Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+3
crv
MARIN
refa95
7 posters

    Preventiva

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Preventiva Empty Preventiva

    Postaj by refa95 uto 5 tra - 16:29

    Posto su mi skoro sve ptice u letjelici znaci da im sljedi preventiva na crijevne bolesti,koji preparat preporucujete da se daje kao preventiva i ukratko opisite kako se on daje hvala unaprijed
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by MARIN uto 5 tra - 16:47

    refa95 je napisao/la:Posto su mi skoro sve ptice u letjelici znaci da im sljedi preventiva na crijevne bolesti,koji preparat preporucujete da se daje kao preventiva i ukratko opisite kako se on daje hvala unaprijed


    Refa pričekaj da ptice još stasaju.
    Osim toga preventiva se daje svima ,a ne samo nekima.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by refa95 uto 5 tra - 16:48

    Zato sam i napisao skoro sve ptice u letjelici.....cekam jos 5 komada pa da onda dadnem
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by MARIN uto 5 tra - 18:20

    refa95 je napisao/la:Zato sam i napisao skoro sve ptice u letjelici.....cekam jos 5 komada pa da onda dadnem

    Ja im dam svima uključujući i stare.I to onda kad mi najmlađi tić ima makar tri mjeseca.Možda i griješim ,ali pokazalo se dobro.Tretiranje mlađih ptica smatram nepotrebnim maltretiranjem.Ovo ne važi za divlje ptice.One su ipak nešto drugo.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by crv uto 5 tra - 18:35

    MARIN je napisao/la:

    Ja im dam svima uključujući i stare.I to onda kad mi najmlađi tić ima makar tri mjeseca.Možda i griješim ,ali pokazalo se dobro.Tretiranje mlađih ptica smatram nepotrebnim maltretiranjem.Ovo ne važi za divlje ptice.One su ipak nešto drugo.

    Pa Marine kad si ih već spomenuo... I zanima me iz tvoga iskustva , razlika u tretiranju vrduna i grdelina ? Da ili ne , i zašto ?
    Znam da će se neki javit u stilu ,,šta nisi mene pita'' ali i u medicini se počelo naplačivat ,,drugo mišljenje''. Suspect
    Ma da budem iskren , najviše me strah onoga kad mladi vrduni , taman kada se izmitare - odu bez najave affraid
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by sestoperac uto 5 tra - 21:36

    crv je napisao/la:
    Ma da budem iskren , najviše me strah onoga kad mladi vrduni , taman kada se izmitare - odu bez najave affraid

    nije mi prvi put da citam slicno ovome o vardunima, ali ne mogu da shvatim da su oni bas tako osjetljivi.

    Jos kao dijete sam na spric podigao 5 varduna, mozda sam imao vise srece nego pameti, ma ni multivitamin im nisam dao (jer tada nisam ni znao sta je to Very Happy )- znam da su tri zenke radile jos puno poslije toga izvelo se od njih i stiglica more bastarda.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by MARIN uto 5 tra - 23:31

    Grdelinima prilikom prve mode dam esb 30%.To ponovim oko Nove godine,jer je to ,po meni,najkritičniji period.Od kad tako postupam gubici su zanemarivi.Gotovo ih i nema.
    Što se vrduna tiće ne držim ih već odavno ,ali sam čitao o tome.Bio sam pronašao članak kojeg je napisao Fumagali ,jedan od vodećih talijanskih uzgajivača.A bit je u tome da otkad koristi esb gubici su minimalni.Prije toga imao je velikih problema baš kod prve mode.Znači isto kao i sa grdelinima.I problema nebi trebalo biti.
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by BOSKO uto 5 tra - 23:34

    +Vrlo,vrlo osjetljivi.Puno osjetljiviji od češljugara.Največi problem je taj što kasno pokazuju simptome bolesti.Za razliku od češljugara,koji se napuše i prije nego je bolest vidljiva,verdun se napuše kad je kasno za reakciju.
    Ja ESB davam kad napune 40 dana i ponovo nakon izložbi,što se,otprilike poklapa s ovim što je napisao Marin.Gubitci su,za razliku od prijašnjih godina,zanemarivi.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by crv čet 7 tra - 0:58


    Da zaključim vezano za zelendure:

    Marinova i Boškova preventiva + Šestoperčeva sreća , bi bila dobitna kombinacija.

    Dakle kako intra , na gubitke valja uvijek računati . I to po Murphyevu zakonu Suspect

    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by plafonko pon 2 svi - 19:49

    nabavio sam muvisel pa me zanima dali bi ga bilo dobro dati stigljicu starom 8 dana ?
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by BOSKO uto 3 svi - 11:46

    Muvisel je koktel vitamina,i nema veze s preventivom.U starosti od 8 dana mu ne treba ništa.Sve potrebno,dobiva od majke.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by lord189 uto 3 svi - 20:24

    refa preventiva se daje kao nekakvo osiguranje pticama a daje se ovako..... 0,5 g na litru vode ESB-3 se daje kao preventiva pticama a isto tako se daje kad se mlade ptice izlegu u gnjezdu isto u minimalnim količinama,ako već govorimo o lječenju daje se 1,5 g na litru vode to je sta se tiče ESB-3-a,no koliko taj ESB-3 pomaže toliko i odmaže jer gubi se prirodni tičiji imunitet jer ga zamini umjetni iz ljeka i on uzima potpuno djelovanje u tijelu i česti su slučajevi da ptice krepaju kad se izmitare zato šta većina ljudi nezna pravilno davat taj preparat i dolazi do gubitaka

    Sponsored content


    Preventiva Empty Re: Preventiva

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sub 11 svi - 6:32.