Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 24 vel - 20:55

    dejanzec1 je napisao/la:Aco nema od toga nista sve je bilo super ali ja sam se odalecijo od toga poceo sam da se ne takmicim,klub se raspao i tako nema kod nas niko ne cuva malinoe ustvari cuvaju ali ih nema nigde.Znas ti pricali smo mi ja sam hteo da obedinim sve malinoe zajedno iz cele Macedonije i sam uspeo u tome koliko sam mogao pa takmicenja,proslave,nagrade sve je bilo ali nije trajalo mnogo.Posle sam pario za moju dusu pa sam pre par meseca prodao sve ptice Acu iz Struge pa nisam mogao bez ptice pa sam onda opet kupio od Furlana pa videcemo ali opet cu da parim ali se netamicim nisam uzeo ni alkice imam od starih i tako

    Steta za klub . Sastanete se i nekako aktivirate .Prosle godine u Strugi je bilo super .Drago mi je da si posjetio takmicenje .Bilo bi odlicno kad bi u Makedoniji imala bar 3 onakva takmicenja godisnje ali sa razlicitim sucima.

    A sto se ptica tice !!! Very Happy Very Happy .Ko jednom ude u ovo ,tesko se rastati.Drago mi je da si se opet aktivirao i da uzgajas ptice .

    Zelim ti uspjesnu uzgojnu sezonu . cheers
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sri 24 vel - 21:09

    Nije nikakav problam za klub samo treba da se plati clanarina i gotovo ima neko i zainterisiran ali nemogu ja to vise ko hoce nek izvoli nemogu ja vise to najbolje mi je kao gost a za takmicenje i sucima nije i to lako i to treba sve da se organizira pa novac a oni nece da plate za clanarinu 10eura a kamoli za sudiju i da se smesti u hotelu pa hrana pa novac sto sudi ali bilo je i toga kod mene i to extra ali sada nek oni urade a ja idem kao takmicar a ne kao organizator
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sri 24 vel - 21:58

    Pozdrav za Dejana
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sri 24 vel - 22:13

    Pozdrav i za Damir64
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sri 24 vel - 22:15

    Korkut kade si te nema da ne te fati poplava
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sri 24 vel - 22:15

    Hvala Aci na iskrenom odgovoru iskrenost se na ovim terenima malo kada cijeni ali ono je nešto što čovjeka izdvaja od ostalih. Teško je kada to ljude pogađa.
    Bilo bi možda dobro mada je i teško izvedivo ali treba probati Aco izdati nekakovu knjižicu pa da mi koji počinjemo peći zanat u ovome poslu imamo nekakove smjernice mada je i ovaj forum super stvar.Vidio sam volieru sa pticama koje Ste postavili. Kod mene su ptice isto tako u volijeri sve dok se ne izmitare i pjevaju do mile volje. Ako se mitare hrana bi trebala biti nešto kvalitetnija (jača) ili možda griješim.To sa druge strane kako sam shvatio kvari pjesmu ostajem sada zbunjen kako hraniti ptice kada su u volijeri mitare se i ujedno uče od učitelja. Još jedno je kako sačuvati te učitelje da pjevaju kada se gotovo sve ptice mitare.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo sri 24 vel - 22:26

    dejanzec1 je napisao/la:Vlado kako kod tebe parenje dali ima nesto od mladih
    Gde si batko veliki pozz za tebe mladih ptica ima krenuo sam i drugu turu nadam se da ce ispasti neki dobar muzijak . P.S stiglo i sapcanima pojacanje iz Kumanova na forum . Veliki pozz i za Furlana
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sri 24 vel - 22:28

    dejanzec1 je napisao/la:Korkut kade si te nema da ne te fati poplava

    kaj si be deki kako e dobredojde na forumov sega samp sto dojdov od na rabota milo mi e sto eto si zel ptici i mislam deka bese vreme da te vidime na takmicenje.ne e interesno bez tebe zasto ne moze samo so dvajca da se organizira sve a vaka sigurno ti ce povlecis nekoj od starite malindjii da pocne pak da cuva
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 24 vel - 22:35

    Damire ,svakako hvala .Malo si me precjenio Embarassed . Smile

    Kod kanarinaca pjeva najvaznije je iskustvo .To ces sam najbolje zakljuciti.Svi mi imamo neke svoje teorije .Ima ih koji nemaju nikakve pa opet prave ptice. Na ovom forumu sta god sam napisao se iskljucivo temelji na mojim iskustvima.

