Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+43
Miljenko
olanik
Sina BL
Dule
Siskin
komiza
kreso
saso78
zadranin
Sasha
seadriver
Renato.M
bocka
dr.nenad86
toni69
ssarava1
MrMaki74
vlado
zvrcko sen
PESTI
malinois
zoran ptice pjevice
ticar
xyz
ikayke
Edi
Dean
refa95
Carduel
riberi
DOMO
krstokljun
MARIN
brabus
richie
Edi-labin
baltic
ERVINO
plafonko
branimirf
antonio
zoranV
dzemal_sa
47 posters

    Livanjski grdelini u Poreču

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Miljenko pet 30 tra - 4:17

    komiža je napisao/la:Po meni Marin ima visoke kriterije jer je ima priliku uživo slušat takve grdeline. Koliko ja vidim svi ga cijene jer se drži tih kriterija i nikome se ne uvlači u g. Prije je takvih tiča bilo dosta više,u prirodi,ali to se manijački lovilo. Putovalo se i dalje od kuće ako bi se doznalo da ima di dobrih grdelina. I malo pomalo dobre pisme bi završile u čibi,a šporke su ostajale u prirodi. I šporkica se sve više širila po šumama i gorama pa bi i tič sa dobrim genima za pismu naučia šporkavat od oca ili susida. I sad je to nama neshvatljivo i svak se tuče za svoga grdelina i brani ga. Koda ima šta branit. Ali tribamo se učit od starijih i slušat. Mene nije briga,volia bi imat ticu po STP-u,ali ne moš glavom kroz zid. Kad bi ja stavio svoga da ga čujete,polovici bi bio odličan a polovici škart. Meni je 1.liga jer ima energičnu pismu i volju,ima pletivo brzo i glasno,kratku zijadu,digo učini cja,cja,cja ali je većinom čist. Neču nikome tvrdit da je odličan niti ga branit,ali ja kad ga čujen da zavrti,ono brzinski meni ga je ludilo čut. Aj laku noć ! Sleep

    A di ga darzis, ako smim pitat?
    (Toka ce mi za mutonje u deseti!)
    PS: Buta ga da promine perje, ca pri!

    PSS: Marine, novci su ti ka polu-srica! Kad ih nimas fale ti, kad ih imas ne fale ti!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zvrcko sen pet 30 tra - 6:59

    zorane moraš znati

    čuli smo ibolje imali smo igore


    i tu je istina
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zvrcko sen pet 30 tra - 7:03

    zoranV je napisao/la:Vidim da se svi busaju nekim pticama i dzijama,pa sad krećem i ja,a pošto se smatram jakim trgovcem,mislim da ću napraviti sebi odličnu reklamu i krenuti sa prodajom i zaraditi ogromnu lovu Smile

    Samo ne znam tko ima u telefonu nekih dobrih pjesama grdelina,da mi ih posudi da snimim grdelina,a stavim pjesmu sa telefona i kad krene ,bit će vreća para Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


    čekaju te CD pa da biznis krene ....ha ha ha haha
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pet 30 tra - 8:18

    dolazim po CD,meni je dečko napravio jedan,ali sam nezadovoljan,bili su šumovi ,jer je bilo snimano na kasetofon,pa se nije dobro obrisalo.

    Komiža,nije sve u parama,ali mi je draže kad ih imam,a i lakše je naučiti gredelina kad u džepu imaš 1000€. Very Happy Very Happy Very Happy
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by ERVINO pet 30 tra - 15:15

    Zoran je napisao:A sad šalu na stranu,pošto sam početnik u držanju grdelina za pjev,ja sam mislio da tu postoji jedna teorija i da se to poštuje,a sad kad sam krenuo vidim da ima više teorija o pjesmi grdelina i da svi uglavnom prave teorijre pjeva grdelina po momentalnom stanju u svojoj kući.Isto tako sam vidio da neki grdelini nekom su odlični ,a nekom su katastrofa,pa se ja pitam ,dali su i jedni i drugi u pravu ili niti jedni nisu u pravu ????
    Isto ti je to moj Zorane i kod Talijana kad govorimo o kanarincima boje ..dobro je samo ono što oni imaju ne briga ih za COM oni furaju po svome.Ali kod pjesme je osnovno da napravimo standard pjeva e onda će biti dobro samo ono što je po standardu,,,,pozdrav
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV pet 30 tra - 16:15

