Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
krnjolac
Dean
plafonko
vansal
Dax BG
Said_the_great
MARIN
xyz
ticar
lord189
zvrcko sen
15 posters

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by vansal sri 10 lip - 13:48

    Evo da i ja odgovorim na pitanje odakle su najbolji Štiglići u BiH.
    U Mostaru je birvaktile bilo da su najbolji Štiglići što se tiče pjesme sa Živatića.
    Ali na Živatiću više nije bilo Štiglića cirka 20 god. prije rata, i to vam je i sada tako, šta se desilo nemam pojma.
    Trenutno po mom ličnom mišljenju najbolji Štiglići su iz Nevesinja i Gacka, imaju i stas i glas a imao sam Štigliće iz cijele BiH.

    ""samo da vas informišem da u Nevesinju i Gacku više ne tolerišu lov Štiglića pa da upozorim ako se neko uputi na te prostore da bi mogao imati neugodnosti sa šumarima i policijom""
    Pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost sri 10 lip - 14:14

    Dax BG je napisao/la:Kada mozete, prodjite po Vlasicu (okolina Travnika i Knezeva-op. S.Vakuf), tu su bosanski ticari za vreme rata rizikovali glavu izmedju linija da love mlade Twisted Evil

    DAX, imas li ijedan pouzdan izvor dali su to bili sumnjaci,znaci one nase krupnije stiglice,sto ih zovu bilaci, ili je velicina
    ista kao i svuda ?

    PS. Vlasic, Skender, tu bi stvarno trebalo biti sumnjaka, ako imas nekog pticara koji ima primjerak sa Vlasica,pitaj ga za velicinu pa javi.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by MARIN sri 10 lip - 14:49

    Nisam nikada ni vidio neki izrazito veliki primjerak,sve su više manje isti.Razlika možda u pola centimetra.Sa Vansalom se slažem ,pa i ja sam spomenuo Južnu Hercegovinu.
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by plafonko sri 10 lip - 16:50

    ja vec dva ljeta idem u Gacko i do sada jos nisam cuo nesto vrijedno spomena, ali ipak po meni su bolji nego ovi nasi lokalni. Najbolji pjev sam cuo na Hutovom blatu prije par godina.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Dax BG čet 11 lip - 10:52

    Evo jos jednog rodjenog banjalucanina koji sada zivi u Srbiji. Tema je poceta malo pogresno... ali nema veze. Cini mi se da kontam EUMOX sta te "svrbi" i mislim da si malo izasao iz svoje teme. Banja Luka po mom misljenju je sudar areala podvrsta CC balcanica i CC nominalis. Srecu se i "mjesavine" a ono o cemu ti govoris i zoves kako vec hoces se moglo pre 15-ak 20 godina naci u prirodi na podrucju Gradiske i Draksenica. Krupnije, svetlije i duze ptice (lovljene u 7-8 mjesecu kao mlade bez "pikne"). Na drugim stranama sam isao na pjev (planinska podrucja) i ne pamtim da sam vidjao nesto na nadmorskim visinama preko 500 metara nadmorske visine.
    Iz kog si djela BL? Mozda se i znamo?
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by zvrcko sen pet 12 lip - 0:10

    Meni ovo sve smješno.....


    Cc major je ptica koja obitava na području Sibira..pogledajte ornitološke knjige Rusije kolike su veličine .... ja sam imao čast više puta viditi divlje primjerke....

    Standardi ptica pojedine države temelje se na jačini istih uzgajivača i kakv ti isti imaju..

    svakako ukoliko govorimo o standardu cc majora trebali bi biti istovjetni kao divlji ....to je stvarnost ali ona nekad ne odgovara istini.... prijatelju moj ja sam kod belgijanskih uzgajivača vidio ptice od 17 cm i više e sad ko što ima sve ovisi o cjeni koliko je pojedini primjerak platio...Ujedno bio sam kad je dolazile ptice iz rusije od stotinjak ptica bilo je 5 - 6 majora od 17 i više cm a ostalo je bilo nešto mezo....Kad je pok M iz Dubrovnika donija majore iz Rusije..bio sam sa pok Ninom kod njega i nije bilo primjerka ispod 17 cm ....


