Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
sgobin
tomi.st
refa95
vlado
ticar
Carduel
MARIN
bocka
crv
emar
Dule
Renato.M
komiza
krstokljun
seadriver
baltic
topaz
prco999
Miljenko
dr.nenad86
ssarava1
ikayke
Dean
japirko1
zvrcko sen
krnjolac
ivanu
lord189
kreso
Branimir
PESTI
35 posters

    RIBARSKE PRIČE

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Miljenko uto 17 kol - 6:51

    dr.nenad86 je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:Nenade, ma glavu si odfikario, pa moramo pogadjati koja je riba????

    Do nije "stuka" ????(malo veca, 5 i kvarat kg?, .....hebiga, kad znam ime samo ove (jedine) slatkovodnu ribe) Idea


    Ma nije glava odfikarena, kod mene pokazuje celu sliku....
    Nije stuka, ovo je tolkstolbik, kolkio tezak procenite sami..... A ako pogodite casticu vas pravim cudokm iz Lohnesa, vecim od ovoga...



    Pozdrav cheers

    Pozzz Nenade,

    Molim te, daj nas malo "prosvijetli", oko ove ribice...kao..sto je bila jeska (mamac, kokos?), kako si je ulovio?

    PS: Brat, bratu...37.5 Kg je moja procjena.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krstokljun sri 18 kol - 1:00

    dobro je, Slaven je malo odmorio, inace sam mislio da se nece imati zbog cega ici na more dok se malo riba ne oporavi od ovog genocida Very Happy
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by ssarava1 sri 18 kol - 1:33

    Moj prika, tek sad i treba ići u ribu jer je ušla između otočića,nije više vani - prema otvorenom
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by dr.nenad86 sri 18 kol - 1:57

    Miljenko je napisao/la:
    dr.nenad86 je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:Nenade, ma glavu si odfikario, pa moramo pogadjati koja je riba????

    Do nije "stuka" ????(malo veca, 5 i kvarat kg?, .....hebiga, kad znam ime samo ove (jedine) slatkovodnu ribe) Idea


    Ma nije glava odfikarena, kod mene pokazuje celu sliku....
    Nije stuka, ovo je tolkstolbik, kolkio tezak procenite sami..... A ako pogodite casticu vas pravim cudokm iz Lohnesa, vecim od ovoga...



    Pozdrav cheers

    Pozzz Nenade,

    Molim te, daj nas malo "prosvijetli", oko ove ribice...kao..sto je bila jeska (mamac, kokos?), kako si je ulovio?

    PS: Brat, bratu...37.5 Kg je moja procjena.


    Ovako, mamamc je bio hranilica sa kukuruzom, hipron sam koristio, a udica velicine 1.... Ulovio ej na cekanje, i pole camcem je umarao i na kraju je zavrsila na obali posle 30-tak minuta....
    A sto s etezine tice, toliko, samo jos malko vise.......


    Pozdrav cheers
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krstokljun sri 18 kol - 13:26

    ssarava1 je napisao/la:Moj prika, tek sad i treba ići u ribu jer je ušla između otočića,nije više vani - prema otvorenom

    Nisam ti cestitao, zbunila me kolicina ribe.
    Ja napisao da za clanstvo treba 5 kila a ti obezbijedio najboljem restoranu mjesecnu potrebu.
    Svaka cast, zelim ti i dalje dobar ulov.


    p.s. malo sam ljubomoran da znas.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI sri 18 kol - 15:49

    Nenade , reci nešto o toj ribetini , ne vidja se svaki dan tolika neman a pogotovo da se ulovi na šaku kukuruza.
    Big fishing je u jadranu omiljen sport ,večinom ljudi dubljeg džepa koji mlate tune ,sabljarke , ribetine preko 100 kg .Čitam povremeno o ulovima ogromnih somova ,pogotovo za vrijeme velikih poplava kada riba mjenja stanište pa je jedan ulovio kapitalca u dvorištu svoje kuće .
    Tvoja riba mi je nepoznata jer rječnu ribu slabo poznam , čak mi je nevjerovatno koliko može narasti .
    Svaka čast na ulovu , baš je neman .
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by dr.nenad86 sri 18 kol - 16:05

