Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    avatar
    baki302000


    Broj postova : 16
    Age : 52
    Location : Kosovska Mitrovica. Republika Kosovo
    Registration date : 18.09.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by baki302000 sub 20 oľu - 16:50

    Pozdrav i dobro vam nasao. Nesto ste se osuteli. Kako vam ide uzgoj. Ima li mladih malinoa.
    avatar
    nedeljkovg


    Broj postova : 36
    Registration date : 20.01.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by nedeljkovg ned 21 oľu - 1:21

    za sada dobro negde oko 60 komada, nadam se da ce biti sve u redu.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 21 oľu - 1:37

    nedeljkovg je napisao/la:za sada dobro negde oko 60 komada, nadam se da ce biti sve u redu.

    O evo nam doktora.
    Kakvo je stanje sa kokošima?
    Jeli đukac opet preskočio ogradu?
    Treba li opet u nabavku? Very Happy Very Happy Very Happy
    misko1
    misko1


    Broj postova : 41
    Location : wien-Bec
    Registration date : 17.02.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by misko1 ned 21 oľu - 12:45

    mali maša je napisao/la:DOBRO NAM DOŠAO IMENJAČE VELIKI (miško 1)






    cheers hvala imenjace!
    mali maša
    mali maša


    Broj postova : 41
    Age : 56
    Location : BEČ
    Registration date : 06.02.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by mali maša pon 22 oľu - 23:52

    lele ljudi vikend prođe a takoreći nikoga nema na forumu
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso uto 23 oľu - 0:11

    ugasila se ova tema otkad se dr. tata za malinoe povuka!
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by krstokljun uto 23 oľu - 0:33

    Dosli pametniji, bolji, pa ih pustio da vrlo konstruktivno vode temu. Pa i sam vidis da je suvisan u njoj. Embarassed
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA uto 23 oľu - 0:41

    Zanimljivo je da su se i oni svi redom povukli kad i on. Zakjucak?????????
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost uto 23 oľu - 1:09

    Pročitah negdje da ima isključenja onih koji se ne javljaju...Pa ja bih se vrlo rado javljao veoma često...kada bih imao šta kazati..Nov sam u odgoju kanarinaca malinoa i iskustvo je toliko ...da me je sramota i kazati...No u svakom slučaju moram pohvaliti forum, naročito onu dole zaključanu stranicu gdje se piše o malinoima...Tek sam malo pogledao i vidim da se ima šta naučiti...Hvala svima koji su to napisali za nas ,,mlade" koji tek počinjemo.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso uto 23 oľu - 1:13

    zakljucak je po meni da je najvise truda i zalaganja on pridonija temi te su mu postovi takvi bili da bi jednostavno navukli ljude na raspravu i ugodno druzenje u temi te su mu stiva zanimljiva i svakako je interes bija veci i zadovoljstvo time vece bar meni ,sad i sta se napise nema se tu sta naucit
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 oľu - 1:13

    Very Happy Very Happy Very Happy

    Kao prvo hvala na ovim komentarima .

    Jedna stvar je ocita a to ste i sami primjetili .

    Moze se vidjeti gdje tema gubi smisao (kad sam iskomentirao Furlanove ptice) i krecu kako pojedinci kazu "sale" Very Happy .

    Ljudi su za dobru pticu spremni sve uraditi pa i biti marioneta u rukama vlasnika "dobre ptice" Very Happy
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo uto 23 oľu - 10:21

    Very Happy Very Happy Very Happy bravo malinois cheers cheers cheers
    mislim da je ova tema izgubila smisao zbog pojedinaca !!!!
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by PESTI uto 23 oľu - 11:02

    Desilo se jednako kao i u temama o grdelinu .Nema više zanimljivih postova zbog nekoliko mudraca koji neznaju ništa drugo nego samo kritizirati i ispravljati tudje tekstove .
    Kritika stoji ako se može argumentirati .

    U svakoj temi ima nekoliko kvalitetnih ljudi koji temu vode u stručnom smjeru , pišu o svom bogatom iskustvu , dogadjajima , mnogo toga zanimljivog bude za naučiti i tema se u tom slučaju prati sa zadovoljstvom.

    U temama o grdelinu sam više puta čak i imanovao ,,one koji sve znaju ,, , da napišu nešto iz svog ,,bogatog,,iskustva a ne da samo pišu romane preko tudjih tekstova.
    Slažem se sa je i ova tema najblaže rečeno ,,otišla u dim,,.


