Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+7
bocka
many
franeperuzovic
Branimir
zoran ptice pjevice
Rasko
xyz
11 posters

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by xyz pet 17 srp - 16:37

    Uspješno sam naselio na ženine ruže biljne uši iz prirode:

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Th_P7160018

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Th_P7160021

    One se dobro razvijaju i ruže im pašu, i većinom su bijele i gdje koja zelena uš.

    Čuo sam da ptice ne vole crne uši, a bijele i zelene obožavaju.

    Da li je moguće napraviti "farmu" ušiju, npr. u nekom starom akvariju?

    Ako neko zna više o ušima i njihovim svojstvima (koliko žive, da li lete, da li prezimljavaju žive, itd..), bilo bi dobro da napiše.
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Rasko pet 17 srp - 18:45

    Ja biljne usi skupljam sa koprive, uzmem plasticnu kantu i zadjem po koprivama svaku stabljiku protresem iznad kante i za kratko vreme se skupi podosta lisnih usi koje zatim stavim u staklenu teglu pa u zamrzivac. Tako smrznute dodajem u jajcanu smesu mada se moze i posebno davati a ptice ih rado jedu. Pored lisnih vasi na koprivi se nalazi mnostvo drugih insekata koje ptice isto rado jedu a pored toga skupi se i seme koprive...
    Jedini problem je zarenje koprive ali vremenom se naviknete a kazu da je i zdravo...
    avatar
    Gost
    Gost


    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Gost pet 17 srp - 22:22

    Ušiju bude na listu limuna i na listu od jabuke cesto,i nekad na listu čuvarkuće,al nece usi na bas sve,sta im ima odbojan miris tu ne dolaze

    OOOOO pa di na ruze,kako ce ti doletit pleska,ahahha affraid
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 28 lis - 0:08

    Biljne usi su prava hrana za stiglice. Ja imam srecu da mi komsija ima zivu ogradu koja je pocetkom 6 mjeseca puna crnih usiju. Negdje sam citao da su prirodni antibiotik a osim toga pune su proteina sto je posebno dobro za mlade.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Branimir sri 28 lis - 13:45

    Joj kako če netko naj.. zbog ruža!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by franeperuzovic sri 28 lis - 14:05

    ma šta se zajeb.... sa ženinim ružama. moze popizdit na tvoje tice ako skuzi da si ih namjerno

    stavija. u lito kad su mlaci imas svugdi lisnih ušiju na kile. najvece grozdove ja nalazim na

    glavicama raznih kostriša u mljecnoj zriobi. bude ih doslovno na kile samo malo prosetaj po

    pujankama i nadji misto. ionako na toj ruzi nece bit dovoljno ni blizu za potrebe uzgoja.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by many čet 29 lis - 14:17

    Probaj sa mladim šljivama za zelene i bazgi za crne uši!
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Rasko čet 29 lis - 21:43

    iz mog nekog iskustva crne vasi sa zove (crne usi sa bazge) nisu bas omiljene kod ptica zapravo uopste ih ne jedu, u jednoj mojoj volijeri nalazi se zbun zove koji je letos bio crn od vasi a ni jedna ptica ih nije jela
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by xyz sub 31 lis - 13:02

    Ja sam čuo, da samo zelene i bijele lisne uši treba nuditi tićima.

    Sve druge boje imaju u sebi neke sastojke koji prouzroče loš okus, i tići ih ne vole.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by bocka sub 31 lis - 17:02

    EVO OD MOJE ISKUSTVO, BILJNE CRNE VAŠI NE RADO JEDU ŠTIGLICE A POGOTOVO CAJIZLE KOJI OBIČNO LUDUJU ZA VASI.
    CRNE VAŠI STVARAJU SE NA STARE GRANE I STARO LIŠČE KO ŠTO JE BAGREM I RAZNE BRŠLENJE, MEĐUTIM ZELENE I BELE VAŠI STVARAJU SE I HRANESE NA PUPULJCIMA RUŽA ILI NA ISKLJUČIVO MLADO LIŠČE.
    TO JE TA RAZLIKA U VAŠI PA RECIMO AKO PRITISNETE IZMEĐU PRSTE CRNE VAŠI VIDEČETE DA SU SUVE, DOK ZELENE I BELE VAŠI SU PUNE NEKE ZELENE TEČNOSTI.
    OD PTICA KOJE NAJVIŠE VOLE VAŠI SU ŠTAN CAJIZLA, CAJIZLA I ŠTIGLIC
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 31 lis - 18:15

    jesi li siguran da stiglici ne jedu crne usi???
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by evmolp sub 31 lis - 21:16