    Ja znam samo jedno,ZA MENE ,moji grdelini su najbolji cheers Very Happy Very Happy
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by krnjolac pet 30 tra - 16:38

    nemoj samo da ti dođe marin,sve će ti ih pustit ka i malinoisu! Laughing
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by krstokljun pet 30 tra - 19:19

    Bog nam je podario stiglica, imamo na ovim prostorima jednu od najljepsis i najboljih pjevacica u prirodi.
    ja sam srecan sto o toj pjesmi neznam ama bas nista, te mi svaki kojega cujem pjeva kao da je svjetski sampion. Samo mi je vazno da ga cujem, sto jace to bolje. Naravno da postujem sve tradicionalne pjesme, a ima ih svuda, Split, Mostar, Podgorica, Livno, opet u Srbiji se cijeni nesto drugo takodje u Makedoniji.
    Zato se slazem sa svima koji kazu da su svi najbolji dok se ne napravi standard.
    Do tada svak ima pravo za svoju pticu reci DOBAR JE. Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Gost pet 30 tra - 22:38

    zorane moj pokojni did je ima prijatelja koji je ima prijatelja koji je ima vrhunske pjevače Laughing a sad imam i ja nešto da po krletki skače lol! ma nevidi ja nekih video snimaka od tih vrhunskih,ma samo naša dva slaba geek
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 1 svi - 11:40

    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by antonio uto 4 svi - 21:47

    Pozdrav svima evo i ja da se malo javim nije me bilo tu pa malo citam i gledam.. ima li kakvih prinova Zorane ili je to vec uveliko pocelo Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 5 svi - 2:11

    Antonio,nešto se dešava,ima nešto bastardi ,a i grdelini će mi brzo poćeti izlaziti. Već sam se zabrinuo za tebe,mislio sam da si odustao od foruma.
    Tu nema ništa novo,ja se pokušavam skinuti sa foruma.Tu sam samo dok pročitam novosti i malo prolistam chat,malo se nasmijem izjavavama nekih "velikih" ptičara i bježim na bilijar.Tako se puno manje nerviram,a i puno mirnije spavam. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by komiza sri 5 svi - 2:13

    A di ga darzis, ako smim pitat?
    (Toka ce mi za mutonje u deseti!)

    Već je uškuro Miljenko. Imače Kanulir kojega zote,jo ih malo imon. Svega citiri su uškuro. Bi je i peti,ti je bi ol pasonega motonjo i žestok je cudo. Ali posli par don uškuro se raskapoto,pa son ga izvadi. Bi je za krepat i otvori son mu vrota ol kojbe ali je po po tlehu. Ostavi son ga u vartal kraj kanerinih,dovo mu dobru spizu,joja,maka,pupki ol koštrica i matuderice i borami se rekupero. Ovo je pasalo ol tad vej tri šetemone i sal je dobar,pomalo ga cujen i da popićo. Muci son se oko njega jer će bit dobri rećom. Dere ko lud,a famužo niko tvica. Divji je za nevirovot,a kal ga makneš ol drugih,u ruku ti kanto. Sal ne znon ci ću iš njin,vrotit ga uškuro ili ne. Pricekoću još malo pa ću vidit,vrotiću ga ali ću ga vižitovat da se opeta ne raskapoto. Ne more meni lako tvica krepat,sumo me mlode,ovo vej par godišć zajeboju,barž neće i ova tri baštordo. Ako i ovi krepaju,onda je ol kokošinjaci,mislin se obi ih pošprico sa biokilon. Ala da ! Sleep
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by komiza sri 5 svi - 2:23

    Zorane jeli mladi mogu krepat od tekuti i kad ih mogu tretirat sa nećim, pari mi da se puno čiste i češu. Pozdrav !
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Miljenko sri 5 svi - 5:54

    komiža je napisao/la:A di ga darzis, ako smim pitat?
    (Toka ce mi za mutonje u deseti!)

    Već je uškuro Miljenko. Imače Kanulir kojega zote,jo ih malo imon. Svega citiri su uškuro. Bi je i peti,ti je bi ol pasonega motonjo i žestok je cudo. Ali posli par don uškuro se raskapoto,pa son ga izvadi. Bi je za krepat i otvori son mu vrota ol kojbe ali je po po tlehu. Ostavi son ga u vartal kraj kanerinih,dovo mu dobru spizu,joja,maka,pupki ol koštrica i matuderice i borami se rekupero. Ovo je pasalo ol tad vej tri šetemone i sal je dobar,pomalo ga cujen i da popićo. Muci son se oko njega jer će bit dobri rećom. Dere ko lud,a famužo niko tvica. Divji je za nevirovot,a kal ga makneš ol drugih,u ruku ti kanto. Sal ne znon ci ću iš njin,vrotit ga uškuro ili ne. Pricekoću još malo pa ću vidit,vrotiću ga ali ću ga vižitovat da se opeta ne raskapoto. Ne more meni lako tvica krepat,sumo me mlode,ovo vej par godišć zajeboju,barž neće i ova tri baštordo. Ako i ovi krepaju,onda je ol kokošinjaci,mislin se obi ih pošprico sa biokilon. Ala da ! Sleep

