Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
sestoperac
saso78
bocka
lord189
seadriver
Zvrcko
xyz
Branimir
Fago
Dean
ikayke
15 posters

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago pet 5 pro - 23:39

    markoxp je napisao/la:Lord kakvi albino,meni se oni gore sa zutom krunom cini kao lutino major a ovome se crnome nemogu sjetit imena kraj je nesto sa ci...tako nesto,ova slika sta je stavija zvrckov otac je odlicna,prvo se vidi da grdelin nije karotiniran,koliko se meni cini uopce nije,mozda mu je ocjena kiksala zbog malo narancaste krune iza oka,ali sve je drugo super!

    Momci, momci....
    onaj prvi grdelin NIJE grdelin nego je to baštardica u satinet mutaciji (spolno vezano).
    Drugi je major u agatu i ptica ima neke sitne greška, ali svakako po meni zaslužuje medalju!!!
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by saso78 pet 5 pro - 23:45

    Ta bastardica je dobijena od satinet kanarinac i zenka grdelinka?
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago pet 5 pro - 23:52

    saso78 je napisao/la:Ta bastardica je dobijena od satinet kanarinac i zenka grdelinka?

    Moze i tako, ali ova nije.
    To je od Malatestinica ptica i dobivena je parenjem grdelina majora nosioca satineta i satinet crvene mozaik kanarinke.
    Milorad je uistinu jedan od najvecih!!! A jos pri tome ljudina i po!!!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by lord189 pet 5 pro - 23:57

    ma zaj... mislija san na drugu sliku odozdo lol!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke sub 6 pro - 0:53

    evo da znate koji sam...prva slika.... svijetla majica ...Pozdrav! Wink lol!

    Coric je legenda i pol.... moz zamislit svim sucima je stegicama vezao aktovke, meni rukave na jakni... ma bilo je super na sudjenju.... a i poslije....

    Vidimo se jos jednom u nedjelju.... cheers
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke sub 6 pro - 0:58

    Fago jel ovo moj ahat...pa najvecu sliku je moja ptica dobila... ja super zadovoljan rezultatom
    Kolekcija ahat crveni mozaik 2 mj. iza stvarno jakog Krstulovica
    pojedinacno 88 bodova Smile rekli bi 4 mj.
    i cesljugar 89 bodova....
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago sub 6 pro - 1:11

    mislim da je tvoj Ika!
    Ma dogodine ces biti prvak Very Happy Very Happy Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by sestoperac sub 6 pro - 1:22

    cini mi se da su sudije bile malo skrte na bodovima ?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ticar sub 6 pro - 5:11

    ikayke je napisao/la:
    ticar je napisao/la:a koji je ikayake.vidim našeg sudca vremenka,kod njega su na žalost našli klamidiju pa nije mogo izlagat tice

    evo da znate koji sam...prva slika.... svijetla majica ...Pozdrav! Wink lol!

    koj ovaj za laptopom u svjetloj majici,ili izgledaš stariji ili si stariji od 24 god.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke sub 6 pro - 11:41

    da ovaj sa laptopom u svjetloj majici.... ah ... jos malo pa 25 Smile
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by xyz sub 6 pro - 15:39

    Čestitam kolegama na dobrim ocjenama,

    a posebno mi je drago da sam ovako putem slika "upoznao" tj. dobio predodžbu o Ikayke-u i Zvrckovom ocu.

    A ko je tip na drugoj slici, u jakni sa kapuljačom piše ocjene za dva crvenkasta kanarinca?
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago sub 6 pro - 16:31

    drazenxp je napisao/la:..... A ko je tip na drugoj slici, u jakni sa kapuljačom piše ocjene za dva crvenkasta kanarinca?

    E to ti je Dean - majstor od sudaca!

    A evo da se i ja pohvalim, od 14 izloženih ptica samo 2 nisu nagrađene Very Happy

    Pa evo redom:
    Satinet crveni mozaik - kolekcija - III. mjesto
    Izabela crveni mozaik - pojedinačno - II. mjesto
    Mutacija sjeverne juričice (izabela) - kolekcija - II. mjesto
    Mutacija sjeverne juričice (ahat) - pojedinačno - II. mjesto
    Križanac satinet crveni mozaik x juričica (ženka) - pojedinačno - II. mjesto
    Juričica - pojedinačno - I. mjesto

    Very Happy Laughing Very Happy Laughing Ja sretan i zadovoljan Laughing Very Happy Laughing Very Happy


    Zadnja promjena: Fago; sub 6 pro - 22:16; ukupno mijenjano 1 put.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Dean sub 6 pro - 17:03