    Obicno na pupoljcima kostriza ima dosta biljnih vasi, koje su crne boje, pa moji grdelini ih rado jedu. Kad ih protrljas imaju neku crveno-kafenu boju...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by bocka sub 31 lis - 22:56

    bocka je napisao/la:EVO OD MOJE ISKUSTVO, BILJNE CRNE VAŠI NE RADO JEDU ŠTIGLICE A POGOTOVO CAJIZLE KOJI OBIČNO LUDUJU ZA VASI.

    ZORANE,
    CITIRAO SAM TI REČENICU GDE PIŠE NERADO JEDU A GDE SAM NAPISAO DA ŠTIGLICE NE JEDU CRNE VAŠI ???

    MISLIM DA SI DOBIO ODGOVOR.
    POZDRAV BOCKA lol!
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 15 svi - 18:09

    https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/845/usi.jpg/

    Mladi izdanci Zove,prepuni crnih vasi. Danas je gozba za stiglice...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by lord189 pon 16 svi - 11:06

    zorane jidu gardelini i asfalt akd ih navikneš Smile

    istina tići će se prvo mašit za zelene uši a slabo za crne koje slabije jidu..rasko samo maltletiraš sebe s tin zamrzavanjen ušiju to ti je nepotribno ako moš daji friške jer nevalja uvik sve zamišat pa davat pa ovo pa ono ..kad ih posebno s nečin hraniš to je drugačije a i ticama više prihvatljivo i bolje jer ako pomišaš sad lisne u jajčanu a tice vole samo jajčanu mogu sve ostalo prosipat da bi došla do pokoje uši
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Carduel pon 16 svi - 15:20

    lord189 je napisao/la:zorane jidu gardelini i asfalt akd ih navikneš Smile

    istina tići će se prvo mašit za zelene uši a slabo za crne koje slabije jidu..rasko samo maltletiraš sebe s tin zamrzavanjen ušiju to ti je nepotribno ako moš daji friške jer nevalja uvik sve zamišat pa davat pa ovo pa ono ..kad ih posebno s nečin hraniš to je drugačije a i ticama više prihvatljivo i bolje jer ako pomišaš sad lisne u jajčanu a tice vole samo jajčanu mogu sve ostalo prosipat da bi došla do pokoje uši

    Evo nešto vas čitam, pa se mislim, pa mi ne sjeda nikako u glavu to oko crnih ušiju. Evo na slici su crne uši (u svim nijansama od smeđe do crne) za koje se gubi glava u volijeri tako da te priče oko zelenih i crnih ne stoji. Ptice u prirodi jedu i jedne i druge. Very Happy

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) P4200091_resize

    P.S. Prijatelju Lorde, evo sutra ili prekosutra ću prstenovati mlade pa bi li moga stavit koju sliku? Very Happy

    Pozdrav svima!
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 16 svi - 19:19

