    refa95 je napisao/la:Da li neko ima iskustva sa ovim ljekom

    Evo upravo je u testnoj fazi od 5 dana. Preventivno se daje 1 gr na litru vode a u slučaju kokcidije i dr. daje se 1,5 gr na litru vode.

    Uskoro javim rezultate.

    Pozzz
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Re: Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by refa95 uto 22 pro - 8:49

    ok cekamo carduel
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Re: Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by Carduel uto 22 pro - 23:55

    refa95 je napisao/la:ok cekamo carduel

    Danas je drugi dan terapije. Koliko mi se čini da djeluje! Dva štiglića su bila već u fazi spavanja ali evo večeras su budni i življi.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Re: Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by refa95 sri 23 pro - 23:25

    izvjestavaj nas dalje
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Re: Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by Carduel pon 28 pro - 6:17

    refa95 je napisao/la:izvjestavaj nas dalje

    Terapija završila! Rezultati odlični, svi su bez problema prošli tretman od 5 dana. Sada su na redu vitamini.

    Za 7 dana ponavljam tretman pa ću onda moći nešto više reći o tome.

    Uglavnom preporuka jer se lijek može nabaviti u svakoj veterinarskoj stanici.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Trisulfon

    Postaj by Carduel uto 19 sij - 22:18

    Evo da napišem par redaka o tretmanu s trisulfonom.

    Ptice sam tretirao s trisulfonom na preporuku veterinara i moram priznati da sam zadovoljan rezultatima. Problem se javio prilikom preseljavanja ptica iz vanjske volijere u garažni prostor gdje će ptice proboraviti do proljeća. Kod 3 mužjaka i 1 ženke sam primjetio znakove bolesti (smanjena fizička aktivnost, blaga nakostrješenost perja, povremeno spavanje). Ostale 3 ptice su bile s drugim pticama u jatu. Premjestio sam jednog mužjaka u manji kavez i tretirao s fuvicinom (misleći da će se stanje popraviti ako se radi o prehladi) pošto nisam imao ESB 3 30% (u slučaju kokcidije). U početnoj fazi terapije stanje se popravilo, ptica je živnula i to stanje je trajalo 10-ak dana da bi ga jedno jutro našao uginulog na podu kaveza. Odnio sam pticu kod veterinara koji je ustanovio da se radi o kokcidiji pregledom uzorka na elektronskom mikroskopu. Predložio mi je terapiju sa trisulfonom.

    Pet dana za redom sam davao 1,5 gr na litru vode a nakon toga bogenine multivitamine da bi nakon tjedan dana ponovio terapiju ali ovaj put s 1 gr na litru vode pa nakon toga ponovno vitamini.

    Rezultati su fantastični! Ptice su dobro podnijele terapiju uključujući i one tri za koje sam mislio da nemaju baš nekog izgleda da prežive.

    Toplo preporučujem iz razloga što trisulfon možete nabaviti u bilo kojoj veterinarskoj stanici.

    Pozzz

    Sponsored content


    Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu Empty Re: Trisulfon-prasak za peroralnu otopinu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 7:59.