Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
ikayke
ERVINO
many
brabus
8 posters

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by brabus uto 5 sij - 15:30

    da li mi netko može reći nešto više o ovoj ptici, može li se uzgajati, i da li to vec netko ima?
    svaki odgovor bi mi dobro došao Question

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica 5770821lg
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by many uto 5 sij - 15:43

    ima fago pogledaj pod oglasi!
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by brabus uto 5 sij - 15:44

    ima,ali mutacije...
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by brabus uto 5 sij - 15:51

    hm...sad sam tek uvidia da su kod fage iste kao ova na slici...
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by many uto 5 sij - 16:02

    pa da,obično su u jatima sa čižcima podjednako su malene!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 17:29

    Prije 3 godine prijatelj iz Italije poklonio mi je mužjaka sj. juričice podvrste cabaret (smeđa mutacija) a ja sam u R. Emigliji kupio normal ženku.Već prve godine dobio sam 6 mladih ptica i tako sam krenuo. Trenutno imam 3 para(normale,smeđe i izabel mutacije) i nekoliko ženki za baštardiranje(sj. juričica x češljugar i sj,juričica x čižak).Sam uzgoj nije kompliciran i sličan je uzgoju češljugara.Zimi držim sve ptice zajedno u velikoj letilici, veoma su skloni debljanju kao i čizci pa je potrebno o tome voditi računa.U trečem mjesecu formiran parove.Mužjak sj. juričice može pariti i više ženki (u prirodi poligam)i potrebno ga je odvojiti za vrijeme dok ženka leži i hrani mlade ali ne zato što je agresivan nego jednostavno veoma malo ili nimalo ne sudjeluje u podizanju potomaka, ženka to obavlja sama.Prehrana je slična češljugaru i čizku,obavezno u prvih 5-7 dana crvići (koristim crviće zaleđene) ostalo normalno-klijavo sjeme,dobra jajčana hrana i puno zeleniša..Kako u kavezu nemože dobiti crvenu boju potreno ga je karotinirati-isključivo koristiti beta caroten.....
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ikayke uto 5 sij - 17:43

    brabus je napisao/la:da li mi netko može reći nešto više o ovoj ptici, može li se uzgajati, i da li to vec netko ima?
    svaki odgovor bi mi dobro došao Question [img=https://2img.net/r/ihimizer/img705/1707/5770821lg.th.jpg]

    Mislim po slici da ovo nije Acanthis Flamea... ili obicna sjeverna juricica... ovo je (Acanthis f. hornemanni) ili polarna juricica... a njih je i u uzgoju naspram sjevernih relativno malo!!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 18:54

    ikayke je napisao/la:
    brabus je napisao/la:da li mi netko može reći nešto više o ovoj ptici, može li se uzgajati, i da li to vec netko ima?
    svaki odgovor bi mi dobro došao Question [img=https://2img.net/r/ihimizer/img705/1707/5770821lg.th.jpg]

    Mislim po slici da ovo nije Acanthis Flamea... ili obicna sjeverna juricica... ovo je (Acanthis f. hornemanni) ili polarna juricica... a njih je i u uzgoju naspram sjevernih relativno malo!!

    Na slici je sigurno polarna juričica (Achtantis f. hornemanni) .


    Zadnja promjena: ERVINO; uto 5 sij - 19:00; ukupno mijenjano 1 put.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 18:55

    Sory Achtantis f.hornemanni.....puno teža i rijeđa u uzgoju nastanjuje sjever Europe.
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by brabus uto 5 sij - 21:30

    hvala vam na opisu ptičice...Acanthis Flamea... ili obična jurčica je sasvim lijepa i dovoljna za uzgoj kad napravim stalažu, morat ću ih nabaviti... Very Happy
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 22:10

    [quote="brabus"]hvala vam na opisu ptičice...Acanthis Flamea... ili obična jurčica je sasvim lijepa i dovoljna za uzgoj kad napravim stalažu, morat ću ih nabaviti... Very Happy[/
    quote]

