Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+15
malinois
refa95
ivan ri
dr.nenad86
turbozd
Renato.M
crv
bembo
ticar
matija
topaz
zoranV
sgobin
Dean
ikayke
19 posters

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by turbozd pon 7 stu - 18:46

    Sve pohvale i od nas...tice su stigle doma i u odličnom su stanju.

    Vidimo se i iduće godine, a do tad svi zajedno moramo doraditi neke stvari da ova izložba postane što masovnija, a ujedno i da postane tradicionalno međunarodna.

    Kolege iz Rijeke su pokazale da mogu ovakve izložbe odraditi vrhunski.

    Dečki svaka čast!!!
    topaz
    topaz


    Broj postova : 504
    Age : 50
    Location : Zenica BiH
    Registration date : 09.06.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by topaz pon 7 stu - 19:58

    sve pohvale i od mene ...
    izlozba je bila super ,a imalo se sta i vidjeti...
    sve u svemu nismo se pokajali i uzalud prevalili 900 kilometara od zenice do rijeke i nazad....
    veliki pozdrav......

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by Dean pon 7 stu - 20:06

    eto i ja svima sve čestitam Very Happy Very Happy kolege su mi potvrdile da je na ocijenjivanju bila odlična atmosfera, da su ih talijanski suci (koji su odreda (mislim na bojaše) bili sve sami "prvotimci") stvarno oduševili kako sa pristupom tako i sa poznavanjem materije. Nakon što smo "odradili" ovu prvu međunarodnu Rijeku, Ostaje nam samo nadati se da če ova izložba zadržati isti karakter i sljedečih godina, a onda če siguran sam i veči broj ptica doči sam po sebi.

    osobno od sveg srca želim Riječanima da im več sljedeče godine fali barem 500 kaveza cheers cheers
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by ikayke pon 7 stu - 20:20

    Hvala svima na pohvalama, veliki je to posao koji vuče izuzetno mali čak premali broj ljudi... zato se potkrade koji propust, greskica, no ujedno moramo biti i svijesni da su pticari posebni genijalci i svakome se ne moze uvijek udovoljiti, no globalno gledano cijela izlozba uz vec spomenute male greskice mislim protekla korektno.

    Naša je zelja da ovo bude centar natjecanja, gdje dolaze se uzgajatelji natjecati i prezentirati svoj godisnji uzgojeni materijal, isto tako nadam se da ce sljedecih godina izlozba pobuditi puno veci interes kod natjecatelja diljem Hrvatske ali i šire.

    Naravno nakos sto je sve zavrsilo mozemo analizirati sve dobre stvari ove manifestacije Smile

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Fagogreg.th

    Za uspomenu sa institucijom uzgoja i ocjenjivanja Europske faune i križanaca gosp. Paolom Gregoruttijem
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by ikayke pon 7 stu - 20:39

    topaz je napisao/la:sve pohvale i od mene ...
    izlozba je bila super ,a imalo se sta i vidjeti...
    sve u svemu nismo se pokajali i uzalud prevalili 900 kilometara od zenice do rijeke i nazad....
    veliki pozdrav......


    Hvala topaz na druzenju, i na riječima pohvale, eto jos jedan zorni primjer fanatizma kod pravih uzgajivaca i ticara. Svaka cast, nadam se da si zadovoljan sa nabavljenim 'grlima' Smile

    POzz
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by dr.nenad86 pon 7 stu - 20:53

    Svaka cast Rijecanima na lepo organizovanoj izlozbi i na angazovanju Italijanskih sudija, to je bio pravbi povod da se odmere snage kod takmicara.

    Svaka cast i sledece godine da vam kako neki vec rekose, zafale kavezi.......


    Pozdrav iz Nisa cheers
    topaz
    topaz


    Broj postova : 504
    Age : 50
    Location : Zenica BiH
    Registration date : 09.06.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by topaz uto 8 stu - 0:30

    ikayke je napisao/la:

    Hvala topaz na druzenju, i na riječima pohvale, eto jos jedan zorni primjer fanatizma kod pravih uzgajivaca i ticara. Svaka cast, nadam se da si zadovoljan sa nabavljenim 'grlima' Smile

    POzz



    Prezadovoljan...........
    ivan ri
    ivan ri


    Broj postova : 50
    Age : 44
    Location : Rijeka
    Registration date : 08.12.2010

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by ivan ri uto 8 stu - 23:11

    mogu samo dodati da sam jako zadovoljan izložbom,pogotovo suđenjem i bodovnim kriterijem,pohvale iki,nije mu bilo lako ovaj prošli tjedan Laughing
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by refa95 sri 9 stu - 20:27

    Ajmo ljudi malo slika:Topaz,ika i svi ostali koji su uslikali nesto ajde ljudi docarajte nam malo tu atmosferu
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by malinois čet 10 stu - 0:41

    Bravooooooooo ekipa cheers .

