Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+28
crv
bocka
krstokljun
dragutin rajnović
mutacija
žalacST
faganel
zvrcko sen
dr.nenad86
ELVIR ALIDZANOVIC
Santa
Branimir
sestoperac
MARIN
zoranV
ERVINO
PESTI
ikayke
bembo
srdjan nis
many
ticar
Fago
Dean
refa95
dzemal_sa
malinois
sgobin
32 posters

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ticar pet 15 sij - 16:03

    refa95 je napisao/la:ja mislim da je on zajedno sa ocem narucio 1100 prstenova

    a to ti misliš 1100 puta 2. Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Icon_lol Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Icon_king
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Dean pet 15 sij - 16:23

    pa ako sam dobro izbrojao čovjek ima 15 vrsti

    100/15 = 6 parova po vrsti (naravno otprilike)

    i kad se to tako gleda, to uopće nije puno. Pa ljudi moji ko god se misli takmičiti na visokom nivou (pod takmičiti ne mislim "izložiti sve šta se izleže") mora raditi sa puno parova, pa ja sam posjetio uzgajivačnice od preko 100 parilica a ljudi drže jedva 4-5 vrsti, kad se to uzme u obzir onda bi gdin. Alidžanović trebao to malo pojačati, na barem još 100 parilica cheers

    po meni ovo nije ništa astronomski veliko, iako je ja mislim najveće u Hrvatskoj.

    pa evo i neki dan sam bio u posjeti kod jednog slovenskog kolege...300 mladih godišnje je najnormalnija stvar...da ne pričam za talijane, belgijance, španjolce...

    po pričanjima starijih kolega u Puli i kod nas se je nekada držalo puuuno više ptica.

    Svako radi sa onoliko parova koliko može ispratiti, bilo vremenski bilo financijski bilo prostorom...ili čime god hoće, dok je to na jednom visokom nivou ja apsolutno podržavam, daj bože da je ovakvih uzgajivača puno više.

    jedino mi je mrsko kad neko nakrca hrpu ptica pa ih onda zapusti i to izgleda kao gnojnica...a vidio sam i takvih



    No
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by PESTI pet 15 sij - 16:34

    Enver i njegov sin su strastveni uzgajivači .Poznajem obojicu i mogu reči da jednako strastveno govore o nabavci novih kanarinaca ili nečeg drugog od ptičije vrste kao da su tek sad dobili prvog tiča u životu Laughing

    Koliko kilometara samo urade za nabaviti kojeg kanarinca, stvarno su zaljubljenici a brinuti se za onoliko ptica to najbolje govori o obojici. sunny
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by dzemal_sa pet 15 sij - 17:14

    Elvir mi je rakao da su narucili 1200 prstenova... a u pogonu je 200 zenki...

    A sto sto se BUSSINESA tice, prosle godine su legli 700-800 mladih od toga je prodato sve osim 60 ptica... samim tim treba uzeti u obzir da treba nahraniti tolike ptice i sve sto je potrebno u toj ZDRAVOJ ishrani, a to puno kosta.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by many pet 15 sij - 17:34

    isplati se to onda kad tako gledaš,isto kao bilo koja druga farma dok ima prodaju sama sebe hrani,to je ok!
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by dzemal_sa pet 15 sij - 17:45

    To je meni skroz OK ugodno s korisnim...
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ERVINO pet 15 sij - 18:16

    Gospodin Enver je istinski zaljubljenik u ptice i vrhunski uzgajivač i kamo sreče da u Hrvatskoj imamo još stotine takvih.Čestitam mu na dosadašnjim rezultatima i želim mu puno uspjeha u daljnjem uzgoju.


    Zadnja promjena: ERVINO; pet 15 sij - 20:04; ukupno mijenjano 1 put.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by zoranV pet 15 sij - 19:36

    ZNATE KAKO KAŽU, PRIJATELJ PRIJATELJU MOŽE OPROSTITI SVE ,ALI USPJEH NIKAKO

    A za neke ljude na ovom forumu,bilo bi bolje da posjete nekog učitelja hrvatskog pravopisa,da nauči gdje ide č,a gdje ć, nego da valjaju gluposti i da omalovažavaju velike ptičare.

    Envere ,svaka čast na pticama i na uzgoju, ja sam bio na izložbi u Osjeku i imao sam 100% uspjeh ,donio sam 9 ptica ,recesivni bijeli,kolekcija bjelih i kolekcija žutih i svi su mi osvojili zlato,znači imao sam tri zlata sa devet ptica,a meni nitko nije kriv što nisam donio još 90 i bio možda najbolji u Hrvatskoj,jer tko to ne bi volio da ga proglase najboljim uzgajivačem.

    Envere,još jednom ,svaka čast i naprijed ,a ljubomore će biti uvijek ,kako u životu tako i u hobiju.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ticar pet 15 sij - 20:44

    zoranV je napisao/la:ZNATE KAKO KAŽU, PRIJATELJ PRIJATELJU MOŽE OPROSTITI SVE ,ALI USPJEH NIKAKO

    A za neke ljude na ovom forumu,bilo bi bolje da posjete nekog učitelja hrvatskog pravopisa,da nauči gdje ide č,a gdje ć, nego da valjaju gluposti i da omalovažavaju velike ptičare.

