Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+6
lord189
PESTI
Dalibor
saso78
Dean
malinois
10 posters

    POSJET SPLITU- dva grdelina

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by malinois ned 26 tra - 10:56

    Pozzz
    Evo da nastavim tradiciju skitaranja.Jucer sam bija u malom posjetu Splitu.Evo malo cu pocastit ljubitelje grdelina sa ne bas kvalitetnim fotkama.Zao mi je sto bas nemam iskustvo a i znanje napravit idealne slike ovih lipih ptica.
    Vlasnik ptica je moj veliki prijatelj Dusko Erceg Madarac na nasem forumu poznat kao dva grdelina.Inace Dusko je i vlasnik onih lipih tetovaza(pogledajte TATTO u brbljaonici)
    p.s. pokusajte ga bar vi isprovocirat pa pocne ucestvovat u raspravama Very Happy

    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic024.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic028.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic029.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic027.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic030.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic034.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic035.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic036.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic038.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic040.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic041.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic042.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic043.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic044.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic047.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic048.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic049.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic050.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic051.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic058.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic060.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic066.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic067.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic068.th
    Dusko se bavi uzgojem grdelina(majori normal,satine ,eumo) ima bjelogrlih grdelina.
    Sem grdelina uzgaja verdune,gimple,kanarine lipokrome bjele zute,crvenooke.Kanarine stasa fife,glostere.O njima nekom drugom prilikom.



    Imamo i nagradno pitanje:koji je ovaj kanarinac stasa?
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic017.th
    zasto stasa?pa slika govori vise od tisucu rijeci Very Happy
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic018.th


    Zadnja promjena: malinois; ned 26 tra - 11:28; ukupno mijenjano 1 put.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by Dean ned 26 tra - 11:13

    fine slike (a bogami i grdelini Smile nadamo se da ce se dva grdelina uključit u rasprave...

    Aco ubije me ovako otvarati slike...ajde na temu mozaici sad sam objasnio kako ....prije nego moderatori izbrisu jer je totalno offtopic Smile

    e da ti je ovo čudo od stasa jelo grašak imalo bi i drukčiji stas lol!

    svaka čast na slikama Smile

    ti nam ga dodješ kao koleđicom medju ptičare SmileSmile
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by saso78 ned 26 tra - 11:39

    Dva grdelina ja te pitam pa molim te odgovori.
    Posto imas vise mutacije grdelina jesi ikad dobio potpuno bjeli grdelin od dva bjelogrla kao sto su te na slici?
    Tako govori teorija genetike ali kakva je praksa?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by malinois ned 26 tra - 11:43

    Tako govori teorija genetike ali kakva je praksa?


    ????????

    premjesti ovu tvrdnju u genetiku pa da malo raspravimo o tome.Zanimljiva tema
    Dalibor
    Dalibor


    Broj postova : 115
    Age : 50
    Location : Melbourne
    Registration date : 10.04.2009

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by Dalibor ned 26 tra - 15:37

    Mislim da je ovo izuzetna tema za raspravu ali nisam mogao da sacekam da se prebaci vec zelim da odgovorim sa mojim saznanjem ovdje u Aus a takodje molim da se i ovo moje prebaci na odgovarajuce mijesto kao sto je pomenu Malinois.
    Naime u Melburnu postoji covijek po imenu Mario inace porijeklom sa Malte koji ima veliku odgajivacnicu ptica Faune evrope i svake godine hvata preko 4.000 gardelina za distribuciju po Zoo-shopovima Australije. Takodje izmedju ostalog cuva i razmnozava bijelobrade gardeline kao i sarene gardeline koji su skoro 2/3 bijeli po tijelu sa teznjom da odgoji potpuno bijele ptice. Naravno posto ta mala kolonija sarenih ptica potice od malog broja predaka uhvacenih u prirodi vrlo cesto za osvijezenje same linije koristi bijelobrade primjerke koje pari sa sarenim gardelinima (koji kao sto sam napomenuo imaju velike zone bijelog perja po sebi) i po njegovim tvrdnjama ta kombinacija mu ne donosi pozitivne rezultate vec veliki korak unazad i uglavnom dobija ptice koje nemaju vise toliko bijelih zona kao njihov sareni roditelja.
    Pozdrav
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by malinois ned 26 tra - 16:20

    evo sad sam malo pregledao forum ima tema
    mutacija grdelina,parcijalni albinizam i bjelogrli grdelini
    avatar
    Gost
    Gost


    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by Gost ned 26 tra - 16:24

    Imamo i nagradno pitanje:koji je ovaj kanarinac stasa?

    meni lići na bordera.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by PESTI ned 26 tra - 16:55

    Duško imaš lipe grdeline........a onaj kanarinac stasa najbolju spizu.......ha ha
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by lord189 ned 26 tra - 19:51

    nego onoga tija san samo pohvalit kanarinca stasa sto nan je rdija sjenu na onom vručem suncu a je spasija nas je haha
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by Branimir ned 26 tra - 21:41

    Super slike kolega, a ovaj kanarinac je čudo, taj treba samo na zeleno Twisted Evil , nema ga zemlja stvarno je lik! Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by kreso ned 26 tra - 23:26

    bravo momci svaka cast tako se festaje cheers
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by ticar pon 27 tra - 4:43

