Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+38
emirgrdelin
pippo
Marko Zagreb
trevor
budisic
grujo
faganel
janejanevski
skopski slavejar
skopski maestro
bondza12
echeberija
MARIN
ajret
klokkende
MilanNish
alann
bocka
mipticar
prco999
Dalibor
dr.nenad86
DjordjeVet
PESTI
Boban NA
malinois
sestoperac
Said_the_great
zvrcko sen
bembo
vladan bg
twins
andiok
Dean
steva318
saso78
ticar
xyz
42 posters

    kanarinac slavujar

    avatar
    Gost
    Gost


    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by Gost sub 14 vel - 16:32

    Pa anpisao sam za jednu opciju!
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by bembo čet 19 vel - 21:58

    stavite nekakav snimak da poslušamo vrhunskog slavujara afro
    to nisam imao prilike čuti
    pozdrav
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by saso78 čet 19 vel - 22:45

    Milan je postavio negde ali neznam gde na ovom forumu...Milane jel znas gde je postavljeno?
    avatar
    Gost
    Gost


    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by Gost pet 20 vel - 0:43

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by ticar pet 20 vel - 0:48

    markoxp je napisao/la:Evo jedan:

    https://www.youtube.com/watch?v=N0_FhJqn7L4


    nije to slavujar marko isusa ti.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by saso78 pet 20 vel - 1:10

    Ma Marko kakav slavujar nemoj vakve greske...Zbunices ljude ej.
    avatar
    Gost
    Gost


    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by Gost pet 20 vel - 1:33

    Izvini falio evo:imam nekoga u documentsima ali ga nemogu stavit,nesto sam kopira sa youtuba,sve zbrlja,ima jedan dobar je,neki spanjolski,samo ga necfe da stavi pise nesto...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by ticar pet 20 vel - 1:37

    markoxp je napisao/la:Izvini falio evo:imam nekoga u documentsima ali ga nemogu stavit,nesto sam kopira sa youtuba,sve zbrlja,ima jedan dobar je,neki spanjolski,samo ga necfe da stavi pise nesto...

    NE MOŽE SLAVUJAR BITI ŠPANJOLSKI,kad je to srpska tica
    avatar
    Gost
    Gost


    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by Gost pet 20 vel - 1:38

    ali cini mi se da je spanjolcski jezik,iman neki video ali je malo stariji,skinut od negdi ali ga nece stavi
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by zvrcko sen pet 20 vel - 1:46

    marko koji si ti clown



    pa daj ne zajebaji ljude u ozbiljnim temama...


    ti bi i papi pokuša objasniti kako se moli....................................


    Slavujari neznam koliko su genetski potkovani....
    Nabavili par "Vrhunskih" primjeraka ŽČ i GS ali nakon godine dana njihova pjesma se razvodnila ,a mladi nisu imali učitelja i vrlo slabu pjesmu imaju......neprepoznatljivu .

    što se ne može reći za Malinoe , Rolere i Timbradose ......
    avatar
    vladan bg


    Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by vladan bg pet 20 vel - 2:44

    Upravo tako. Slavujar je "kvarljiva roba". Naime, ptica ne zadrzava prvobitnu pesmu, vec dolazi do promena kada se usili ili kada dugo nije slusao drugog slavujara...to se delimicno moze resiti cestim pustanjem trake. Ako zelimo da peva samo slavujsko, mora mu se stalno pustati traka. O genetskom prenosenju pesme na potomstvo nema ni govora, i to je i razlog zasto rasa nije priznata
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by twins pet 20 vel - 11:04

    uhhh
    prvo, slavujar jeste priznat u svojoj maticnoj zemlji srbiji.cuva se i u drugim zemljama znaci uskoro ce biti medjunarodnih takmicenja.naravno da nemoze genetski da prenosi pesmu.otkud da prenosi pesmu slavuja, drozda, kosa, vuge...nemoguce je to. genetski prenosi talenat da nauci zadato. ko nabavi vrhunske slavujare da bi i nadalje imao vrhunske ptice mora da im pruzi i vrhunske uslove. jbg teska ptica za rad.al ko voli on se i trudi. slicno je ko sa ovim ljudima sto skoluju stiglice.ja uvek imam dva u kancelariji gde radim ali onih divljih neskolovanih.nisam siguran da bi neki skolovani pored njih opstao...
    avatar
    vladan bg


    Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by vladan bg pet 20 vel - 12:33

    twins je napisao/la:uhhh
    prvo, slavujar jeste priznat u svojoj maticnoj zemlji srbiji.cuva se i u drugim zemljama znaci uskoro ce biti medjunarodnih takmicenja.naravno da nemoze genetski da prenosi pesmu.otkud da prenosi pesmu slavuja, drozda, kosa, vuge...nemoguce je to. genetski prenosi talenat da nauci zadato. ko nabavi vrhunske slavujare da bi i nadalje imao vrhunske ptice mora da im pruzi i vrhunske uslove. jbg teska ptica za rad.al ko voli on se i trudi. slicno je ko sa ovim ljudima sto skoluju stiglice.ja uvek imam dva u kancelariji gde radim ali onih divljih neskolovanih.nisam siguran da bi neki skolovani pored njih opstao...

    uhhh
    Kada kazem da nije priznat, mislim da nije priznat od strane COM-a. Ako ne pretpostavimo da mora postojati neko nadlezno medjunarodno telo, onda ima onoliko "priznatih" rasa koliko ima i odgajivaca. Sto se tice genetskog prenosenja talenta da nauci zadato, u pravu si.
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by twins pet 20 vel - 17:57

    bembo je napisao/la:stavite nekakav snimak da poslušamo vrhunskog slavujara afro
    to nisam imao prilike čuti
    pozdrav

    gos'n bembo potrudicu seda ti posaljem snimak neke solidne ptice
    okacio bi ovde al neznam kako se radi to
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by ticar pet 20 vel - 18:14

    twins je napisao/la:
    bembo je napisao/la:stavite nekakav snimak da poslušamo vrhunskog slavujara afro
    to nisam imao prilike čuti
    pozdrav

    gos'n bembo potrudicu seda ti posaljem snimak neke solidne ptice
    okacio bi ovde al neznam kako se radi to

    imaš objašnjenje na predstavite se,samo idi na upload.to i slijedi postupak
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by zvrcko sen sub 21 vel - 0:21

    twins je napisao/la:uhhh
    prvo, slavujar jeste priznat u svojoj maticnoj zemlji srbiji.cuva se i u drugim zemljama znaci uskoro ce biti medjunarodnih takmicenja.naravno da nemoze genetski da prenosi pesmu.otkud da prenosi pesmu slavuja, drozda, kosa, vuge...nemoguce je to. genetski prenosi talenat da nauci zadato. ko nabavi vrhunske slavujare da bi i nadalje imao vrhunske ptice mora da im pruzi i vrhunske uslove. jbg teska ptica za rad.al ko voli on se i trudi. slicno je ko sa ovim ljudima sto skoluju stiglice.ja uvek imam dva u kancelariji gde radim ali onih divljih neskolovanih.nisam siguran da bi neki skolovani pored njih opstao...



    twins vidio sam mnogo prijavnica za takmičenje ali slavujara nema....
    ujedno da bi ptica bila priznata u savezu treba promovirati suce za te iste ptice ,,,,,pošto svega ovog nema moram te ispraviti i reći NAŽALOST slavujari nisu priznata rasa... što je meni osobno jako žao jer smatram daje pravim uzgojem i usmjeravanjem uzgoja moglo puno napraviti ..

    isto tako koliko znam kod Vas je jako popularna ta ptica..... ali ptica pjeva samo naučeno,,,moš joj dati uslove koje očeš ali pjesmu neš ćuti ako je ne naučiš ,,,

    ko nabavi vrhunske slavujare da bi i nadalje imao vrhunske ptice mora da im pruzi i vrhunske uslove
    ponavljam ova tvrdnja ti ne stoji .moš im pružiti koje oš uslove bez vrhunskog učitelja nećeš imati dobru pticu...

    ja imam vrlo malo znanja o slavujarima prema ovdje nekim ljudima, znam osnove i problematiku u vezi priznanja te ptice ......
    slušao sam te ptice par puta .......jako puno truda i ljubavi treba ......šteta što se pod slavujarima prodavalo svega i svašta pa su neki napravili više štete nego koristi


    uvjek sam govorio da je u Srbiji puno jača kultura uzgoja ptica pjesme....malinoi , roleri, slavujari......Iz kvantiteta izlazi kvalitet ipak ste ove godine osvojili medalju na svjetskom ijako pod drugom zastavom ali sa uzgajivačem koji se takmići u srbiji.
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by twins sub 21 vel - 12:23

    bice seniore i neki slavujar da se cuje nadam se...
    posle par godina staziranja na proslom drzavnom prvenstvu je troje sudija- pripravnika polozilo drzavni ispit.pred komisijom koju je odredio savez su polagali. sada su oni i zvanicno priznate sudije za srpskog pevaca-slavujara. znaci imamo sudije, imamo drzavno prvenstvo, imamo zvanicnog drzavnog prvaka... sve zvanicno. to je prvi korak ka priznanju od strane COMa. e sad dal ce ga oni priznat i kad to neznam. uostalom i Srbija nije clan EU a ipak je u Evropi.

