Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+73
kresina
Vrbanja
zijada
Tome
skopski maestro
stari
IGOR 72
Darko
damirlilika
evmolp
trnar
BOSKO
Mozaik
Boban NA
visokoletač
zoke007
baki302000
veso09
Dadoni
vasa_vr
Renato.M
vlado
krstokljun
opalnaissus
refa95
ERVINO
MARIN
komiza
many
danijelvr
brabus
zoranV
Siskin
crv
Carduel
Drago_Nin
korkut
waterslager bitola
mutacija
krnjolac
antonio
Dule
dr.nenad86
franeperuzovic
alann
armin71
Miljenko
malinois
krepat ma ne molat
dragec
PESTI
sestoperac
plafonko
Merlo
cevap
Said_the_great
vansal
zvrcko sen
steva318
bocka
Rasko
lord189
richie
Fago
seadriver
kreso
ikayke
Dean
saso78
DjordjeVet
ticar
Branimir
xyz
77 posters

    Cešljugar x kanarinka

    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Branimir sub 26 pro - 22:11

    Krasna ptica!
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac čet 7 sij - 13:53

    kolike su šanse da će se kanarinka spariti ako se nalazi sa nekoliko grdelina u letilici 1m x 1m x 0,5m,ukoliko joj se postavi gnijezdo unutra?
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by mutacija čet 7 sij - 14:53

    Velike!!! ...ako je među grdelinima onaj "od race",neki tićari takav način prakticiraju.Meni se osobno ne sviđa jer nikad nisi siguran ko je parija,a kod ozbiljnijeg uzgoja mora se imat sve pod kontrolom.Po ponašanju grdelina se može naslutit koji bi moga bit "parac",iako nikakvo ponašanje nemože garantirat 100% da imamo "parca". Ima tići koji imaju sve osobine(mirnoču,odnos prema ženki),kao i vrhunsku pripremljenost, pa neće da pare.Moj ti je savjet malo promatrat tice,ako ima koji potencijalni odvojit ga posebno sa ženkom ili ako imaš više ženki oformit više parova,jer u letilici ti postoji mogučnost razbijajna jaja.Šta odlučiš SRETNO!
    richie
    richie


    Broj postova : 24
    Location : labin
    Registration date : 15.01.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by richie ned 24 sij - 22:11

    zvrcko sen je napisao/la:Cešljugar x kanarinka - Page 13 Ibridi3

    grdelin x kanarinka

    grdelin lutino x mozaik crveni satine

    Jel ima netko na forumu da prodaje ovakve bastarde?
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty bastardiranje stiglic x kanarinka

    Postaj by waterslager bitola sri 27 sij - 0:17

    interesuje me dali je neko pario stiglica sa normal melanin bjelom recesivnom kanarinkom,kakve je bastarde dobio,komentari
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by korkut sri 27 sij - 1:10

    abre ti pari to so trebit ne baraj rogoj
    ha ha ha ha pozdrav
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by bocka sri 27 sij - 1:18

    hahaha,
    Abre Ace me iznasmea Very Happy jocolor Very Happy
    Drago_Nin
    Drago_Nin


    Broj postova : 96
    Age : 30
    Location : Grad Nin
    Registration date : 25.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Drago_Nin sri 27 sij - 1:59

    mozda je glupo pitanje jer san pocetnik ali me zanima jel se moze kanarinac x grdelinka? Question
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by sestoperac sri 27 sij - 2:23

    Moze, malo je teze nego obrnuto.
    Drago_Nin
    Drago_Nin


    Broj postova : 96
    Age : 30
    Location : Grad Nin
    Registration date : 25.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Drago_Nin sri 27 sij - 2:26

    ok znaci nije glupo pitanje... Laughing
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Češljugar x lipokromska ili melaninska kanarinka

    Postaj by Carduel sri 27 sij - 3:59

    Poštovanje svima,

    što možemo očekivati (fenotip) u kombinaciji češljugar x lipokrom kanarinka (crvena, žuta ili bijela) ili u kombinaciji sa nekom od melaninskih ženki (bakrena, pastelna, satenka,...)?

    Koja je kombinacija najbolja kao izložbeni primjerak?

    Ako može da se postavi i fotografija baštarde.