    Svakako da doneseš cc majora od 15 cm na takmičenje mislim da bi se samo mislio dali da ga diskvalificiram ......Svakako ima ovdje još uzgajivača ccmajora kojima je malko veći od 16 cm Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost pet 12 lip - 10:10

    zvrcko sen je napisao/la:Meni ovo sve smješno.....


    Cc major je ptica koja obitava na području Sibira..pogledajte ornitološke knjige Rusije kolike su veličine .... ja sam imao čast više puta viditi divlje primjerke....

    Standardi ptica pojedine države temelje se na jačini istih uzgajivača i kakv ti isti imaju..

    svakako ukoliko govorimo o standardu cc majora trebali bi biti istovjetni kao divlji ....to je stvarnost ali ona nekad ne odgovara istini.... prijatelju moj ja sam kod belgijanskih uzgajivača vidio ptice od 17 cm i više e sad ko što ima sve ovisi o cjeni koliko je pojedini primjerak platio...Ujedno bio sam kad je dolazile ptice iz rusije od stotinjak ptica bilo je 5 - 6 majora od 17 i više cm a ostalo je bilo nešto mezo....Kad je pok M iz Dubrovnika donija majore iz Rusije..bio sam sa pok Ninom kod njega i nije bilo primjerka ispod 17 cm ....


    Svakako da doneseš cc majora od 15 cm na takmičenje mislim da bi se samo mislio dali da ga diskvalificiram ......Svakako ima ovdje još uzgajivača ccmajora kojima je malko veći od 16 cm Very Happy

    daj nam 1 izvor, vjerujem da i drugi zele vidjeti majora od 18cm , izvor moze biti na bilo kom jeziku,prevest ce mo
    nekako, a najbolje sa slikom . Pa valjda mora biti tako nesto po internetu ? Ili mozda neko drzi u tajnosti te majore ?

    . Evo da ti pomognem, ptice najjaceg uzgajivaca Italije:
    http://www.cardellino.it/sitoweb/html/index44.htm

    . a sad si ti na redu sa svojih 18cm Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Dean pet 12 lip - 11:27

    huh oko te veličine majora...EUMOx je stavio link na stranicu od Massima Natalea...pa sam i ja malo pronjuskao po svojim izvorima...

    evo ovako Alcedo br. 40 ima članak (autora Massimo Natalea)i slike o cardellinima "giganteschi" koji su slikani u uzgajivačnici Danielea Caponea talijana koi živi u njemačkoj u Langenselbold, regia Assia jugozapad Njemačke (možda je neko u blizini :-) pročitao sam 3 puta sve iz početka, ali nisam našao podatak o veličini u cm (osim zaklučak da je veče -bolje Smile

    ali napominje da se radi o liniji ČISTIH sibirskih grdelina u čiju selekciju nikad mai nije ubačena niti jedna mutacija...

    dok paK U knjizi Allevamento dei carduelidi - Giorgio de Baseggio- kaže sljedeće Carduelis c. major - Taczanowski, 1879 = 14,5 - 15,5 cm

    pa ti budi pametan :-)
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost pet 12 lip - 11:46

    Dean je napisao/la:huh oko te veličine majora...EUMOx je stavio link na stranicu od Massima Natalea...pa sam i ja malo pronjuskao po svojim izvorima...

    evo ovako Alcedo br. 40 ima članak (autora Massimo Natalea)i slike o cardellinima "giganteschi" koji su slikani u uzgajivačnici Danielea Caponea talijana koi živi u njemačkoj u Langenselbold, regia Assia jugozapad Njemačke (možda je neko u blizini :-) pročitao sam 3 puta sve iz početka, ali nisam našao podatak o veličini u cm (osim zaklučak da je veče -bolje Smile

    ali napominje da se radi o liniji ČISTIH sibirskih grdelina u čiju selekciju nikad mai nije ubačena niti jedna mutacija...

    dok paK U knjizi Allevamento dei carduelidi - Giorgio de Baseggio- kaže sljedeće Carduelis c. major - Taczanowski, 1879 = 14,5 - 15,5 cm

    pa ti budi pametan :-)

    steta sto se u Alcedu koji si citao ne pominje niti jedan primjer kapitalaca od 17-18cm , jednostavno ispada da ih kriju od ociju javnosti .