    Zadnja promjena: PESTI; uto 23 oľu - 19:38; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    baki302000


    Broj postova : 16
    Age : 52
    Location : Kosovska Mitrovica. Republika Kosovo
    Registration date : 18.09.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by baki302000 uto 23 oľu - 11:04

    Pozdrav svima
    Ja mislim da tema nije izgubila smisao zbog pojidinaca.
    Isto je ko na predavanje i imate dosta ucesnika, a uvijek ima onih koji cinicki provociraju ili bolje reci pametuju. Ne smemo da padamo na njihov nivo. Svako ima pravo na njegovo misljenje. Jedna stara stiha kaze " sto je dobro uzimaj, a lose bacaj " tako i mi.
    Moje je misljenje je da sada smo zauzeti vise oko razmnozavanje i nemamo toliko vremena za inter. al vrijedi pisati o iskustvo jer nekome moze to trebati.
    Sve najlepse BAKI
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja uto 23 oľu - 17:47

    Pozdrav svim forumasima a posebno ljudima koji su startali i vode brigu o ovom forumu, a clanove foruma koji su veliki znalci malinoa moliobih da nedozvole da ova tema izgubi smisao. Mislite i na nas novopecene uzgajivace malinoa koji trebaju vasu pomoc.(bio sam u dilemi da prestanem sa uzgojem malinoa) ali kad sam otkrio ovaj forum to mi je nesto najdrze sto mi se desilo sad imam jos vecu zelju da nastavim sa uzgojom jer vidim da ima jos dobri pticara koji zele pomoci drugima. Sve najlepse pozdrave iz Malmea
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 23 oľu - 21:31

    I za malinoe postoji sezona "KISELIH KRASTAVACA" i to je upravo sada-sezona uzgoja.
    Ne dešava se ništa novo, sve več viđeno, sto puta pređeno ali uvijek uzbudljivo i neponovljivo. Puno strepnji, lijepih i ružnih iznenađenja.
    I ne bih se ni sada javio, da nisam pročitao marifetluk o "marionetama" u rukama vlasnika dobrih ptica. Nije lijepo zvučalo, dosta provokativno, posebno za vrsne uzgajivače, koji rado uzimaju od vlasnika dobrih ptica.
    Dobro poznam jednog takvog. Naravno, ne kao "uvlakača"več kao odličnog malinaša i baš dobrog čovjeka. Žao mi je.....
    Savjete moje SJEDINE više neće ponavljati. Znate zašto??? ma sigurno znate.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 uto 23 oľu - 21:38

    Pozdrav forumašima!
    Vidim da nas je uhvatila mala fjaka što se tiče pisanja i tema kojih nekako baš i nema. Nije to ništa tako strašno. Vrijeme je parenja pa smo svi manje više zauzeti sa svojim pticama. Nekima je polako već sezona pri kraje dok je kod mene tek počela. Eto ovih dana se trebali leći mladi kao ono od 8 jaja kod dvije ženke plodna samo dva i od ta dva danas dođem sa posla a jedan izbačen iz gnijezda i spala knjiga na jedno slovo. Ima li šanse da ženka othrani tog jednog malca? ostale ženke polako savijaju gnijezga i nadam se biti će nešto ivkovića i ove godine ili režača,a ko zna možda bude i kaki vodonoša. kako ide ostalima sa mladima.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 oľu - 22:00

    faganel je napisao/la:I za malinoe postoji sezona "KISELIH KRASTAVACA" i to je upravo sada-sezona uzgoja.
    Ne dešava se ništa novo, sve več viđeno, sto puta pređeno ali uvijek uzbudljivo i neponovljivo. Puno strepnji, lijepih i ružnih iznenađenja.
    I ne bih se ni sada javio, da nisam pročitao marifetluk o "marionetama" u rukama vlasnika dobrih ptica. Nije lijepo zvučalo, dosta provokativno, posebno za vrsne uzgajivače, koji rado uzimaju od vlasnika dobrih ptica.
    Dobro poznam jednog takvog. Naravno, ne kao "uvlakača"več kao odličnog malinaša i baš dobrog čovjeka. Žao mi je.....
    Savjete moje SJEDINE više neće ponavljati. Znate zašto??? ma sigurno znate.

    Zanimljivo .Ja stvarno nemam pojam gdje ste vi sebe pronasli u mom komentaru !!!!???
    Ako i jeste onda znajte DA MI NI NAJMANJA NAMJERA NIJE VAS DOTACI NI U JEDNOM TRENUTKU.

    Ako vec ovo pisete u necije drugo ime onda je moj komentar bio na mjestu .

    U svakom slucaju PRIJATELJSKI POZDRAV al iskreni a ne reda radi.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 23 oľu - 22:04