    A i te dvije koje ti nisu nagradjene si poslao vise iz sprdnje Very Happy Very Happy

    Htio sam reci za onog ahat majora...ptica je stvarno prelijepa i pitoma i sve ali da ga hebes kad ide na ocijenu nemožeš je nagraditi jer ima evidentne greške koje moraš kazniti...

    to je ono šta sam ja već par puta rekao da naši majori nisu klasa za takmičenja, pa budimo realni mi ustvari kupujemo (nazalost) jos uvijek skart robu Very Happy ali treba početi od nečega...a i to je za nas preskupo...

    da majstor... lol!
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by xyz sub 6 pro - 17:15

    Bravo Fago, baš mi je drago da si najbolji u faganelima, koje najviše voliš. Čestitam! cheers

    Vidi se da je Dean profi sudac, kako on to ozbiljno zapisuje Cool
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by DjordjeVet sub 6 pro - 21:55

    gledao sam ovaj katalog, prvi put da pise od cega su bastardi konkretno, a ne samo grupa kojoj pripadaju...to mi se bas dopada, da znam sta je uparivano...Wink
    ima li jos neko nekih slika da okaci?
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago sub 6 pro - 22:07

    DjordjeVet je napisao/la:gledao sam ovaj katalog, prvi put da pise od cega su bastardi konkretno, a ne samo grupa kojoj pripadaju...to mi se bas dopada, da znam sta je uparivano...Wink
    ima li jos neko nekih slika da okaci?

    Opet netočno!
    Prošle godine je prvi put to napravljeno na državnoj u Zagrebu i ovo je dobar nastavak tradicije !!! Tek da se zna Very Happy Very Happy Very Happy
    A stavit ce Ika ove dane jos slika, jer ce se sutra po izlozbi blicati u velike... i to samo šampioni...
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by DjordjeVet sub 6 pro - 22:12

    Fago je napisao/la:
    DjordjeVet je napisao/la:gledao sam ovaj katalog, prvi put da pise od cega su bastardi konkretno, a ne samo grupa kojoj pripadaju...to mi se bas dopada, da znam sta je uparivano...Wink
    ima li jos neko nekih slika da okaci?

    Opet netočno!
    Prošle godine je prvi put to napravljeno na državnoj u Zagrebu i ovo je dobar nastavak tradicije !!! Tek da se zna Very Happy Very Happy Very Happy
    A stavit ce Ika ove dane jos slika, jer ce se sutra po izlozbi blicati u velike... i to samo šampioni...

    mislio sam na ovo sto je kaceno na forum...a mislim da i treba da pise sta je i od cega, za onog ko dodje da vidi, da zna koja je kombinacija dala takvu pticu i vidi sta moze ocekivati ako upari jednu ili drugu varijantu muzjak-zenka...
    mogao bi ti staviti sliku kolekcije bastarda od fanageluse....zanimala bi me...
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago sub 6 pro - 22:16

    DjordjeVet je napisao/la:... mogao bi ti staviti sliku kolekcije bastarda od fanageluse....zanimala bi me...

    U Djorde dobro da si vidio - to je greška. Pojedinačno, nažalost pojedinačno... Evo sad cu editirat, a slike sutra kad poslikam...
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Branimir sub 6 pro - 22:48

    Evo da i ja dam svoj komentar izložbe. Po meni super organizirano i jako dobar prostor. Jako veliki broj raznovrsnih ptica, prvenstveno kanarinaca ali i ostalih. Za mene najvažnije da sam se povezao sa jednim čovjekom koji uzgaja gloster kanarince i dogovorio se za nove ženke, te me uputio u još neke stvari potrebne za uzgoj. Produžio člansku i još pogledao ostale izložene ptice.Super provedena subota. Hvala Deanu ( na broju i preporuci), bio sam sa Renatom i kupio dva regala sa krletkama, tako da se kapaciteti polako povečavaju. Dogodine ako bude sreče mogli bi doći i moji glosteri na megdan ovim "opasnim" sucima. Pozdrav!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Dean ned 7 pro - 1:47

    heh dobro da znam da mi Renato sutra placa kavu Very Happy

    svi koji ste sutra u Rijeci...javite se za kavu (do 10:00) poslije toga na gemist Very Happy Very Happy Very Happy
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Zvrcko pon 8 pro - 18:19

    Branimir je napisao/la:Evo da i ja dam svoj komentar izložbe. Po meni super organizirano i jako dobar prostor. Jako veliki broj raznovrsnih ptica, prvenstveno kanarinaca ali i ostalih. Za mene najvažnije da sam se povezao sa jednim čovjekom koji uzgaja gloster kanarince i dogovorio se za nove ženke, te me uputio u još neke stvari potrebne za uzgoj. Produžio člansku i još pogledao ostale izložene ptice.Super provedena subota. Hvala Deanu ( na broju i preporuci), bio sam sa Renatom i kupio dva regala sa krletkama, tako da se kapaciteti polako povečavaju. Dogodine ako bude sreče mogli bi doći i moji glosteri na megdan ovim "opasnim" sucima. Pozdrav!


    neznam s kim si stupio u kontakt ...........................................