    Pisali smo dosta o ishrani i uciteljima bas na forumu
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sri 24 vel - 23:05

    Ok hvala Aco krećem listati forum od prve do zadnje.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sri 24 vel - 23:47

    Aco da se nadovrzem tebi napisao si da neki nemaju nikakve ptice pa opet prave ptice ja misli da onaj koji nema nikakve ptice samo vede ptice i misli da ima nekakve ptice nemoze od nista da bude nesta da je tako zasto kupujemo extra ptice i ja i ti i trazimo dobre ptice da su prave ptice od nikakve ptice nema sta ja da idem na primer kod tebe po ptice,kod furlana,u belgiju kupicu u Kumanovo ima nikakve ptice najbolje u svetu ja mislim da na prvom mestu je krv a onda znanje i iskustvo pa kad to soberes skupa e onda dobijas extra i si sampion i ti sam znas to bio si Svetski Prvak a od nista dobijas nista
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 24 vel - 23:53

    malinois je napisao/la:Damire ,svakako hvala .Malo si me precjenio Embarassed . Smile

    Kod kanarinaca pjeva najvaznije je iskustvo .To ces sam najbolje zakljuciti.Svi mi imamo neke svoje teorije .Ima ih koji nemaju nikakve pa opet prave ptice. Na ovom forumu sta god sam napisao se iskljucivo temelji na mojim iskustvima.

    Pisali smo dosta o ishrani i uciteljima bas na forumu

    Zec nisi me razumio .Procitaj sta sam napisao. Svi imaju neke svoje TEORIJE .Ima ih koji nemaju nikakave (TEORIJE ) pa opet prave ptice.

    Naravno da se ne moze od loseg kvaliteta priploda ocekivati vrhunski rezultat.
    mali maša
    mali maša


    Broj postova : 41
    Age : 56
    Location : BEČ
    Registration date : 06.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by mali maša čet 25 vel - 0:00

    pozzzz Dejan zec tako je i ja tako mislim da od ništa i ništa može samo 0,01 procenat a oda nešto i nešto dobije se nešto i ništa.pročitao sam o genetici učiteljima i ja sam mlad odgajivač ali moje mišljenje je da školovanje mladih od jednog do tri učitelja koji pevaju istu pesmu i što agilnije da pevaju.Ja sam prošle godine imao više mužjaka u volijeri i prvi mužjak koji je počeo da peva mladi su po njemu krenuli,a od kada gajim malinoa imao sam 5-6 mužjaka KOJI NISU MENJALI PESMU.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 0:03

    Zec ,interesira me kakvu vodu pjevaju ove ptice po tebi? Dosta dugo si u ovom hobiju i znas sta je ptica .Bas zelim cuti iskren komentar za vodene ture

    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 0:52

    Ovako Aco po meni ali ja nisam kompetentan za to ti si sudija ptice su extra voda strasna bol 6 klok 8 zato sto sam ja imao ptice najvise bol 5 a klok 7 i znam sta je voda ali ovo je super svako bi voleo to da ima ali to sto cujemo je super a to sto ne cujemo ostaje tajne zato sto niko nije savrsen pa i ptice
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 1:04

    dejanzec1 je napisao/la:Ovako Aco po meni ali ja nisam kompetentan za to ti si sudija ptice su extra voda strasna bol 6 klok 8 zato sto sam ja imao ptice najvise bol 5 a klok 7 i znam sta je voda ali ovo je super svako bi voleo to da ima ali to sto cujemo je super a to sto ne cujemo ostaje tajne zato sto niko nije savrsen pa i ptice

    hvala na iskrenom komentaru.Slusao sam dosta ptica o dosta i ocjenio .Bolju vodu nisam cuo .Malo mi je glupo usporedivati ispjevavanje vodenih tura ovih ptica sa ostalim ponudenim na forumu.

