Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by Tomislav sub 22 lip - 20:58

    Znači kanarinka mi se u zadnje vrijeme čudno ponaša. Drži glavu u perju,nije živahna poput kanarinca i izmet joj je vodenkast pale
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by ticar sub 22 lip - 23:43

    Tomislav je napisao/la:Znači kanarinka mi se u zadnje vrijeme čudno ponaša. Drži glavu u perju,nije živahna poput kanarinca i izmet joj je vodenkast pale

    kokcidioza,najvjerovatnije kasno za lječenje,probaj nabaviti baycox.
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by Tomislav ned 23 lip - 17:57

    Probati ću,normalno jede sve normalno samo se čudno ponaša bouncebouncebounce
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 23 lip - 23:19

    Zdravo. Dali je ptica tako reci non-stop na hranilici, ima li ispupacnu prsnu kost ?  Kod napada parazita kokcidije ptica jako
    brzo gubi hranljive sastojke i zbog toga mora jesti svo vrijeme. Slazem se sa ticarom oko tretiranja Baykoxom 2,5 %. On ide
    u dozi 1ml na 1 l vode, svaki dan novi pripravak. Ali ako je vec kasno Baykox ne bi mogao pomoci bas puno. Trebao bi ti
    neki preprat iz grupe sulfonamida ( Neosulfox, Sulfadimidin 16 NA ...). Nadam se da ce se ptica izvuci.
    Pozdrav iz Makedonije
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by Tomislav pon 24 lip - 0:56

    Pa primjetio sam da je dosta cesto na hranilici,a prsnu kost cu slikati sutra bouncebounce
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by Vasko-MK pon 24 lip - 22:29

    Ok prijatelju, ali u medjuvremenu potrudi se da nadjes Baykox. Ako je u pitanju kokcidioza
    ona napreduje brzo. Ako ti je kanarinka u letjelici, preporucio bih ti da je izolujes u kavezu
    kako ne bi imala kontakt sa ostalim pticama.
    Pozdrav
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by veseljko sub 17 kol - 9:52

    kanarinac je ovogodsnji (21.2.2013) i zadnja dva dana ima spustena krila i kao na snimci (1:18sek)
    kao da pokusava nesto izbacit iz perja. jel zna netko o cemu se radi ? u perju nemam nikakve
    nametnike (bar koliko se moze vidjet s okom), jucer sam preckice mjenjao i na njima nis nisam
    nasao, žut mu je trbuh, prije tjedan dana su svi tretirani s front line combom, ostali kanarinci koji
    su s njime u letarki se normalno ponasaju..

    https://www.youtube.com/watch?v=kNn1ibD_hYg&feature=youtu.be
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by ticar sub 17 kol - 11:21

    veseljko je napisao/la:kanarinac je ovogodsnji (21.2.2013) i zadnja dva dana ima spustena krila i kao na snimci (1:18sek)
    kao da pokusava nesto izbacit iz perja. jel zna netko o cemu se radi ? u perju nemam nikakve
    nametnike (bar koliko se moze vidjet s okom), jucer sam preckice mjenjao i na njima nis nisam
    nasao, žut mu je trbuh, prije tjedan dana su svi tretirani s front line combom, ostali kanarinci koji
    su s njime u letarki se normalno ponasaju..

    https://www.youtube.com/watch?v=kNn1ibD_hYg&feature=youtu.be
    ja bi reka da je šporak,jer tako se ponašaju kad su im šporka krila,triba mu kupanje.
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by veseljko sub 17 kol - 11:40

    ticar je napisao/la:ja bi reka da je šporak,jer tako se ponašaju kad su im šporka krila,triba mu kupanje.
    aha , do sad sam im davao svaki 2-3 dana (zbog obaveza nisam cesce davat) a sad cu pokusat
    svaki dan .. javim ak dode do kakve promjene ..

    hvala na pomoci !

    Sponsored content


    Možda bolesna kanarinka (Pomozite!) Empty Re: Možda bolesna kanarinka (Pomozite!)

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 26 tra - 19:06.