    PESTI je napisao/la:Nenade , reci nešto o toj ribetini , ne vidja se svaki dan tolika neman a pogotovo da se ulovi na šaku kukuruza.
    Big fishing je u jadranu omiljen sport ,večinom ljudi dubljeg džepa koji mlate tune ,sabljarke , ribetine preko 100 kg .Čitam povremeno o ulovima ogromnih somova ,pogotovo za vrijeme velikih poplava kada riba mjenja stanište pa je jedan ulovio kapitalca u dvorištu svoje kuće .
    Tvoja riba mi je nepoznata jer rječnu ribu slabo poznam , čak mi je nevjerovatno koliko može narasti .
    Svaka čast na ulovu , baš je neman .

    Vrlo rado.....

    Ovo je riba tolstolobik, slatkovodna, kod nas je dosta ima na Dunavu i po jezerima kako sto je ovaj moj uzlov. Inace ona ne uzima nikakve cvrste mamce, ovo je bio sasvim slucajan ulov dok sam cekao sarane, na hraniclicu koja se pravi od kukuruznog brasna i naekoliko zrna kukuruza unutra, na udici kukurz, ona je to uzela vise iz radoznalosti. Ona u principu samo filtrira plankton i time se hrani, ne uzima nista od mamaca, pa je ljudi i ne pecaju toliko, svi ulovi su gotovo slucajni, jer ne znaju na koji nacin, ima nacina ali su manje popularni, grebanjem , grabuljanjem itd...
    Ja sam cuo da su ljudi hvatali toltolobike do 40 kg najvece, i sa svima sa kojima sam pricao a poznaju tu vrstui ribe i razumeju se u ribolov kazu da do 40 kg maksimalno naraste, ova moje je bila 42,3 kg mereno na digitalnoj vagi, ovaj primerak je bio muzijak.... Imam jos jednog ulovljenog primerka ove vrste ( samo sto je bila zenka) ali na savim drgui mamac , dok sam cekao soma, na kedera ili zivu ribicu na udici, mnogo veci primerak od ovoga, ljudi kad sdam ga izvadio iz vode nisu verovali da postiji tako nesto krupno od te vrste, bice i tih slika.........


    Pozdrav cheers
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krnjolac sri 18 kol - 16:11

    bravo,čestitam kolegama na ulovima!imam i ja par slika za pokazat,ali nakon ovog prikazanog ribocida čisto mi neugodno! Laughing
    jutros sam vidio nešto vrlo neobično.šetam rivom(split) oko sedam ujutro i gledam u more preko puta autobusnog kolodvora.više manje svi znaju kakvo je more u splitskoj rivi,tj. da se okupaš vjerovatno bi dobio sepsu.kad ono jutros tako gledam kroz plivajuće smeće,mrtve štakore i naftu i ugledam gavuna kako pluta na leđima poluživ.još ponekad zamahne repom i zatvori škrge.i tako gledam ja njega jedno desetak sekundi,kad ono iz mutne dubine nevjerovatnom brzinom izroni skuša(ili lokarda) od jedno 40 dkg. i proguta ga u trenu!takav prizor sigurno nisam očekivao nasred kontaminirane splitske rive... Exclamation
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic sri 18 kol - 16:44

    cheers
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic sri 18 kol - 17:10

    https://2img.net/r/ihimizer/i/foto1188.jpg/

    Ova moja jede male ribice do 3 kg Very Happy
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Miljenko sri 18 kol - 20:31

    dr.nenad86 je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Nenade , reci nešto o toj ribetini , ne vidja se svaki dan tolika neman a pogotovo da se ulovi na šaku kukuruza.
    Big fishing je u jadranu omiljen sport ,večinom ljudi dubljeg džepa koji mlate tune ,sabljarke , ribetine preko 100 kg .Čitam povremeno o ulovima ogromnih somova ,pogotovo za vrijeme velikih poplava kada riba mjenja stanište pa je jedan ulovio kapitalca u dvorištu svoje kuće .
    Tvoja riba mi je nepoznata jer rječnu ribu slabo poznam , čak mi je nevjerovatno koliko može narasti .
    Svaka čast na ulovu , baš je neman .

