Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
krnjolac
franeperuzovic
MARIN
krele
bocka
lord189
Zvrcko
ikayke
Dean
xyz
ticar
15 posters

    Migracija lugarina, cajzlića

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by lord189 sub 21 vel - 14:47

    pile je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:ma i to nije čudno lugarina ako uhvatiš ujutro možeš odma sa njim ići u lov on je pitoma ptica nije to ništa čudno za njega,a ti se ka baviš njima ili imaš samo jednog


    Moguce ali ne znam zasto se onda ova moja ne smiruje vec tri mjeseca.Vec mi je i zelendur dosta umirio ali cajzla uzas,ne smijem je ni pogledati a da ne pocne letiti po volijeri.


    pa prvi put da to čujem a jesu li bili u maloj ćibi?????????? scratch scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Gost sub 21 vel - 16:15

    Bio je vrlo kratko ali nista znacajno do volijere ali je vrlo mlad,ima tek neki mjesec.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by lord189 sub 21 vel - 16:17

    pa jel to iz uzgoja ili iz polja
    avatar
    Gost
    Gost


    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Gost sub 21 vel - 16:25

    Nije uzgoj nazalost,uhvacena je ali vrlo vjerovatno ako do proljeca ne bude pitomija da ide svome jatu na livadu.Sad mi je zao pustiti jer je jako hladno pa ne bi bilo fer da iz kuce izlazi na ovu hladnocu.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by lord189 sub 21 vel - 16:26

    MA PREMJESTI GA U MALU ĆIBU I ZA DVA MISECA ĆE TI JESTI IZ RUKE
    krele
    krele


    Broj postova : 70
    Location : zadar
    Registration date : 04.04.2009

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by krele pon 13 tra - 2:19

    lugarina je prije bili više zadnjih godina ih ima jako malo skoroništa oko zadra ja iman jednoga i uvik sam drža jednog draga tica iza gardelina meni najbolja
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by lord189 pon 13 tra - 11:29

    "lugarin se masovnije pojavljuje svaku drugu godinu" tako su nama pričali stari grdelinaši
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by MARIN sub 24 lis - 22:32

    Više nikakva pravila ne vrijede.Klima sae definitivno mijenja ,a s njome i ponašanje čitave faune.Kako inače objasniti i ovo sa lugarinima.40 godina već to pratim.Lugarini su uvijek .preko ovog našeg područja prolazili zadnji,a ove godine među prvima su počeli seliti.I to ne di koji nego u popriličnom broju.A nije zazimilo kako treba,pa da ih je potjeralo na put.Stvarno mi nije jasno.Što se to događa.A prave zime makar ovdje kod nas u Dalmaciji skoro pa i nema.Dok sam bio mlađi (prije 25 -30 godina)prvo što se sjetim vezano za želandu je studen.Svaki put bi nas ujutro dočekala slana i temperatura debelo ispod nule.Obavezno se ložila vatra nebi li se ugrijali makar dok sunce ne izađe.A danas jaketa skoro da ti i ne treba,a čim izađe sunce možeš skoro u kratke rukave.Zbog toga mi je još čudnije zbog ove ovako rane,masovnije pojave lugarina.Možda predosječaju neko skoro gadnije zahlađenje ,pa na vrijeme sele ili je pak cijela priroda išla u k.....
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by franeperuzovic pon 26 lis - 16:19

    istina prominilo se puno u zadnjih 25 godina otkad ja pratim želandu.

    ali to nije nista cudno - uvik se minjalo i uvik ce se minjat.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by krnjolac uto 27 lis - 10:43

    kod njih nikad neznaš,ili ga nema ni za lijek,ili ih ima ko salate...a ništa nije lakše uloviti nego njega,padaju ko kruške....
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by lord189 uto 27 lis - 12:01

    krnjolac je napisao/la:kod njih nikad neznaš,ili ga nema ni za lijek,ili ih ima ko salate...a ništa nije lakše uloviti nego njega,padaju ko kruške....

    malo je ko kruške prije ka cila voćarska industrija
    avatar
    Gost
    Gost


    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Gost uto 27 lis - 15:46

    Prosle ih godine nije nista bilo....nesto malo

    Dok ove godine grdelini nisu jos letili lugarini su letili...

    Sad ih u kavi blizu mene ima na izvoz...u jatima se spustaju sa polja iza brda
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Branimir uto 27 lis - 16:06

    Ovaj vikend sam ih prvi puta vidio, čim je malo zahladilo, dotad ih nije bilo!
    avatar
    Gost
    Gost


    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Gost uto 27 lis - 22:58

    kod nas vec dve nedelje ih ima stvarno puno
    avatar
    Gost
    Gost


    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Gost sri 28 lis - 0:30

    Kod nas ovaj prosli tjedan...dosli u jatima...samo oni i lete doduse..grdelina nesto malo...moguce da ce doc kasnije...posto nema leda jos pravoga
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by ticar sri 28 lis - 5:33

    markoxp je napisao/la:Kod nas ovaj prosli tjedan...dosli u jatima...samo oni i lete doduse..grdelina nesto malo...moguce da ce doc kasnije...posto nema leda jos pravoga

    kod nas čudo nigdi grdelina,koda su pobigli u afriku afro .lugarina ima ali samo lete neće se nigdi spustu.faganeli put juga lete u oblacima. affraid
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Branimir sri 28 lis - 13:42

    Ja sam iza kuće bio malo napeo da vidim oče li što skočiti u vabe, ali ništa. Poslije šetam kraj kuće di mi je parking od Hrv. šuma a tamo jato češljugara na jednoj lokvici ispod prikolice, ni 200 metara od kuče!
    Maghellano
    Maghellano


    Broj postova : 48
    Age : 36
    Location : Svedska/Banja Luka
    Registration date : 13.11.2010

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Maghellano pet 19 stu - 20:38

    Ne znam sta vazi vama ali sam vidio ove godine dosta ji po basti na cvijeću i kopanju. Bilo ji je i dosta pored ceste po puhalima i travama, nekoliko sam puta video jata na šljunku. A u zadnja dva mjeseca niti jednog. Moze biti da će ji biti kod vas malo vise sad za koju sedmicu kad prava zima ovdje u sjevernoj evropi započne.
    GLOSTER 021
    GLOSTER 021


    Broj postova : 204
    Location : NOVI SAD
    Registration date : 12.11.2010

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by GLOSTER 021 pet 26 stu - 12:40

    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by many ned 6 stu - 17:36

    meni jedan treba ako netko ima neka hjavi na P.M!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by ticar pon 7 stu - 1:16

    many je napisao/la:meni jedan treba ako netko ima neka hjavi na P.M!

    ja jučer čuo jednoga,već su počeli.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by many pon 7 stu - 13:50

    Ima ih več 2 mj oko bj!

    Sponsored content


    Migracija lugarina, cajzlića - Page 2 Empty Re: Migracija lugarina, cajzlića

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 26 tra - 19:21.