    Envere ,svaka čast na pticama i na uzgoju, ja sam bio na izložbi u Osjeku i imao sam 100% uspjeh ,donio sam 9 ptica ,recesivni bijeli,kolekcija bjelih i kolekcija žutih i svi su mi osvojili zlato,znači imao sam tri zlata sa devet ptica,a meni nitko nije kriv što nisam donio još 90 i bio možda najbolji u Hrvatskoj,jer tko to ne bi volio da ga proglase najboljim uzgajivačem.

    Envere,još jednom ,svaka čast i naprijed ,a ljubomore će biti uvijek ,kako u životu tako i u hobiju.

    svaka čast,ljude pere čista ljubomora što nemaju mogučnosti da naprave tako nešto jer ja krećem od sebe,da imam više para i prostora,a najvažnije vremena i ja bi bio gospodin Enver.
    Envere vi ste za mene Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Icon_king
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by MARIN pet 15 sij - 21:11

    Svaka čast gospodinu Aliđanoviću!
    Da je više ovakvih i naše izložbe bi bile bogatije,a natjecanja zanimljivija .Ne vidim ništa loše u tome što neko drži mnogo ptica i što ima i natjecateljskih ambicija.Jer i ja sam takav.
    Nema tu nikakvog biznisa,jer Hrvatska naprosto nema tržišta za ovakve stvari.Ukoliko se uspiju pokriti troškovi ili makar dio moramo biti zadovoljni.Što su veće ambicije to su i troškovi veći.A ne vidim ništa loše ni u tome kad bi se to moglo pretvoriti u biznis.Možda kad uđemo u Evropu.Koliko ih samo ima među nama što rade posao koji ne vole.A moraju.Zar nebi bilo bolje baviti se nečim što voliš ,a da pritom možeš od toga i živjeti.Mislim da bi to bilo super.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sestoperac pet 15 sij - 22:10

    Ja npr mastam o tome da ne radim nista a da mogu dobro da zivim Very Happy

    To znaci kad bih imao vremena da drzim ovoliko ptica, da ucestvujem po izlozbama i osvajam nagrade, da se tih ptica rijesim na pravim nacin, pa svake godine tako, a da mi zbog toga ne trpi familija, da mi je frizider pun, placeni svi racuni, da ne dugujem nikom nista... - ljudi ne za'ebavajte, ima li sto ljepse Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Branimir pet 15 sij - 22:19

    Šestoperac ovo tvoje bi bilo san snova ali ništa od toga, kako idemo prema Europi(istina polako ali sigurno, ako se ne raspadne do tada) sve više preuzimamo ili čemo morati preuzimati protestantsku etiku a to je raditi i raditi i stalno težiti da što više radimo i stvaramo što do sada nije bio običaj, jer smo bili zemlje sa najviše godišnjih i slobodnih dana, pa tko u Europi ide 2 tjedna na skijanje, malo morgen, 2 tjedna na more i by, ali ne braco kod nas! tako da je ovo tvoje ravno SF-u! Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sestoperac pet 15 sij - 22:22

    Branimire, ja kad mastam, onda sam bas neskroman Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by MARIN pet 15 sij - 22:25

    Što se mene tiče mogu se oni slikat sa svojom protestantskom etikom.

    Žao mi Vas mlađe.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Branimir pet 15 sij - 22:26

    Istina ima nas još takvih i mogu ti reči da su nam mašta i snovi uvijek najljepši! Razz
    Santa
    Santa


    Broj postova : 63
    Age : 43
    Location : Beograd
    Registration date : 05.11.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Santa sub 16 sij - 0:07

    MARIN je napisao/la:Što se mene tiče mogu se oni slikat sa svojom protestantskom etikom.

    Žao mi Vas mlađe.
    Veoma dobar komentar!
    Nazalost sad se postuju neke druge vrednosti za razliku od pre 15ak godina, i toga se stariji ljudi bolje secaju. Mislim da se moramo seliti juznije-Grcka, Spanija tu je jos ladovina al imaju standard Smile
    Ovako ce nam ceo zivot proci u radu a zaradicemo mozda da kupimo pig , pa onda Sleep a od jutra do sutra posao Twisted Evil
    Da se vratimo na temu. Ovo je san svakog zaljubljenika u ptice. Nazalost mnogi od nas imaju ogranicenja kako je vec Dean rekao, prostor, vreme, finansije itd... Kad krene ta pticarska groznica, ne moze da stane sto je vecina nas na forumu i dozivela.
    cheers za odgajivace
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by many sub 16 sij - 13:59

    Zorane ono što pišeš ide mene onda to i napiši, znaš izreku svaka ptica svome jatu leti pa me ne čudi tvoj komentar a za obavjest svima koji se možda pitaju zašto JA jer to se na mene odnosi ne pišem č i ć to radim namjerno,nije mi teško ali mislim da je važnije da se pročita što piše nego kako je napisano zato se ne obazirem na pravopis jer nisam na prijemnom ispitu nego na forumu,znam da kad se nekom hoče nači falinga i za takve sitnice se lovi,svaka čast Zorane v samo naprijed ali nema efekta.