    Vrlo rado.....

    Ovo je riba tolstolobik, slatkovodna, kod nas je dosta ima na Dunavu i po jezerima kako sto je ovaj moj uzlov. Inace ona ne uzima nikakve cvrste mamce, ovo je bio sasvim slucajan ulov dok sam cekao sarane, na hraniclicu koja se pravi od kukuruznog brasna i naekoliko zrna kukuruza unutra, na udici kukurz, ona je to uzela vise iz radoznalosti. Ona u principu samo filtrira plankton i time se hrani, ne uzima nista od mamaca, pa je ljudi i ne pecaju toliko, svi ulovi su gotovo slucajni, jer ne znaju na koji nacin, ima nacina ali su manje popularni, grebanjem , grabuljanjem itd...
    Ja sam cuo da su ljudi hvatali toltolobike do 40 kg najvece, i sa svima sa kojima sam pricao a poznaju tu vrstui ribe i razumeju se u ribolov kazu da do 40 kg maksimalno naraste, ova moje je bila 42,3 kg mereno na digitalnoj vagi, ovaj primerak je bio muzijak.... Imam jos jednog ulovljenog primerka ove vrste ( samo sto je bila zenka) ali na savim drgui mamac , dok sam cekao soma, na kedera ili zivu ribicu na udici, mnogo veci primerak od ovoga, ljudi kad sdam ga izvadio iz vode nisu verovali da postiji tako nesto krupno od te vrste, bice i tih slika.........


    Pozdrav cheers

    Nenade, a kokvog je ukusa riba? Koko je najbolje pripremljena?

    Cestitke na svim "ribicama" ulovljenim! cheers

    Krnjolac, Sramota!...ja ne znam di cu se sakriti? Stanem ispod stola..pa open mislim da me vide ovi iz foruma... Embarassed
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by bocka sri 18 kol - 21:32

    Nekoliko puta pokušavam uzeti učešće u ovoj temi ali uvek se otkazujem, danas ukratko ču nešto da predložim.
    Kao predgovor da vam kažem da sam od najmlađih godina išo sa ocem u ribolov ali mi smo bili blinkeraši i lovili smo ribe po rekama i jezerima na terenu makedonije i južne srbije.
    U to vreme ribari su bili smatrani kao največi lažovi što se tiče ulova ribe.
    Zbog toga napravljena je bila jedna žuta zastava i ko je iskazao največu laž on je dobijao tu zastavu u ribolovno društvo a zastava je bila prelazna.
    To me navelo da vam predlošim da svaki ribar može ispričati neki nesvakidašnji doživljaj a pri tome da se te priče rangiraju.
    Čija če priča biti neverovatna pa makar bila i laž da taj ribar dobije prvo mesto na ribarskoj rangl-listi.
    Možda predlog u prvom momentu biče nekome glup ali uveravam vas kada budi ribari pisali svoje neverovatne doživljaje tema če biti jako interesantna i zabavna.

    Pozdrav Bocka
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic čet 19 kol - 10:23

    Jednog lijepog dana izaso sam na Bosnu tu ublizu pored grda da lovim ribu.

    Posto sam vec nekoliko puta zabacivo i primjetio sam kako mi na drugom stapu nesto povuce odma sam kontrirao i osjetio sam da je nesto GOLEMO.

    Vuko sam lijevo desno i na kraju kada sam izvukao to je bio šporet Very Happy

    Pogledam šporet i otvorim rernu kad unutra vruča zeljanica Basketball


    ps Rijeka Bosna je naj toplija rijeka jer je puna stari šporeta Wink
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic čet 19 kol - 10:28

    https://www.youtube.com/watch?v=VdKRVnOOXyI


    Bocka ovaj je naj jaci 100 % nema jace ribarske price Very Happy
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krnjolac čet 19 kol - 10:46

    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by dr.nenad86 čet 19 kol - 13:13

    Miljenko je napisao/la:
    dr.nenad86 je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Nenade , reci nešto o toj ribetini , ne vidja se svaki dan tolika neman a pogotovo da se ulovi na šaku kukuruza.
    Big fishing je u jadranu omiljen sport ,večinom ljudi dubljeg džepa koji mlate tune ,sabljarke , ribetine preko 100 kg .Čitam povremeno o ulovima ogromnih somova ,pogotovo za vrijeme velikih poplava kada riba mjenja stanište pa je jedan ulovio kapitalca u dvorištu svoje kuće .
    Tvoja riba mi je nepoznata jer rječnu ribu slabo poznam , čak mi je nevjerovatno koliko može narasti .
    Svaka čast na ulovu , baš je neman .