    damire 64,
    ženka othrani i 5 mladih. Nije u tome problem. Problem se javlja kod nogu maloga, koji sam u gnjezdu nema više oslonca o braću. Često se to spriječava ostavljajući sa njime 2-3 umjetna jaja.
    Još bolje je riješenje da se doda drugoj ženki koja ima 2-3 mlada iste starosti. Da bi se mogao identificirati obično mu se ošiša ono paperje sa glave.
    Obično se nekoliko (što više po mogućnosti) ženki nasađuje istodobno na način, da se neke nasađuju odmah poslije 4.jaja a neke čekaju i 3-4 dana da "grupa" stigne.
    To se lakše postiže u prvoj kovadi kod odgajivača koji imaju mogućnosti da u parilište odjednom unesu sve ženke, koje su do tada bile u nekom hladnijem prostoru. Obićno tada sve "prorade" u razmaku od par dana.
    Ove godine je kod mene oplođenost izuzetno dobra: oko 80% i do sada svega 2 mlada krepana u jajetu. Ali je zato broj snesenih jaja po ženki nikad lošija: 3,7 po ženki.
    Međutim, sve je to još u početku jer sam ženke unio 22.3. i prva jaja dobio 1.3.
    Vjerujem, da će sezona biti prosječna. To kod mene znaći između 50-60 mladih.
    Ako ne bude nekih monada...........
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 23 oľu - 22:27

    Malinois
    ja sam reagirao kada se blatilo naše suce iako nisam sudac. To je lako dokazivo.
    Reagirao sam i kada se blatilo i belgiske suce iako nisam jedan od njih. I to je lako dokazivo.
    I sada sam reagirao držeći se istoga principa kao i prije. NE VOLIM kada se blate ljudi.
    I stvarno je zanimljivo, ni u snu u toj prići nisam vidio sebe.
    Vidio sam samo prijatelja koji to nije zaslužio. Barem ne on....
    I zato sam reagirao. I uvijek sam tako u životu reagirao bez obzira što posljedice uvijek nisu bile simpa.
    Naravno, na kraju PRIJATELJSKI POZDRAV, jer tko to nije, toga ne pozdravljam, ni tako ni nikako.
    P.S. I ja dijelim mišljenje foruma da je sada osiromašen bez tvojih stvarno stručnih opservacija,bez tvoga stvarno velikog iskustva, naravno stručnih i iskustvenih.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 oľu - 22:35

    Glupo je diskutirat o ovim temama .Ako ima neki problem izmedu dvojice ljudi to ce oni rijesiti bez pomoci drugih.

    Sve sto sam do sada napisao na ovom forumu TO I MISLIM .Nikog ne provociram ,ne bavim se "marifetlucima" a jos manje blatim ,pisem samo ISTINU koliko god se ona nekom svidjela .

    Na ovom forumu (ne samo u ovoj temi) podjelio sam iskustvo i znanje nesebicno sa svima ,sad ocekivam iskustva drugih uzgaivaca i veselim im se .

    Nije mi jasno ZASTO nitko ne pise !!!
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 23 oľu - 22:52

    E to je več bolje. I ja se slažem da je glupo.
    Inaće, piše se kada se ima nešto (ne kada se mora nešto)
    Inaće, rekao sam : to je SEZONA KISELIH KRASTAVACA
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by vlado uto 23 oľu - 23:00

    Nemam neka posebna iskustva da bih vam mogao dijeliti savjete ali svakako sam na ovoj temi uživa čitajuć je i dosta sam pametnog naučija pa se nadam se da će tako bit i ubuduće i da nećete dozvoliti da tema propadne a posebno mislim na MALINOISA i apeliram mu da ne nasjeda na provokacije tipova koji nemaju ni znanja ni kvalitete u svom uzgoju a na forum su došli kako bi prosipali svoje gluposti.

    Ja mislim da bi moderatori i administratori trebali kada vide da su neki pojedinci sjeli za vrat kvalitetnim članovima ovog foruma da ih upozore na PP a ako nastave sa svojim provokacijama onda da ih isključe ako treba i trajno sa foruma jer što od njih nemožemo ništa pametna naučit još i gubimo jer nam se povlače iz diskusije dobri ljudi i kvalitetni uzgajivači.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 23 oľu - 23:01

    U uzgoju malino kanarinaca nema praznog hoda ili kako vec kazete "SEZONE KISELIH KRASTAVACA "

    Interesira me npr. :

    U kakvom su stanju ucitelji sada ? Pjevaju aktivno ,neaktivno ? Jesu promjenili pjev?

    Kako hranite ptice u volijeri gdje su ucitelji i mlade ptice s njima ?

    Ako ucitelje parite kad ih stavite sa mladim pticama i kako?

    itd itd Ima puno zanimljivosti sa malino kanarincima cijelu godinu .
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 uto 23 oľu - 23:10

    Pozdrav gosp Kulić!
    Hvala Vam na Vašem komentaru. Međutim kod mene je stanje takovo da trenutno nisam u stanju podmetnuti tog mladca pod neku drugu pticu jer mi ova jeduno ima mladog. Ovo mi je prvi put da mi je ostao jedan mladi u gnijezdu pa sada samo ostaje čekati i vidjeti kakova je mama u pitanju. ostavio sam u gnijezdu dva jaja da bi mladi imao oslonac i za sasda ga žanka hrani a budemo vidjeli do kada. Evo Aco da ti kažem kako je moj učitelj sada. Mislim da se nalazi negdje blizu mora na morskome plavom žalu.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 17 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 20 svi - 1:46.