Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+7
evmolp
vixan
bocka
crv
bizar
PESTI
zoran ptice pjevice
11 posters

    Filc za gnjezda

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 9 pro - 15:06

    Vrlo zgodan materijal za oblogu gnjezda a jeftin!!!
    Inace sluzi za oblogu mladih sadnica od zime.

    https://2img.net/r/ihimizer/img641/9784/dsc00523cl.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img46/8090/dsc00524tg.jpg
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by PESTI čet 9 pro - 15:13

    Nisam vidio takvu rolu.Ja koristim od filca one gotove uloške.Za grdelina odlična podloga u gnjezdu , lugarini još više vole one fine niti.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 9 pro - 15:48

    Pesti i ovo je isto fino, tanke niti, mekane a od ove rolne mozes izrezati puno komada. Rolna kosta 3 eura.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by bizar čet 9 pro - 17:17

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pesti i ovo je isto fino, tanke niti, mekane a od ove rolne mozes izrezati puno komada. Rolna kosta 3 eura.

    ZoraneV, poštovani, molim gdje to ima za kupiti? Vidim da je natpis na Njemačkom pismu , nije valjda da se mora ići u Njemačku.
    Ja inače filc kupim u Splitu u Brodomerkura, mali komadi za stavljanje ispod (na dno noge) stolice...i nije baš jeftin.
    Molim pojasni malo više, što je to filc, od kojih je materijala? Jeli prirodni materijal ili umjetni??

    -Po meni je to glupo stavljati(davati-nuditi grdelinušama) za grdeline, (što je Petsi rekao ) isjeći pa staviti u plastično gnijezdo za kanarinca, to je ok, to stoji, a to onda imaš već isječeno za kupiti u Pet dućanima.....
    Znači po mom sudu, filc kanarincima DA, grdelinima NE.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by PESTI čet 9 pro - 17:45

    Bizar, meni nije goli filc u gnjezdu , on mi služi kao podloga preko koje nema klizanja materijala od kojeg ona isplete gnjezdo.
    Velika je greška imati upleteno gnjezdo na golu plastiku jer kad se povuće jedan končić koji viri ,izleti čitavo gnjezdo sa jajima( ili mladima).
    Grdelinka ,čitavo vrijeme dok leži POPRAVLJA GNJEZDO i uvjek izvlaći ono što po njezinom sudu ne stoji kako treba ,zbog toga razloga koristim filc .


    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 9 pro - 18:59

    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pesti i ovo je isto fino, tanke niti, mekane a od ove rolne mozes izrezati puno komada. Rolna kosta 3 eura.

    ZoraneV, poštovani, molim gdje to ima za kupiti? Vidim da je natpis na Njemačkom pismu , nije valjda da se mora ići u Njemačku.
    Ja inače filc kupim u Splitu u Brodomerkura, mali komadi za stavljanje ispod (na dno noge) stolice...i nije baš jeftin.
    Molim pojasni malo više, što je to filc, od kojih je materijala? Jeli prirodni materijal ili umjetni??

    -Po meni je to glupo stavljati(davati-nuditi grdelinušama) za grdeline, (što je Petsi rekao ) isjeći pa staviti u plastično gnijezdo za kanarinca, to je ok, to stoji, a to onda imaš već isječeno za kupiti u Pet dućanima.....
    Znači po mom sudu, filc kanarincima DA, grdelinima NE.

    Bizar, izgleda da me mjesas Zoranom V (Vukadinom).
    Filc sam kupio u OBI-ju. Pise da je 100% prirodan, malo je tanji od gotovih ulozaka sto kupujemo za gnjezda.
    Ja obavezno stavljam i stiglicima filc, Pesti je fino objasnio razlog. Ovo sam iznio kao zgodnu i ucinkovitu alternativu za gotove uloske koji nisu bas jeftini kod nas. Mozda su kod vas povoljniji?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by crv čet 9 pro - 23:36

    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pesti i ovo je isto fino, tanke niti, mekane a od ove rolne mozes izrezati puno komada. Rolna kosta 3 eura.