    Vrlo rado.....

    Ovo je riba tolstolobik, slatkovodna, kod nas je dosta ima na Dunavu i po jezerima kako sto je ovaj moj uzlov. Inace ona ne uzima nikakve cvrste mamce, ovo je bio sasvim slucajan ulov dok sam cekao sarane, na hraniclicu koja se pravi od kukuruznog brasna i naekoliko zrna kukuruza unutra, na udici kukurz, ona je to uzela vise iz radoznalosti. Ona u principu samo filtrira plankton i time se hrani, ne uzima nista od mamaca, pa je ljudi i ne pecaju toliko, svi ulovi su gotovo slucajni, jer ne znaju na koji nacin, ima nacina ali su manje popularni, grebanjem , grabuljanjem itd...
    Ja sam cuo da su ljudi hvatali toltolobike do 40 kg najvece, i sa svima sa kojima sam pricao a poznaju tu vrstui ribe i razumeju se u ribolov kazu da do 40 kg maksimalno naraste, ova moje je bila 42,3 kg mereno na digitalnoj vagi, ovaj primerak je bio muzijak.... Imam jos jednog ulovljenog primerka ove vrste ( samo sto je bila zenka) ali na savim drgui mamac , dok sam cekao soma, na kedera ili zivu ribicu na udici, mnogo veci primerak od ovoga, ljudi kad sdam ga izvadio iz vode nisu verovali da postiji tako nesto krupno od te vrste, bice i tih slika.........


    Pozdrav cheers

    Nenade, a kokvog je ukusa riba? Koko je najbolje pripremljena?

    Cestitke na svim "ribicama" ulovljenim! cheers

    Krnjolac, Sramota!...ja ne znam di cu se sakriti? Stanem ispod stola..pa open mislim da me vide ovi iz foruma... Embarassed



    Miljenko, ova riba je medju boljim kod slatkovodnih riba po ukusu. Najbolje je pripremiti na dva nacina ili u vatrostalnom pekacu sa puno povrca i belog vina i u rerni i to je pravi specijalitet. Ili da se ova riba izdimi na dimu u pusnici i onda dobijas najbolji ukus koji moze imati.......

    Pozdrav cheers
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by bocka čet 19 kol - 15:45

    Kao za početak odlično je počelo.
    Evo jednog doživljaja koji mi je ispričao jedan moj prijatelj, "znači iz druge ruke" pa sledi:
    Kada je drug Tito bio u poseti Kube, Fidel Kastro hteo ga ugostiti sa nečim ali trebalo je Tito biti oduševljen.
    Raspitao se Kastro koji je omiljen hobi drugu Titu pa između puno hobija jedan od njih je bio i ribolov.
    Kada je došlo vreme da se oba dve državne delegacije malo relaksiraju, Kastro je predložio da odu malo na ribolov.
    Svi ribari pristigli su na određeno mesto za lov i bili raspoređeni pored obale mora(okean).
    Svi su dobili najsovremeniju opremu za pecanje normalno i mamce.
    Kako je počelo sa bacanjem udica u moru jedino je drug Tito uspevao izvuči ribu na kopno.
    Da bude uspeh što veči ribe su bile sve kapitalci koje se retko mogu uloviti.
    Potrajalo to određeno vreme a niko od ostalih nije uspeo uloviti nijednu ribu.
    Kastro oduševljen prišao ka Tita i rekao mu da posle nekoliko ulovljenih riba da prekinu ribolov kako ostali ne bi slučajno ulovili neku ribu.
    Fešta je bila uspešna a raspoloženje izvanredno, međutim jedan od naših ribolovaca bio je član od obezbeđenja pa nakon lova rešio je čovek da se malo okupa u more.
    Ušao je on tako plivajuči u more i u jednom momentu prepao se kada je video kako po dnu mora se pokreču neke crne siluete.
    Kada je malo zaronio video je kako dva ronioca sa košarom puna s ribama leže na dnu mora.
    Odmah je shvatio o čemu se radi, izašao vani i nikome nije hteo da kaže šta je video.
    Ljudi (gnjurci) su zakačivali na udicu ribe jedino drugom Titu.
    Titov obaveštajac dugo vremena nije hteo ispričati odnosno obavestiti druga Tita šta mu je namestio Kastro jer se i sam bojao da ga Tito ne učutka.
    Ako je ovo istina verujte ako neverujete niko vam neče zameriti.