    Problam glostera je Veličina koja bitrebala biti max 11,5 cm što je kod nas ali i u It najčešće na granici... Uzgoj Glostera ma koliko bilo jednostavno izgledalo je kompleksno te treba paziti na puno više čidbenika nego u boji.......

    ja sam ocjenjivao glostere sa kapom pa ti mogu reći da osim dva tri primjerka nije bilo dostojnih glostera jer 50 % ih se moglo diskvalificirat radi veličine...


    ujedno je Fago u žaru proslave study otkrio da njegove ptice LETE pa je njegov njavažniji pulen zadovoljan smještajem ishranom odlučio ostat u Čavlima.... ijako je Fago inzistirao da ga povede čak je nagrada od 100 nečeg ponuđena.... geek clown scratch

    majke mi moje ja neznam ništa o vezicama Sleep Sleep Sleep No Suspect
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago pon 8 pro - 19:05

    Zvrcko je napisao/la:...ujedno je Fago u žaru proslave study otkrio da njegove ptice LETE pa je njegov njavažniji pulen zadovoljan smještajem ishranom odlučio ostat u Čavlima.... ijako je Fago inzistirao da ga povede čak je nagrada od 100 nečeg ponuđena.... geek clown scratch...

    Bastard s faganjelom - nosioc satinete je stigao u Zg. Zdrav i veseo, evo ga gledam u Ikayke-ovoj gajbi - ovdje na poslu!!!
    E kad mi je Milorad javio da je u rukama - skoro sam sletio s autoputa od sreće afro flower santa Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

    Fala lijepa Rijecanima, a posebno Miloradu i našem Ikayke-u Exclamation Exclamation Exclamation
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Zvrcko pon 8 pro - 19:08

    Fala lijepa Rijecanima, a posebno Miloradu i našem Ikayke-u



    a meni meni Sad bio sam dobar bom drunken nije me bilo za vidit ni čut affraid
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke pon 8 pro - 20:54

    Zvrcko je napisao/la:Fala lijepa Rijecanima, a posebno Miloradu i našem Ikayke-u



    a meni meni Sad bio sam dobar bom drunken nije me bilo za vidit ni čut affraid

    I tebi zvrcko svaka cast, pravi ticar... poput starijeg 'zvrcka'... kad si se ulogirao pitao sam se zasto zvrcko...a sad mi je jasno.... lol!

    A Fago je bio sretan ko malo djete kad sam mu faganjela bastarda donio... a da ste ga vidjeli kad mi je dosao reci da je pobjego... mislio sam da ce ga srce strefit ... ali sve se dobro zavrsilo... i to je najvaznije Smile
    sada uz puno puno srece i Fagovog znanja cekamo prve zenke satine faganjelice Smile

    Bilo je jako lijepo u nedjelju, puno ljudi... a i prodaja je bila ok... upoznao puno ljudi...stupio u kontakt sa mnogim uzgajivacima , i sa kolegama iz nisa koji su bili sva tri dana na izlozbi.... stvarno sve je bilo super....

    Slike koje smo fago i ja slikali bit ce sutra navjerovatnije na stranicama drustva !!
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago pon 8 pro - 22:01

    Zvrcko je napisao/la:Fala lijepa Rijecanima, a posebno Miloradu i našem Ikayke-u



    a meni meni Sad bio sam dobar bom drunken nije me bilo za vidit ni čut affraid

    Osim što te svi suci redom spominju (redovito)!

    A stvarnom Zvrcku svaka čast. Super si momče samo nastavi tako i bit će tića i lijepih rezultata Exclamation
    Žao mi je što drugi (mladi) članovi nisu došli pa da i njih upoznamo. Ali vidit ćemo se mi, samo ustrajte u ovom 'ludilu' jer koliko mi se čini svi koje sam vidio dolje u Rijeci sigurno hoće Very Happy Very Happy Very Happy A i ja ću lol!

    Sponsored content


    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 2 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 12 svi - 8:25.