Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+41
SasaBL
baki302000
vlado
zoran ptice pjevice
Boban NA
crv
CUBA
loker
refa95
malinois
Ranko Labovic
opalnaissus
ERVINO
ssarava1
krnjolac
sestoperac
many
lokaRIn
Miljenko
alann
krepat ma ne molat
carduelismo
Dax BG
dragec
PESTI
kreso
ikayke
zvrcko sen
Zvrcko
seadriver
vansal
lord189
saso78
Rasko
Branimir
Fago
Dean
Lazar
xyz
ticar
DjordjeVet
45 posters

    kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Dean čet 23 lis - 23:26

    he he stoji sve što si rekao ali imaš recimo bastardu od fanganela ljepu ko slika sve na svom mjestu i isto tako bastardu od frzelina koja pobjedjuje...

    ocijena 88 je po meni najgluplja ocjena, pogotovo ako su u ocijenskoj listi dane sve srednje vrijednosti (neznam dali poznaješ princip ocijenjivanja ako poznaješ možemo na novu temu o tome
    )...

    Ne znam koi je to iskusni i cijenjeni sudac rekao da to nije bastarda Very Happy daj ga imenom i prezimenom na PM da ne bude sad bas bezobrazno Very Happy

    Ah pa misliš ti osvojiti nagradu ali si malo neiskusam pa neznaš kako stvari stoje Very Happy
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago pet 24 lis - 0:56

    Dean je napisao/la:....Ah pa misliš ti osvojiti nagradu ali si malo neiskusam pa neznaš kako stvari stoje Very Happy

    A ne Deane, ma nije meni do nagrade Embarassed
    Ovo sa baštardima s vrzolinom znam iz osobnog iskustva. Imao sam priliku izlagati krasne primjerke sa žutom opal ženkom... Ali ne da osvojim nagradu nego tako, imao vrzolina u nagonu... Tamo sam vidio, a bilo je Drzavno prije 5-6 godina, mnogo lošije tiće sa istim bodovima - u istoj grupi.
    Onako, subjektivno, nema tog baštarda s vrzolinom koji bi pobijedio ma i imalo prosječnog bastarda sa staglinom... Kažem samo da je glupo uspoređivati različite baštarde Exclamation Exclamation Exclamation
    Isto kao što je glupo uspoređivat mužjake i ženke mozaika (pogotovo melaninske) Exclamation Exclamation Exclamation
    'The' sudac nije ništa krvio rekao (samo je iznio gore objašnjeno) i formulirao odgovor da jednostavno ljudi, pa i suci, manje cijene baštarde s vrzolinom... obrazloživši to kao nije 'pravi' bastard.
    Ime suca ću ti reci kad se sretnemo. Ako ne znas tko sam, Embarassed se... Very Happy Very Happy Very Happy

    P.S. Ajmo sad iz početka:
    Po čemu Carduelis carduelis x Carduelis major nije baštard, a Serinus serinus x Serinus canaria je Question Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Dean pet 24 lis - 10:21

    e samo da se unese u zapisnik da ono gore nije bilo direktno tebi upuceno... Very Happy nego popcenito Very Happy

    sve si točno rekao i nemam se šta buniti...

    A sad sam ti pogledao profil, pa znam ko si Very Happy Very Happy Very Happy pijemo kavu u Udinama ? Cool

    e a za ovo zadnje je isto pitanje na mjestu ali upuceno na krivu adresu Very Happy

    i nisam znao da držiš fanganele...
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago pet 24 lis - 18:09

    Može kafe, ali u R.E., jer u Udine ne idem.
    E da, faganjeli su moja opsesija jos od djetinjstva, kad ih je bilo teško održat za sljedeću sezonu... Baštard s faganjelom je tih 80tih u Gradu bio vrhunac. Ljubav prema toj predivnoj ptici usadio mi je pok. Nino Cvijetković - veliki uzajivač i čovjek prije svega!
    avatar
    Gost
    Gost


    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Gost pet 24 lis - 19:11

    Pokoj mu duši,stvarno je bio pravo čeljade.Više je volio najgorega faganjela,nego najboljega staglina.Neznm jeli se ti sječaš onih njegovih baštarada od vrzolina s lizardom.To su bili tići da ti mozak stane.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago pet 24 lis - 20:55

    BOŠKO je napisao/la:Pokoj mu duši,stvarno je bio pravo čeljade.Više je volio najgorega faganjela,nego najboljega staglina.Neznm jeli se ti sječaš onih njegovih baštarada od vrzolina s lizardom.To su bili tići da ti mozak stane.