    p.s. ptica D ima klok mozda malo bolje od 8 Very Happy
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 1:14

    Aco ovo sto cujem sada je stvarno strasno u vezi vode slusam je 2,3puta ali ptica desno gore mislim da bi otisla u capkanje kako vi zovete znas na sta mislim a ptica dole desno nema stalton a da slusamo 20 minuta kao sto vi slusate mozda ima jos nesto ali niko nije savrsen i mislim da bi svako od nas voleo da ima ovakve ptice.Ja sam uzeo dve super ptice od Furlana ove godine imaju i dve bol 6 a klok jedna 6 a druga 7 ali ovo je nesto drugo sto slusamo u vezi vode.Treba raditi sa pticama ove neznam od dakle su ptice pise nesto gore spanija ali mislim da je sve to Belgija
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 1:17

    malinois je napisao/la:
    waterslager je napisao/la:Moze neko da mi objasni zasto je tolika razlika u ocenama kod kbfk,i u knbb dali su stvarno toliko bolji u knbb npr; klok maksimalno 8 a u knbb ima 9 i10 bas bi vole taj klok da cujem Very Happy

    Very Happy Very Happy Very Happy Zanimljivo pitanje!!!

    Gledajuci ove rezultate zapitam se dal mi uopce uzgajamo malinoe ili neke kanarince slicne njima . Very Happy

    Dosta tih "vrhunski" ocjenjenih kanarinaca mi je proslo kroz ruke a jos veci broj sam uzivo poslusao.Nije to bas tako kako ove liste govore .Niko ne osporava kvalitetu u Belgiji ali malo je ovo sve previse.Belgija je stvorila malinoa ,unutar iste nalaze se ljudi koji imaju extra klasu ptica a to neznaci da su nedodirljivi.To se vidi na Svjetskim prvenstima.

    Gledajuci ocjene ptica koje dolaze nama u ruke stekao sam misljenje (ne samo ja) da su to trgovacke ocjenske liste.U Belgiji je skoro pa nemoguce kupiti pticu ali zato dobru ocjensku listu da Very Happy )

    Razlika izmedu KNBB i KBFK federacija je uvjek bila .KBFK se takmici u zatvorenim kavezima i manje su ambicije za Svjetsko prvenstvo ,KNBB koristi sistem takmicenja po COM-u .Malo ako se proprate bolje svi rezultati i suci koji ocjenjuju moze se dosta toga izvuci i zakljuciti pa cak i o kriteriju sudaca :Neki su bas lake ruke Very Happy
    Takve treba zvati da nam ocjenjuju ptice Very Happy .Ocjenio sam do danas oko 9000 ptica ,poslusao na takmicenjima veliki broj ,ali do sad nisam cuo klok 9 a o kloku 10 necu ni govoriti.Vjeruj da bih to volio cuti ako postoji.

    pozzz.....
    ispunila ti se zelja evo konacno D(ptica)otpeva klok za vise od 8,i jos se cuje na snimku (odlicno,) Very Happy
    Odlicna voda nema sta....
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 1:18

    Da ,ptice su od Jansensa .A svi znamo ko je to .Ipak je snimljeno samo 4 minute .Nemaju nista negativno a istina je nije odpjevala stalton .

