Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
zmajcom
Tome
Kikan
DAMIAN
Vrbanja
baketin
damirlilika
damir64
topaz
danijelvr
toni mostar
Border
sestoperac
DREZGA
vlada nish
zoran ptice pjevice
BOSKO
MARIN
Carduel
čajka
dva grdelina
turbozd
vrabac
zijada
veso09
DjordjeVet
sasar_le
patrik
Rasko
Merlo
ikayke
Siskin
dr.nenad86
PESTI
bocka
dragutin rajnović
zvrcko sen
krstokljun
komiza
kreso
Branimir
toni69
Renato.M
crv
seadriver
sgobin
ticar
zoranV
vlado
53 posters

    Vladine ptice

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by ticar uto 23 oľu - 5:26

    vlado je napisao/la:
    seadriver je napisao/la:Nije mi bas jasno sta je tu cudno, moja bez grijanja i produzivanja svjetla vec ima mlade stare 10 dana

    Hm, ČUDNO niko nije ni reka da je čudno ali za mene je to napredak jer mi je prošle godine to bilo dosta kasnije negdi krajem 4 mjeseca a ipak koliko vidim ti imaš dug staž u odnosu na mene a nismo ni na istoj lokaciji da bi se mogli mjerit po klimi.

    ja bi ti samo preporučio da im u buduće ne daješ vatu,razlog je što joj nokat jako često ostane u vati i sve izbaci van skupa s jajima.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado uto 23 oľu - 23:31

    ticar je napisao/la:
    vlado je napisao/la:
    seadriver je napisao/la:Nije mi bas jasno sta je tu cudno, moja bez grijanja i produzivanja svjetla vec ima mlade stare 10 dana

    Hm, ČUDNO niko nije ni reka da je čudno ali za mene je to napredak jer mi je prošle godine to bilo dosta kasnije negdi krajem 4 mjeseca a ipak koliko vidim ti imaš dug staž u odnosu na mene a nismo ni na istoj lokaciji da bi se mogli mjerit po klimi.

    ja bi ti samo preporučio da im u buduće ne daješ vatu,razlog je što joj nokat jako često ostane u vati i sve izbaci van skupa s jajima.

    Tičar hvala lipa na savjetu tako će i bit za ubuduće, danas sam bio kod Zvrcka i dobio na poklon dosta toga a među tim je i materijal za gnijezda tako da će se popravit stanje a Zvrcku zahvaljivam i moram ponovit što i većina forumaša kaže a to je da je stvarno king i to veliki.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by crv sri 24 oľu - 0:32

    seadriver je napisao/la:Nije mi bas jasno sta je tu cudno, moja bez grijanja i produzivanja svjetla vec ima mlade stare 10 dana
    Timbrado ženkica gospodina Steve iz Zadra nesla je na pet stupnjeva , bez produživanja svijetla i bez pojačane ishrane. Mladima je već četrdeset dana.Obe ptice iz toga para su prošlogodišnje , desetak mjeseci stare.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado ned 4 tra - 12:44

    Vladine ptice - Page 2 Maslaak1
    Vladine ptice - Page 2 Maslaak2
    Vladine ptice - Page 2 Maslaak3-1

    Ovo su slike maslačka u 3 razvojna stadija a pošto kažu da su pupovi maslačka efikasni u usiljavanju Štiglića zanima me dali je svejedno u kojem je stadiju ili je bolje izabrat jedan od ova tri.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by Renato.M ned 4 tra - 13:21

    Vlado i ja uz ostale divlje trave dajem i maslačak. Uz lišče maslačka naravno dajem i pupke,u sva tri stadija,a možda najbolji bi bio onaj četvrti stadij koji slijedi poslije tog btrečeg.
    Kod nas u Puli ima i jedna vrsta maslačka koja na stabljici napravii po desetak manjih pupka, ja mojim pticama najviše dajem nju.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado ned 4 tra - 13:27

    Pa računajuć i ovaj moj tip maslačka kad bi ga iščupa iz zemlje ima bi osim listova i 10-tak pupoljaka u različitim stadijima razvoja ali sam čuo da su još bolji sami pupoljci pa sam zato pita dali je isto u kojem je stadiju ili da se koriste svi oblici maslačka.
    Kad bi čupa biljku nema šanse da ga za dan vremena pojedu dva štiglića jer su ogromni.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by zoranV ned 4 tra - 13:32

    Vlado,najbolji je ovaj maslačak sa treće slike.
    Ja ga uberem i onda ,sa prstima jednom rukom držim donji dio ,a drugom otkinem ono bijelo,ali tako da na pupoljku ostane svo sjeme,neki to rade i makazama,jer kad im ga daš a ono procvata i pođe letjeti po kavezu ,onda imaš šou. Bilo bo poželjno da sjeme unutar maslačka dobije laganu smeđu boju,a ako je još zelen,onda ga izmrvi na neki papir i stavi ga da sazrije,ali ne na sunce,bolje je da zrije u toploj prostoriji,ali bez sunca
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by toni69 ned 4 tra - 13:43