    Pozdrav Bocka
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by MARIN čet 19 kol - 15:50

    bocka je napisao/la:Kao za početak odlično je počelo.
    Evo jednog doživljaja koji mi je ispričao jedan moj prijatelj, "znači iz druge ruke" pa sledi:
    Kada je drug Tito bio u poseti Kube, Fidel Kastro hteo ga ugostiti sa nečim ali trebalo je Tito biti oduševljen.
    Raspitao se Kastro koji je omiljen hobi drugu Titu pa između puno hobija jedan od njih je bio i ribolov.
    Kada je došlo vreme da se oba dve državne delegacije malo relaksiraju, Kastro je predložio da odu malo na ribolov.
    Svi ribari pristigli su na određeno mesto za lov i bili raspoređeni pored obale mora(okean).
    Svi su dobili najsovremeniju opremu za pecanje normalno i mamce.
    Kako je počelo sa bacanjem udica u moru jedino je drug Tito uspevao izvuči ribu na kopno.
    Da bude uspeh što veči ribe su bile sve kapitalci koje se retko mogu uloviti.
    Potrajalo to određeno vreme a niko od ostalih nije uspeo uloviti nijednu ribu.
    Kastro oduševljen prišao ka Tita i rekao mu da posle nekoliko ulovljenih riba da prekinu ribolov kako ostali ne bi slučajno ulovili neku ribu.
    Fešta je bila uspešna a raspoloženje izvanredno, međutim jedan od naših ribolovaca bio je član od obezbeđenja pa nakon lova rešio je čovek da se malo okupa u more.
    Ušao je on tako plivajuči u more i u jednom momentu prepao se kada je video kako po dnu mora se pokreču neke crne siluete.
    Kada je malo zaronio video je kako dva ronioca sa košarom puna s ribama leže na dnu mora.
    Odmah je shvatio o čemu se radi, izašao vani i nikome nije hteo da kaže šta je video.
    Ljudi (gnjurci) su zakačivali na udicu ribe jedino drugom Titu.
    Titov obaveštajac dugo vremena nije hteo ispričati odnosno obavestiti druga Tita šta mu je namestio Kastro jer se i sam bojao da ga Tito ne učutka.
    Ako je ovo istina verujte ako neverujete niko vam neče zameriti.

    Bocka ima slična priča sa medvjedom.

    Pozdrav Bocka
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Carduel čet 19 kol - 16:02