    PS. ma salu na stranu, ptice se generacijama smanjuju u malom prostoru u kojem se drze,slobodan let,ishrana i klima
    utjecu na velicinu ptice. Prije 20tak godina imao sam priliku vidjeti stiglica sa prstenom,uhvacenog,koji je bio ogroman,
    od tada vise nikad i nigdje.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Dean pet 12 lip - 11:54

    i ja sam jednoga vidio kod Grošelja (i zvrcko senior je bio prisutan) (prije 10 ak godina) bio je "ogroman" za moj pojam, ali nebih se kladio da je bio baš 18 cm ...

    uostalom sad smo gledali na svjetskom ptice i od Gregorutia i od Raskina, ptice koje su Belgijanci plačali hrpe tisuča eura..., ptice od dvojice uzgajivaća koji bi za grdelina od 18 cm sjeli na avion kupili ga i vratili se doma do ručka..., i te su ptice bile po meni bile ispod 16...tako da bojim se da če tih 18 postati urbana legenda...
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost pet 12 lip - 12:38

    pa da, tako je i kod mene i kod sviju koje znam vise manje slicno.


    evo stavicu primjer ancestalnog,slikao sam u martu, zamisli jos na ovu duzinu da je vrat uvucen i nije izduzen kao inace.
    http://img375.imageshack.us/content.php?page=done&l=img375/9720/major1f.jpg
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Dean pet 12 lip - 14:23

    teško je po slici odrediti veličinu...ali bez obzira na veličinu ovo je odličan major...jako mi se oblik svidja i boje fine jasne...po meni super ptica, svaka čast
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by ticar pet 12 lip - 14:51

    ja sam davno uvatija grdelina koji je čistija pod repom i tuka glavom u onoj maloj zoo prodktovoj gajbici,

    pošto sam imao oko 13-14 god i naučen sam da "bilači"ne pivaj sam ga pustija,e sad triba izmirit visinu gajbe, Embarassed
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by zvrcko sen pet 12 lip - 14:53

    a kako se mjeri češljugar Very Happy Shocked


    pitao sam Eumix pa sad i tebe deane

    ne kao kanarinca

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Grddu


    i ja sam jednoga vidio kod Grošelja (i zvrcko senior je bio prisutan) (prije 10 ak godina) bio je "ogroman" za moj pojam, ali nebih se kladio da je bio baš 18 cm ...

    nebi ni ja ali bio je sigurno između 16.5 i 17 cm, ali sigurno nije imao 15.5 cm.
    imam ja slika i to od primjerak od 17 cm ali fotografije su stare i nemože se usporedit jer su slikane u gro planu....
    I Lolić nabavio je neke majore iz Njemačke koi su bili veličine cca 15.5 cm (mene su jako razočarali) ali iduće godine je nabavio iz belije i bio je osjetno veči od ovih cca 16-16,5 cm isto tako u ZG sam bio kod uzgajivaća pa smo pričali i u jatu od 15 majora jedan je bio veći sigurno 16.5 cm ,,,,na upit kako čovjek lijpo dogovorio da taj košta kojiko svi ovi skupa ....
    Svakako ovdje govorimo samo o normalima.....

    isto tako u SL.Brodu u gosp.Majcena majori sigurno nemaju 15.5 cm već prelaze 16 cm ....
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost sub 13 lip - 10:31

    zvrcko sen je napisao/la:a kako se mjeri češljugar Very Happy Shocked


    pitao sam Eumix pa sad i tebe deane

    ne kao kanarinca

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Grddu


    i ja sam jednoga vidio kod Grošelja (i zvrcko senior je bio prisutan) (prije 10 ak godina) bio je "ogroman" za moj pojam, ali nebih se kladio da je bio baš 18 cm ...

    nebi ni ja ali bio je sigurno između 16.5 i 17 cm, ali sigurno nije imao 15.5 cm.
    imam ja slika i to od primjerak od 17 cm ali fotografije su stare i nemože se usporedit jer su slikane u gro planu....
    I Lolić nabavio je neke majore iz Njemačke koi su bili veličine cca 15.5 cm (mene su jako razočarali) ali iduće godine je nabavio iz belije i bio je osjetno veči od ovih cca 16-16,5 cm isto tako u ZG sam bio kod uzgajivaća pa smo pričali i u jatu od 15 majora jedan je bio veći sigurno 16.5 cm ,,,,na upit kako čovjek lijpo dogovorio da taj košta kojiko svi ovi skupa ....
    Svakako ovdje govorimo samo o normalima.....

    isto tako u SL.Brodu u gosp.Majcena majori sigurno nemaju 15.5 cm već prelaze 16 cm ....