    Hvala
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by mutacija sri 27 sij - 10:46

    Češljugar x lipokrom kanarinka možeš dobit šarene kao i one šta sliče na češljugara,što znači da teoretski u jednom gnijezdu možeš dobit ptice koje prijavljuješ u dvije različiste klase.
    Češljugar x melaninska ženka dobiješ sve ptice koje sliče na češljugara.Kod takve kombinacije mnogo je lakše složit kolekciju.U pravilu takve ptice bolje prolaze na izložbama.Od pastelne i pogotovo satenske ženke dobit češ svijetlije bastarde(meni su takve draže),dok češ od bakrene dobirt nešto tamnije.Koja če od ove dvi ptice ili kolekcije,bolje proći na izložbi,a nemaju vidljivih grešaka(crvenilo u krilima,neujednačenost crvenila maske),a uzmemo li u obzir da su u istoj kondiciji ovisi o sudcu.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Carduel sri 27 sij - 16:02

    mutacija je napisao/la:Češljugar x lipokrom kanarinka možeš dobit šarene kao i one šta sliče na češljugara,što znači da teoretski u jednom gnijezdu možeš dobit ptice koje prijavljuješ u dvije različiste klase.
    Češljugar x melaninska ženka dobiješ sve ptice koje sliče na češljugara.Kod takve kombinacije mnogo je lakše složit kolekciju.U pravilu takve ptice bolje prolaze na izložbama.Od pastelne i pogotovo satenske ženke dobit češ svijetlije bastarde(meni su takve draže),dok češ od bakrene dobirt nešto tamnije.Koja če od ove dvi ptice ili kolekcije,bolje proći na izložbi,a nemaju vidljivih grešaka(crvenilo u krilima,neujednačenost crvenila maske),a uzmemo li u obzir da su u istoj kondiciji ovisi o sudcu.

    Da li postoji razlika u izgledu baštardi ako se uzme kanarinac x češljugarka, da li će u ovom slučaju mlade barštarde fenotipski biti sličnije češljugaru?. Vidio sam baštarde u ovoj kombinaciji da fenotipski više vuku na češljugara (npr. crni rep sa bijelim poljima).

    Kakava je kombinacija dominantno bijeli kanarinac x češljugarka (ili obrnuto) ili recesivno bijeli kanarinac x češljugarka (ili obrnuto)?

    I isto tako kombinacija lipokromski mozaik crveni x češljugarka (ili obrnuto)?

    Pozzz
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by PESTI sri 27 sij - 20:31

    Carduel je napisao/la:
    mutacija je napisao/la:Češljugar x lipokrom kanarinka možeš dobit šarene kao i one šta sliče na češljugara,što znači da teoretski u jednom gnijezdu možeš dobit ptice koje prijavljuješ u dvije različiste klase.
    Češljugar x melaninska ženka dobiješ sve ptice koje sliče na češljugara.Kod takve kombinacije mnogo je lakše složit kolekciju.U pravilu takve ptice bolje prolaze na izložbama.Od pastelne i pogotovo satenske ženke dobit češ svijetlije bastarde(meni su takve draže),dok češ od bakrene dobirt nešto tamnije.Koja če od ove dvi ptice ili kolekcije,bolje proći na izložbi,a nemaju vidljivih grešaka(crvenilo u krilima,neujednačenost crvenila maske),a uzmemo li u obzir da su u istoj kondiciji ovisi o sudcu.

    Da li postoji razlika u izgledu baštardi ako se uzme kanarinac x češljugarka, da li će u ovom slučaju mlade barštarde fenotipski biti sličnije češljugaru?. Vidio sam baštarde u ovoj kombinaciji da fenotipski više vuku na češljugara (npr. crni rep sa bijelim poljima).

    Kakava je kombinacija dominantno bijeli kanarinac x češljugarka (ili obrnuto) ili recesivno bijeli kanarinac x češljugarka (ili obrnuto)?

    I isto tako kombinacija lipokromski mozaik crveni x češljugarka (ili obrnuto)?

    Pozzz


    Ja sam jednom radio tu kombinaciju (kanarinac lipokrom crveni mozaik x grdelinka), ništa nema razlike u izgledu osim što mi je bio jedan vrlo svjetli baštard , (takvih bude i kada je obrnutna kombinacija) .Veči je problem u mom slučaju bio što je te baštarde othranila grdelinka i bili su divlji ko vrag.Grdelinka im prenese osobnost i jednom kada napuste gnjezdo nastaje ludnica.Moja preporuka za takvu kombinaciju je prebaciti plodna jaja pod neku kanarinku.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by mutacija čet 28 sij - 1:14

    Prava je šteta ženku grdelina parit sa lipokrom kanarincem.Teži je uzgoj,a ptice koje se dobiju iz te kombinacije skoro su iste kao i iz suprotne koja je neusporedivo lakša.Da bi dobio vrijedne izložbene ptice moraš parit mužjaka kanarinca (spolno vezana mutacija npr.satine,izabela,ahat...)sa ženkom gedelina.Tu dobiješ vrhunske izložbene ženke u mutaciji,a mužjaci su normali nosioci mutacije.


