Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    pijesak ili...

    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    pijesak ili... Empty pijesak ili...

    Postaj by trnar ned 15 stu - 12:06

    Sta je najbolje staviti na dnu parilice(volijere).
    Ja stavljam pijesak, ali iako ga mjenjam svakih 4-5 dana smatram da je najbolji izvor kokcidioze, jer kad se izmet pomesa sa zrnama pjeska i kad pile to proguta najlakse je omoguciti razvoj i dobiti kokcidiozu.

    Kako je pijesak veoma bitan i obavezan zbog nacina na koji sve ptice vare hranu pa i kanarinci, dali je moguce ptici ponuditi samo grit u zasebnoj hranilici i hoce li ona nadopuniti potrebe za pjeskom iz grita a dno ostaviti prekriveno samo sa hartijom.
    Neki vec koriste drveni granulat ali toga kod nas nema, a nema ni anti- kokcidioznog pijeska.

    Ima kod nas neki grid spakovan u "pojilice"namenjen je za kanarince i manje papige, sadrzi vitamine i minerale, ali tako mala kolicina kosta oko 1 eur.
    Takodze ima i neki sitniji grid za golubove, isto sa dodatkom vitaminima i mineralima, veterinar kaze moze to kao zamena za pijesak, isto u zasebnu hranilicu.
    Molim hteo bih cuti Vase mislenje.
    Hvala

    PS
    Mozda sam ovu temu trebao smijestiti u odeljak Bolesti i problemi???
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    pijesak ili... Empty Re: pijesak ili...

    Postaj by bocka ned 15 stu - 12:58

    TRNAR, OVA TEMA OKO PODNJAČE U VOLIERU ODAVNO JE OBRA]ENA NA OVOM FORUMU ALI NEMOGU DA JE PRONAĐEM.
    IMAO SAM JA VELIKI PROBLEM SA PJESKOM PA DOŠLO JE DO TOG STADIUMA DA OD BOLESTI SVE PTICE SAM IZGUBIO.
    ZADNJIH 5-6 GODINA ISKLJUČIVO KORISTIM BOROVU PILJEVINU I TO JE ZAKON ZA MENE.
    POSTAVLJAO SAM I FOTOGRAFIJE OD PODNJAČE ALI AKO IH PRONAĐEŠ VIDEČEŠ I PROČITAČEŠ KOJA JE RAZLIKA OD PJESKA I PILJEVINE.

    "PRAŠAJ PATALEC A NE GATALEC"

    POZDRAV BOCKA
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    pijesak ili... Empty Re: pijesak ili...

    Postaj by trnar ned 15 stu - 13:59

    Da,da,

    pronasao sam je

    https://ptice-birds.forumhr.com/brbljaonica-f20/podloga-u-kavezu-volijeri-t148.htm

    molim administratora nek premjesti moj post(ako moze i ako hoce)

    Hvala Bocka, pozdrav Ratko M,

    Sponsored content


    pijesak ili... Empty Re: pijesak ili...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 12:05.