Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    serinus mozambicus x serinus leucopigius

    avatar
    Gost
    Gost


    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by Gost sri 3 oľu - 19:32

    davne 2007 godine zeleci da muzijaku mozambik cajzle nadjem zenku i da ga uparim ,greskom sam dobio zenku africkog sivog pevaca misleci da je siva mutacija mozambik cajzle.medjutim ptice su se pocetkom aprila uparile,snele jaja i u prvom leglu sam dobio 5 mladih.tri su bila zuta na muzijaka a dva sivoplava na zenku.zenka i muzijak su odlicno hranili mlade.od hrane sam koristio jajcanu mesavinu CeDe ,rendanu mrkvu,niger seme,seme i list maslacka i bar.od toga para iste godine sam izlegao jos 3 legla po 5 mladih i jedno leglo sa 4 mlada.zadnje leglo sam izlegao u oktobru mesecu kada sam roditelje posto je zahladilo uneo u kuhinju.inace gajim glostere koji su mi cele godine napolju na terasi.od mladih da ih nazovem bastarda nijedna ptica nije bila plodna.neke ptice su otisle u rumu, neke u backu palanku a neke u novi sad, ali ko god je probao da ih pari nije nista izlegao.mlade zute ptice od ovog para su imale jarko zutu boju kao mozambik ,a ove koje su licile na africkog sivog pevaca bile su sivo-plave sa zutom flekom na ledjima izmedju krila.inace se ne bavim uzgojem bastarda, to radi moj brat iz beceja i proslog leta je od moje zelene gloster zenke izlegao 1 leglo bastarda od stiglica i jedno leglo bastarda od cajzle. pozdav od gase iz ns.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by malinois čet 4 oľu - 11:48

    mozambik

    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Mozambique

    sivi africki pjevac

    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Edelzanger

    pozdrav gasa ns

    Imas mozda neku sliku bastarda ? Bilo bi zanimljivo vidjeti
    avatar
    Gost
    Gost


    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by Gost čet 4 oľu - 16:53

    imam sliku ali se bolje vidi kad se uveca https://2img.net/r/ihimizer/img189/6963/p1010008of.jpg
    avatar
    Gost
    Gost


    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by Gost sub 13 oľu - 22:03

    dali je jos neko imao slicno iskustvo oko sparivanja 2 razlicite vrste zeba?
    avatar
    Gost
    Gost


    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by Gost sub 20 oľu - 20:33

    ovako izgleda siva mutacija mozambika http://yfrog.com/0s31298995j
    GLOSTER 021
    GLOSTER 021


    Broj postova : 204
    Location : NOVI SAD
    Registration date : 12.11.2010

    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by GLOSTER 021 sri 30 tra - 20:04


    Sponsored content


    serinus mozambicus  x  serinus leucopigius Empty Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 2:13.