Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+6
xyz
bocka
MARIN
ticar
PESTI
antonio
10 posters

    Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by antonio pet 2 lis - 15:40

    Evo ovako mene zanima po cemu gledate(npr.boja,duzina,krupnoca itd,) gredelina kakav je sta je najvise bitno da bi ostavili sebi grdelina i drzali ga za dalje ..
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by PESTI pet 2 lis - 20:08

    Ništa , ama baš ništa (lipota,krupnoča,krnjola....)nije bitno da bi grdelin bio odličan.
    Samo neka je MUŠKO.

    Da pojasnim ....najbolji grdelin od pjeva kojeg sam imao je uhvačen tako ružan ali taj dan sam samo njega ulovio pa sam ga ostavio jer je bio mužijak........
    Danas imam školovane i mutacije a njega ne mogu zaboraviti i od tada nikad ne gledam po pitanju grdelina bilo koju karakteristiku.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by ticar pet 2 lis - 20:27

    PESTI je napisao/la:Ništa , ama baš ništa (lipota,krupnoča,krnjola....)nije bitno da bi grdelin bio odličan.
    Samo neka je MUŠKO.

    Da pojasnim ....najbolji grdelin od pjeva kojeg sam imao je uhvačen tako ružan ali taj dan sam samo njega ulovio pa sam ga ostavio jer je bio mužijak........
    Danas imam školovane i mutacije a njega ne mogu zaboraviti i od tada nikad ne gledam po pitanju grdelina bilo koju karakteristiku.


    potpisujem
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by MARIN pet 2 lis - 22:31

    Ako je mladac bitno je da je muško.Sve ostale teorije padaju u vodu.Ne može se znati ko zna a ko nezna pjevat.Jedno je jedino sigurno,a to je da ženka ne pjeva.
    avatar
    Gost
    Gost


    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by Gost sub 3 lis - 0:41

    kod mene su u to vrijeme,nasih stiglica c.c c.b , najbolji pjevaci izgledali prosjecno tj.vise ruzni i sitni, lijepih i krupnih pjevaca - slabo da se sjetim , najbolja ptica mi je bio uhvacen mladi stiglic sa formiranom maskom ali ne skroz,bio je tanak i dug,a pjevao je non-stop,stavi ga u centar grada,na sred raskrsnice,on samo stane na setaljku strese se malo i onda pocne i nestaje. otisao je za puno novca i materijalnih stvari,jer je pjevao ono za sta su ljudi davali sve sto imaju.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by bocka sub 3 lis - 0:55

    MENE SU UČILI STARI PTIČARI DA SU ŠESTOPERCI NAJBOLJI I DO TOGA SE I DAN DANAS DRŽIM.
    OD ISKUSTVA ZNAM DA KADA U RUCI DRŽIM GRDELINA I ON KLJUNOM ME UJEDA ZNAM DA JE TO ODLIČNA PTICA.
    VEROVATNO NEKO ČE POKUŠATI DA ME DEMANTIRA JER ZNAM DA POSTOJE I DRUGA OBJAŠNJENJA ALI NEKA SVAKO TERA PO SVOJE.

    POZDRAV BOCKA
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by xyz sub 3 lis - 3:35

    Imam ja jednog među mladcima, koji tako ujeda, da ga izbjegavam hvatati u ruku scratch

    Uobičajeno volim ostaviti lijepe sjevernjake bilaće, sa kristalno jasnim bojama, ali pre često se pokazalo, da su naši mali šporkulji, ako ne bolji, onda sigurno žešči pjevači.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by ticar sub 3 lis - 4:09

    ima i naših tića lipih i to dosta.
    jednom sam i ja ostavio tića koji je bio veličine ženke,maska skoro ko u ženke ali kad je za 10 dana uvatija pivati ko lud od onda ne šljivim nikakve lipotane.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 47
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by DOMO sub 3 lis - 20:35

    Pozdrav svima.Evo moje iskustvo vrlo je bitno kakav je tič i od kud je tić.Ja uzimam škure tiče ,Sjeverac nemoze pivat ono što mi trazimo u dalmaciji.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by Carduel pon 12 lis - 19:04

    drazenxp je napisao/la:Imam ja jednog među mladcima, koji tako ujeda, da ga izbjegavam hvatati u ruku scratch

    Uobičajeno volim ostaviti lijepe sjevernjake bilaće, sa kristalno jasnim bojama, ali pre često se pokazalo, da su naši mali šporkulji, ako ne bolji, onda sigurno žešči pjevači.

    Šorkulji su bolji i žešći pjevači od sjevernjaka. Uglavnom ptice koje su estetski lošijeg izgleda pokazali su se bolji pjevači od "ljepotana". Što kraće crvenilo maske, kratak i zdepast kljun, što duže crnilo maske (po mogućnosti prošarano sivim tonovima), niski stav na prečki i to je to...
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by japirko1 pon 12 lis - 21:16

    Po mom iskustvu najbolji su škuri tići sa ravnim kljunom jer ako im je kljun zakrivljen put dolje kaže se da su to lijeniji tići za pjev......
    avatar
    Gost
    Gost


    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by Gost pon 12 lis - 22:14

    I ja san to japirko cuja,sad jeli istina Suspect
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by sestoperac pon 12 lis - 22:37

    bocka je napisao/la:MENE SU UČILI STARI PTIČARI DA SU ŠESTOPERCI NAJBOLJI I DO TOGA SE I DAN DANAS DRŽIM.

    lol!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by Carduel pon 12 lis - 22:59

    sestoperac je napisao/la:
    bocka je napisao/la:MENE SU UČILI STARI PTIČARI DA SU ŠESTOPERCI NAJBOLJI I DO TOGA SE I DAN DANAS DRŽIM.

    lol!

    Imao sam 2001. godine osmoperca i mogu reći da ima tu istine. I dan danas gledam pera ko oči u glavi.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by sestoperac pon 12 lis - 23:13

    Mom drugaru je stiglic bio cetvoroperac do mitarenja, sada je sestoperac.. Vjerovatno je sledece godine osmoperac Very Happy Taman bih mogao i nick da promijenim.

    toliko o znacaju ''pera'' kod stiglica
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by Carduel uto 13 lis - 0:02

    sestoperac je napisao/la:Mom drugaru je stiglic bio cetvoroperac do mitarenja, sada je sestoperac.. Vjerovatno je sledece godine osmoperac Very Happy Taman bih mogao i nick da promijenim.

    toliko o znacaju ''pera'' kod stiglica

    E da te čuje doktor za ptice dr. Milivoj Lozovina. Mogao bi ti pričati 3 dana i 3 noći o bijelim bajamima na repu, pa bi sigurno nakon toga promijenio mišljenje :-)

    Sponsored content


    Karakteristike Grdelina (Štiglića) Empty Re: Karakteristike Grdelina (Štiglića)

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: uto 7 svi - 23:57.