    E da, to su bili tići!
    Stvarno je pok. Nino bio maher u razumijevanju tića. Visio sam kod njega barem 2 x tjedno - cijele godine. Imao je jednog vrzolina koji je samo dolazio iz prirode u rikjamicu da se najede... Darovao mi je prvi par crvenih kanarina od kojih sam imao mlade.
    A što se tiće faganjela, bio je u njih zaljubljen i tu je ljubav prenio meni. Jedne godine je stavio 8 faganjela u baštardiranje s kanarinkama. Kakav entuzijazam u doba kad se nije znalo o ESB-u a ni ostalim ludim preparatima i kada je održavanje faganjela na životu bio kao neki ludi san.
    I dan-danas ga smatram svojim mentorom i to ne samo u tičarskom svijetu. Pokoj mu duši.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Branimir pet 24 lis - 21:11

    Takvih se ljudi uvijek treba sjetiti, jer to što su oni radili bila je prava ljubav prema pticama. Ne kažem da toga nema i danas ali mi se čini da je danas sve nekako isforsirano,čast iznimkama.Izgleda da se danas ide samo na zaradu, ali ima nas koji i danas živimo taj "ludi san"
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by DjordjeVet čet 30 lis - 0:22

    stiglic x vrzelinka....
    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Verzellinoxcardellino004
    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Verzellinoxcardellino005
    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Verzellinoxcardellino007
    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Verzellinoxcardellino009
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by DjordjeVet čet 30 lis - 0:25

    stiglic x lugarin...
    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 LUGANOXJILGUERA1
    stiglic x carduelis flamea
    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Sjevernicajzlxstiglic
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago čet 30 lis - 0:28

    Krasni tići Djorde!
    Hvala što si ih stavio na forum i podijelio s nama.
    Jeli to tvoj uzgoj?
    Pozdrav
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Branimir čet 30 lis - 17:28

    Stvarno svaka čast!
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by DjordjeVet pet 31 lis - 0:19

    Fago je napisao/la:Krasni tići Djorde!
    Hvala što si ih stavio na forum i podijelio s nama.
    Jeli to tvoj uzgoj?
    Pozdrav
    nazalost, nisu moji...slike su sa interneta...bila je neka prica o bastardima na chatu,pa sam okacio da se vide...
    a mozda jednog dana bude i neki od ovakvih iz mog uzgoja...nadam se da hoce...
    avatar
    Gost
    Gost


    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Gost uto 4 stu - 22:49

    Evo meni se faganel i grdelinusa zaljubili pa sam ih malo stvio u parilicu da cisto vidim,faganel i grdelinusa stalno su jedan uz drugoga i ljube se kljunovima,to sam primjetio kad je faganel stajao u volijeri uza nju,pa mi se cini da bi moglo drugu godinu biti nesto od njih,sta vi mislite?! Smile
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by xyz sri 5 stu - 13:03

    Marko ako ti to uspije, bit ćeš sretnik nad sretnicima.

    Đorđe, hvala na prekrasnim slikama!

    Tako me iznenadila ljepota križanca češljugar x žutarica.. cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Gost sri 5 stu - 13:43

    Nadam se,pa ako su skupa mora tu nesto biti samo je pitanje oceli jaja bit plodna.

    Sta mislite kada bi ima ja trebao stavit gnjezdo,i mislim kako i sa grdelinima da malo oko parilice omotam borovih grana.

    I jos bi pokusao nabaviti jednu lugarinusu,pa bi tako ove godine imao par lugarin x lugarinusa i faganel x grdelinusa,i to bi mi bilo dosta za ovu godinu!

