Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


3 posters

    SLOMLJENA NOGA????

    avatar
    nov@


    Broj postova : 4
    Registration date : 29.11.2010

    SLOMLJENA NOGA???? Empty SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by nov@ pon 29 stu - 18:15

    Zamolila bih za pomoc! Naime, nisam poznavalac ptica i njihovih bolesti, ali ostavljeni su mi na cuvanje 11 ptica koje se trudim redovito hraniti i odrzavati im higijenu. Danas sam primjetila na jednoj ptici izraslinu na nozi, kuku i cak malo krvi po perju. Bila je u velikoj gajbici sa 7 ptica zajedno, pa ne znam da je neka nije ozlijedila ili je sama pala i mozda slomila nogu??? Odvojila sam je odmah u posebnu gajbicu. Htjela bih je spasiti ako je moguce??? Ako ne, kome da se obratim, da li mi veterinar tu moze pomoci??? Hvaaaaaala unaprijed!!!!
    [img]SLOMLJENA NOGA???? Fotografija0632.th[/img]
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by zvrcko sen pon 29 stu - 18:46

    koliko se može vidit iz slike
    nije riječ o lomu već o Gihtu kod ptica , obično je uzrok tome masna hrana , puno konoplje , uljene repice itd itd ,, pticu staviti na djetalnu ishranu .....
    avatar
    nov@


    Broj postova : 4
    Registration date : 29.11.2010

    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by nov@ pon 29 stu - 19:02

    zvrcko sen je napisao/la:koliko se može vidit iz slike
    nije riječ o lomu već o Gihtu kod ptica , obično je uzrok tome masna hrana , puno konoplje , uljene repice itd itd ,, pticu staviti na djetalnu ishranu .....

    slabo se oslanja na tu nogu...evo jos slika pa da potvrdite da je giht...hvala velika


    SLOMLJENA NOGA???? Fotografija0634


    SLOMLJENA NOGA???? Fotografija0633


    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by zvrcko sen uto 30 stu - 8:32

    slike koje ste nove postavili puno su gore od prve, svakako pogledao sam malo pažljivije 99.9% giht

    Giht se često naziva “bolest bogatih” jer se najčešće razvija kao posljedica prehrane bogate mesom i prevelike konzumacije alkohola. Ova bolest je vrsta artritisa koji se javlja u slučaju nakupljanja mokraćne (urične) kiseline u krvi, tkivima i urinu.. Mokraćna kiselina nastaje kao nusprodukt pri probavi određene hrane, stoga je giht usko vezan uz prehranu. Debljina i neprikladna prehrana mogu povećati rizik od razvoja gihta.

    Hrana bogata purinima povećava razinu mokraćne kiseline u tijelu. Izbjegavanje uzimanja takve hrane rezultirati će smanjenjem razine mokraćne kiseline u organizmu te smanjenjem inteziteta simptoma kod osoba oboljelih od gihta.

    Čimbenici koji mogu pogodovati razvoju bolesti su:


    •pretilost – mnoge osobe koje imaju giht imaju prekomjernu tjelesnu masu ili su pretile



    •alkohol- akutni napadi gihta često su rezultat pretjerivanja sa unosom alkohola



    •prehrambeni purini- konzumiranje hrane bogate purinima (meso, riba) može uzrokovati napadaj gihta



    •gladovanje ili niskokalorična prehrana – razina soli mokraćne kiseline u krvi može porasti kada se usljed gladovanja razgrađuju proteini u organizmu



    •bolesti bubrega – bilo koja bolest koja utječe na funkciju bubrega i izlučivanje viška mokraćne kiselina može uzrokovati giht



    •druge bolesti, primjerice leukemija, koje uzrokuju povećanu produkciju mokraćne kiseline



    •lijekovi- kemijske komponente koje smanjuju izlučivanje mokračne kiseline


    Usvajanje pravilnih prehrambenih navika

    Sasvim je jasno da je giht bolest čijem razvoju uvelike pridonose neke životne navike, u najvećoj mjeri one prehrambene.


    kod ptica dati ptici laganiju hranu sa min 70% svjetlog sjemena. Nikako oteklinu pokušat iscjedit.
    avatar
    nov@