    ZoraneV, poštovani, molim gdje to ima za kupiti? Vidim da je natpis na Njemačkom pismu , nije valjda da se mora ići u Njemačku.
    Ja inače filc kupim u Splitu u Brodomerkura, mali komadi za stavljanje ispod (na dno noge) stolice...i nije baš jeftin.
    Molim pojasni malo više, što je to filc, od kojih je materijala? Jeli prirodni materijal ili umjetni??

    -Po meni je to glupo stavljati(davati-nuditi grdelinušama) za grdeline, (što je Petsi rekao ) isjeći pa staviti u plastično gnijezdo za kanarinca, to je ok, to stoji, a to onda imaš već isječeno za kupiti u Pet dućanima.....
    Znači po mom sudu, filc kanarincima DA, grdelinima NE.

    Evo ja ću iz HORTIKULTURE uletjeti Very Happy Zoranova ideja je izvrsna, Jeftin i prirodan materijal .Ali preporučio bih proučiti tekst na pakovanju jer taj materijal (zato ga Bizar obavezmo mora nabaviti) služi prvenstveno za spriječavanje kornjaša koji iz zemlje preko debla dolaze do lišća.Kornjaši na nogama imaju duge šiljaste kukice pa im je onemogučeno kretanje preko ovoga materijala. Strah me je da materijal kojemu je navedena svrha zaštita biljaka , nije natopljen nekakvim insekticidom. Ako bi tjeralo tekut - bilo bi idealno ali što ako je nešto agresivnije?
    Inače za zaštitu od mraza ima boljih materijala koji kraće vrijeme zadržavaju vlagu koja izaziva trulež i gljivična oboljenja.U hortikulturi dobar nadomjestak za zaštitu od kornjaša je vlaknasti materijal za filtere kuhinjskih napa.
    Zato Bizar , prije nego ugledaš ,,nareckano'' lišće na sadnicama maslina - nabavi ovaj materijal Idea
    Inače pravi filc je 100% vuna i služi u izradi klavira (ono mekano što udara po žicama) na udaraljkama za timpan bubnjeve , vrhove blijarskih štapova...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by bocka pet 10 pro - 0:52

    Kada je reč o gnjezdima evo kako sam trajno rešio taj problem, u gnjezdo zelepim molton platno koje se upotreblava kod električnih valjaka za peglanje veša.
    Kada se gnjezdo uprlja ja ga zamenim a ono prlavo operem da isključivo sapunom.

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img88/5657/sedalodsc04064.th.jpg][/IMG]


    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img59/7422/sedalodsc04065.th.jpg][/IMG]

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 10 pro - 1:05

    Ovo je vec isprobana stvar kod mene. Pokazala se izuzetno dobro. Prirodno je 100%. Citiram deklaraciju-Flisni pokrov za zastitu od zime:
    Za stabla i loncarice. Poseban pokrov od flisa od 100-postotno jutenih vlakana!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by crv pet 10 pro - 1:17

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Ovo je vec isprobana stvar kod mene. Pokazala se izuzetno dobro. Prirodno je 100%. Citiram deklaraciju-Flisni pokrov za zastitu od zime:
    Za stabla i loncarice. Poseban pokrov od flisa od 100-postotno jutenih vlakana!

    Bolje od toga ti i ne treba , ipak je praktičnija i sigurnija jednokratna upotreba Wink To je odličan materijal.Zapravo idealan.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by PESTI pet 10 pro - 11:11

    Draži uložak od filca ,za grdelinovo gnjezdo ,mi je onaj od kokosovog užeta.
    To je grubi uložak ali grdelini ga ,,vole,,za podlogu ,odlično ga prihvate .

    Lugarini su ,,ludi,,za filcom ,toliko ga vole čupkati da im ga ponudim na žice u pripremi za parenje.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 10 pro - 14:11

    PESTI je napisao/la:Draži uložak od filca ,za grdelinovo gnjezdo ,mi je onaj od kokosovog užeta.
    To je grubi uložak ali grdelini ga ,,vole,,za podlogu ,odlično ga prihvate .

    Lugarini su ,,ludi,,za filcom ,toliko ga vole čupkati da im ga ponudim na žice u pripremi za parenje.