    MARIN je napisao/la:
    bocka je napisao/la:Kao za početak odlično je počelo.
    Evo jednog doživljaja koji mi je ispričao jedan moj prijatelj, "znači iz druge ruke" pa sledi:
    Kada je drug Tito bio u poseti Kube, Fidel Kastro hteo ga ugostiti sa nečim ali trebalo je Tito biti oduševljen.
    Raspitao se Kastro koji je omiljen hobi drugu Titu pa između puno hobija jedan od njih je bio i ribolov.
    Kada je došlo vreme da se oba dve državne delegacije malo relaksiraju, Kastro je predložio da odu malo na ribolov.
    Svi ribari pristigli su na određeno mesto za lov i bili raspoređeni pored obale mora(okean).
    Svi su dobili najsovremeniju opremu za pecanje normalno i mamce.
    Kako je počelo sa bacanjem udica u moru jedino je drug Tito uspevao izvuči ribu na kopno.
    Da bude uspeh što veči ribe su bile sve kapitalci koje se retko mogu uloviti.
    Potrajalo to određeno vreme a niko od ostalih nije uspeo uloviti nijednu ribu.
    Kastro oduševljen prišao ka Tita i rekao mu da posle nekoliko ulovljenih riba da prekinu ribolov kako ostali ne bi slučajno ulovili neku ribu.
    Fešta je bila uspešna a raspoloženje izvanredno, međutim jedan od naših ribolovaca bio je član od obezbeđenja pa nakon lova rešio je čovek da se malo okupa u more.
    Ušao je on tako plivajuči u more i u jednom momentu prepao se kada je video kako po dnu mora se pokreču neke crne siluete.
    Kada je malo zaronio video je kako dva ronioca sa košarom puna s ribama leže na dnu mora.
    Odmah je shvatio o čemu se radi, izašao vani i nikome nije hteo da kaže šta je video.
    Ljudi (gnjurci) su zakačivali na udicu ribe jedino drugom Titu.
    Titov obaveštajac dugo vremena nije hteo ispričati odnosno obavestiti druga Tita šta mu je namestio Kastro jer se i sam bojao da ga Tito ne učutka.
    Ako je ovo istina verujte ako neverujete niko vam neče zameriti.

    Bocka ima slična priča sa medvjedom.

    Pozdrav Bocka

    Kako je Branimir Štulić ovo lijepo opisao u svojoj pjesmi Kad fazani lete.

    Što se događa kad mrtvi fazani lete iznad naših glava
    Kad mrtvi fazani lete, a ni jedan ne pada!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic čet 19 kol - 16:45

    Dok neko ne stavi neku pricu evo jedna zagonetka Wink

    Zasto ribar dok lovi ribe okrene obali guzicu ?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic čet 19 kol - 17:10

    Jednog lijepog jutra odlucim ti ja da krenem u ribolov ali nisam imao neke dobre mamace pa krenem na jednu rijeku da naberem zabica i larvi .
    Posto je rijeka dosta zagadjena nisam nasao niti jedne zabe a kamoli larve i dok sam lutao i trazio gle cuda ugledam neku ribicu u toj zagajdenoj rijeci.
    Odmah sam rasklopio svoj stap i zabacio ribica je za par sekundi bila na udici. Pogledao sam je malo bolje to je bila zlatna ribica . Njezno sam je skinuo sa udice a zlatna ribica ce ti meni ko iz topa ne vracaj me u ovu rijeku ispunicuti 100-tinu zelja .

    A ja ko ribar daj mi zlatna ribice 50 larvi i 50 zabica i tako ti ja ponesem ribicu u drugu rijeku i pustim je da i dalje ispunjava zelje
    scratch


    ps .Taj dan nisam nista uhvatio valjda je bio pritisak djaba mi dobri mamci a mogao sam odma da pozelim 100 riba da se ne mucim.
    lol!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by ticar pet 20 kol - 5:18

    vic

    stoji mujo u rijeci do pasa,štap u ruci i cigla na glavi,
    prolazi jedna cura i pita ga što će ti cigla na glavi dok pecaš a on njoj daj mi p.. pa ću ti reči.
    ona ode ali neda njoj vrag mira i vrati se,da mu pi... i kaže aj mi sad reci.
    evo ovako cjeli dam pecam i nisam upecao ni jednu ribu a ti si treća koja se upecala na ciglu. RIBARSKE PRIČE - Page 11 Icon_lol
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by baltic sub 21 kol - 14:26

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Renato.M ned 22 kol - 22:48

    Neki su me pitali kakav je to ribolov SURFCASTING ? Najbolje ovako odgovoriti. Pozdrav.



    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Renato.M ned 22 kol - 22:58

    Ribiči Dalmatinci ili Crnogorci ima li kod vas u moru ili još bolje u ulovu šarga-faraona? Kod nas u Istri ga nema a to je predivna riba koja naraste i do više kila.

    Sponsored content


    RIBARSKE PRIČE - Page 11 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon 6 svi - 17:56.