    Malo se zafrkujem (ovode na Zoranov forum), po ako ce moderatori rizot...neka rizu lozje u boke.

    Dace (zojmit) meni kojega za mutonje Pjero-Madona (susid). Kanculir ih dobije iz Splita (Dvornik), tako da ni stroha...bit ce vece recami nego divji tvic.

    Ala da da se ti oporavi, to je zestoki...buta ga sa kanericum ako je moze torpit. Ali budi oprezan jer je moze ruvinat. Imom i jo jednega takega iz Australije. Ne mozes stavit drugega muskega s njim u kajbun. Olma bi ga ruvino/ubi. Svaku godisce mi do mlode,...ali mlodi su (na zalost) ca se tice kantonju...Bugu dusu a Bog je nece!

    Tekuti (usenci) mogu ruvinat mlode (da krepaju) dok su do setemone don stari, a kasnije oni ce slabije napredovot i uvik bit nervozni dok ih dobro ne ocistis. Buta frontline...ili cago zescega...da se to ocisti i ne prenosi na druge tvice.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 5 svi - 9:05

    Ako su mladi u gnjezdu,najbolje je uzeti Frontline za male rase pasa i nakapati gnjezdo ,ali više sa vanjske strane,a ako mladi imaju više od 23-24 dana,možeš im ukapati jednu kap za vrat. Provjeri da li su 100% tikuti.
    Ujedno bi bilo dobro i svakih par dana špricati ,vanjske rubove parilice Bio kilom.Ja sam prije par godina dobio tikute i onda su mi rekli da se jajašca od njih ne mogu uništiti niti čak na temperaturi do 2000 stupnjeva,već se treba tretirati na način da se 22 dana šprica (svaki drugi dan) sa Bio kilom i to mi se pokazalo uspješnim,i od tad nisam imao susreta sa tim nemanima cheers .Ali zato redovno špricam i kapam frontline u svako novo gnjezdo koje stavljam u parilicu i onda sam siguran.
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by antonio sri 5 svi - 19:18

    antonio je napisao/la:Pozdrav svima evo i ja da se malo javim nije me bilo tu pa malo citam i gledam.. ima li kakvih prinova Zorane ili je to vec uveliko pocelo Very Happy

    A prijatelju poso me razvuce radim po cijeli dan pa onda bjezim od komp.. da ne gledam vise u njega .. A nisam zaboravio za forum ne bi to sebi dopustio Very Happy a drago mi je da je zivnulo i da ima pomladka u tebe nadam se da si zadovoljan Smile
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 5 svi - 19:27

    ide kao po traci Very Happy Very Happy Very Happy
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by toni69 sri 5 svi - 19:38

    zorane ,štiglić mi je počeo unositi vatu u gnijezdo,ali ženka mi još nije zainteresirana.ostavio sam ih u potkrovlje na miru.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 5 svi - 19:39

    krenut će to,meni stara ženka već leži na 5 jaja ,a još 4 su napravile gnjezda
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Dule sri 5 svi - 19:40

    Pozdrav Zorane.Kako ide s crvima ,jel su se počeli množit?
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by toni69 sri 5 svi - 19:41

    zoki,jesi stigao u markovce?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 5 svi - 19:42

    Već su larve,ide kao po traci Very Happy Very Happy Very Happy ,zadovoljan sam
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sri 5 svi - 19:44

    U mojoj Istri sam Very Happy Very Happy Very Happy ,ovdje mi je najljepše,nitko ne ganja pjesmu i svi se dobro slažemo ,ovdje vrijedi istarska tradicija pjeva,a to znači da jedemo i pijemo i družimo se i svi smo zadovoljni sa našim pticama i našim crvima cheers cheers
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by antonio sri 5 svi - 21:22

    A super prijatelju pa je krenulo onda znaci da ce bit nesto za poslusat Very Happy

    Sponsored content


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 23 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 17:25.