    Dalibor je napisao/la:Mislim da je ovo izuzetna tema za raspravu ali nisam mogao da sacekam da se prebaci vec zelim da odgovorim sa mojim saznanjem ovdje u Aus a takodje molim da se i ovo moje prebaci na odgovarajuce mijesto kao sto je pomenu Malinois.
    Naime u Melburnu postoji covijek po imenu Mario inace porijeklom sa Malte koji ima veliku odgajivacnicu ptica Faune evrope i svake godine hvata preko 4.000 gardelina za distribuciju po Zoo-shopovima Australije. Takodje izmedju ostalog cuva i razmnozava bijelobrade gardeline kao i sarene gardeline koji su skoro 2/3 bijeli po tijelu sa teznjom da odgoji potpuno bijele ptice. Naravno posto ta mala kolonija sarenih ptica potice od malog broja predaka uhvacenih u prirodi vrlo cesto za osvijezenje same linije koristi bijelobrade primjerke koje pari sa sarenim gardelinima (koji kao sto sam napomenuo imaju velike zone bijelog perja po sebi) i po njegovim tvrdnjama ta kombinacija mu ne donosi pozitivne rezultate vec veliki korak unazad i uglavnom dobija ptice koje nemaju vise toliko bijelih zona kao njihov sareni roditelja.
    Pozdrav

    pa što mario nije iz njemačke,

    evo link

    http://www.marios-stieglitze.de/
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by zvrcko sen pon 27 tra - 15:57

    ticar je napisao/la:
    Dalibor je napisao/la:Mislim da je ovo izuzetna tema za raspravu ali nisam mogao da sacekam da se prebaci vec zelim da odgovorim sa mojim saznanjem ovdje u Aus a takodje molim da se i ovo moje prebaci na odgovarajuce mijesto kao sto je pomenu Malinois.
    Naime u Melburnu postoji covijek po imenu Mario inace porijeklom sa Malte koji ima veliku odgajivacnicu ptica Faune evrope i svake godine hvata preko 4.000 gardelina za distribuciju po Zoo-shopovima Australije. Takodje izmedju ostalog cuva i razmnozava bijelobrade gardeline kao i sarene gardeline koji su skoro 2/3 bijeli po tijelu sa teznjom da odgoji potpuno bijele ptice. Naravno posto ta mala kolonija sarenih ptica potice od malog broja predaka uhvacenih u prirodi vrlo cesto za osvijezenje same linije koristi bijelobrade primjerke koje pari sa sarenim gardelinima (koji kao sto sam napomenuo imaju velike zone bijelog perja po sebi) i po njegovim tvrdnjama ta kombinacija mu ne donosi pozitivne rezultate vec veliki korak unazad i uglavnom dobija ptice koje nemaju vise toliko bijelih zona kao njihov sareni roditelja.
    Pozdrav

    pa što mario nije iz njemačke,

    evo link

    http://www.marios-stieglitze.de/


    pa nije valjda jedan mario na sijetu
    avatar
    Gost
    Gost


    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty UHHH

    Postaj by Gost uto 22 ruj - 19:34

    malinois je napisao/la:Pozzz
    Evo da nastavim tradiciju skitaranja.Jucer sam bija u malom posjetu Splitu.Evo malo cu pocastit ljubitelje grdelina sa ne bas kvalitetnim fotkama.Zao mi je sto bas nemam iskustvo a i znanje napravit idealne slike ovih lipih ptica.
    Vlasnik ptica je moj veliki prijatelj Dusko Erceg Madarac na nasem forumu poznat kao dva grdelina.Inace Dusko je i vlasnik onih lipih tetovaza(pogledajte TATTO u brbljaonici)
    p.s. pokusajte ga bar vi isprovocirat pa pocne ucestvovat u raspravama Very Happy

    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic024.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic028.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic029.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic027.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic030.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic034.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic035.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic036.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic038.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic040.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic041.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic042.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic043.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic044.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic047.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic048.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic049.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic050.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic051.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic058.th
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic060.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic066.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic067.thPOSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic068.th
    Dusko se bavi uzgojem grdelina(majori normal,satine ,eumo) ima bjelogrlih grdelina.
    Sem grdelina uzgaja verdune,gimple,kanarine lipokrome bjele zute,crvenooke.Kanarine stasa fife,glostere.O njima nekom drugom prilikom.



    Imamo i nagradno pitanje:koji je ovaj kanarinac stasa?
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic017.th
    zasto stasa?pa slika govori vise od tisucu rijeci Very Happy
    POSJET SPLITU- dva grdelina Picturevasic018.th







    Svaka čast uzgajivaču na uzgoju ovih lipih tica...a moga bi se i on sam potrudit prenzentirat svoje tice .... doć će ga volja pritisci su sa svih strana Very Happy cheers


    ovaj kanarinac stasa još nije priznat od svijetske organizacije ali kad ga uvrste odmah ću ga nabavit po svaku cijenu jer to je jedinstven primjerak.. lol!

    Sponsored content


    POSJET SPLITU- dva grdelina Empty Re: POSJET SPLITU- dva grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 21:34.