    Organizatorima cestitam na izlozbi ,nagradenim na osvojenim medaljama i svima na učešću .

    Zao mi je sto nisam mogao doci na druzenje !!! Previse je izlozbi u malom vremenskom periodu .

    Mozda iduce godine u Rijeci cujemo i pjev kanarinaca malino Very Happy sunny
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by Fago čet 10 stu - 2:19

    Poštovanje,
    zahvaljujem svima koji su doprinjeli da se osjećam ugodno 4 dana u Rijeci.
    Kratak komentar vezan uz ocjenjivanje možete pronaći na sljedećem LINKU.
    Lijep pozdrav,
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by ERVINO čet 10 stu - 9:12

    Pozdrav,

    Fago: ,,,
    S nekim stvarima u njihovom pristupu se na slažem, jer treba uvažiti činjenicu da su naše ptice još uvijek neselekcionirane do te mjere da se mogu zanemariti neke stavke u ocjeni. Ako se ptica ocjenjuje po najvažnijoj stavci, a druge osobine se ne uzimaju u obzir, ukupni poredak može biti pogrešan. A to je ono što uzgajivač vidi, pogotovo ako su ocjenske liste na izložbenim kavezima

    Upavo tako dobro si to snimio,,,,samo rangiranje ptica dodavanjem bodovne razlike direktno u ocjensku listu radi razlike od boda za pojedino mjesto isto može stvoriti krivu sliku o vrijednosti ptice ??? npr. pticu već ocjenjenu sa 90 bodova "podižu" na 92-93 direktno u ocjensku listu ???....naš Savez se odlučio da na Državnom u Splitu radimo razliku plasmana u posebnu rubriku na ocjenskoj listi dodavanjem plus bodova... oba načina rangiranja imaju svoje prednosti i nedostatke i predmet su ozbiljne analize....

    Ekipi iz Rijeke sve čestitke za organizaciju izložbe.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by Dean čet 10 stu - 9:47

    ERVINO je napisao/la:Pozdrav,

    Fago: ,,,
    S nekim stvarima u njihovom pristupu se na slažem, jer treba uvažiti činjenicu da su naše ptice još uvijek neselekcionirane do te mjere da se mogu zanemariti neke stavke u ocjeni. Ako se ptica ocjenjuje po najvažnijoj stavci, a druge osobine se ne uzimaju u obzir, ukupni poredak može biti pogrešan. A to je ono što uzgajivač vidi, pogotovo ako su ocjenske liste na izložbenim kavezima

    Upavo tako dobro si to snimio,,,,samo rangiranje ptica dodavanjem bodovne razlike direktno u ocjensku listu radi razlike od boda za pojedino mjesto isto može stvoriti krivu sliku o vrijednosti ptice ??? npr. pticu već ocjenjenu sa 90 bodova "podižu" na 92-93 direktno u ocjensku listu ???....naš Savez se odlučio da na Državnom u Splitu radimo razliku plasmana u posebnu rubriku na ocjenskoj listi dodavanjem plus bodova... oba načina rangiranja imaju svoje prednosti i nedostatke i predmet su ozbiljne analize....

    Ekipi iz Rijeke sve čestitke za organizaciju izložbe.


    Ako sam dobro shvatio što su pjesnici htjeli reči....

    Fago@ ja se zalažem za stav da se ptica rangira po najvažnijoj stavci...znači da ptica koja ima bod gore u melaninu ima prednost u odnosu na pticu koja ima bod gore u npr. perju...


    Što se tiče dodavanja bodova da bi se stvorila bodovna razlika to mi je apsolutno BEZVEZE i nepotrebno... i ne razumijem otkuda se iznenada pojavila tako velika potreba za time...

    što...da bi mogli se hvaliti kako nam je ptica dobila 93 boda ili ????

    ukoliko se bodovi na silu trpaju u ocjenske stavke...(kao što to rade talijani) dobijemo iskrivljenu sliku o ocijni (iako treba uzeti u obzir da je njihova startna srednja vrijednost 89, pa ipak lakše dohuraju do 92)

    A ovo kakav je naš plan da se extra bodovi dodaju u posebnu kućicu, mi još ima manje smisla u čemu je razlika ako ja napišem 1. 2. i 3. mjesto ili dodajem po bod....