    Nije ma bas sve jasno jer mi sefaganel po faci cini skroz "sramezljiv",ali se ponekad oslobodi kad skupa jedu iz hranilice!

    Mislim da ce tu biti necega,ali samo da bude plodno pa da bude pjevaca! Very Happy
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by xyz sri 5 stu - 15:25

    Lugarini (cajzlići) su stvarno mirne ptice, i ne bi to trebao biti problem.

    A za baštardu faganel x grdelinka, savjetovao bi ti da ih makneš negdje sa strane, da grdelinka nikad ne čuje i ne vidi grdelina.

    Faganeli jesu sramežljive tice, oni su najteži za bilo šta, ali zato zlata vrijedi kad nešto uspiješ s njima Wink
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by ticar sri 5 stu - 17:45

    ti trebaš uzeti ta jaja ako ih bude i staviti pod kanarinku,jer teško da će odležati i odhraniti
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by xyz sri 5 stu - 18:33

    Tićar mudro kaže.

    A to za održat faganela u životu, dosta ljudi govori da faganeli malo žive, da uginu, da su osjetljivi, itd., eto sad je gore iznad slika i Fago to napomenuo.

    Međutim, ja uvjek imam bar jednog faganela, nikad mi se ta tica nije ni napuhala, ni bila bolesna, ni kratko živila. Pa sigurno sam ima kroz 3-4 godine bar 20-tak faganela..

    Naprotiv, pravi su primjer izdržljive ptice, pune snage i divljine, a u proljeće se umiri i prekrasno pjeva.

    Ne znam zašto takva mišljenja da su osjetljivi i kratko žive..

    pa prije bi mi mladi grdelini oboljevali u vrijeme mode, ako ih uhvati propuh, a faganeli ne..
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago sri 5 stu - 19:47

    Drazene,
    drago mi je da imaš dobra iskustva s faganjelima!
    Ali moram te podsjetiti na par stvari...
    1. Održavati faganjela na životu je bio problem prije nekih 20tak godina.
    2. Uspješno pariti faganjele je dan danas problem (i to ne samo kod nas).
    3. Činjenica je da je to najnemirnija ptica od zebovki, pa i sam hrvatski naziv juričica dovoljno govori o tome.
    4. Tvoj račun: 3-4godine, 20 faganjela, čisto statistički daje da ti faganjel u prosjeku živio 2 mjeseca!
    5. Pogledaj samo koliko se faganjela izlaže na našim i stranim izložbama i u kakvoj su formi.
    Nadam se da sam naveo tih par stvari i ponukao te da razmisliš!
    Pozdrav
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by xyz sri 5 stu - 22:17

    Evo smo malo o faganelima okrenili temu, ali da me ne shvatiš krivo; ni jedan meni faganel nije uginio od starosti ni ikako.

    Ja sam ti živa promenada tića, uvjek nešto trampim, kombiniram, bude mi ptice žao ako je divlja pa je pustim, ukratko teško koji kod mene ostane godinu dana.

    Pogotovo ako mi ne uspije parenje, te tice odmah idu ća.
    Bilo koji, ne samo faganel.

    Radim na tome da se stabiliziram, al nisam još uspija, stalno bi nešto novo, pa mi na kraju bude žao za starim tićima.

    Cool

    Bit će bolje Wink
    avatar
    Gost
    Gost


    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Gost sri 5 stu - 22:24

    E ti si kao je,uvijek mi malo prostora,ptica,hrane,novca i svega,ali to ce se sve stabilizirati,P.S molim boga da bude tako!
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago sri 5 stu - 22:48

    Ma bit će to ok Exclamation
    Very Happy
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by DjordjeVet sub 15 stu - 1:05

    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Fago sub 15 stu - 1:19

    Ove me slike podsjećaju na UK.
    Maheri su pravi ti otočani - šteta što se ne pojavljuju po Europi...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Dean sub 15 stu - 1:24

    ali imaju gadne gajbe Very Happy

    Sponsored content


    kakve ste sve bastarde vidjeli? - Page 2 Empty Re: kakve ste sve bastarde vidjeli?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 5:35.