    Pesti vidio sam da ima i taj od kokosovih vlakana, al on mi je tvrd i grub. Ja im kokosova vlakna dam onako da ih cupkaju i nosaju i mogu ti reci da ih vrlo malo iskoriste u izradi gnjezda. Vjerovatno im je draza mjesavina finih materijala za izradu gnjezda.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by bizar sub 11 pro - 3:41

    [quote="PESTI"]Bizar, meni nije goli filc u gnjezdu , on mi služi kao podloga preko koje nema klizanja materijala od kojeg ona isplete gnjezdo.
    Velika je greška imati upleteno gnjezdo na golu plastiku jer kad se povuće jedan končić koji viri ,izleti čitavo gnjezdo sa jajima( ili mladima).
    Grdelinka ,čitavo vrijeme dok leži POPRAVLJA GNJEZDO i uvjek izvlaći ono što po njezinom sudu ne stoji kako treba ,zbog toga razloga koristim filc .


    Znam prijatelju, da ide prvo filc (kupljen u pet shopu, kao podloga) pa onda stavljaš drugi materijal, a znam da i ti to znaš, isprika ako sam krivo napisao, ili bio shvaćen.

    Usput da nadodam, da znam neke uzgajivače mladih grdelina, koji su ovo ljeto imali mlade, te koji nisu slušali savijete, i gle čuda, ovih dana (večeras je u Splitu bila temp. 1C) su nekima, koje neću navoditi mlade ptice su krepale..... a ja ću biti neskroman i izjaviti da su mi sada na prvu hladnoću sve ptice žive i zrave.
    Poručujem mladim uzgajivačima grdelina, da kad im se ptica izleže u npr.peti mjesec, da tek danas kad zazimi, kad udari prva bura, ako ptica preživi, da tek danas mogu reći da imaju pticu, NE PRIJE:Pozzz
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by bizar sub 11 pro - 3:52

    zoran ptice pjevice je napisao/la:
    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pesti i ovo je isto fino, tanke niti, mekane a od ove rolne mozes izrezati puno komada. Rolna kosta 3 eura.

    ZoraneV, poštovani, molim gdje to ima za kupiti? Vidim da je natpis na Njemačkom pismu , nije valjda da se mora ići u Njemačku.
    Ja inače filc kupim u Splitu u Brodomerkura, mali komadi za stavljanje ispod (na dno noge) stolice...i nije baš jeftin.
    Molim pojasni malo više, što je to filc, od kojih je materijala? Jeli prirodni materijal ili umjetni??

    -Po meni je to glupo stavljati(davati-nuditi grdelinušama) za grdeline, (što je Petsi rekao ) isjeći pa staviti u plastično gnijezdo za kanarinca, to je ok, to stoji, a to onda imaš već isječeno za kupiti u Pet dućanima.....
    Znači po mom sudu, filc kanarincima DA, grdelinima NE.

    Bizar, izgleda da me mjesas Zoranom V (Vukadinom).
    Filc sam kupio u OBI-ju. Pise da je 100% prirodan, malo je tanji od gotovih ulozaka sto kupujemo za gnjezda.
    Ja obavezno stavljam i stiglicima filc, Pesti je fino objasnio razlog. Ovo sam iznio kao zgodnu i ucinkovitu alternativu za gotove uloske koji nisu bas jeftini kod nas. Mozda su kod vas povoljniji?

    Priznajem grešku, zamijenio sam te s drugim Zoranom, izvini.
    Vezano za OBI, mi ga u okolici Splita nemamo, najbliži je u Mostaru(znači 160 km), ja stvarno znam svakog vraga, ali mislim da u mojoj blizini filca nema kupiti na tako velike ploče-table.Tako da nije ni povoljniji.
    -Inače da vas sve savijetujem (malo) , filc nije ništa drugo nego dlaka-vuna od ovce koja se pod velikim pritiskom preša-stiska (ja je koristim za poliranje cijevi od inoxa, s tim da je prije namažem s ljepilom drvodjelskim i kvarcom), hoću reći da ne savijetujem kupovinu filca(bacanje novca), možda je jednostavnije uzeti negdje na selu najobičniju vunu od ovce, te ponuditi ženkama da rade gnijezdo, jer je to ustvari isto.
    Molim ako nekom moj savijet-mišljenje ne odgovara da se ne ljuti. Pozzzzz
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by bizar sub 11 pro - 4:06

    crv je napisao/la:
    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Pesti i ovo je isto fino, tanke niti, mekane a od ove rolne mozes izrezati puno komada. Rolna kosta 3 eura.