    Achtanthis flamea je sjeverna juričica,Achtantis cannabina je obična (fanganel)...za pomoć posjeti stranicu češljugar rijeka imaš jako ljep opis sa podvrstama....
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by many sri 6 sij - 13:01

    ervino čovjek je imao mali gaf a odmah ga ispraviš znamo što je obična jurčica a htio sam te pitati kažeš da si dobio 5 mladih ali si ih išao ukrštati,zar ne voliš čistu vrstu i uzgoj takvih misliš da ispadaju bolje kad se ukršta sa drugim vrstama,nisam pobornik toga jer sama vrsta je dovoljno lijepa i vrijedna da se uzgaja kao vrsta ukrštanjem se dobiva abnormalna vrsta a više puta gubi se i pjev i boja,moje subjektivno mišljenje!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO sri 6 sij - 13:25

    many je napisao/la:ervino čovjek je imao mali gaf a odmah ga ispraviš znamo što je obična jurčica a htio sam te pitati kažeš da si dobio 5 mladih ali si ih išao ukrštati,zar ne voliš čistu vrstu i uzgoj takvih misliš da ispadaju bolje kad se ukršta sa drugim vrstama,nisam pobornik toga jer sama vrsta je dovoljno lijepa i vrijedna da se uzgaja kao vrsta ukrštanjem se dobiva abnormalna vrsta a više puta gubi se i pjev i boja,moje subjektivno mišljenje!

    Sve su iste podvrste cabaret a u međuvremenu sam kupio i izabelnu mutaciju (nisam mogao od smeđeg i normala dobiti izabelnu) tako da sada imam i normale i smeđe i izabele a neki mužjaci su mi normali nosioci smeđeg ili izabele.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by many čet 7 sij - 11:41

    cabaret je podvrsta sa crvenijim prsima zapravo su cijela crvena jer se plohe boja spajaju,lijepa ptica,ako češ imati za prodati javi mi rado bih kupio par!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO čet 7 sij - 22:29

    https://2img.net/r/ihimizer/i/6ptica.jpg/]Carduelis flammea ili sjeverna jučica 6ptica.th[/URL]

    Ovo su slike iz prošlogodišnjeg uzgoja,kad stignem slikat ču par mužjaka da ih vidiš.Ako bude mladih lako češ izabrati.Pozdrav...
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by brabus čet 7 sij - 23:45

    ajde Ervino uslikaj svoje carstvo jurčica ,mene isto zanimaju za kupiti...
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by many pet 8 sij - 12:14

    baš su lijepe bez brige skoknem do Pule ili ako ideš prema meni pa se u Zg nađemo,odlično si sa gnijezdom napravio,jako kreativno ali kao što vidim super učinkovito i ima utjecaja na uzgoj!
    Santa
    Santa


    Broj postova : 63
    Age : 43
    Location : Beograd
    Registration date : 05.11.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by Santa sri 13 sij - 19:00

    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by many sri 13 sij - 22:56

    preumjetno!
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by brabus sri 13 sij - 23:56

    samo je divljej najljepse Very Happy
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO čet 14 sij - 0:28

    Obratite pažnju kako gosp.Stupelo naziva mutacije.Agatu naziva nero bruno pastelo a izabelu bruno pastelo tvrdeći na svojoj internet stranici da su do tih naziva došli nakon bastardiranja sa kanarincima....iako ih COM klasificira kao agatu i izabelu Talijani naravno "voze" po svome.....
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by malinois čet 18 vel - 0:09

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Barmsijsphaeomalix


    Zadnja promjena: malinois; čet 18 vel - 0:19; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by Fago čet 18 vel - 0:12

    Very Happy
    Dugo se čekalo na ovo malinois.
    Ali je već stara priča (1-2 godine) ta pheos sjeverna juričica. Meni prekrasna cheers
    Pozdrav,
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by ERVINO ned 21 vel - 13:25

    Koanačno slike mojih sj.juričica....baš bi mi trebala ona faeo ????

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Dscn2090l.th

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Dscn2092c.th
    Maghellano
    Maghellano


    Broj postova : 48
    Age : 36
    Location : Svedska/Banja Luka
    Registration date : 13.11.2010

    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by Maghellano čet 18 stu - 16:29

    Vidje o sam ovi ptica nekoliko puta ovdje u Švedskoj u prirodi. Veoma su hrabre ptice i nisu bas previše strašljive. Cesto se vješaju po brezama i raznim travkama. Ne znam jeli Jurcica pravo ime za njih. Po ponašanju i obliku su isti poput cajzla/cizaka. Mislim da sam pročitao negdje da se kod nas zove i Merccajzl ili Sjevernicajzl. A i postoji ptica ovdje koja se zove Zimska/Sjeverna Jurcica (Carduelis Flavirostis). Mislim da bi trebao imati negdje neke slike sto sam ja sam slikao. Vidje cu ako ji mogu da nađem pa cu ji staviti ovdje.

    Sponsored content


    Carduelis flammea ili sjeverna jučica Empty Re: Carduelis flammea ili sjeverna jučica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 18:52.