Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    avatar
    Gost
    Gost


    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Gost pon 24 kol - 1:18

    Znam da kanarinka ako je 3 godine stara nema vise puno nade da ce cetvrtu godinu biti dobra da nese jaja.
    A grdelinka?
    Ovdje u SAD mi dobivamo lako grdeline iz Australije, ali pitaj Boga koliko su stari?
    Tony
    prco999
    prco999


    Broj postova : 38
    Age : 52
    Location : Norway-Zenica
    Registration date : 09.08.2009

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by prco999 pet 28 kol - 0:22

    Zavisi od ishrane i uvjeta u kojima je grdelinka bila , te zavisi koliko je grdelinka iscrpljena ja mislim do 8 godine!Znas li tacno ko je prenio grdeline za Australiju i kada ? Very Happy
    prco999
    prco999


    Broj postova : 38
    Age : 52
    Location : Norway-Zenica
    Registration date : 09.08.2009

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by prco999 pet 28 kol - 0:23

    Posalji sliku Australiskih grdelina da vidimo kakve su razlike ?
    avatar
    Gost
    Gost


    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Gost pet 28 kol - 6:04

    Neznam tocno ko ih je odnia tamo u Ausraliju. Ja mislim Englezi su ih odnili tamo odavna.
    Kad sam ja putovao po Australiji ja sam ih slucajno nasao. Cuo sam hnjihov pjev. To je bilo u unutrasnjost od Sydneja nekih 100 Kilometara. Ja sam se zaustavio na stranu od ceste, tu je bio mali potok na stranu baste od jabuka i u stabla od jabuka su im bila gnizda.

    Raca tih Grdelina je Britanica, a to mi je rekal moj prijatelj Miljenko. Dosta su mali. Buduci da su tamo dugo, u topliju klimu oni su se adaptirali na tu klimu i postali manji od nasih grdelina u Evropu. Ali uglavno izgledaju kao nasi grdelini.

    Kad sam putovao u Maxico, opazio sam Vrapce da su polovicu manji od nasih Vrapca u Evropu i u SAD. Nisam mogao virovat da su tako mali. Tako isto se je dogodilo Gardelinima u Australiju ja mislim.

    Nemam sliku, ali ako budem imat priliku da ih slikam ja cu ti je poslat.

    Tony
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by PESTI sub 29 kol - 9:41

    Pozzz... evo i mene nakon pauze .
    U vezi plodnosti grdelinke , ja sam jednom mjenjao grdelinku koju je jedan čovjek više godina držao u kavezu kao ljubimca ..(dao sam mu mušku pticu).Grdelinka je imala oko 5 godina kad sam je koristio u uzgoju .Dakle , ranije nije korištena a prvi put oko 5 godina , to je najstarija koju sam upotrijebio za parenje.
    Grdelinke treba štedjeti u sezoni dok traje uzgoj jer ako nose jaja , a ne odleže svoj termin nego ponovo idu u parenje i u nova jaja a to se dešava ako stalno ima mužijaka pored sebe koji uvjek forsira parenje , takva ženka iduču sezonu teško bude živa ili uopče ne bude sposobna za uzgoj.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Miljenko pon 31 kol - 6:29

    Pesti, ovu zenku od 5 godina, koliko dogu si koristio za parenje? Jednu sezonu, ili vise godina? isto tako, da li je nosila vise gnjiezda ili samo jedno?

    Ove godine Toniju sam ustupio Parvu-zenku (druga godina kod mene), i dala je samo jedno gnjezdo od tri (mozda cetiri) jaja. Muzjak je bio spreman za novo parenje, ali je ona odustala-presla u mitarenje. Mozda je problem kod njego svijetlo-temperatura, gdje zenke brze dostignu zrelost, ali isto tako brze sezona zavrsava.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by PESTI pon 31 kol - 16:47

    Jednu sezonu sam je koristio jer je bila veoma prgava prema bilo kojem mužijaku, a nisam je želio ni označiti državnim prstenom jer je stara .Ovu godinu sam koristio dvije ženke od 4 godine i jedna je odlično i ležala na svojim jajima ali nije bila dobra za hraniti, a druga je poneko jaje znala nekako razbiti ali je dobro hranila.
    avatar
    Gost
    Gost


    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Gost pon 31 kol - 19:16

    Kad si ti nju upotrebio za parenje, koji broj jaja je ona izlegla svaku rundu? Dali je ona shranila svoje male? Jeli muski bio s njom? Jeli on hranio male?

    Na koji nacin stedis zenku?????
    Jeli ostavis zenku samu, da ona sama odgoji male?
    A onda kad ih ona izgoji, stavis opet muskog s njom? Ja tako obicno radim
    s kanarincima ali ne uvjek.

    Koliko godina je ona bila dobra poslije odkad je ona bila pet godina stara?????

    Tony
    avatar
    Gost
    Gost


    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Gost pon 31 kol - 19:29

    Pesti,
    izvini poslao sam moje upite a nisam znao da si ti vec odgovorio na neko moje pitanje.
    Bez veze kakva je ona bila majka, ona je legla 4-5 jaja poslije 5 godina starosti. Jesam to tocno razumio.

    Tony
    avatar
    Gost
    Gost


    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Gost pon 31 kol - 19:37

    Jos jednu, da se izvinim svima na forum: upotrebljavam stranicu za kanarince na mjesto za grdeline.

    Mia Kulpa
    Tony
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by PESTI uto 1 ruj - 14:36

    tony je napisao/la:Pesti,
    izvini poslao sam moje upite a nisam znao da si ti vec odgovorio na neko moje pitanje.
    Bez veze kakva je ona bila majka, ona je legla 4-5 jaja poslije 5 godina starosti. Jesam to tocno razumio.

    Tony

    Točno tako....u 5 -toj godini je imala jaja , jedino kod te ženke je novo što je bila parena a neznam jeli ranijih godina snijela koje jaje.
    One moje od 4 godine su svaku godinu imale jaja i ostaviti ču ih za dalje .
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by zvrcko sen uto 1 ruj - 18:21

    Toni samo uživaj

    fala bogu temu ćemo prebaciti ,, dragi Naš Toni ipak kad se uzme u obzir tvoje godine to je najmanja greška koju možeš napravit ....
    i mi puno mlađi radismo puno veće greške

    Sponsored content


    Koliko je godina zenka (grdelina) plodna? Empty Re: Koliko je godina zenka (grdelina) plodna?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 18:36.