    ZoraneV, poštovani, molim gdje to ima za kupiti? Vidim da je natpis na Njemačkom pismu , nije valjda da se mora ići u Njemačku.
    Ja inače filc kupim u Splitu u Brodomerkura, mali komadi za stavljanje ispod (na dno noge) stolice...i nije baš jeftin.
    Molim pojasni malo više, što je to filc, od kojih je materijala? Jeli prirodni materijal ili umjetni??

    -Po meni je to glupo stavljati(davati-nuditi grdelinušama) za grdeline, (što je Petsi rekao ) isjeći pa staviti u plastično gnijezdo za kanarinca, to je ok, to stoji, a to onda imaš već isječeno za kupiti u Pet dućanima.....
    Znači po mom sudu, filc kanarincima DA, grdelinima NE.

    Evo ja ću iz HORTIKULTURE uletjeti Very Happy Zoranova ideja je izvrsna, Jeftin i prirodan materijal .Ali preporučio bih proučiti tekst na pakovanju jer taj materijal (zato ga Bizar obavezmo mora nabaviti) služi prvenstveno za spriječavanje kornjaša koji iz zemlje preko debla dolaze do lišća.Kornjaši na nogama imaju duge šiljaste kukice pa im je onemogučeno kretanje preko ovoga materijala. Strah me je da materijal kojemu je navedena svrha zaštita biljaka , nije natopljen nekakvim insekticidom. Ako bi tjeralo tekut - bilo bi idealno ali što ako je nešto agresivnije?
    Inače za zaštitu od mraza ima boljih materijala koji kraće vrijeme zadržavaju vlagu koja izaziva trulež i gljivična oboljenja.U hortikulturi dobar nadomjestak za zaštitu od kornjaša je vlaknasti materijal za filtere kuhinjskih napa.
    Zato Bizar , prije nego ugledaš ,,nareckano'' lišće na sadnicama maslina - nabavi ovaj materijal Idea
    Inače pravi filc je 100% vuna i služi u izradi klavira (ono mekano što udara po žicama) na udaraljkama za timpan bubnjeve , vrhove blijarskih štapova...

    Bravo( g. Crv-e), pravi filc je 100% prirodna ovčija vuna, (koja je i za potrebe klavira,udaraljki, biljara... stisnuta-prešana pod velikim pritiskom).
    Hvala na savijetu HORTIKULTURALNOM, ali sam već upoznat za umijetni materijal, obično bijele boje, s kojim se omota deblo da se kornjaši ne penju u krošnju, izgleda, kao filter za napu, dobra usporedba.
    -Pošto je i mene strah da Zoranov materijal nije "nekim insekticidom "natopljen, i ja preporučujem-savijetujem najobičniju vunu-dlake od ovce.Pozzzzz
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 11 pro - 11:51

    Bizar vec sam napomenuo od cega je ovaj filc napravljen. A to sa ovcijom vunom moras dobro paziti! Cesto se desava da se zenki omota i ureze dlaka oko noge kad ona mota gnjezda i vrlo lako se moze desiti da izgubis zenku. Nastaje otok i cak infekcija. Ovo ti govorim iz svog licnog iskustva a i mojih par kolega! Zenka u prirodi koristi ovciju vunu kao gradjevni materijal za gnjezdo pa sam i ja isao tom logikom da im ponudim dlaku ne sluteci sta im se moze desiti. Priroda je jedno a ovo sto mi radimo je nesto drugo..a mozda se to i u prirodi to desava...
    Zato ja sad idem na sigurno, kokosova vlakna,pamucna vata,suva trava i gotova mjesavina za gnjezda.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by PESTI sub 11 pro - 23:08

    Pamučna vata....hmmmmm, industrijski pamuk ok ,ali onaj prirodni -vata,zapetljati će se mladima oko prsta ili nožice 100%.Velika je vjerovatnost da mladi izgubi prste ili nogu ako je vata materijal od kojeg je napravljeno gnjezdo.
    Ja je koristim u manjoj mjeri za vrijeme udvaranja , kad parovi uzimaju u kljun materijal za gnjezdo i zanimljivo je da od širokog izbora materijala biraju baš vatu.
    Za vrijeme udvaranja DA , za izradu gnjezda NE.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 12 pro - 0:11