    Stvarno ne znam koja je razlika izmedju crnih i zelenih usiju,ali jedno znam da ih moje ptice rado konzumiraju. Samo ih treba forsirati pa ce projesti.Slicna je prica bila i oko crva brasnara,i moje ih ptice ispocetka nisu htjele jesti a sad ih ne mogu nanjeti koliko ih vole!
    Stoga Lordova konstatacija je tacna,samo ih treba navici... Laughing
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by lord189 pet 20 svi - 12:27

    carduelis to je isti vrag kad isprid tebe stave salamu ili pečenog odojka naravno mašit ćeš se za odojka a da nema njega ija bi salamu dakle zelene uši su mlađ i isto tako nisu razvile obrambeni mehanizam pa ih štite mravi ,crne uši su već gorće i tvrđe dakle manje draže ticama..a ako ti njih navikneš jidu one sve već san to i reka
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Carduel pet 20 svi - 12:39

    lord189 je napisao/la:carduelis to je isti vrag kad isprid tebe stave salamu ili pečenog odojka naravno mašit ćeš se za odojka a da nema njega ija bi salamu dakle zelene uši su mlađ i isto tako nisu razvile obrambeni mehanizam pa ih štite mravi ,crne uši su već gorće i tvrđe dakle manje draže ticama..a ako ti njih navikneš jidu one sve već san to i reka

    Slažem se s tobom Lorde, samo što crne uši žive na stričku koji će sazriti za koji dan i omiljena je hrana štiglićima a posebno u ishrani mladih. Na njima obitavaju ove crne uši i prirodna su hrana štiglićima tako da se tu nema šta ptica privikavat. Crne uši koje žive na zovi (stavljao je Zoran sliku) su već druga priča ali naviknu se ptice i na njih. O tome sam govorio cijelo vrijeme.

    Otkud znaš da su crne uši gorče? Sigurno si probao? Very Happy Priznaj da jesi! cheers
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by lord189 pet 20 svi - 12:49

    Carduel je napisao/la:


    Otkud znaš da su crne uši gorče? Sigurno si probao? Very Happy Priznaj da jesi! cheers

    prijatelju pa kakvi si ti to tičar ako nisi proba ono sta daješ svojin ticama Smile
    nemoj kostrišen odranjivat mlade
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Carduel pet 20 svi - 14:53

    lord189 je napisao/la:

    prijatelju pa kakvi si ti to tičar ako nisi proba ono sta daješ svojin ticama Smile
    nemoj kostrišen odranjivat mlade

    Učin se moj lorde!

    De ti meni objasni što nemoj?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 20 svi - 15:23

    Cemu tolika polemika oko crnih ili zelenih usiju? Dobre su i jedne i druge,i na obe idu mravi! Mnogi kazu da se mravi njima hrane sto apsolutno nije tacno. Mrav i biljna us zive u simbiozi.Mrav koristi biljnu us sto je podstakne,kad je pritisne svojim kljestima,ona tada ispusti kap na svoj zadak koju mrav posise.To je jako korisna tecnost kojom se mrav hrani.Otud i naziv medna us(medljika). Svakako jako dobra hrana za nase ptice,odnosno mlade.
    Procitao sam jedan podatak da medna us sadrzi priodna antibiotska svojstva!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by lord189 pet 20 svi - 20:04

    Carduel je napisao/la:

    Učin se moj lorde!

    De ti meni objasni što nemoj?

    kostriš je dobra bilka al šta ćeš kad ga nestane,AKO SE ŽENKA NAUČI samo na kostriš zaborav da će ranit mlade drugin zelenilon
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by lord189 pet 20 svi - 20:05

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Cemu tolika polemika oko crnih ili zelenih usiju? Dobre su i jedne i druge,i na obe idu mravi! Mnogi kazu da se mravi njima hrane sto apsolutno nije tacno. Mrav i biljna us zive u simbiozi.Mrav koristi biljnu us sto je podstakne,kad je pritisne svojim kljestima,ona tada ispusti kap na svoj zadak koju mrav posise.To je jako korisna tecnost kojom se mrav hrani.Otud i naziv medna us(medljika). Svakako jako dobra hrana za nase ptice,odnosno mlade.
    Procitao sam jedan podatak da medna us sadrzi priodna antibiotska svojstva!

    bravo kolega otkrija si nešto...sve van piše na internetu
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by krnjolac pet 20 svi - 20:41

    jel ko probao davati voćne crviće,recimo one koje se sada često nalazi u trešnjama...?

    Sponsored content


    Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune) Empty Re: Biljne uši za mlade grdeline (i druge ptice faune)

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 17:46.