Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+2
PESTI
Dule
6 posters

    Izostanak mitarenja

    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Izostanak mitarenja Empty Izostanak mitarenja

    Postaj by Dule ned 6 ruj - 15:10

    Deveti mjesec,agardelin ko nov,nemijenja perje.Na prvi pogled zdrav.Kao da si ga sad izvukao iz škurice,bijel kljun,glatko i sačuvano perje,ko za izložbu .Još i pjeva,jest ne kao u lipnju i srpnju nego malo ispod glasa.Ima malo mekšu stolicu na koju se nakon dva dana hvata crna plijesan koja zaudara.Gledao sam mu trbuh,sve uredu.U lipnju je čak i pario.Imam ga četiri godine ido sada se normalno mitario sredinom kolovoza.Pošto ptice držim u zatvorenom prostoru izbacio sam ga na terasu na sunce i svjež zrak nebili potaknuo mitarenje i tako sedam dana ,ali ništa od mitarenja.

    Možda neko od vas ima kakvu formulu za poticanje mitarenja??
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by PESTI ned 6 ruj - 15:38

    Pozz Dule sad sam baš pisao u temi škola pjeva o tome .Pokrij ga vlažnom krpom preko noči , danju malo otkrij , i kroz nekoliko dana siguro baca perje.
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by antonio ned 6 ruj - 15:42

    Pozdrav Dule i kod mene je ista situacija imam 4 ptice i od 4 samo je 1 pocela da mitari
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by lord189 ned 6 ruj - 23:07

    nema potrebe za ikakvim tretmanima niti se zamarat oko toga ako tica je još donekle u formi zato šta piva... netriba ga pokrivat krpon niti ništa samo nek ostane na stalaži nemoj ga vadit vanka jer ako piva održaješ ga u nekoj formi i on će sve duže trajat samo ga zbij i neka stoji na stalaži past će on kad tad nemaj brige
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by antonio ned 6 ruj - 23:40

    Najveci problem je sto su ptice stale totalno s pjesmom pa mi je malo cudno kako nisu pocele da se mitare
    avatar
    Gost
    Gost


    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by Gost pon 7 ruj - 9:11

    Dule je napisao/la:Deveti mjesec,agardelin ko nov,nemijenja perje.Na prvi pogled zdrav.Kao da si ga sad izvukao iz škurice,bijel kljun,glatko i sačuvano perje,ko za izložbu .Još i pjeva,jest ne kao u lipnju i srpnju nego malo ispod glasa.Ima malo mekšu stolicu na koju se nakon dva dana hvata crna plijesan koja zaudara.Gledao sam mu trbuh,sve uredu.U lipnju je čak i pario.Imam ga četiri godine ido sada se normalno mitario sredinom kolovoza.Pošto ptice držim u zatvorenom prostoru izbacio sam ga na terasu na sunce i svjež zrak nebili potaknuo mitarenje i tako sedam dana ,ali ništa od mitarenja.

    Možda neko od vas ima kakvu formulu za poticanje mitarenja??

    drzis li ptice pod umjetnom svjetloscu ?

    trebao je vec u augustu poceti, jer problem je u tome kada se poremeti mitarenje poremeti se i buduci nagon za parenjem pa tu pticu tesko mozes koristiti u sljedecoj sezoni parenja.

    ako hoces da ga bacimo u mitarenje poslacu ti na pm, nebih volio da to procitaju pocetnici,moze ih to zbuniti a mogu to
    i greskom zloupotrebiti, ustvarni nije nista strasno za pticu,prirodni je put.

    ps. antonio, ako su stale sa pjesmom - onda su pocele
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by lord189 pon 7 ruj - 11:07

    ma samo zbij ptice na stalažu to ti je sve dakle nemoj ih vaditi vanka ma raspast će se za dva tjedna i smanji konoplju u hrani
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by Dule pon 7 ruj - 13:51

    Ne koristim umjetnu svijetlost.Prostorija ukojoj držim ptice okrenuta je prema zapadu,pa najviše imam sijetla ukasnijim popodnevnim satima.Sad mi je u programu nabava vremenski programiranog osvijetlenja zbog uzgoja majora.
    avatar
    Gost
    Gost


    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by Gost sri 9 ruj - 11:52

    vremenski programirano osvijetlenje se koristi ako zelis poceti prije sezonu parenja,samo zato i nista drugo. stim moras paziti,mala greska i osjetljivije mutacije (npr. bjeloglavi)pocnu bacati perje , a to kad se desi u sezoni parenja je katastofa.

    ps. tom stiglicu smanjuj svjetlo po 10min svaki dan,pa ce poceti bacati perje,ako mozes,prvo ga stavi pod malu lampu par minuta,pa onda totalni mrak,znaci da koliko toliko pokusas simulirati sumrak i mrak,a ne odmah samo mrak.
    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by zlaja11 čet 10 ruj - 23:52

    Taj je tic sigurno dobro uzescen .Slazem se da je najbolje ga stavis pod mokru krpu i daj mu krastavac mora baciti perije.Ja sam imao par takvih ptica.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by lord189 pet 11 ruj - 21:19

    EUMOx je napisao/la:vremenski programirano osvijetlenje se koristi ako zelis poceti prije sezonu parenja,samo zato i nista drugo. stim moras paziti,mala greska i osjetljivije mutacije (npr. bjeloglavi)pocnu bacati perje , a to kad se desi u sezoni parenja je katastofa.

    ps. tom stiglicu smanjuj svjetlo po 10min svaki dan,pa ce poceti bacati perje,ako mozes,prvo ga stavi pod malu lampu par minuta,pa onda totalni mrak,znaci da koliko toliko pokusas simulirati sumrak i mrak,a ne odmah samo mrak.

    pa niej gori u vas u njemačkoj baš toplo pa da se tako tić sporo ulazi u modu ma nema ti druge stavi nešto ispod njega i ulij vode potom ga pokri krpom koja dodiruje vodu tako da samo tribaš pomalo nadolivat i stavi ga negdi di je malo toplije ee vidit ćeš onda s ovin nemoš falit
    avatar
    Gost
    Gost


    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by Gost ned 13 ruj - 11:48

    lord189, koliko ja vidim, Dule nije u Njemackoj nego u Puli,tvoj zemljak. Smile
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by lord189 ned 13 ruj - 13:13

    a skužaj koncentrira san se na tvoj post
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by antonio uto 22 ruj - 22:45

    Koliko traje mitarenje u Ptica ??
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by refa95 sri 23 ruj - 8:33

    zavisi kod nekih ptica traje veoma kratko to je najcesce kod starih ptica a kod mladih zna da traje i po 3/4 mjeseca

    Sponsored content


    Izostanak mitarenja Empty Re: Izostanak mitarenja

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sub 27 tra - 4:32.