    vrhunski uslovi za cuvanje slavujara podrazumevaju tog nekog vrhunskog ucitelja. to je uglavnom dobar CD.ova ptica jeste teska za cuvanje pa zato i nije preporucljiva za one koji neznaju da rade sa njima, ili nemaju uslove za njeno drzanje.

    kod nas trgovci svaku zutu pticu prodaju kao malinoa a svaku sarenu kao slavujara. slazem se da su nesavesni napravili mnogo stete.

    u Srbiji ima puno odgajivaca ovih ptica koji su teskom mukom uspeli ono sto se mnogima cinilo nemoguce. Srpski pevac-slavujar je u Srbiji priznata rasa koja se na drzavnom prvenstvu ravnopravno sa svim drugim rasama kanarinaca izlaze i takmici
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by zvrcko sen sub 21 vel - 14:58

    ajd baš mi je drago da se pokrenulo

    inače sve stoji ali koliko znam ima još rasa koje COM neće da prizna radi genetike

    Znači ukoliko ptica izvaljana nema genetski kod pjesme ne tretira se ko nova takmičarska grupa ,,, e sad to je vrijedilo dali se šta promjenilo zadnjih godina neznam ,,, ali Kulić je jako sposoban pa mislim da ukoliko ima iti malo šanse da će on to progurat.. A što se tiće svijetske - evropske organizacije o njima samo najgore .... evo i ove godine su nas odrebatili za takmičenje na svjetskom zog jedne odredbe Evropske unije koje se samo oni pridržavaju ne štiteći interese ostalih malih članica koje nisu članice EU a pod patronatom su COM-a dok ostali ne - male životinje , golubari itd , itd


    I zato sam skeptik da će se Srpski pjevač Slavijar ikad biti priznat na sramotu COM-a

    a COM smo dijelom i mi
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by twins pon 23 vel - 14:54

    http://www.slavujar.com/pages/pesma.php

    Evo gde mogu da se cuju ture sa ocenske liste, ovi momci su to lepo uradili...
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by saso78 pon 23 vel - 15:15

    Pa ovo je odlicno,nisam vakvo nesto ocekivao na internetu...Svi nekako cuvaju kao tajna...
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by twins pon 23 vel - 15:22

    Ovo je "bukvar" za srpskog pevaca-slavujara. za takmicenje ovo je dovoljno mada moze i da se doda nesto po sopstvenom ukusu. ovakav cd se besplatno deli vec 5-6 godina. glas pa tura, da bi svi znali o cemu se radi.nije nasa ptica tako misticna kao sto se nekom mozda cini
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by bembo pon 23 vel - 18:08

    twins je napisao/la:http://www.slavujar.com/pages/pesma.php

    Evo gde mogu da se cuju ture sa ocenske liste, ovi momci su to lepo uradili...
    Very Happy Very Happy hvala
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by Said_the_great pon 23 vel - 21:01

    twins je napisao/la:http://www.slavujar.com/pages/pesma.php

    Evo gde mogu da se cuju ture sa ocenske liste, ovi momci su to lepo uradili...


    imali iko na forumu na ovaj fol samo za stiglice ocensku listu
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by saso78 uto 24 vel - 1:23

    Said_the_great je napisao/la:
    twins je napisao/la:http://www.slavujar.com/pages/pesma.php

    Evo gde mogu da se cuju ture sa ocenske liste, ovi momci su to lepo uradili...


    imali iko na forumu na ovaj fol samo za stiglice ocensku listu

    Pa ima i ocenska lista za cesljugare proveri na temu cesljugare...
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by saso78 uto 24 vel - 1:27

    Pa Milane taj CD sta si postavio ima sve ove glasove ali si rekao da se to CD prodaje po cjeni od 100eura,takav glas je dosao i u Makedoniji da ima Cd od 100eura i da ga ima jedan covjek u Krusevo i da ga je kupio 100eura,ali posle neko vreme ustanovilo se da mu ga doneo pokojni Tose Proeski koji ga dobio od neki odgajac slavujara.

    Sponsored content


    kanarinac slavujar - Page 4 Empty Re: kanarinac slavujar

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 4:37.