    SLAžem se sa zoranom.na trećoj slici je naj zreliji.što tamnije sjeme to bolje.nije dobro da mu daješ više od dvije glave maslačka ptica se navuče na njega pa kad ga nestane jad.možeš davati i mlade listova maslačka.ako daješ zelen iz vrta izbjegavaj prskano pesticidima,voda to ne može isprati.mogu ti ptice oboliti .
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado ned 4 tra - 16:52

    Neznam dali se to kome desilo do sada ali evo moj baksuzni slučaj.
    Imam jedan par kanarinaca koje sam kupio prije par mjeseci i nikako da mi počmu radit gnijezdo, svaki put kad bi ih gledao jedan te isti kanarinac bi pjevao i to je naravno mužjak.
    Prije 4 dana odlučim da njega izvadim i stavim svog mladog mužjaka nebili se oni sparili ali odjedanput taj moj mužjak ni glasa da pusti.
    Danas odem u prostoriju gdje stoje i gledam i nevjerujem sebi da mi pjeva onaj kanarinac što sam ja mislio da je ženka i kupio je pod ženku.


    E sad jedno pitanje jeli moguće da ovaj nije ni glasa pustio dok je stari kanarinac bio snjim i zašto?
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by toni69 ned 4 tra - 18:24

    ne znam za kanarince,ali znam za slučaj u mostaru.čovjek stavio 2 štiglića u volijeru i ništa 2 godine.pita tičare što mu se tice ne pare i svak svoju verziju.dok nije došo žaja komadina i rekao mu pa prijatelju oba su ti muška.
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by toni69 ned 4 tra - 18:27

    kontaktiraj jozu borasa ili šimu pavlovića oba su iz mostara.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado ned 4 tra - 20:31

    Jozu Borasa sam kontaktira ali nije ima ništa za prodat bakrenih tako da sam ove kupija kod Keme ali vjerovatno ni on nije zna da su oba muška.
    Pošto sam ih kupio pod par onda nisam ni razmišlja o tome nimalo nego mi interesantno zašto je ovaj drugi cilo vrime šutija i nije piva, to je ono što me trenutno najviše zanima ima li tko kakvu teoriju o tom zašto nije htio pivat?
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by Branimir ned 4 tra - 21:32

    Pa ja sam kupio nagrađenog glostrea za kojeg mi je čovijek garantirao da je muški, a "on" prije tri tjedna prvo snese jaja u hranilicu a sada 5 komada sa drugim muškim i lijepo leži na gnijezdu!Prava cura!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by kreso ned 4 tra - 21:42

    U to se i meni dogodilo isto Brane sa bakrenin kanarincon covik mi se klea da je muski a ono jaje u hranilici nakon nekog vrimena Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by Branimir ned 4 tra - 21:49

    Ma to je simpatično kada imaš više ptica pa ih lako zamijeniš drugom ali kad si na knap kao i ja što sam bio onda je to več malo veči problem!
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by komiza ned 4 tra - 23:50

    Vlado, pup sa 3.slike obožavaju ( moji ). Iako ga više vole dok se još ne počne otvarat ko ovi tvoj na slici. 1.i 2.slika ne taknu ga,dok kanarinka bi mi pojela i to bez frke. Iako mislin da ovo nije Maslaćak nego Koštric. Koštric je viša biljka i baci više pupova na jednoj grani,a kad ga odlomiš pusti bilu ljepljivu tekučinu. Maslačak je skroz niska biljka koja isto baci žute cvitove,ali pojedinačno,1 pup na jednoj grani. Ne ko Koštric koji baci 5-6 pupova na jednoj grani ko šta kaže Renato. Maslačak najviše raste iz gomila i pristava,tj.iz zida. Ali nije bitno,vole pupove od obadva.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by komiza pon 5 tra - 0:05

    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by krstokljun pon 5 tra - 0:57

    kreso je napisao/la:U to se i meni dogodilo isto Brane sa bakrenin kanarincon covik mi se klea da je muski a ono jaje u hranilici nakon nekog vrimena Very Happy
    Cini mi se da si vec pisao o tome.
    Dobro su me nasmijali par postova.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by zvrcko sen pon 5 tra - 13:02

    i jačima se to dogodi ja stavija par lip. crvenih i sve je bilo dobro dok nije "ženka počela njeti svaki dan po dva jaja" cheers scratch ha ha hahahahah to ti obično biva kad vjeruješ "ekspertima" ijako se to svakom može dogoditi.




    evo slušam vijesti snjeg u lici...
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado pon 5 tra - 16:52

    komiža je napisao/la:Vlado, pup sa 3.slike obožavaju ( moji ). Iako ga više vole dok se još ne počne otvarat ko ovi tvoj na slici. 1.i 2.slika ne taknu ga,dok kanarinka bi mi pojela i to bez frke. Iako mislin da ovo nije Maslaćak nego Koštric. Koštric je viša biljka i baci više pupova na jednoj grani,a kad ga odlomiš pusti bilu ljepljivu tekučinu. Maslačak je skroz niska biljka koja isto baci žute cvitove,ali pojedinačno,1 pup na jednoj grani. Ne ko Koštric koji baci 5-6 pupova na jednoj grani ko šta kaže Renato. Maslačak najviše raste iz gomila i pristava,tj.iz zida. Ali nije bitno,vole pupove od obadva.