    Jos si u formi Very Happy

    A reci mi deru li se Furlanove ptice ? Imaju li iiii iiii iiiii ?
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 25 vel - 1:19

    Aco rekao sam ja da neznam nisam ovo cuo nikad zato si ti ovde da nam objasnis a mozda je klok i 10 a bol i 7 neznam ali stvarno extra i da imas ove ptice nema promasaja mozda nece biti bolje od njih mladi ili kao njih ali bice nesto super
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 1:19

    i ja Dejane mislim da su sve to ptice iz Belgije,svi ti Spanci svake godine kupuju dosta ptica iz Belgije...
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 25 vel - 1:20

    budisic je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    waterslager je napisao/la:Moze neko da mi objasni zasto je tolika razlika u ocenama kod kbfk,i u knbb dali su stvarno toliko bolji u knbb npr; klok maksimalno 8 a u knbb ima 9 i10 bas bi vole taj klok da cujem Very Happy

    Very Happy Very Happy Very Happy Zanimljivo pitanje!!!

    Gledajuci ove rezultate zapitam se dal mi uopce uzgajamo malinoe ili neke kanarince slicne njima . Very Happy

    Dosta tih "vrhunski" ocjenjenih kanarinaca mi je proslo kroz ruke a jos veci broj sam uzivo poslusao.Nije to bas tako kako ove liste govore .Niko ne osporava kvalitetu u Belgiji ali malo je ovo sve previse.Belgija je stvorila malinoa ,unutar iste nalaze se ljudi koji imaju extra klasu ptica a to neznaci da su nedodirljivi.To se vidi na Svjetskim prvenstima.

    Gledajuci ocjene ptica koje dolaze nama u ruke stekao sam misljenje (ne samo ja) da su to trgovacke ocjenske liste.U Belgiji je skoro pa nemoguce kupiti pticu ali zato dobru ocjensku listu da Very Happy )

    Razlika izmedu KNBB i KBFK federacija je uvjek bila .KBFK se takmici u zatvorenim kavezima i manje su ambicije za Svjetsko prvenstvo ,KNBB koristi sistem takmicenja po COM-u .Malo ako se proprate bolje svi rezultati i suci koji ocjenjuju moze se dosta toga izvuci i zakljuciti pa cak i o kriteriju sudaca :Neki su bas lake ruke Very Happy
    Takve treba zvati da nam ocjenjuju ptice Very Happy .Ocjenio sam do danas oko 9000 ptica ,poslusao na takmicenjima veliki broj ,ali do sad nisam cuo klok 9 a o kloku 10 necu ni govoriti.Vjeruj da bih to volio cuti ako postoji.

    pozzz.....
    ispunila ti se zelja evo konacno D(ptica)otpeva klok za vise od 8,i jos se cuje na snimku (odlicno,) Very Happy
    Odlicna voda nema sta....

    O budisicu ,nema te dugo !!!
    Ko zna ,mozda bude i klok 10 ako poslusam jos koji put Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 1:23

    nemaju iskreno,zasto bih lagao,uzeo sam 4 muzijaka,tri bez ocenske liste i jednog sa 120 bodova i pevaju mu ptice stvarno korektno(nema iiiii)(odlican bolende,dobar klok... Very Happy
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 25 vel - 1:24

    dejanzec1 je napisao/la:Aco ovo sto cujem sada je stvarno strasno u vezi vode slusam je 2,3puta ali ptica desno gore mislim da bi otisla u capkanje kako vi zovete znas na sta mislim a ptica dole desno nema stalton a da slusamo 20 minuta kao sto vi slusate mozda ima jos nesto ali niko nije savrsen i mislim da bi svako od nas voleo da ima ovakve ptice.Ja sam uzeo dve super ptice od Furlana ove godine imaju i dve bol 6 a klok jedna 6 a druga 7 ali ovo je nesto drugo sto slusamo u vezi vode.Treba raditi sa pticama ove neznam od dakle su ptice pise nesto gore spanija ali mislim da je sve to Belgija
    Batko Furlanove ptice su komplentnije od ovih Spanaca znas to i sam mada mnogi poricu to i kada se Furlanove ptice pomenu na forumu mnogi se najeze.

    Very Happy Very Happy Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 25 vel - 1:26

    vladimire pa proslo je laku noc deco Very Happy

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 2 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 14:55.