    Tacnije Cik Cak vata!!!
    Moje ptice je vole, zasto ne znam. I gnjezdo bude extra uradjeno, mislim na zavrsnu fazu.
    Ljetos mi je jedan divlji par dolazio svaki dan dok su negdje pravili gnjezdo i kupili ovu istu vatu i odnosili je. Dobra je vata Pesti, slusaj starog mestra!!! Wink
    vixan
    vixan


    Broj postova : 24
    Location : zagreb
    Registration date : 29.10.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by vixan ned 12 pro - 10:54

    za plastična gnijezda koristim vuneni filc, vrlo je praktičan,može se prati u perilici i godinama koristiti, ostaje isti. ptice ga ne mogu počupati kao štto čupaju i unište podloge od drugih materijala. govorim iz vlastitog iskustva.kvadrat ovog filca košta oko 300kn i dugoročno gledajući vrlo je isplativ.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 12 pro - 14:21

    I ja sam prije koristio pletene uloske od vune ali tad nisam imao puno ptica. Ovo mi je puno prakticnije, bacis stari ulozak, stavis novi...za 3 eura koliko kosta ova tabla filca mogu dobiti puno ulozaka i nemam zafrkancije.
    vixan
    vixan


    Broj postova : 24
    Location : zagreb
    Registration date : 29.10.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by vixan ned 12 pro - 17:12

    ne govorim o pletenim ulšcima, nego o vunenom filcu. filc režem na mjeru za plastična gnijezda.
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by evmolp ned 12 pro - 23:09

    vixan je napisao/la:ne govorim o pletenim ulšcima, nego o vunenom filcu. filc režem na mjeru za plastična gnijezda.
    A gde se moze nabaviti taj vuneni filc?
    vixan
    vixan


    Broj postova : 24
    Location : zagreb
    Registration date : 29.10.2009

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by vixan pon 13 pro - 0:09

    u zg ima samo jedna trgovina gdje se to može kupiti, nalazi se u martićevoj 37, zaboravio sam ime trgovine
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by ticar pon 13 pro - 2:02

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Bizar vec sam napomenuo od cega je ovaj filc napravljen. A to sa ovcijom vunom moras dobro paziti! Cesto se desava da se zenki omota i ureze dlaka oko noge kad ona mota gnjezda i vrlo lako se moze desiti da izgubis zenku. Nastaje otok i cak infekcija. Ovo ti govorim iz svog licnog iskustva a i mojih par kolega! Zenka u prirodi koristi ovciju vunu kao gradjevni materijal za gnjezdo pa sam i ja isao tom logikom da im ponudim dlaku ne sluteci sta im se moze desiti. Priroda je jedno a ovo sto mi radimo je nesto drugo..a mozda se to i u prirodi to desava...
    Zato ja sad idem na sigurno, kokosova vlakna,pamucna vata,suva trava i gotova mjesavina za gnjezda.

    istina.ja sam tu blizu kuće na jednom stablu vidio gnijezdo i ženku kako hrani mlade,nakon jednog dužeg perioda čujem mladog kako zove sa istog mjesta,popnem se gore kad mladi već cijelog repa stoji na gnijezu sa iskrivljenom nogom omotanom nekim koncem.drugih mladih nije bilo ni blizu a ženka je dolazila ovog hraniti.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by ticar pon 13 pro - 2:05

    zoran ptice pjevice je napisao/la:I ja sam prije koristio pletene uloske od vune ali tad nisam imao puno ptica. Ovo mi je puno prakticnije, bacis stari ulozak, stavis novi...za 3 eura koliko kosta ova tabla filca mogu dobiti puno ulozaka i nemam zafrkancije.

    ima kod nas kupiti nekih bijelih,neznam koji je točno materijal,počupati ga nemogu sigurno,i može se koristiti više puta,jednostavno samo se opere.

    Sponsored content


    Filc za gnjezda Empty Re: Filc za gnjezda

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sri 8 svi - 17:44.