    Broj postova : 4
    Registration date : 29.11.2010

    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by nov@ uto 30 stu - 12:55

    Hvala velika na detaljnom odgovoru. Nadam se da ce ptica ozdraviti na dijetalnoj prehrani Smile
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by crv uto 30 stu - 14:26

    zvrcko sen je napisao/la: slike koje ste nove postavili puno su gore od prve, svakako pogledao sam malo pažljivije 99.9% giht

    Giht se često naziva “bolest bogatih” jer se najčešće razvija kao posljedica prehrane bogate mesom i prevelike konzumacije alkohola. Ova bolest je vrsta artritisa koji se javlja u slučaju nakupljanja mokraćne (urične) kiseline u krvi, tkivima i urinu.. Mokraćna kiselina nastaje kao nusprodukt pri probavi određene hrane, stoga je giht usko vezan uz prehranu. Debljina i neprikladna prehrana mogu povećati rizik od razvoja gihta.

    Hrana bogata purinima povećava razinu mokraćne kiseline u tijelu. Izbjegavanje uzimanja takve hrane rezultirati će smanjenjem razine mokraćne kiseline u organizmu te smanjenjem inteziteta simptoma kod osoba oboljelih od gihta.

    Čimbenici koji mogu pogodovati razvoju bolesti su:


    •pretilost – mnoge osobe koje imaju giht imaju prekomjernu tjelesnu masu ili su pretile



    •alkohol- akutni napadi gihta često su rezultat pretjerivanja sa unosom alkohola



    •prehrambeni purini- konzumiranje hrane bogate purinima (meso, riba) može uzrokovati napadaj gihta



    •gladovanje ili niskokalorična prehrana – razina soli mokraćne kiseline u krvi može porasti kada se usljed gladovanja razgrađuju proteini u organizmu



    •bolesti bubrega – bilo koja bolest koja utječe na funkciju bubrega i izlučivanje viška mokraćne kiselina može uzrokovati giht



    •druge bolesti, primjerice leukemija, koje uzrokuju povećanu produkciju mokraćne kiseline



    •lijekovi- kemijske komponente koje smanjuju izlučivanje mokračne kiseline


    Usvajanje pravilnih prehrambenih navika

    Sasvim je jasno da je giht bolest čijem razvoju uvelike pridonose neke životne navike, u najvećoj mjeri one prehrambene.


    kod ptica dati ptici laganiju hranu sa min 70% svjetlog sjemena. Nikako oteklinu pokušat iscjedit.

    Sve ovo što je zvrckosen nabrojao su zapravo ,,okidači'' za pojavljivanje simptoma bolesti koja je zapravo genetski uvjetovana , nasljedna. Tu se radi o nesrazmjeru količine mokračne kiseline u zglobovima i tijelu uopće.
    Dakle poremečaj PH faktora . Kako je dokazano da limun djeluje lužnato , bilo bi dobro ptici ponuditi limunadu , grit ,ugljen , sipinu kost.Lijek ne postoji , samo se mogu ublažiti simptomi Sad
    Dakle kako god , nisi kriva za to što se dešava ptici Wink
    avatar
    nov@


    Broj postova : 4
    Registration date : 29.11.2010

    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by nov@ uto 30 stu - 14:40

    eh, da, nisam kriva sto se to događa ptici...upravu tu pticu sam dobila od susjeda prosli tjedan, da je stavim u veliku gajbicu sa ostalim pticama, tako da mi suprugu bude drago kad se vrati...i bas ta ptica je bolesna, pretpostavljam da je on to znao i sad je meni dao da se brinem o tome, ocito je njemu bilo tesko....
    Hvala na savjetima, ako se jos cega sjetite, dobro bi mi doslo, jer zelim da joj olaksam muke Crying or Very sad Mad Mad scratch
    Sto se tice limuna, pretpostavljam da bi za njezinu velicinu tu limunadu trebala napraviti sa par kapi limuna i vode?
    I jos jedno pitanje...da li bi joj naskodilo, ako joj stavim vitamine u vodu? I one minerale u posudicu? Ili samo da joj davam svijetle sjemenke, tj. dijetalnu hranu?
    Hvala jos jednom....


    Sponsored content


    SLOMLJENA NOGA???? Empty Re: SLOMLJENA NOGA????

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 18:43.