Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
Pardillo
mipticar
ahatko
Renato.M
8 posters

    jabučni ocat

    avatar
    Gost
    Gost


    jabučni  ocat Empty jabučni ocat

    Postaj by Gost pet 2 srp - 21:25



    pozdrav!!


    nadam se da nisam prouzročio problem pticama sa (kupanjem) prskanjem vodom i jabučnim octom(1l vode 4-5 čepova octa) zadnjih 3 dana!!!kanarinci bacaju perje a pomalo i gardelin čini mi se nekako puno i naglo ? ili je možda razlog što su ptice u kući (konstantno) bez klime pa mislim da nije od vrućine!!!i na kraju da li je zdravo davati jabučni ocat u vodi za piće i u kojem omjeru ako je preporučeno !!! bog !!!

    URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/jaulas006he1.jpg/]jabučni  ocat Jaulas006he1.th[/URL]

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by Renato.M pet 2 srp - 21:54

    Jabučni ocat svakako je zdrav i odličan za preventivu. Mislim da si malo pretijerao sa dozom, omijerom.
    Ja ga svaki dan stavljam u vodu za piće, pogotovo sad kod velikih toplina. Omijer mi je 2-3 čepa na 2lit. vode.
    ahatko
    ahatko


    Broj postova : 45
    Age : 41
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 04.11.2010

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by ahatko sri 16 vel - 21:37

    Jedno pitanje renato za tebe ako nije problem. čitao sam na internetu da se jabučni ocat daje kao prevencija za megabakterije i dr. bolesti ako sam dobro shvatio. kakve su to mega bakterije, odnosno koji su simptomi te bakterije i da li se to može liječiti i kako? hvala.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by mipticar čet 17 vel - 0:50

    Doza jabučnog octa kao preventiva ide 10 ml. na 1 lit vode 2 puta tjedno .
    Pardillo
    Pardillo


    Broj postova : 49
    Age : 47
    Location : Dalmazia
    Registration date : 12.02.2011

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by Pardillo čet 17 vel - 12:40


    Ja dajem konstantno jabučni u vodi za piće ( 2 čepa na 2 litre vode)i nema nikakvih problema naprotiv ptice su zdrave kao drijen" !!!

    Svak ima neki svoj način za koji mislimo da je najbolji !!!


    Pozdrav !!!
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by Renato.M čet 17 vel - 19:26

    ahatko je napisao/la:Jedno pitanje renato za tebe ako nije problem. čitao sam na internetu da se jabučni ocat daje kao prevencija za megabakterije i dr. bolesti ako sam dobro shvatio. kakve su to mega bakterije, odnosno koji su simptomi te bakterije i da li se to može liječiti i kako? hvala.
    Ahatko o megabakteriji imaš 6 stranica pod temom megabakterija kod ptica. Doza je kako Miptičar kaže 10 ml. na litru vode a to ti je negdije oko 1 čep od boce od koka-kole.Pardilo piše 2 čepa na 2 litre vode, to je ustvari ta mijera. Ja dajem jabučni pogotovo lijeti kod velikih vručina skoro svaki dan, preskočim kad dajem vitamine ili slučajno neke lijekove. Zašto svaki dan? Zato jer kad ženke ili mužijak kad hrane mlade stalno nešto unose u vodu, vlažu hranu kojom hrane mlade pa se ta voda jako brzo pokvari- usmrdi. Jabučni ocat spriječava rano stvaranje bakterija koji se stvaraju u tim uvijetima. Ujutro prije posla promijenim svu vodu, dolazim doma oko 15,20 i opet promijenim svu vodu jer voda več......... Zimi mijenjam vodu svaki drugi dan, baš sam lijenčina, zato i zimi jabučni. Zdrav je jabučni i za druge stvari a u tim dozama njikako ne može naškoditi. pozdrav.
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by matija čet 17 vel - 20:05

    Evo i ja prakticiram po preporuci iskusnih jabučni ocat u vodu,i to često, susjed ga radi doma od divljih jabuka pa ga i sam koristim već godinama, čak sam pticama znao kad su bile extremno niske temperature, (bilo je i do -15 ove zime par dana) ubacit u vodu sa octom i žlicu rastopljenog meda...
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by Jack Sparrow čet 1 stu - 15:45

    jel može domaći ocat ali od vina crnog,meni tata radi za naše potrebe doma ili da kupim u dućanu jabučni ocat...kojega mi preporučate,daje par slika kojega koristite ako kupujete u dućanu...
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by evmolp čet 1 stu - 18:41

    Jack Sparrow je napisao/la:jel može domaći ocat ali od vina crnog,meni tata radi za naše potrebe doma ili da kupim u dućanu jabučni ocat...kojega mi preporučate,daje par slika kojega koristite ako kupujete u dućanu...
    Samo jabucni. Ako ga mislis kupovati, najbolje je od neke trgovine za zdravu hranu.
    Vinski ocat je izradjen na alcoholnu bazu, pa sigurno nece biti dobar za ptice. Ili ce mozda doci do preveliku kolicinu pjesme drunken Very Happy
    Pozdrav.
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by trevor pet 2 stu - 15:00

    Ne znam kako kod vas, ali ja sam jedno vreme isto davao jabukovo sirce u vodu za pice svaki dan i neke od ptica su dobile proredjeni izmet, stoga dajem samo povremeno.

    Pozz

    Sponsored content


    jabučni  ocat Empty Re: jabučni ocat

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 22:18.