    Ljubomora je za one koji ne mogu postiči ono čemu teže,ja nisam od takvih,a zašto bi bio zavidan VELIKOM uzgajivaču kanarinaca,baš razloga nemam i slava je ono što neki uzdižu kao cilj svega ideal ,rekao bih kako kome,ne potcjenjuj ljude ako ih ne poznaješ!

    Inače rekao sam da je Enver super i da treba više uzgajati jer sam iz texta primjetio da nema od svake boje bar po 10 parova tako da se nadam da će upotpuniti jato,eto od mene sve najbolje,ja nisam nikad bio zavidan nikome i to ne znam biti možda netko na ovome je ali ja nisam jer se ne bavim kanarincima nego Evropskom faunom i mekokljuncima, lol! lol! lol! lol! lol!
    ELVIR ALIDZANOVIC
    ELVIR ALIDZANOVIC


    Broj postova : 73
    Age : 49
    Location : Bosanska Krupa Bosna i hercegovina
    Registration date : 16.01.2010

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ELVIR ALIDZANOVIC sub 16 sij - 20:33

    Evo i nas dvojica da vam se javimo.Kao prvo da vas sviju pozdravim i pozelim vam sretnu novu 2010 godinu,da nam budete zivi i zdravi i da se ubuduće bavite svojim hobijem i uzgojem ptica.Proćitao sam sve komentare pa da vam se zahvalimo na pohvalama a i kritikama.Pogledajte malo i na canary.blogger.ba imamo malo slika kanarinaca a i nesto o nasem uzgoju.
    Puno pozdrava vam zele: ALIDZANOVIC ENVER i ELVIR sportski uzgajivaći kanarinaca.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Branimir sub 16 sij - 21:20

    Mogu reči da sam posjetio tu stranicu sasvim slučajno jer sam tražio nešto u vezi apartmana kad ono kanarinci i tako sam sve pregledao i mogu reći samo super. Ljudi vi ste super i imate uspjehe koje če malo tko ostvariti! cheers
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by dr.nenad86 sub 16 sij - 21:56

    ELVIR ALIDZANOVIC je napisao/la:Evo i nas dvojica da vam se javimo.Kao prvo da vas sviju pozdravim i pozelim vam sretnu novu 2010 godinu,da nam budete zivi i zdravi i da se ubuduće bavite svojim hobijem i uzgojem ptica.Proćitao sam sve komentare pa da vam se zahvalimo na pohvalama a i kritikama.Pogledajte malo i na canary.blogger.ba imamo malo slika kanarinaca a i nesto o nasem uzgoju.
    Puno pozdrava vam zele: ALIDZANOVIC ENVER i ELVIR sportski uzgajivaći kanarinaca.

    Evo i ja da vas popzdravim gospodo ALIDZANOVICI..... Very Happy

    Pozdrav zi Nisa....... Cool cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by PESTI sub 16 sij - 22:31

    Elvir i Enver dobro nam došli na ovaj forum! Cool
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Dean ned 17 sij - 11:03

    pozdrav Alidžanovići Very Happy

    Elvire još ti slike dugujem...ajde za koji dan ču, još ih nisam skinuo sa fotoaparata Very Happy stavit ču i ovdje koju...

    pozzzz
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by zvrcko sen ned 17 sij - 13:51

    Pozdrav familiji Aliđanović ,,, unjeli ste puno živosti u naš hobi, prvo veliki ste takmičari i natome Vam kapa dolje (osoba koja prijavljuje 100 ptica na takmičenje i uloži u kavezninu cca min 2ooo,oo kuna nemože biti trgovac).

    želim Vam da uživate u ovom forumu i da svojim pisanjem podignete kvalitetu istog..
    avatar
    Gost
    Gost


    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Gost ned 17 sij - 14:39

    od dzemala jos davno sam dobio stranicu gde mogu da pogledam vase ptice...alidzanovoci vi ste moji idoli king
    i moj otac gleda meni ptice dok sam u odsustvu mada ja imam mnogo manje ptica i nas dva nemamo neke uspehe.da imam mogucnosti drzao bih sve vrste kanarinaca i FE.to sto vi radite je za svaku pohvalu i divljenje.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by faganel ned 17 sij - 15:49

    Ne frapira me ni velik broj ptica ni uložene kune. To je više stvar prioriteta. Jer pušač dnevno ispuši minimun 20 KN,mjesečno 600 KN, godišnje 7200 KN. To je 7200:220=32 vriće hrane od 25 kg ili 818 kg sjemenske hrane ili prehrana za cca 400 ptica godišnje. Samo za pušenje.
    Ali me zapanjuje tolika ljubav prema pticama koja se ogleda na održavanju čistoće, prehranjivanju i posebno u sezoni uzgoja. Izgleda mi prosto neshvatljivo kvalitetno opsluživati toliki broj ptica.
    To uspijevaju samo VELIKI ljubitelji ptica. Skidam kapu dublje od poda.

    Sponsored content


    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću - Page 2 Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 7 svi - 1:36.