    Ovo kod mene je maslačak sigurno a znam i šta je kostriš i ima i njega kod nas, valja li i kostriš davat?
    Vidija sam na slikama i sirak i njega mogu nabrati koliko god hoću na ljeto u polju.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado pon 5 tra - 16:58

    zvrcko sen je napisao/la:i jačima se to dogodi ja stavija par lip. crvenih i sve je bilo dobro dok nije "ženka počela njeti svaki dan po dva jaja" cheers scratch ha ha hahahahah to ti obično biva kad vjeruješ "ekspertima" ijako se to svakom može dogoditi.




    evo slušam vijesti snjeg u lici...

    E legendo dobro je to ali ja mislija izleć kojeg crvenog pa da iduću godinu imam koju ženku za bastardirati.
    Šta misliš sobzirom na ovu situaciju da stavim ovog crvenog da mi odapne koju od mojih bakrenih ženki pa da iduću godinu mlade ženke koristim za bastarde?
    Inače mi je bakarka dobivena kombinacijom Malino mužjak x Bakarka ženka i sad bi nju kombinira sa Crvenim intenzivnim pa njihove mlade ženke iduću godinu sa Štiglićem, šta mislite dali bi to valjalo uradit tako?
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado pet 9 tra - 23:57

    Ljudi moji svak je ima peh u životu ko uzgaja ptice pa evo i ja večeras uprska stvar.
    Večeras primjetim da mi je kod jedne mlade kanarinke koja je u paru sa Štiglićem razbijeno jaje ( Štiglić je još snjom )i pođem ga izvadit i nagnječim drugo ( imala je samo dva jaja ovaj put).
    Nebi mi nimalo pravo ali šta je tu je, kad sam već napravio štetu uzmem to nagnječeno jaje i polako mu otvorim ljusku da vidim dali je plodno bilo jer mi se čini da mi ovaj Štiglić nije dovoljno upaljen ( nije mu kljun skroz pobijelio )pa neznam dali je parija kanarinku.
    Pošto sam jaje otvorija vidim samo na žumanjcu da ima jedna bijela točka veličine jednog milimetra od oka procjenjeno. Jaje je staro 3-4 dana pa evo sada pitam one koji bi iz navedenog mogli izvuć zaključak dali je to jaje bilo oplođeno ili nije?
    Unaprijed zahvaljivam na odgovorima.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by zoranV sub 10 tra - 0:23

    ako je kanarinka ležala 4 dana,anema žilica,jaje nije bilo oplođeno,jer ja već četvrti dan vidim žilice ,ako gledam sa lampicom
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by ticar sub 10 tra - 5:02

    vlado je napisao/la:Ljudi moji svak je ima peh u životu ko uzgaja ptice pa evo i ja večeras uprska stvar.
    Večeras primjetim da mi je kod jedne mlade kanarinke koja je u paru sa Štiglićem razbijeno jaje ( Štiglić je još snjom )i pođem ga izvadit i nagnječim drugo ( imala je samo dva jaja ovaj put).
    Nebi mi nimalo pravo ali šta je tu je, kad sam već napravio štetu uzmem to nagnječeno jaje i polako mu otvorim ljusku da vidim dali je plodno bilo jer mi se čini da mi ovaj Štiglić nije dovoljno upaljen ( nije mu kljun skroz pobijelio )pa neznam dali je parija kanarinku.
    Pošto sam jaje otvorija vidim samo na žumanjcu da ima jedna bijela točka veličine jednog milimetra od oka procjenjeno. Jaje je staro 3-4 dana pa evo sada pitam one koji bi iz navedenog mogli izvuć zaključak dali je to jaje bilo oplođeno ili nije?
    Unaprijed zahvaljivam na odgovorima.

    nije sigurno ako je samo točkica bila.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by vlado sri 14 tra - 22:52

    https://2img.net/h/i793.photobucket.com/albums/yy211/vladorasic/IMG_1659.jpg
    https://2img.net/h/i793.photobucket.com/albums/yy211/vladorasic/IMG_1680.jpg
    https://2img.net/h/i793.photobucket.com/albums/yy211/vladorasic/IMG_1686.jpg
    https://2img.net/h/i793.photobucket.com/albums/yy211/vladorasic/IMG_1667.jpg


    Evo malo i mojih sličica.
    1. prva slika je moj jedini mladi tić u ovoj godini.
    2. druga slika je moja mlada bakrena ženka i evo svi koji je pogledaju volija bi da daju svoj komentar.
    3. treća slika je mužjak štiglića i ako ko ima komentar neka ga da slobodno.
    4. četvrta slika je upitna i molija bi znalce da kažu jeli mužjak ili ženka.

    Sponsored content


    Vladine ptice - Page 2 Empty Re: Vladine ptice

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 6:19.