    Znamo mi odmjeriti pticu, a evo Dean zna i po slici odmjeriti. Iskreno,ja niti bilo koji uzgajivac nemjerimo ptice,
    ako je potrebno to se radi okom. Majorova gradja se zna i nemoze se pogrjesiti. I jos jedna bitna stvar kad pricamo o velicini, major sto veci - to su mu slabije proporcije boja,prelazi, i ljepota uobce. Gore na slici vidis tipicnog muzjaka
    jake gradje,melanin raporedjen proporcionalno,vrat kao kod Taysona 1990, i maska koja je bas onakva kakva se cijeni i trazi.

    Ako slucajno pronadjes negdje 18cm exemplar, mozemo nastaviti temu . Pa ce mo onda diskutovati dali su u pitanju
    HGH hormoni anabolici ili sama priroda. Inace,ptice pod hormonima nezive dugo jer im se jetra raspadne,a holandjani i belgijanci to najbolje znaju.

    .
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by ticar sub 13 lip - 18:09

    ma nemojte se svađat.kad smo kod majora moj MAJOR ima skoro 18,fali mu 2-3 milimetra

    Laughing Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost sri 17 lip - 10:51

    ticar je napisao/la:ma nemojte se svađat.kad smo kod majora moj MAJOR ima skoro 18,fali mu 2-3 milimetra

    Laughing Very Happy

    ma nebrini ticar, nije svadja u pitanju, nego samo diskusija i to bas zbog ta 2-3milimetra Smile

    I moji su ko laste - reponje,nisam mjerio niti to ko radi,ali nebih se smjeo kladiti za 18cm, za 17cm kad stane na setaljku i izduzi vrat - DA.

    Stvar je samo u tome da je prosjek 15,5 - 16cm , i nigdje se nepominje 17-18, to sam i na samom pocetku tvrdio.
    Znaci jos jednom, projesjek nije 17-18 , i to je to. Exclamation
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by zvrcko sen čet 18 lip - 0:00

    Moj ima 18 cm ko neviruje nek dođe da ga izmjeri Very Happy Rolling Eyes Shocked Shocked i to je to Razz ...
    napominjen 1989/90 u Olomucu vidio gledao divlje primjerke C.C. Majora i bili su posigurno veći od 17 cm ...., a kao strojar i kao ornitološki sudac mislim da mogu ocjenit veličinu ptice.....da se radi o čemu drugommogli bi govoriti da nisam objektivan Suspect .....


    Znači ne pocjenjivam nikog niti ičije ptice samo govorim što sam imao prilike vidit ,,,je da sam bio jedan od pionira koji su imali tu čast ........vjerovatno su od puta iz sibira malu smršavili i ušli u sebe ......ali kako oni migriraju do Afrike Razz Razz Razz Razz Razz Razz Rolling Eyes Rolling Eyes ima šanse da postignu i veličinu i boju.....


    I moji su ko laste - reponje,nisam mjerio niti to ko radia kako znaš onda kolike su veličine i ja sam svoju ženu učio da je cheers ovo 25 cm pa mi je razbila auto...
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost čet 18 lip - 9:54

    zvrcko sen je napisao/la:Moj ima 18 cm ko neviruje nek dođe da ga izmjeri Very Happy Rolling Eyes Shocked Shocked i to je to Razz ...
    napominjen 1989/90 u Olomucu vidio gledao divlje primjerke C.C. Majora i bili su posigurno veći od 17 cm ...., a kao strojar i kao ornitološki sudac mislim da mogu ocjenit veličinu ptice.....da se radi o čemu drugommogli bi govoriti da nisam objektivan Suspect .....