    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by CUBA pet 11 stu - 18:02

    Dean je napisao/la:


    Ako sam dobro shvatio što su pjesnici htjeli reči....

    Fago@ ja se zalažem za stav da se ptica rangira po najvažnijoj stavci...znači da ptica koja ima bod gore u melaninu ima prednost u odnosu na pticu koja ima bod gore u npr. perju...


    Što se tiče dodavanja bodova da bi se stvorila bodovna razlika to mi je apsolutno BEZVEZE i nepotrebno... i ne razumijem otkuda se iznenada pojavila tako velika potreba za time...

    što...da bi mogli se hvaliti kako nam je ptica dobila 93 boda ili ????

    ukoliko se bodovi na silu trpaju u ocjenske stavke...(kao što to rade talijani) dobijemo iskrivljenu sliku o ocijni (iako treba uzeti u obzir da je njihova startna srednja vrijednost 89, pa ipak lakše dohuraju do 92)

    A ovo kakav je naš plan da se extra bodovi dodaju u posebnu kućicu, mi još ima manje smisla u čemu je razlika ako ja napišem 1. 2. i 3. mjesto ili dodajem po bod....



    Pozdrav svima, čestitke Riječanima, nisam bio na izložbi i ne mogu komentirati ptice.


    Može li neko od učesnika i posjetitelja prokomentirati ocjenu hibrida, standard i ptice koje su osvojile nagradu.


    Praveći komparaciju ptica iz Zadra sa državnog prošle godine i ptice iz kataloga sa izložbe u Rijeci čini mi se da su isti uzgajivači sa istim pticama zauzeli iste plasmane i otprilike iste ocjene.


    Možda se varam pa se izvinjavam u koliko sam pogriješio jer imam samo podatke iz kataloga nisam posjetio izložbu pa nisam siguran.


    Što se tiče diferencijalne ocjene plasmana na našem državnom u Splitu mi smo legalisti, poštujemo odluku iz Osijeka i napravili smo ocjenske liste sa stavkom shodno odluci u Osijeku.


    Pozivamo sve da posjete državno u Split, mi ćemo se potruditi da se ugodno provedu u našem gradu.

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by Dean sub 12 stu - 11:07

    da ne quotam Cubu, čitajuči uzmedju redova pitanje koje je postavio, ja ču odgovoriti Very Happy

    Da (ne samo za hibride) neke ptice (kanarinci boje)su išle direktno sa izložbe iz Pule u Rijeku i u 90% slučajeva plasman, poredak ili štogod je uglavnom isti, ima premještaja tu i tamo ali nagradjene ptice iz Pule su ili nagradjene ili visoko pozicionirane i u Rijeci, što bi značilo da je kokoš kokoš a jaje jaje i kod nas i u Italiji, razlika je malo u pristupu i nekim tehničkim detaljima oko ocjene neke su sitnice drukčije, razlikuje se "uglavnom" broj bodova ali to je čisto zbog tehnike ocijenjivanja. Jedino po meni su oni u prednosti kad bi se ocijenjivalo hrpa ptica podjednako visoke kvalitete koje se jaaako jako malo razlikuju, jednostavo mislim da su zbog iskustva u takvim stvarima malo u prednosti, mi nemamo priliku ocijenjivati npr. na jednoj izložbi 100 ahata od kojih njih 87 realno vrijedi preko 90 bodova i onda među njima otkriti tri koja su za neku nijansu, sitnicu bolja od ostalih 84 npr.

    Mislim da je to i realno i sasvim u redu Very Happy

    što se tiče ocijenskih listi...jedino se nadam da če biti obješene na kaveze...ostalo mi je manje bitno Very Happy

    ako ne i prije vidimo se onda u Splitu, cheers

    PS dali je to odgovor koji si htio čuti ? Very Happy Very Happy



    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by CUBA sub 12 stu - 11:18

    Deane hvala na odgovoru, drago mi je da je tako.

    Puno pozdrava.

    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by Branimir sub 12 stu - 19:33

    Svaka čast na organizaciji i na velikom broju ptica!!! Stvarno je bilo prekrasno vidjeti veliki broj ptica ali i posjetitelja!!!

    Sponsored content


    33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨ - Page 2 Empty Re: 33. Međunarodno otvoreno ornitološko prvenstvo ¨ ČEŠLJUGAR 2011 ¨

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 20:28.