    Lipokrom kanarinac x ženka grdelin i obrnuto.To su nepredvidive kombinacije u kojima se mogu očekivat šarene baštarde,dok se kod parenja sa melaninskim kanarinkama može donekle predvidit kakve će mo baštarde dobit.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Carduel čet 28 sij - 1:32

    mutacija je napisao/la:Prava je šteta ženku grdelina parit sa lipokrom kanarincem.Teži je uzgoj,a ptice koje se dobiju iz te kombinacije skoro su iste kao i iz suprotne koja je neusporedivo lakša.Da bi dobio vrijedne izložbene ptice moraš parit mužjaka kanarinca (spolno vezana mutacija npr.satine,izabela,ahat...)sa ženkom gedelina.Tu dobiješ vrhunske izložbene ženke u mutaciji,a mužjaci su normali nosioci mutacije.


    Lipokrom kanarinac x ženka grdelin i obrnuto.To su nepredvidive kombinacije u kojima se mogu očekivat šarene baštarde,dok se kod parenja sa melaninskim kanarinkama može donekle predvidit kakve će mo baštarde dobit.

    Zanima me ova kombinacija lipokrom kanarinac (isključivo bijeli) x grdelinuša i obrnuto! Kolika je mogućnost da se dobije baštarda koja bi fenotipski vukla na grdelina (bez bijelih pera u repu, bez bijelih pera u krilu, i s dobrom maskom)?

    Da li je netko uzgojio pticu (isključivo lipokromsku) koja je fenotipski sličila grdelinu i ako je u kojoj kombinaciji?
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by mutacija čet 28 sij - 1:51

    Nekad sam radio sa lipokrom žutom neintezivnom,lipokrom crvenom mozaik i lipokrom crvenom neintezivnom.Dobivao bi poneku baštardu sličnu grdelinu,ali bi redovito imale neku manu (bijeli nokat,bijelo pero...).Neznam zašto ignoriraš melaninske ženke(pogotovo mozaične) kada će ti one u fenotipu dati baštarde kakve tražiš.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Carduel čet 28 sij - 2:07

    mutacija je napisao/la:Nekad sam radio sa lipokrom žutom neintezivnom,lipokrom crvenom mozaik i lipokrom crvenom neintezivnom.Dobivao bi poneku baštardu sličnu grdelinu,ali bi redovito imale neku manu (bijeli nokat,bijelo pero...).Neznam zašto ignoriraš melaninske ženke(pogotovo mozaične) kada će ti one u fenotipu dati baštarde kakve tražiš.

    Iz kombinacije sa lipokrom ženkama uglavnom ispadaju ovakvi baštardi:

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Ibridocardellinoxcanarisn7

    a sa melaninskom ženkom ovakva:

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Mixto_jilguero_08

    Kakve su šanse da se sa melalinskom kanarinkom dobije baštarda koja će izgubiti ovaj leđni crtež jer slike koje sam na brzinu pogledao na netu uglavnom imaju taj crtež (kanarinski)?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by crv čet 28 sij - 2:33

    Probaj obrnuto kanarinac x grdelin . Koristi spolno vezane mutacije.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by mutacija čet 28 sij - 2:48

    Nebi se složija da s lipokrom ženkom pretežno ispadaju onakve,možda ako grdelin genetski pomaže,obićno ispadnu manje šarene.Čaki nemoraju bit skroz šarene,možda koji nokat,pero...

    Teško ćeš izbjeć melaninski crtež na leđima,pa pogledaj i onu baštardu od lipokrom ženke na prvoj slici ima ga i ona...nasljedila od tate!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by ticar čet 28 sij - 6:06

    ja sam baštarde uvjek radio sa lipokrom kanarinkama i nikad nisam dobio šarenog baštarda. Cešljugar x kanarinka - Page 13 Icon_redface Cešljugar x kanarinka - Page 13 Icon_wink
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by PESTI čet 28 sij - 11:12

    ticar je napisao/la:ja sam baštarde uvjek radio sa lipokrom kanarinkama i nikad nisam dobio šarenog baštarda. Cešljugar x kanarinka - Page 13 Icon_redface Cešljugar x kanarinka - Page 13 Icon_wink

    Tičar, nisi koristio IZBJELIVAČ .... Laughing
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by sestoperac čet 28 sij - 17:58

    Moji bastardi stiglic x kanarinka lipohrom mozaik crvena uglavnom ispadaju kao ovaj donji na Carduelovim slikama, sarenog jos nisam imao Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Carduel čet 28 sij - 18:32

    sestoperac je napisao/la:Moji bastardi stiglic x kanarinka lipohrom mozaik crvena uglavnom ispadaju kao ovaj donji na Carduelovim slikama, sarenog jos nisam imao Very Happy

    Evo ga i lipokrom mozaik crvena ženka.

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Image_04

    Zamolio bi nekoga da postavi sliku baštarde u ovoj kombinaciji češljugar x lipokrom mozaik crvena (fenotipski češljugara).

    Hvala
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Siskin čet 28 sij - 18:48


    Sponsored content


    Cešljugar x kanarinka - Page 13 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 7:59.