    Znači ne pocjenjivam nikog niti ičije ptice samo govorim što sam imao prilike vidit ,,,je da sam bio jedan od pionira koji su imali tu čast ........vjerovatno su od puta iz sibira malu smršavili i ušli u sebe ......ali kako oni migriraju do Afrike Razz Razz Razz Razz Razz Razz Rolling Eyes Rolling Eyes ima šanse da postignu i veličinu i boju.....


    I moji su ko laste - reponje,nisam mjerio niti to ko radia kako znaš onda kolike su veličine i ja sam svoju ženu učio da je cheers ovo 25 cm pa mi je razbila auto...

    a ja kazem,to sto si imao prilike vidit,vidio si tad i nevidjas svaki dan, a ti se ponasas sa svojim tvrdnjama kao
    da to nije bilo jednom te neke 1989/90 ,nego svakodnevno...

    Drugo,ovo sto pitas "kako znam", podsjeti me na jednog prijatelja, iznajmio stan, i mi kroz sobe i prostorije, i ja mu kazem ovaj stan je oko toliko m2 , kaze "kako znas" , pa nema se tu sta puno znati, znamo sta je m2 i koliki je ,znamo
    isto tako 1mm 1cm 10cm 20cm itd... ako stavimo ptice u Trening-kafez to je onaj zatvoreni box 30x28visine X 15dubine,podignes setaljku na 5 ili 8cm od dna,pratis vidis kad se ptica ispravi i koliko ima do plafona...

    jel to problem "sudac" ? U predhodnom postu sta sam stavio to stoji,znaci ja se kladim samo na 99% sigurnosti da cu dobiti.

    Smile

    .
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by krnjolac pon 29 lip - 23:50

    pogledajte držanje u ovog mog grdelina.ponašanje i držanje mu je skroz drukčije od ostalih,a i najbolji i najneumorniji je i pivač,a glas mu je puno jači nego ostalima.koja bi to mogla bit podvrsta?

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 P6290155.th
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost sri 1 srp - 9:31

    svaki krupniji glasnije i pjeva,to je ok. Po jednoj slici nemoze se odrediti dali se radi o drzanju majora,ako mu je izduzen vrat i dug kljun,vise bjelila na prsima,cistije bjeline perja,
    bijeli pigmenti po krilima... moze biti major,ako su bjeline prljavije onda mozes iskljuciti majora. Ali ovako gledajuci to je sumnjak,balcanica.
    Po slici mi se cini da se radi o starijoj ptici, 1,5god - 2, ili vise.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by krnjolac sri 1 srp - 17:31

    pozdrav eumox,evo jedan video di ga se može malo bolje vidit...


    http://rapidshare.com/files/245111310/grdo.mpg.html
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost čet 2 srp - 10:28

    neko je vec prije mene iskoristio 10x downloads ...
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by krnjolac čet 2 srp - 16:02

    evo eumox opet....
    avatar
    Gost
    Gost


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Gost čet 2 srp - 16:22

    evo tek sad vidim tvoj post.

    Ovako slicno pjeva i major u formi,trenutno slusam svoje i tvog, pjesma slicna. Znaci
    nema puno nekih mix-melodija kao kod tipicnih dalmatinskih malih stiglica,ali zato glas
    ko grom. Kad se umiri,pogledaj mu vrat,dali ga izduzuje,znaci kad stane vrat mu izgleda puno duzi nego kod c.carduelis .

    Od ringle i cajzla slabije ga vidim,ali cini mi se da su mu prsa vise bijela sto mi vuce
    na majora,rep u lepezi(ok.zbog forme),dugi spiljeri itd...Ovakvi su nekako oni sumnjaci o kojima sam vec govorio na forumu. Neko ce sad opet reci,pario se major sa normalom,ali koliko znam nesto malo majora dodje sa ruskim cajzlima u zimu,pa parenje iskljucujemo.

    PS. ovaj je u formi do daske,i po pjesmi i po obaranju krila

    Sponsored content


    c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar - Page 2 Empty Re: c.balcanica/sumnjak - bilac - sljivar

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 15:27.